PERSPEKTIVĂ, doar o perspektivă

Florin Cîțu își înghite puii. Florin Cîțu dictator / pa, du-te-n zbor

de Eugen Istodor     HotNews.ro
Joi, 2 septembrie 2021, 18:20 Actualitate | PERSPEKTIVA


Florin Citu
Foto: Guvernul Romaniei
Florin Cîțu haos. Florin Cîțu îl destituie pe Vlad Voiculescu. Voiculescu n-avea decât vina aroganței. Florin Cîțu îl înghite cu pui cu tot pe Ludovic Orban, de vină-i compromisul și bătrânețea PNL-ului. Florin Cîțu își dă afară ministrul Finanțelor și-și impune un prieten analfabet financiar. Florin Cîțu îl dă afară pe Stelian Ion, cică n-are arta negocierii și nu-i place președintelui Klaus Iohannis. Florin Cîțu își înghite-ncet-ncet puii, ca un dictator orb. Fiind tot mai orb, din senin, creează scandal. Dă cu oiștea-n gard. Florin Cîțu înghite pui vii. Și drum de întoarcere al acestei Coaliții nu există. Ce iese din gușa lui Florin Cîțu e incompetență, scandal și boală. Are damf de dictator. Soluția: Pa, Florin Cîțu, du-te-n zbor!

Florin Cîțu nu este luat acum de drog. Nu are alcool în vene.
A ajuns însă să conducă Guvernul așa cum s-a urcat în mașină beat în tinerețe.
A ajuns să facă la guvern ceea ce, cică matur, a făcut la banca unde a ajuns șefuleț.

Riscă. La limita legii. Dar acum nu conduce mașina, nici banca, ci România.
Puștan în America, înalt funcționar în Ro, a speculat. Când a făcut opturi pe autostadă, l-a văzut Poliția. Când s-au rușinat colegii lui bancarii, i-au dat demisia.

Prea era de tot. Cum să-nchidă poliția americană ochii? Prea se compromiteau bancarii.
Riscând mereu, Florin Cîțu a fost dat afară de peste tot. De pe autostradă, din bancă.

Riscul acesta nu este calea cea bună în viață.
În politică, are același joc acum. Dar în fruntea Guvernului nu merge jocul ăsta. Creierul său are o singură dungă de acțiune: RISCUL. Riscul de acest fel, de tip Cîțu, gratuit, n-are sens în fruntea țării.

Creierul lui nu poate procesa alt drum însă. Nu admite altul.
Florin Cîțu s-a așezat pe ouăle rivalității PNL-USR-PLUS. A cotcodăcit negociere la guvern, a cotcodăcit speranță: noi nu vom fi PSD. Noi suntem tineri și suntem viitorul. Noi suntem Piața Victoriei. Cîțu a tăcut și a gândit Riscul. A sădit furtună. A culcușit incompetența. A adus ura, intriga, miza mică.

Cîțu e om de miză mică, fără anvergură. Șoarece, nu elefant. Infatuat de gașca toxică Rareș Bogdan, Emil Boc și alții. Plictisit de munca de fiecare zi în folosul binelui public, pe Florin Cîțu l-a năpădit boala veche: riscul.

Se vede simplu că nu-i om. Omul simte, merge în pas cu România.
Cîțu Riscă. Când riști, ești orbit de miza ta. Nu ești om de echipă, de cuvânt. Ești egoist, ca să câștigi. Ești TUTUTUTU. Doar TU și poftele tale nepotolite.
Nu arăți cine ești, nu mai poți să arăți ce știi. Ți se urcă la cap PUTEREA. Și ca să câștigi, stârnești furtună din senin.

Păcat, dar drumul din tinerețile lui, în dodii, după consum de alcool-drog, este, simbolic astăzi. Drumul lui riscant în mediul bancar este, acum la Guvern, simbolic și groaznic. Drumul lui de acum, este de om treaz. De om care riscă. Care are meteahnă veche. Nu poți vorbi cu el, nu poți negocia cu el, nu te poți baza pe el. N-ai viitor cu el. Își vede obsesia: EL SUPREMUL.

