Reacția lui Ciolacu: Voi plăti amenda. Orban și ai săi folosesc Poliția Română în scopuri politice

de DG     HotNews.ro
Duminică, 25 octombrie 2020, 13:28 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Captura video
Liderul PSD Marcel Ciolacu își face parțial mea culpa pentru că a fost surpins la o masă dintr-un restaurant încălcând prevederile anti-Covid și spune că va plăti amenda. În același timp, el îl acuză pe liberalul Ludovic Orban, protagonistului unui episod relativ similar, că folosește poliția în scopuri politice.

”Orban și ai săi folosesc Poliția Română în scopuri politice. Este o rușine! Asta arată cât de disperați sunt și cât de jos au ajuns! Nu am văzut nicio conferință de presă a Poliției atunci când Orban și miniștrii săi beau și chefuiau la guvern în timp ce românii erau închiși în case. Nici când liderii PNL făceau paranghelii și reuniuni politice cu sute de persoane”, a susținut Ciolacu, pe Facebook.

El explică incidentul pentru care poliția a anunțat că a fost amendat: ”Județul Buzău este în scenariul verde, fapt pentru care este permisă operarea restaurantelor la interior. De asemenea, conform legii, la masă nu este obligatorie purtarea măștii. Am luat masa împreună cu familia mea, iar, la un moment dat, au venit mai mulți colegi la masă cu noi. Știu că nu ar fi trebuit să se întâmple acest lucru, chiar și pentru câteva minute. De aceea, am transmis astăzi dimineață poliției toate datele celor care au fost la masă. Voi plăti amenda. Este o regulă pe care trebuie să o respectăm toți”.

Liderul PSD Marcel Ciolacu și Mihai Tudose, surprinși la o masă într-un restaurant al unei pensiuni din localitatea Monteoru, alături de alte persoane, au fost amendați pentru încălcarea prevederilor privind distanțarea socială. În total au fost sancționate 11 contravenții, amenzile ridicându-se la 21.000 de lei. Anunțul a fost făcut duminică de purtătorul de cuvânt al IGPR, Georgian Drăgan.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5650 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    Din ce bani plătește amenda ? (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:33)

    un domn [utilizator]

    Salariul nu ii ajunge !
    • +13 (15 voturi)    
      Poate i se face mila (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:02)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      barbosului cu tichie si-l ajuta cu cativa banuti.....Sau,hai sa facem cheta sa-l ajutam pe bietul Ciolac!Mai ales azi,in zi de maaare sarbatoare dar si de mare pelerinaj,ar fi un gest crestinesc!
    • +7 (7 voturi)    
      fac (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:34)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      chetă în Kiseleff nr. 10.
      Ar trebui să facă și o chetă de intelect nu doar de bani, dar cam greu cu creierul p-acolo (cine știe, or fi afectați de aerul moscovit care bate dinspre Kiseleff nr, 6). Doar nu crede că Șică e masochist și s-a lăsat prins și amendat de poliție la cheful de ziua lui din clădirea guvernului, special ca să-l amendeze pe el, ciolanu, tocmai acuma?
    • +4 (4 voturi)    
      Cum adica , are salariul mai mic (Duminică, 25 octombrie 2020, 21:47)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      de 500 lei , ca atat e amenda?
    • +1 (1 vot)    
      Ciolacu își arată prostia.Și mojicia. (Luni, 26 octombrie 2020, 10:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dacă spunea că plătește amenda era OK.Am greșit,am încălcat legea,este normal să suport consecințele.Ciolacu se dă grande și se comportă ca un borfaș ordinar care se crede într-o gașcă de cartier și amenință vrând să spună că el este șeful.Ciudat partid PSD,dacă acceptă în fruntea lui un astfel de individ subdezvoltat uman.
  • -41 (49 voturi)    
    Orban și ai săi (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:37)

    Irina25 [utilizator]

    Se pare ca e implicat si un Paparazzo usr-ist. Puii astia de securisti au vocatie, nu gluma!
    • +29 (31 voturi)    
      Buna Irina (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:57)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Suntem foarte interesati de vesti/stiri/informatii exclusive. Ne poti da niste dovezi? Nu de alta, dar si eu STIU 100% SIGUR ca la petrecerea aia din articol a participat si un var de-al lui Putin si un fin de-al lui Erdogan, ba chiar si un descendent de-al lui Hitler.

      Dar deh, problema e ca nu am dovezi, stii? Da, cam asta e problema cu libertatea la exprimare... parerea sau impresia unora valoreaza la fel de mult (sau uneori mai mult) ca a celor cu dovezi.

      Deci daca poti sa ne dai dovezi ca sa dam in vileag "puii astia de securisti" si numele "paparazzo-ului usr-ist" am aprecia ENORM.

