Codrin Ștefănescu și Eugen Nicolicea, înjurați pe stradă de un protestatar / Ștefănescu: Un parazit care înjură pe bani externi

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 13:50 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu, apostrofat la Drobeta
Foto: Captura Facebook
Secretarul generat al PSD,Codrin Ștefănescu, și deputatul Eugen Nicolicea au fost înjurați vineri, la Drobeta Turnu Severin, de protestatarul Ion Olteanu, aceasta acuzând legile ce au eliberat infractorii din penitenciare. În incidentul de vineri, Nicolicea l-a făcut ”prost” pe Olteanu, iar sâmbătă, Ștefănescu a declarat că acesta este un ”parazit” care înjură ”pe bani externi”.

UPDATE 14.15
„Este o faptă reprobabilă comisă de nebunul orașului”, a afirmat Nicolicea.

Înregistrările video ale incidentelor de vineri au fost postate de Ion Olteanu pe pagina personală de Facebook.

Codrin Ștefănescu a declarat, pentru Mediafax, că nu va face plângere și că protestatarul care l-a apostrofat este un parazit „care pe bani externi înjură, promovează violența, agresivitatea”.

„Nu am de gând să fac nicio plângere la poliție. Este de ajuns că astfel de personaje există ca să înțeleagă toată lumea unde s-a ajuns. Un singur om dă peste cap o întreagă comunitate, neavând serviciu, loc de muncă, nefiind integrat societal. El spune că este activist social și recunoaște public că este finanțat din străinătate ca să înjure instituțiile, șefii instituțiilor, cei din administrație, ș.a.m.d., pe cine i se spune. El nu produce plus valoare pentru țară, nu are un aport la binele unei națiuni. El este un parazit. Sunt niște paraziți care pe bani externi înjură, promovează violența, agresivitatea și distrug ceea ce restul comunității încearcă să construiască”, a afirmat Codrin Ștefănescu.

Acesta a adăugat că protestatarul # este cunoscut în Drobeta Turnu Severin ca o persoană care are astfel de acțiuni inclusiv la evenimente naționale importante.

„În Turnu Severin este cunoscut ca o persoană care face astfel de crize inclusiv de zilele importante naționale. A făcut de 1 decembrie, va face de 24 ianuarie. E deja cunoscut lucrul acesta. Să nu înțeleagă lumea că astfel de personaje bizare au nevoie de ajutor medical. Nu, pentru că sunt foarte sănătoase. Ei își asumă și pe bani astfel de acțiuni”, a completat social-democratul.

Chestionat dacă a discutat cu Eugen Nicolicea, secretarul general al PSD a răspuns: ”Domnul Nicolicea este obișnuit. Sunt câțiva aceștia care au deviații comportamentale și efectiv îi ignoră. Așa cum am făcut și noi și oamenii de pe stradă din Turnu Severin, oameni foarte cumsecade și cu frica de Dumnezeu și care pur și simplu își făceau cruce. Asta a fost reacția văzută”.

Reacția lui Codrin Ștefănescu vine după ce deputatul PSD Eugen Nicolicea a fost scuipat și înjurat, vineri, la Drobeta Turnu Severin, de protestatarul Ion Olteanu, acesta din urmă acuzându-l că a făcut legi pentru a elibera tâlharii și violatorii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9912 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Stefanescu, seful Clanului Sportivilor (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 13:55)

    -PuieMSD- [utilizator]