Și din culcușul lui guvernamental, lovește ca un șarpe. Îi spui una, o ia razna și te pizmuiește. Distruge Opoziția. Nu suportă Opoziția. Nu suportă Superioritatea, da, Vlad Voiculescu avea conștiință cel puțin.

Este clar, mai presus de toate că nu-i în stare să-mplinească “programul de guvernare”. Cîțu se închipuie Șef peste șefi. Tartor. E un închipuit. Îi dai o funcție, îi acorzi încredere, îi dai “doza” în venă, devine încrezut.

E gonflat de gușa naționalistă a unui Rareș Bogdan, de frustrarea clujeanului Boc, de tot felul de lighione oploșite pe lângă EUL lui suprem. Cîțu n-a făcut niciun bine cu adevărat.

A distrus în lunile ce au trecut totul: încrederea, speranța, loialitatea, competența, viitorul.
Tot ceea ce ne-a adunat în Piața Victoriei ca să-i dăm jos pe PSD-iști și pe Dragnea.
Da, cum spuneam, îl mână Riscul, clocește Intriga, Răutatea. Iar răutatea, intrigile dau miză mică. Miza mică? el și câștigurile lui de imagine. El și ai lui. Cîțu înlocuiește niște mediocrii cu alții, dar ca el: cu gură mare.

Bolojan de la Oradea avea dreptate. Cîțule, facem cum zici, dar ce urmează?

Și are multe păcate.
Campania de vaccinare a omorât-o. Ce-om face la iarnă, știm. Vom sta închiși în casă, doctorii vor fi sacrificați.

A dat bătaie USR-PLUSului. Obligându-l la joc de glezne. Și a adus în fruntea sondajelor PSD-ul.
Iar defectele guvernării, toate, îi sunt datorate. NU USR-PLUS e de vină. Cîțu e.

Nu Stelian Ion e de vină, Cîțu este de vină. S-a bucurat să nu se pună lumânare SIIJ-ului. iar acum pune bețe-n roate unei noi justiții. Suntem în pragul numirilor în Justiție, nu? L-a dat jos pe Stelian Ion, nu om-lumină, dar un om care și-a dat silința măcar.

PNDL-ul? Nu-i obligație, nu-i urgență, nu-i pomană la popor, nu, este oglinda strâmbă a lui Cîțu. Cîțu se încrâncenează să dea pomană la tot poporul doar de dragul alegerii lui în fruntea PNL. Riscă tot și se alege cu praful de pe tobă. Pentru că proiectele gândite de Cîțu nu există, nu vor fi făcute, vor fi furați banii. Pe PNDL nu există destul control al banilor, iar amendamentele USR-PLUS sunt obligatorii.

Cîțu a făcut în ultimele luni ORICE ca să fie Șef. A devenit un Dictator. Nimeni nu i se mai opune. Clar, Florin Cîțu are nevoie de zbor de la guvern.

Joacă? Riscă? Toate astea-s prostiile clanului politic. Sunt închipuirile lui și ale camarilei lui. Băsescu avea boala asta! Nu ne-am ales cu nimic. Tot Băsescu s-a ales cu pușcărie pentru frati-su și Udrea.

"România" o fi o vorbă goală, dar când la conducere e un pocherist de ăsta parcă Ro devine singura salvare. România? Binele meu și al nostru.

PS: acest articol nu ține cont de strategiile politice: Klaus, PSD, UDMR, USR-PLUS, AUR, Cîțu, Orban, Barna și toți ai lor. Arată o stare de spirit dăunătoare. Când politica e capturată de jocuri de dictator, politica trebuie arătată cu degetul: e toxică. Nu țin nici cu Orban, nici cu Barna, nici cu Cioloș, nici cu PSD, nici cu AUR, nici cu UDMR. Citiți aici o atitudine civică. Un "semnal de alarmă" civic. Riscul de acest fel al lui Cîțu dăunător trebuie semnalat, nu încurajat. Nu e normal să ne uităm cum își fac EI jocurile și să fim încântați de abilități de-ale lui Dragnea sau Cîțu. Strategiile și calculele politice nu fac decât să încurajeze Riscul, pocherul, zgomotul, în dauna reconstrucției României, adică a binelui meu și al nostru.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















