PAOK a fost eliminată în semifinalele Cupei Greciei, fiind învinsă dramatic de Panathinaikos la loviturile de departajare (6-5), după 2-2 la general.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK a fost eliminată de Panathinaikos în semifinalele Cupei Greciei

Miercuri seară a avut loc returul semifinalelor Cupei Greciei, dintre Panathinaikos și PAOK.

După ce a pierdut meciul tur cu scorul de 1-0, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a luptat și a reușit să deschidă scorul în minutul 72 prin Andrija Zivkovic.

Meciul a avut nevoie de reprize de prelungiri, iar PAOK a mai dat o lovitură în minutul 105, grație golului înscris de Tomasz Kedziora.

Dramatismul a atins cote ridicate, când, în al nouălea minut de prelungire, Panathinaikos a marcat prin Limnios și a trimis meciul la loviturile de departajare.

Acolo, deși gazdele au ratat primele prin Sporar, băieții lui Răzvan Lucescu au fost copleșiți de încărcătura emoțională acumulată în timpul partidei, iar Despodov, Ozdoev, Jonny și Samatta au ratat și ei de la punctul cu var.