    Cum se face ca nu avea bodyguarzi cu el?
    • +20 (20 voturi)    
      ăia (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 16:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

      tocmai erau ”integrați societal”, ca să-l cităm pe codrin cap de babuin, un biped educat, care aduce plus valoare societății dar și aport după aport la binele societății (sigur trebuie să fie vorba de societatea ”hoțul mitoman corupt”, cunoscut în deobște ca PSD).
    • 0 (0 voturi)    
      Clanul Sportivilor (ai dracu *sportivi*!), (Duminică, 20 ianuarie 2019, 17:45)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui -PuieMSD-

      in care este amestecat și Cap de Plută,terorizează
      locuitorii din Berceni,atunci cănd aceștia vor să
      impiedice construcția unor blocuri pe spațiile verzi,
      la 5-6 metri de blocurile existente,lipsindu-le pe acestea din urmă de lumina naturală.Au ajuns la
      amenințări cu moartea la adresa copiilor din Cartier. Așa zisele autorități cunosc situația,dar nu fac nimic,fie de frică ,fie că sunt cumpărațe.
      Uite așa iși câștigă banii ipochimenul .
  • +28 (28 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 13:57)

    polonyca [anonim]

    • +21 (21 voturi)    
      Si-o merita! (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:57)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Fără nici o îndoială
  • +28 (28 voturi)    
    Oare . . . (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:06)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .chiar asa sa fie Dom Codrin? Sau o fi doar începutul vremurilor in care va trebui sa va ascundeti ca sobolanii? Mai aveti inca timp sa empatizati cu populatia din ce in ce mai cartitoare la politica de doi bani pe care o duceti! Este un sfat bun! Tine cont de el si nici nu solicit plata pentru el!
    • +17 (17 voturi)    
      Dar leprele astea doua (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 15:03)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      ... injura si distrug Rom pe gratis? Câte ruble au primit ticăloșii?
  • +28 (28 voturi)    
    Ipochimenul malefic și hoțoman,numitul (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:12)

    Rescator [utilizator]

    Cap de Plută,îl face parazit pe un cetățean care nu
    mai suportă interlopii din Mafia Roșie,Cupola Ciumei
    Roșii.Tocmai el care nu are nicio meserie și care
    trăiește din șmenuri și din parazitarea Dictatorului
    Liv Jong Unu.Mare tupeu,mare hahaleră!
  • +21 (21 voturi)    
    Doar injurati? (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:31)

    V. Istina [utilizator]

    In Ucraina politicienii corupti si vanduti rusilor erau aruncati in tomberon si purtati prin oras. Multi altii insa... au avut alta soarta.

    Eu as zice celor doua canalii sa fie recunoscatoare "nebunului" ca asta a fost tot ce a facut.

    Distrug o tara, fura viitorul copiilor nostri si se mira ca sunt injurati pe strada? Si eu ma mir.
  • +20 (22 voturi)    
    Bai, Nicolicea & Stefanescu, (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:35)

    fat.cat [utilizator]

    Shit happens. N-as fi crezut ca aveti naturelul atat de simtitor, la din contra. Obrazul gros este un must have absolut in psd. Nu mai iesiti din casa daca nu doriti sa fiti tratati cu ceea ce vi se cuvine, pe strada. Doar nu va asteptati sa fiti intampinati cu aplauze, baieti. Serios.
  • +20 (22 voturi)    
    un inceput (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 14:45)

    transilvania [utilizator]

    Toti mai multi vor face asta. In final asteptam ca cei doi distrugatori ai legilor si a sigurantei nationale sa raspunda si penal.
  • +20 (20 voturi)    
    Cap de Guma si cu Pricolicea (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 15:06)

    Dalinar [utilizator]

    Mai bine ar fugi repede acasa ca-I prada hotii ca pe Budalau...si-s multi eliberati curand chiar, mai mult de 10000.
    • +14 (14 voturi)    
      NicoLICHEA (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 17:47)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Stie ce a facut
  • +15 (17 voturi)    
    co (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 16:07)

    ------ [utilizator]

    Stefanescule s-ar putea sa fii tu ala.In afara de gura ta mare eu nu vad ceva ce tu ai facut pentru tara asta.
  • +13 (13 voturi)    
    hal de politicieni (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 16:09)

    Dizidentul [utilizator]

    sa nu poata iesi in public ca sint huiduiti ,mare rusine acesti nesimtiti nu se intreaba pentru ce sintem negati de majoritatea poporului?
  • +17 (17 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 16:24)

    DiDiRo [anonim]