22903 vizualizari

  • -17 (35 voturi)    
    Istodoare...hehehe..."pustan in America" (Joi, 2 septembrie 2021, 18:28)

    Sympa [utilizator]

    Istodoare...hehehe..."pustan in America". Ce le mai invarti din cuvinte. La 28 de ani..."pustan".
    Hai, pa, ca esti pupacios fara perdea.
    • -3 (25 voturi)    
      Caltu le încurcă de nimeni nu le mai descurcă (Joi, 2 septembrie 2021, 19:27)

      relax4 [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

      A venit de la răcoare,
      Si e Premier mare.
      Ia decizii în zig-zag,
      Cum a condus mașina în șant.
      Ca sa-l pună șef la masă,
      Miliarde la firme de casă varsă.
    • +3 (9 voturi)    
      dacă ai (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

      fi citit tot articolul, poate ai fi înțeles mesajul. Dar nu cred că ai cum. N-ai cu ce. Pe tine nui te interesează decât norma de postac și datul la gioale oricui se opune mirificului cîțu ori ciolacu.
      • -1 (1 vot)    
        Asa-i mai neuronas, asa-i (Vineri, 3 septembrie 2021, 12:27)

        Sympa [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Asa-i mai neuronas, asa-i! Un singur neuron, dar ce zglobiu!
        Eu ma ocup "cu apararea lui Citu/Ciolacu", hahahahaha. Ai priceput ca kuku-n gura, dar hey, ce IQ mai mare decat Einstein ai tu!
    • +2 (6 voturi)    
      teodorovici (Vineri, 3 septembrie 2021, 10:45)

      naenae [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

      il injuram pe teodorovici pe vremea cand il lua la misto pe Citu... mi se parea competent, serios iar celalalt golan ordinar.

      Realizez acum ca avea dreptate sa-l ia la misto, fix un "chiparos", asta e individul.
    • 0 (2 voturi)    
      ..mda.. (Vineri, 3 septembrie 2021, 12:04)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

      Istodoare ,unde sunt odele pt odorul tau Biden ?
  • -16 (38 voturi)    
    Dle Istodor (Joi, 2 septembrie 2021, 18:34)

    Sofis [utilizator]

    Incercati sa nu mai cancanizati orice articol, fie observatiile din piata obor, meciurile clujului cat si cele politice cu un limbaj prea colorat si neinteles oricum.
    • +6 (14 voturi)    
      pai acesta e stilul ;) (Joi, 2 septembrie 2021, 22:55)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Sofis

      Asta VREA sa faca, asta a ALES sa faca - fara cancan n-ar mai fi ceea ce vrea el ;)
  • +59 (73 voturi)    
    Cum dau + (Joi, 2 septembrie 2021, 18:35)

    aladdin [utilizator]

    ... la un articol ?!?
    Initial am fost pacalit si am crezut ca PNL se va trezi cu Catzu la butoane... Niciodata nu mi-a placut Orban, pur si simplu nu are carisma... Poate nu e vina lui. Dar sa ajung sa-l regret asa de repede... inimaginabil.
    Daca initial il vedeam pe Catzu ca un reformator in PNL, acum imi pun cenusa in cap si recunosc cat de bou am putut sa fiu.
    • +11 (35 voturi)    
      Acolo (Joi, 2 septembrie 2021, 20:34)

      sorance2000 [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      nu ai ce sa mai reformezi, toti sunt o apa si-un pamant. Merita soarta PNTCD. Frumos ar fi sa ia si PSD dupa ei ca sa tragem linie si sa putem spune: de aici a inceput...
    • +5 (7 voturi)    
      Mea Culpa. (Vineri, 3 septembrie 2021, 8:47)

      Nonidem [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Imi fac mea culpa, la fel am crezut si eu!Mi se potriveste remarca lui Emil Bobu!
  • +43 (59 voturi)    
    Eugen Istodor "Fl. Catu isi inghite puii". (Joi, 2 septembrie 2021, 18:37)

