Manchester United a câștigat joi seară cu mari emoții pe terenul celor de la Wolverhampton, scor 4-3, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 22 din Premier League.

Jucatorii echipei Manchester UnitedFoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

United a marcat golul victoriei cu Wolverhampton în al șaptelea minut de prelungire

Manchester United a găsit în sfârșit drumul spre victorie în Premier League, după ce s-a impus pe Molineux Stadium, în fața lui Wolverhampton.

Formația antrenată de Erik ten Hag a început bine disputa și a deschis scorul după doar 5 minute prin Marcus Rashford, iar până la pauză, oaspeții au mai punctat încă o dată prin Rasmus Hojlund (min 22).

În a doua repriză, Sarabia a redus din diferență pentru gazde (min 71), din lovitură de la 11 metri, dar la distanță de 4 minute, McTominay făcea 3-1 din pasa lui Bruno Fernandes.

United a crezut că a fost suficient pentru a obține victoria, dar finalul a atins cote dramatice.

Mai întâi Kilman (min 85) a redus din handicap pentru Wolves, ca în al cincilea minut de prelungire, Pedro Neto să restabilească egalitatea.

La doar 18 ani, Kobbie Mainoo a dat lovitura pentru „diavolii roșii”, reușind să înscrie în al șaptelea minut adițional.