Fostul ministru al Justitiei, Catalin Predoiu, s-a inscris in PDL

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 5 iulie 2013, 17:02 Actualitate | Politic


Catalin Predoiu
Foto: HotNews.ro
Fostul ministru al Justitiei, Catalin Predoiu s-a inscris in PDL. Democrat liberalii discuta vineri, in sedinta Colegiului Director, infiintarea unui noi functii de prim-vicepresedinte pentru acesta. Surse democrat liberale au declarat pentru Hotnews.ro ca Predoiu va ocupa functia nou infiintata, urmand sa fie validat in coducerea partidului, sambata, in sedinta Consiliului National al PDL.

Catalin Predoiu a fost ministru independent al Justitiei in Guvernul Calin Popescu Tariceanu dar si in guvernele Boc si Ungureanu, fiind singurul ministru mentinut in functie in patru guverne consecutive.

Presedintele PDL Vasile Blaga a declarat ca in Colegiul Director National de vineri s-a aprobat prezentarea, in Consiliul National al PDL de sambata, a propunerii de a mari numarul de prim-vicepresedinti ai partidului de la patru la cinci.

Intrebat daca noua functie de prim-vicepredinte este pentru Catalin Predoiu, liderul PDL a refuzat sa raspunda precizand ca va reveni asupra subiectului in urma deciziilor luate in cColegiul Nationald e sambata.

"Nu am de facut nicio precizare pe aceasta tema astazi", a declarat Blaga.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














1886 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Daca-l pun pe Predoiu in locul lui Blaga (Vineri, 5 iulie 2013, 17:14)

    denvarel [utilizator]

    PDL-ul devine interesant din nou.

    Sau poate sa ia locul lui Ioan Oltean pentru ca nu trebuie diluat rolul vicepresedintilor prin marirea numarului, dimpotriva, trebuie intarit prin imbunatatirea calitatii acestora.
    • -5 (5 voturi)    
      sau (Vineri, 5 iulie 2013, 17:44)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      poate il numesc vice-prim-vice-presedinte.
    • +4 (4 voturi)    
      Interesant.. (Vineri, 5 iulie 2013, 17:46)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Blaga va preda stafeta, poate chiar de buna voie. Dreapta se va face si cu PDL dar dupa ce echipa Blaga isi va fi dovedit neputinta. Preluarea lui Predoiu la virf nu e o idee rea. Oare sa fi fost ideea lui Blaga? Ma indoiesc..
  • 0 (2 voturi)    
    are (Vineri, 5 iulie 2013, 17:28)

    andrei1245 [utilizator]

    tot atata viitor in aceasta organizatie defuncta cat ar avea daca s-ar inscrie in partidul comunist.
  • +3 (5 voturi)    
    predoiu (Vineri, 5 iulie 2013, 17:35)

    cliffhanger [utilizator]

    Predoiu in locul lui Blaga? Adică să admitem că Blaga l-a aruncat peste bord anul trecut pe Boc pentru a se retrage acum în fața lui Predoiu? Nu prea cred. Mai degrabă Blaga se chinuie să-și repare imaginea și să arate că există și doritori să intre în partid, nu doar să-l părăsească. Nu știu ce speră Cătălin Predoiu, dar cred că este prea optimist.
    • +2 (2 voturi)    
      Mutarea Presedintelui?? (Vineri, 5 iulie 2013, 18:29)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui cliffhanger

      Poate a fost "plantat" acolo de cineva..Ghici ciuperca cine? Nu se poate renunta la PDL, are structuri in teritoriu..Si cu Blaga trebuie negociat, la un moment dat.
      • -2 (4 voturi)    
        SA NU UITAM.... (Vineri, 5 iulie 2013, 19:08)

        father nicky [utilizator] i-a raspuns lui emigrant

        ...domnul Catalin Predoiu a fost membru PNL si unul dintre cei mai longevivi ministrii ai justitiei, ocupand acest post in guvernele Tericeanu, Boc si MRU! Mai degraba domnul Catalin Predoiu va intari "aripa" liberala din PDL, din care face parte si vicepresedintele (ex-liberalul)Gheorghe Flutur!
        Basescu se poate duce la anul in Partidul Miscarea Populara, o nava, care va "lua" apa chiar din momentul lansarii! Nu poti sa faci politica adevarata doar cu intelectualii Preda, Funeriu si Papahagii si cu trupa fe tutari si tucalari sinecuristi de la Cotroceni! Vreau sa vad cati dintre ei vor mai presta in/la "Miscare" dupa ce isi vor pierde posturile bine platite de "consilieri"?! Sau poate nu, ca vorba ceia: Presedintele nostru(ales), stapanul nostru, noi servim cu drag!
  • +2 (4 voturi)    
    O "usoara" dezamagire (Vineri, 5 iulie 2013, 17:39)

    Van_the_Man [utilizator]

    Dar hai sa vedem ce se poate face cu o floare rara in boschetul de ciulini,,,
  • +1 (3 voturi)    
    N-am inteles nimic (Vineri, 5 iulie 2013, 17:48)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Cine e predoiu asta si ce-i aia pdl?
  • 0 (2 voturi)    
    legea lui Lomonosov la pedele (Vineri, 5 iulie 2013, 18:42)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Mi-a placut azi editarea stirilor politice la hotnius: articolul despre demisia lui Papahagi deasupra celui cu adeziunea lui Predoiu. Am mai comentat, dar s-a cenzurat, ca astazi in pedele s-a validat legea lui Lomonosov.
  • -1 (3 voturi)    
    editor (Vineri, 5 iulie 2013, 18:44)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    ..."cColegiul Nationald "...aloo, o editare minima nu e posibila?