    Dorobantu [anonim]

    SUPER articol. Felicitati !
    • -10 (28 voturi)    
      si istodor isi inghite.. (Joi, 2 septembrie 2021, 20:24)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Dorobantu

      ... copiii cruzi =)))
  • +32 (52 voturi)    
    FlorinCatu cred ca are ceva poze la dosarul americ (Joi, 2 septembrie 2021, 18:39)

    relax4 [utilizator]

    Dacă a fost în stare sa bea atât, sa conducă beat, sa ajungă la închisoare, cred ca probabil a făcut ai altele pe care cineva le are la dosar. Doar asa se pot explica deciziile lui explozive luate în mod intempestiv si inexplicabil.

    Si dacă este asa, Florin Catu e un risc major la adresa securitatii României.
    • +9 (23 voturi)    
      Schelete din dulapul lui Câțu (Joi, 2 septembrie 2021, 21:09)

      il_gattopardo [utilizator] i-a raspuns lui relax4

      Un veritabil osuar. Cine l-a ajutat sa inchida usile stie suficient . Asta o simțim toți la momentele de răscruce.
    • +15 (31 voturi)    
      Hai sa fim seriosi! (Joi, 2 septembrie 2021, 21:43)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui relax4

      La 20-30 de ani poti sa bei ca ursu si daca esti destept si capabil a doua zi poti da totul la scoala sau la slujba.
      Problema lui Catu e la caracter! adica la tendinta de a pune mana pe putere cu orice cost@ exact ca Nastase, Ponta, Dragnea, etc.
    • +3 (7 voturi)    
      Risc major... (Vineri, 3 septembrie 2021, 8:46)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui relax4

      ...la adresa securitatii? Pai nu ea i- a incotzopenit pe functii pe toti impostorii astia?
  • +40 (58 voturi)    
    Cîțu (Joi, 2 septembrie 2021, 18:43)

    AbMo [utilizator]

    Catzu e un narcisist patologic. Un exemplu destul de clar si reprezentativ.
    Dar asta se vedea inca de cand se contra cu prientenul lui, Orlando (alt narcisist), nu e deloc ceva nou.
    A durat ceva, prea mult, pana sa isi dea lumea seama ca e toxic.
    • +29 (41 voturi)    
      corect (Joi, 2 septembrie 2021, 19:32)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui AbMo

      Si eu mi-am luat leapsa la inceput simpatizandu-l pe Catu. Dar ultimul an de boacane ma pun serios pe ganduri. Omul este din ce in ce mai toxic in fruntea guvernului. Chiar devine o problema la adresa securitatii nationale.
      Dej anici nu mai conteaza mijloacele prin care este indepartat. Trebuie urgent sa dispara de acolo.
      • -8 (24 voturi)    
        Daaa, si imi dadeai minusuri ... (Joi, 2 septembrie 2021, 20:13)

        Sympa [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        Daaa, si imi dadeai minusuri cand spuneam ca Citu (cacofonia se impune!) e "Uraganul perfect" pentru Romania. Ti-au trebuit 10 luni sa pricepi chestia asta, elementara.
        Dar, desigur, ai - ca orice #rezist - IQ-ul mai mare decat Einstein...si nici nu esti analfabet functional!

        Si da, spune-i si aluia mai mult decat penibil, colegul tau, ca sunt postac rus si ma plateste direct Putin pentru postarea asta. Pe mine si pe Trump.
    • +7 (23 voturi)    
      citu + orlando (Joi, 2 septembrie 2021, 20:34)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui AbMo

      daca era legal, acum erau o familie fericita.
  • +25 (35 voturi)    
    Catu sufera de betia puterii (Joi, 2 septembrie 2021, 18:59)

    gavrone [utilizator]

    Asta e mai a dracu ca aia clasica si nu trece.
    • +6 (16 voturi)    
      betia puterii (Joi, 2 septembrie 2021, 20:39)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui gavrone

      stai linstit, la bugetarii cu ifose asta vine in fisa postului. inclin sa cred ca mai degraba cutzu are nevoie de o camasa de protectie cu curele... daca nu pentru el, macar pentru noi.
  • +20 (30 voturi)    
    catu (Joi, 2 septembrie 2021, 19:20)

    izu51 [utilizator]

