​​SONDAJ Alegeri prezidențiale: Ar trebui Klaus Iohannis să participe la o dezbatere cu Viorica Dăncilă?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 11:56 Actualitate | Esenţial


Sondaj dezbatere Iohannis-Dancila
Foto: Hotnews
Președintele Klaus Iohannis este presat să accepte o dezbatere electorală cu Viorica Dăncilă, după ce el și staff-ul său au transmis că nu au o astfel de intenție nici pentru cel de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale. Argumentul: că o astfel de confruntare "nu ar aduce nimic în plus". Acum cinci ani, la precedentele alegeri, el în acuza pe Victor Ponta de "aroganță" când acesta din urmă refuza o dezbatere.

  • Sondaj HotNews.ro: Ar trebui Klaus Iohannis să participe la o dezbatere cu Viorica Dăncillă?






Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















15518 vizualizari

  • +3 (23 voturi)    
    Are tatoria sa o cafteasca pe analfabeta? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:12)

    pedepsitorul [utilizator]

    Ce rost are sa se manjeasca Iohanis cu mahalaua din Videle?

    Analfabeta va fi caftita politic de Guvernul actual si toata alianta antiPSD!
    • +5 (11 voturi)    
      corect ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:44)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      Ii cunoastem pe amandoi !
    • +3 (11 voturi)    
      Foarte corect! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 14:56)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      A ramas celebra remarca lui Iohannis de la alegerile precedente: "decat sa fiu marlan, mai bine pierd".
      E greu sa participi la dezbatere cu o tsatsa agramata (atentie, nu mai gresiti, doamna nu e analfabeta, ea e agramata) fara sa te cobori, prin definitie, in marlanie.
      In plus, tata asta mincinoasa nu e nici macar sefa de partid, fiindca PSD nu e partid politic ci grup infractional organizat, care trebuie oricum sa dispara, lasand locul unui adevarat partid de stanga (nu ca PSD, cu liderii lui de sute de ori milionari, imbuibati peste masura prin cel mai nerusinat furt.
  • +4 (14 voturi)    
    nu inteleg de ce ar trebui (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:14)

    g01an [utilizator]

    are o datorie fata de electorat si o poate satisface solicitand un interviu i ncare sa accepte intrebari incomode de la jurnalisti si impreuna cu un moderator poate ajunge sa raspunda la intrebari cat se poate de relevante legat de ce intentioneaza sa faca pe mai departe, ce parghii are, ce trebuie modificat samd.

    nu vad de ce ar accepta o discutie cu vd... nu ai nicio obligatie "democratica" fata de persoane care nu respecta niste principii minime. in al doilea rand o va face praf din start, stafful vd stie asta si vor cauta controverse pentru a deturna discutia.

    dar iohannis pierde puncte din start pentru ca nu a participat la dezbaterea anterioara alaturi de candidati care au avut argumente civilizate si cu care putea avea o dezbatere principiala din postura de persoana cu experienta practica.
  • +5 (11 voturi)    
    exercitii de gramatica (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:15)

    CIP03 [utilizator]

    Da, sa se duca si sa inceapa cu exercitii de gramatica
    sa-i zica ca daca nu stie in primul rand sa vorbeasca atunci mai bine sa se duca acasa la Videle.

    In rest presedinetele mai are si consilieri...
  • +2 (16 voturi)    
    Meh (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:15)

    Soljenitin [utilizator]

    PNL, PSD - aceeasi mizerie
  • +1 (11 voturi)    
    Transformare (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:21)

    briciu [utilizator]

    Ursul a devenit peste noapte iepuras ;))
  • +6 (16 voturi)    
    Absolut (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:22)

    fat.cat [utilizator]

    Tocmai il vad pe Rares Bogdan dand niste explicatii aiuritoare despre cum nu merita ca presedintele sa intre in dezbatere cu Viorica. Pe scurt, Viorica e prea proasta ca sa stea dl. Johannis de vorba cu ea in fata poporului votant. Daca papagalul asta de Rares Bogdan mai face mult program de campanie presedintelui, o sa ne trezim cu o surpriza si in T2. Autosuficienta ucide.
  • +8 (16 voturi)    
    categoric trebuie (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:24)

    liviu_ [utilizator]

