Nou secretar de stat la Transporturi. În 2016, a încercat să-și scape șeful care lovise un om pe trecerea de pietoni, spunând că a fost el la volan

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 20 ianuarie 2020, 18:26 Actualitate | Politic


Alexandru Mutruc
Foto: Facebook
​​Un PMP-ist care în 2016 a încercat să-l scape pe șeful său care lovise un pieton pe trecere a fost numit secretar de stat în Ministerul Transporturilor. Este vorba de Alexandru Mutruc a cărui decizie de numire a fost publicată luni în Monitorul Oficial.

În 2016, Alexandru Mutruc era șeful de cabinet al deputatului Cornel Sămărtinean, care a accidentat un bărbat pe trecerea de pietoni, în Timișoara.

Inițial, Mutruc a spus că el a fost la volan și chiar a fost testat cu aparatul etilotest, potrivit pressalert.ro.

„A fost un moment, o neînțelegere. Din cauza stresului, Alexandru Mutruc a apucat să spună că el a condus. A mai avut un accident înainte. Imediat ce am aflat ce le-a spus polițiștilor, am recunoscut că eu am condus. Nu am fost atent la ce le-a spus pentru că eram preocupat de starea victimei”, a declarat la vremea respectivă Sămărtinean, citat de pressalert.ro.

Mutruc a fost numit secretar de stat în locul lui Valeriu Lupu, demis la scurt timp după numire de premierul Ludovic Orban, după ce a fost implicat într-un accident de circulație și a refuzat să fie testat cu alcooltestul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7671 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Este mare nevoie (Luni, 20 ianuarie 2020, 18:32)

    Mihail. [utilizator]

    De slugoi devotati.
    • +1 (3 voturi)    
      Lingaii astia sunt cautati pentru papilele lor sau (Luni, 20 ianuarie 2020, 20:10)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      ...
    • +3 (3 voturi)    
      Esti sigur? (Luni, 20 ianuarie 2020, 21:00)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      De obicei soferul conduce si deputatul/senatorul sta pe scaunul din spate. Asa am vazut in filme. Poate la noi e invers. In orice caz, se putea intampla ca deputatul s-a speriat ca pierde soferul lui preferat cu antecedente si a luat vina asupra lui, gandind ca si asa e intangibil (nu in sens hindu, doamne fereste:)
  • +8 (10 voturi)    
    E bun. Pupincurism cu abnegatie (Luni, 20 ianuarie 2020, 18:42)

    newlook [utilizator]

    E bun. Pupincurism cu abnegatie
    • 0 (4 voturi)    
      e din acelasi aluat cu al pizideilor (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:12)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      nu te umfla in pene
  • +2 (2 voturi)    
    Alcooltestul a devenit criteriul de angajare? (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:00)

    IoPaNet [utilizator]

    Fostul a fost demis pentru ca a refuzat testul cu aparatul etilotest, desi era la volan.
    Actualul a fost angajat pentru ca a facut testul cu aparatul etilotest, desi nu era la volan.
    Minunat... :-))
  • +5 (5 voturi)    
    Wow, (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:09)

    feroviarul123 [utilizator]

    Au ales pe unul care recunoaște automat ca face accidente. Sunt curios ce pregatire are sa lucreze in M T.
  • +6 (6 voturi)    
    timpuri noi (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:30)

    iondelaafumati [utilizator]

    încă un prost care sa înlocuiască un hot . multumesc pnl
  • +5 (7 voturi)    
    PNL... (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:31)

    raulito [utilizator]

    ..ati dat afara slugile psd, ca sa le puneți pe ale voastre? Pai, sunteți aceasi mizerie morala și incompetenta.
    • +2 (4 voturi)    
      Și ce te miră? (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:52)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui raulito

      Ai trăit pe Lună?
    • 0 (0 voturi)    
      ba sunt mai mare (Marţi, 21 ianuarie 2020, 9:41)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui raulito

      Ca astia se si pretind cinstea intruchipata si salvarea nationala.

      Pe lista nsoalelor se adauga si o maaare ipocrizie
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:36)

    dumnezeu [utilizator]

    cum apare cîte un șefuț, cum se înghesuie nevertebratele să-l lingă!
    nu mai trebuie să ne batem capul cu brandul de țară. ăsta e specificul național, iar lubrifiantul care face să functioneze astel de relații sînt șpăgile și "atențiile"!
  • +3 (3 voturi)    
    De-al lui Băse, așa-i? (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:52)

    prec [utilizator]

    Și ne mirăm că am ajuns la fundul prăpastiei.
  • 0 (0 voturi)    
    despre (Marţi, 21 ianuarie 2020, 10:06)

    costelo999 [utilizator]

    interesant, in partidul bautorului base, toti au probleme cu alcoolul, in frunte cu petrov, care termina 2 sticle de visiky pe zi, subalternii tot cu halcoolul sunt prieteni , deci partidul are o problema, iar rezolvarea este recunoasterea acestei probleme, si implicit dizolvarea in apa a partidului, disolutia in solutie , spre o romanie normala
  • 0 (0 voturi)