    Cum dracu se face ca mereu dreapta ,cea plina de sperante ,da mereu cu oistea in gard si face loc ciociolacilor si aurolacilor prin lipsa de maturitate si profesionalism politic.
    Am sperat mereu ca a venit randul Romaniei "normale",dar valoarea celor ce se pretind "reformatori "este penibila.UDMR-ul a fost mereu "sula in coastele"romanilor erste evedent ,dar alianta celorlalte partide este vitala pentru ramanerea in Europa.
    Se vede tot mai clar fratia USL in jaful tarii si in manipularea justitiei !
    S-au umplut cu totii de stupizenie,nici nu stii cu cine sa mai votezi !
    • +4 (4 voturi)    
      până la apariția (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:06)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui izu51

      USR-Plus dreapta politică era ruptă din stânga politică.
      Originea partidelor psd, pnl, pmp, alde, udmr, pd, pdl, pro Romania, este FSN-ul din 1990, adică PCR-ul cu față umană a lui iliescu.
  • +5 (21 voturi)    
    cred (Joi, 2 septembrie 2021, 19:21)

    vizirul [utilizator]

    ca d-ul Bolojan de la PNL ar fi un premier foarte bun, pe care presedintele Johanis ar trebui sa-l aiba in vedere la remanierea guvernului.
    • 0 (12 voturi)    
      . (Joi, 2 septembrie 2021, 19:44)

      AbMo [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      Nu stiu ce sa zic... mi-e sa nu dam din lac in putz...
    • -3 (9 voturi)    
      . (Joi, 2 septembrie 2021, 20:01)

      AbMo [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      Vezi comentariul meu de mai sus daca nu ti-e clar de ce spun asta.
      Oamenii vad greu semnele, apoi se mira cum au luat tzeapa.
    • +5 (9 voturi)    
      iohannis (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

      își are în vedere doar propriile interese, care se vede că nu au nicio legătură cu România.
      Altfel doar un surd și orb politic l-ar mai susține pe acest nimic de cîțu.
  • +6 (16 voturi)    
    Explicație (Joi, 2 septembrie 2021, 19:34)

    Bintea Haiducul [utilizator]

    Are 1,54 m înălțime.
  • +2 (20 voturi)    
    Măi flăcăi (Joi, 2 septembrie 2021, 20:09)

    brifcor [utilizator]

    Nu mai mușcați din nadă sărind la gâtul lui Cuțu (da, ați citit bine : Cuțu). Dar nu Cuțu oricui, ci al lui Herr Werner ! Ați priceput ?
    • +3 (9 voturi)    
      E unii... (Joi, 2 septembrie 2021, 21:40)

      brifcor [utilizator] i-a raspuns lui brifcor

      ... care n-a priceput nimic !
  • -11 (15 voturi)    
    Pe cine ai tu (Joi, 2 septembrie 2021, 20:28)

    Timonierul [utilizator]

    scolo sua care te lasă sa publici numai
    Prostii și bazaconii .
    Unde ai făcut tu școala …primara ?
  • +16 (24 voturi)    
    Bun articol (Joi, 2 septembrie 2021, 21:08)

    consumator2 [utilizator]

    Asta e Citu, oameni buni! Treziti-va!
  • -3 (17 voturi)    
    de data asta bun! nota 9 (Joi, 2 septembrie 2021, 21:25)

    AliKimiku [utilizator]

    Exceptand zona cu alaturarea lui Rares Bgdan cu Emil Boc.
    A fost gratuita si total deplasata.
    • +4 (6 voturi)    
      ba absolut de (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      loc nu e deplasată. Pupinii de bogdănel și boc s-au revigorat abia după ce au descoperit că cîțu e susținut de iohannis și au primit direct sau indirect asigurări că șoricelul va ajunge maaaare de tot.
  • +12 (24 voturi)    
    Cam asa ceva, Citu se crede zeu, (Joi, 2 septembrie 2021, 22:13)

    emil bobu [utilizator]

    dar e doar Dragnea 2.