      Ah nu ai? Offf, ce ghinion... atunci inseamna ca esti o postaca de mana a tz-shpea ca si restul care imprastie minciuni cand se plictiseste.
      • +11 (11 voturi)    
        hehe (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:34)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Irinuka nu are timp sa furnizeze dovezi ca trebuie sa-l ingrjeasca pe daddy dragnia, altfel o scoate la produs.
      • +9 (9 voturi)    
        mai bine (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:37)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        să-i sugerăm irinucăi să mai treacă pe la Rahova în zilele de vizită familială, să-și mai clameze hormonii.
    • +17 (19 voturi)    
      Mare lucrare amenda asta. (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:06)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Ajungem sa ne minunam ca un PSD-ist este amendat, chiar si asa, simbolic. Din pacate pierde nimic, electoratul lui pune botul la victimizarea aferenta si ca plateste amenzi ca orice muritor, iar buzunarul sau oricum e doldora de bani asa ca nu simte mare lucru.
    • +14 (16 voturi)    
      Au-n-au vocatie (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:20)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      nu conteaza!Important e:l-au prins pe picior gresit pe Ciolacul?Da,l-au prins!L-au fotografiat?Da!A recunoscut singur ca a fost in locatia aia?Da,a recunoscut!A respectat distantarea sociala?Nu,nu a respectat!Avea masca pe figura?Nu,nu avea!Din declaratiile politiei reiese ca sedeau la masa,dar nu se spune explicit ca indivizii mancau in momentul sosirii politiei.Ciolacul ar fi fost mai bine sa taca si sa plateasca amenda.Dar vad ca tot el zgandara cu sarg rahatul,acuzand cand pe unul cand pe altul.Intrebare: asa procedeaza un om civilizat, educat si cu bunsimt??
      • +15 (15 voturi)    
        Individul,pe numele lui Csolacs Bacs, (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:01)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Rebecka

        din Simileasca Buzăului ,a comis senin măgăria
        și acum se dă,cu tupeu pesedac,lovit politic.
        Apropo,ați găsit vreun pesedac în ultimii 31 de ani ,care, să declare cinstit că a greșit!?Deci un
        sincer HUO!
    • +11 (13 voturi)    
      La (Duminică, 25 octombrie 2020, 15:12)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Orban,la Guvern ,o fi fost tot asta?V-au invatat "copiii" lui Dan Voiculescu ca roiesc se curistii peste tot,numai la ei,nu.
    • +16 (16 voturi)    
      Ești dusă rău cu pluta Tante Aglaia. (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:04)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Voi pesedacii chiar când sunteți prinși cu mâna
      în buzunar la furat,strigați *hoții*.Dispăreți în
      ceața eternă din Siberia!
    • +11 (11 voturi)    
      tipic pesedist (Duminică, 25 octombrie 2020, 19:04)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Deci dupa mintea voastra de infractori din nastere, de vina nu e Ciolacu ca a comis-o, ci aia care l-au parat. Tipic ciuma rosie. La fel si serviciile secrete erau securitate comunista pentru ca va asculta telefoanele si afla despre tablurile zidite in perete sau banii ascunsi in cimitir.

      Si dupa aia va mirati ca toata lumea civilizata va trateaza ca pe niste talhari.,,,

      Si orban a comis-o, chiar mai grav, dar macar a recunoscut, si-a cerut scuze, si a platit fara comentarii. Nu a dat vina pe paparazzi si alte alea
    • +1 (1 vot)    
      la produs, coano ? (Luni, 26 octombrie 2020, 13:52)

      FPop2013 [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

      Te-a trimis Daddy la produs, coano Irinuko ?
  • +21 (25 voturi)    
    Mod de gandire PSD-ist. (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:48)

    Marionette [utilizator]

    Este ok sa incalc legea ca sunt de la PSD. Daca politia ma sanctioneaza inseamna ca se face politie politica! Pentru ca eu sunt mai egal decat altii in fata legii.
    • +11 (11 voturi)    
      pai hotul neprins (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:05)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      e politician cinstit...iar piezedeu colcaie de ''cinstiti''
  • +12 (18 voturi)    
    Regulile sunt facute doar pentru prosti (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:55)

    Milka Man [utilizator]