  • +13 (13 voturi)    
    de ce credeti (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 21:28)

    trandafil [utilizator]

    ca dragnea nu apare in public decat cu ocazia mitingului psd, nu iese pe strada, merge doar cu avioane private si in general evita orice contact cu oamenii?
  • +10 (10 voturi)    
    Lenin - Hitler - Nicolicea (Duminică, 20 ianuarie 2019, 4:25)

    krampus [utilizator]

    Nazistii si comunistii isi numeau concetatenii nesupusi "paraziti" si afirmau ca sunt dirijati de forte externe. Nicolicea, ca un national-comunist ce este, le este un urmas exemplar.
  • +8 (8 voturi)    
    Ce vrea să spună Codrin Ștefănescu? (Duminică, 20 ianuarie 2019, 8:53)

    asavreau [utilizator]

    Că ne înjură pe banii noștri?Așa o fi,dacă suntem proști și credem mafioți și-i votăm.Anul acesta să mergem toți la vot și PSD-ALDE să dispară de pe scena politică.Aroganța și hoția nu au ce căuta în politică.
  • +4 (4 voturi)    
    Observam ce spune idiotul intr-o singura (Duminică, 20 ianuarie 2019, 11:49)

    deval [utilizator]

    propozitie, despre sine ?
    - omul e denumit parazit pentru ca nu are loc de munca !
    - parazit social este o persoana care traieste din munca/pe seama altora fara acceptul acestora, ceeace acest om , nu este fie ca traieste din munca rudelor sau din donatiile admiratorilor civici.
    Or avea idee paraditii astia morali astia cati astfel de "paraziti" (foarte calificati si fara loc de munca) traiesc in Romania ?!
    -Cine ar putea in Drobeta Turnu Severin (100.000 locuitori in 2012!!!!!!) sa spuna ce gandeste despre reprezentantii lor in parlament decat un somer ? Sa vorbeasca cumva bugetarii, salariatii firmelor prietene sau neprietene psd, pnl-istii, martienii ?
    -Paradiții nu pretind ca omul e manipulata, ca spune ce il pun altii sa spuna, pe bani, ci ca banii sunt ETERNI !!!!!!!PS Ce dracu fel de dialog poate avea oricine cu aceste scursuri adapostite de multi ani in parlament ?!
    • +6 (6 voturi)    
      Sulfurescu cap de guma (Duminică, 20 ianuarie 2019, 12:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Este Parazitul Suprem al Banului Public !
      Cele 4 milioane euro care le a incat, sau le va incasa prin bunavointa DUamnei Gabi sunt dovada !
  • +8 (8 voturi)    
    Capsula asta fara capison de protectie (Duminică, 20 ianuarie 2019, 11:51)

    Susufler0 [utilizator]

    vrea sa induca ideea ca romanii dezinteresati il iubesc de nu mai pot si doar cei interesati (musai doar pe bani straini- Soros, nu ?) il injura si ii sunt impotriva !

    Cam narcisist cordin asta ! :)))
  • +4 (4 voturi)    
    reprosul era (Duminică, 20 ianuarie 2019, 13:55)

    Antenistontel [utilizator]

    ca de ce nu o face pe bani interni!
  • +6 (6 voturi)    
    Haha (Duminică, 20 ianuarie 2019, 15:59)

    europeanul2 [utilizator]

    Codrin creier putin!
  • +1 (1 vot)    
    Codrine, (Duminică, 20 ianuarie 2019, 17:51)

    John M. [utilizator]

    Tu, Nicolicea, Dragnea, Serban Nicolae, Iordache, doar nu credeti ca iesind in strada o sa fiti aplaudati. Nu ! O sa fiti huiduiti sau chiar agresati ca sunteti niste ticalosi!
  • 0 (0 voturi)    
    bravo (Duminică, 20 ianuarie 2019, 23:13)

    spin [utilizator]

    OLTEANU din Oltenia ptr. banii externi, ca ai facut ce spun indivizii ca ai facut!!Dar ,ca acesti cumetri ne papa BANII INTERI?Ce parere ai?