    Pacat de anii pierduti degeaba.
  • +12 (22 voturi)    
    Bine punctat (Joi, 2 septembrie 2021, 23:46)

    Brusc Willis [utilizator]

    ...si un articol excelent. Din cind in cind nea Istodor le da cum trebuie. Imi aduce aminte de ce ii urmaream interviurile din AC, ala vechi si bun.
  • -6 (14 voturi)    
    Istodore, emotiile balanice dauneaza grav (Vineri, 3 septembrie 2021, 0:53)

    ..13 [utilizator]

    In politica si in viata cetatii.

    Lasa lacrimile sau/si vaietele Istodore si incearca sa intelegi ce se intampla cu adevarat.

    Nu i-am auzit pe USRisti sa ceara deschis, public, sprijinul/medierea presedintelui in rezolvarea situatiei SIJJ ca urmare a neintelegerilor din coalitie.

    De ce nu au facut acest lucru USRistii???
    Din interese marunte sau din lipsa de creier de Barna

    In ceea ce priveste programul A Saligny toti recunosc deschis sau implicit ca lucrurile fusesera stabilite in coalitie si ca trebuiau depuse avizele - daca Suca de la Justitie nu era de acord de ce nu a avut puterea de a redacta avizul negativ in termenul legal cerut cu celeritate???

    Campania asta muribunda impotriva lui FC arata a altceva - arata ca unii ar vrea sa joace o carte a instabilitatii politice in RO.

    IStodore - atentie la ce iti doresti! Atat!

    Presedintele a lovit direct in stomac parlamentul cand a iesit in public sa spuna ca exista urgente legislative si ca parlamentul ar trebui sa se miste mai rapid.

    Coalitia ar trebui sa stie lucrurle acestea, sa isi coordoneze actiunile in parlament iar Barna nu cred ca intelege ca Haur nu are ce cauta nici in visele cele mai grele...

    Asadar dpmdv FC nu este o fecioara - are problemele lui - dar in RO ar trebui sa se invete a se lucra cu marfa pe care o ai pentru a atinge rezultatele cele mai bune, in timpul cat mai scurt cu putinta.

    dupa ce se face rectificarea bugetara, dupa ce vine PNRR aprobat de la Bruxelles pentru RO, in forma care va veni, cand va veni, dupa ce se aseaza bugetul pe 2022, an extrem de important care se anunta a fi unul extrem de greu pentru finantarea externa pentru RO, atunci FC poate sa plece - pana atunci, Istodore, joc de glezne...

    Si sa nu uit, lipsa de resurse umane in PNLsau a persoanelor calificate si mai putin ONGiste in USR este exclusiv vina partidelor si nu a lui Citu care a venit de cam 3 zile in PNL si daca vroia nu avea ce sa faca pentru ca nu este presedinte de partid pe cand Barna.

    cam lung...
    • +2 (4 voturi)    
      In coalitie nu era stabilit nimic (Vineri, 3 septembrie 2021, 8:36)

      Denulu [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      "Dan Barna i-a spus lui Florin Cîțu că programul nu are toate avizele necesare, lipsind de exemplu cele de la Ministerul Justiției și Ministerul Transporturilor. Mai mult, nu s-a luat o decizie în Coaliție privind această chestiune."

      https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25009738-tensiune-maxima-sedinta-guvern-usr-plus-cere-lui-citu-scoata-ordinea-programul-anghel-saligny.htm

      Cat priveste "de ce nu a avut puterea de a redacta avizul negativ in termenul legal cerut cu celeritate", mi se pare evident raspunsul: ca sa se discute in coalitie inainte!
  • +9 (15 voturi)    
    acum, dupa ce i s-a facut evaluarea (Vineri, 3 septembrie 2021, 5:30)