    Si Ciolacu si Orban au dovedit ca ei se pisa pe regulile pe care le trambiteaza si ca sunt mai presus de lege. Asta dovedeste caracterul lor duplicitar si infect. Politicienii astia ar trebui sa fie un exemplu de integritate si transparenta. La urma urmei, sunt platiti din banii nostri, nu? Ce exemplu dau ei ? Dar, ii doare in fund pentru ca ei oricum vor fi alesi din nou si vor fi "coledzi"...Sper ca macar Alexandru Rafila sa se retraga acum, daca vrea sa isi pastreze demnitatea.
    • -1 (13 voturi)    
      tu esti .... (Duminică, 25 octombrie 2020, 15:33)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      ...unul dintre aceia care au sarcina de a scrie si manca rahat ca PSD=PNL !!! Mergi ba de plimba ursul ,in articol este vorba de intalnirea borfasilor si despre "marele "gainar Ciolacu ,care este prost ca noaptea si de un lichelism de neimaginat !!! Nu ti se face scarba uneori de meseria pe care o practici !!!
      • +2 (4 voturi)    
        Faptele vorbesc (Duminică, 25 octombrie 2020, 20:37)

        Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui asada

        Majoritatea politicienilor se considera "speciali". Toate partidele sunt pline de lichele, gen Cojan, gen Olguta, ca sa nu mai vorbim de Veorica si Anisie. Nu inteleg de ce esti asa suparat pe PSD, ca nici PNL nu este mai breaz...Si USR urmeaza sarguincios aceeasi reteta. Inainte de a comenta, ai putea sa citesti un pic despre cum atrag partidele oameni, de ce si cand anume o fac. Nu mai fi asa frustrat din cauza unor lucruri pe care nu le intelegi. Dac vrei, poti..Mult succes!
  • +18 (18 voturi)    
    Ce ipocrit (Duminică, 25 octombrie 2020, 13:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Orban și ai săi folosesc Poliția Română în scopuri politice"

    Nu ca l-as scuza pe Orban, dar cand a dat petrecerea aia si mai nimeni n uavea masti, sa inteleg ca PSD i-a luat apararea? Sau cand au aparut asa zisele inregistrari ale procurorilor DNA, cand apar stiri pe televiziunile pesediste, acolo mass-media nu e folosita in scopuri politice? Sau cand a facut USR campania "fara penali in functii publice" si aparusera stiri ca primarii din fiefuri pesediste trimiteau politia in vizita la cei care au semnat? Aia cum era?

    Rade ciob de oala sparta...
  • +21 (21 voturi)    
    Ciordacule ! (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:09)

    brifcor [utilizator]

    DracNea n-a folosit jandarmeria pe 10 august 2018 ?
    Atunci ai avut ceva de zis ?
  • -3 (17 voturi)    
    Asa e in Romania (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:19)

    galeo [utilizator]

    Ne intereseaza mai mult de capra vecinului decat de a noastra.
  • +16 (16 voturi)    
    Si Orban si-a luat amenda (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:24)

    Sofis [utilizator]

    dar tractoristul sef a uitat sa mentioneze. Lasand la o parte cei doi shaormagii deputati care s-au luat la harta in centrul vechi si care nu stiau altceva sa ingane decat: DA TU STII CINE SUNT EU? Niste burtosi cu 8 clase care pun mai presus mandatul lor decat interesul national, un alt concept ce a trecut in ridicol datorita urmasilor partidului comunist actual cleptocomunist.
  • +9 (9 voturi)    
    Penibil (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:28)

    mitg [utilizator]

    Orban a fost amendat in mai cand a facut chermeza la guvern.
  • +10 (10 voturi)    
    Campiile elizee... (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:45)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Nenea asta bate campiile !Nu stie ce sa mai zica ca sa nu uite lumea de el !
  • +18 (18 voturi)    
    Vorbeste un gunoi (Duminică, 25 octombrie 2020, 14:49)

    Luk [utilizator]

    Adica aia care i-au confiscat numerele omului din Suedia, aia din ministerul de externe care au cerut anularea numarului, aia din jandarmerie care au intervenit in 10 august lucrau pentru TARA, nu pentru PSD, asa-i?
    Gunoiule, nu-mi plac astia de la PNL, dar sper ca PSD-ul sa se duca langa PNTCD cat mai repede.
  • +10 (10 voturi)    
    hehe (Duminică, 25 octombrie 2020, 16:38)

    transpenibilus [utilizator]

    Ce mititel e ciolacul asta de acuza DOAR politia.

    Pai n-ai invatat nimuc de la dragnia: STS, SRI, statul paralel, Soros, bilgheiz, serviciile, justitia, procurorii, DNA, DIICOT, asasinii de la Hilton, sarma din priza, etc.

    Esti foarte, foarte modest ciolace moldovean.
    • +4 (4 voturi)    
      Era inca ametit de la betie (Duminică, 25 octombrie 2020, 20:40)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      si nu si-a adus aminte de toate...Sau poate nu ii avea pe consilierii israelieni pe langa el sa ii scrie discursul. Dar vine ziua de luni!
  • +5 (5 voturi)    
    pfuiiii! (Duminică, 25 octombrie 2020, 20:11)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    ce palme ți-aș trage!