    Coco Whistle [utilizator]

    cutu e ca si demis. poporul il demite pt ca e suveran. nu avem nevoie de condamnati, repetenti, nota 4 la treapta, carduri neplatite, diliu dupa 3 beri(a la romania), mincinos, urit inside and outside, pupincuristul lui joha. romania a decis ca nu ne faci cinste ptr slujba ptr care ai fost angajat. ciao, good luck in noua zeelanda sau unde te duci sa te racoresti....
    • +1 (3 voturi)    
      O idee (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:01)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      Cel mai bine te racoresti la "racoare". Eventual pentru incalcarea Codului Administrativ- Art. 43(2).
  • +6 (8 voturi)    
    Citu ca Citu (Vineri, 3 septembrie 2021, 8:48)

    TrueBlue [utilizator]

    dar ce facem cu partea de pnl care-l sustine? Acolo e buba. Inclusiv Iohannis care ori greseste ori isi arata adevarata fata. Oare de ce o fi votat lumea pnl? Nu si-a dat seama ca pnl=psd?
  • +1 (11 voturi)    
    D-le Istodor, ai intrat într-un joc murdar. (Vineri, 3 septembrie 2021, 9:00)

    asavreau [utilizator]

    Sunt mulți comentatori care se exprimă ca la ușa cortului, în fapt insultându-se pe ei. Vocabularul folosit arătând gradul de cultură și inteligență a unui om. D-ta, d-le Istodor, nu cred că ar trebui să încurajezi folosirea unor invective drept argumente. Nu am vrut să te supăr, dar consider că Stan Ion nu merită o păruială între PNL și USR. Dacă PNL și USR sunt partide responsabile la soarta României, asemenea //cafteli// politice se fac discret. România nu-i haznaua lor. O zi bună și sper să înțelegi demersul.
  • +2 (4 voturi)    
    Eugene (Vineri, 3 septembrie 2021, 12:01)

    independentu [utilizator]

    Viitor de AUR tara noastra are, iar usa e deschisa de usere minus!
  • +1 (3 voturi)    
    Catu risca (Vineri, 3 septembrie 2021, 12:18)

    aaa [anonim]

    Bai, eu nu prea inteleg stilul lui Istodor de a scrie. Pare ca are o idee fixa ("Catu risca") si pune pe hartie toate cuvintele care ii vin in cap, legate mai putin sau mai mult de aceasta idee, cu sens sau nu, cu rima sau fara.
    Bla, bla, bla, Catu risca, Bla, bla, bla, Citu risca samd.
    Asta in 3 sferturi din articol.
    Apoi mai zice asa: Catu nu e om, Catu e dictator si incheie "cu dauna reconstrucției României, adică a binelui meu și al nostru", in care separa binele lui de al nostru.
    Eu nu stiu daca Catu face bine sau rau pe acolo (sunt putini aia care au toate informatile si pot sa aprecieze corect), dar ma enerveaza aia care ațâță spiritele si promoveaza o situatie conflictuala ce ajuta doar pe jurnalisti sa aiba subiecte si pe cativa dubiosi cu cine stie ce interese.
    Oricum, istoria a aratat ca, dupa scurte perioade in care se formeaza un guvern dintr-o coalitie de mini-partide aflate in opozitie, macinata de compromisuri si orgolii, revine periodic la putere PSD-ul, care, asa cum stim, nu risca nimic, planul lor e acelasi de la Iliescu incoace: bani la partid, functii la apropiati, contracte la prieteni. Clar si previzibil.
  • 0 (2 voturi)    
    Asta este nivelul romanilor (Vineri, 3 septembrie 2021, 18:27)

    David Cristian [anonim]

    Avand in vedere ca romanii au iesit in piata, romanii au facut scandal, nu noi, minoritatile, nu noi cei care muncim, ci romanii aceia care sunt mandri de culoarea lor, acest om reflecta nivelul romanilor, ne pare rau pentru voi dar aveti nevoie de educatie, maxim, si fara educatie nici nu o sa iesiti vreodata din criza. La voi e criza dintotdeauna, problemele nu se mai termina si parca nu conteniti sa inventati unele noi. Iar in ce priveste plandemia, sunteti suta la suta criminali pentru ca sustineti aceasta minciuna pe doi mici, asa cum valoreaza caracterul vostru, doi mici si o bere.