    1 - mai scade psd din sondaje ca nu mai por ascunde latrinele si romanica prostiile lui veorica
    2 - este o datorie fata de electorat si fata de democratie
    3 - si un mut (la propriu, nu la figurat) ar castiga o dezbatere cu tuta.
    4 - contrar credintei a 26% din votantii de pe site, il ajuta! sunt voturi in plus pt pnl si in minus pt psd!
    5 - dovedeste ca nu e un las si combate atacurile pe care psd cu siguranta o sa le faca la adresa lui daca nu participa la dezbatere
    6 - convinge oamenii (myself included) care cred ca are un blat cu psd, ca nu e asa!
  • +5 (11 voturi)    
    Ce nu stie psd-ul (Marţi, 12 noiembrie 2019, 12:58)

    sipu [utilizator]

    este ca STS-ul are obligatia sa securizeze toate datele care sunt in incaperea in care se afla presedintele . Deci bluetooth nu va functiona si daca nu functioneaza Veorica NU EXISTA si daca va exista o sa fie o CATASTROFA
  • +2 (10 voturi)    
    MORALITATE (Marţi, 12 noiembrie 2019, 13:17)

    jidanul [utilizator]

    K.W. Iohannis da dovada de lipsa de moralitate crasa si lipsa de respect total fata de propriul electorat, ca sa nu mai spunem de lasitatea de care da dovada. Sa nu ai ca si presedinte, in functie, curajul de a te confrunta cu un alt candidat la presedentie, arata frica si/sau aroganta, ingamfare si un orgoliu absolut nejustificat. In fapt, K.W. Iohannis stie ca a gresit punandu-si "guvernul meu 2", compromitand total PNL care este acum intre ciocan si nicovala si sacrificand acest partid pentru scopul lui egoist, de a fi presedinte pentru inca un mandat, o miscare ratata si urata cu consecinte si efecte colaterale, negative foarte greu de prevazut.
  • -1 (11 voturi)    
    Vreau votul înapoi!!! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 13:37)

    Ardeanu [utilizator]

    Am votat cu Iohanis în 2014, având în vedere activitatea acestuia de primar la Sibiu și faptul că este de etnie germană.
    Am avut mari așteptări le la acest om, dar m-a dezamăgit complet
    Am așteptat să vină cu propuneri concrete pentru educație!
    Nimic în acest domeniu!Dar ne-a ,,educat,, în a ne lupta români contra români!
    Am așteptat să folosească relația cu Germania pentru dezvoltarea economică, a infrastructurii rutiere prin obținerea mai facilă de bani europeni.
    Am văzut în schimb cât de ușor a plecat capul și a devenit vasalul Germaniei.
    Am așteptat să ne facă mândri că avem un președinte european(vorbitor de limbi străine)
    Am văzut în schimb un președinte, MUT, și AROGANT!
    Pentru toate aceste lucruri....CER VOTUL ÎNAPOI!
    Acum prefer să votez o ,,analfabetă,, fie ea și pesedistă...dar care a știut să pună piciorul în prag atunci cînd europenii când au folosit dubla măsură cu țara noastră.
    • -3 (7 voturi)    
      Inca un psdist (Marţi, 12 noiembrie 2019, 14:33)

      Relaxat [utilizator] i-a raspuns lui Ardeanu

      -
    • -1 (3 voturi)    
      limbi straine? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 14:56)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui Ardeanu

      cam ce limbi straine a dovedit ca vorbeste?!
  • +4 (8 voturi)    
    Pretindem ca mergem spre (Marţi, 12 noiembrie 2019, 14:32)

    Observatory [utilizator]

    Progres și Civilizație !
    Poporul care Votează ( cam strâmb) are dreptul sa știe ce fel de candidați avem și ce viziune au pentru viitorul României .
    Pai , mai Nea Klaus , tu vrei sa fi președinte in continuare fără sa scoți un cuvânt ?
    Normal tu vei șterge parchetul cu idioata satului, deci care este argumentul de a refuza participarea la o dezbatere ?
    Trăiesc intr-o tzara unde se dezbat candidații cu un an înainte, zeci de dezbateri , pentru ca este seriozitate și respect pentru alegător .
    Vreau sa știu adevarata fata a viitorului președinte !
    Ca Docilă nu este la valoarea ta, asta este alta chestie , așa a votat inteligenții fără neuroni și ppk uristi...și tu ești Obligat sa participi la dezbatere.

    Dacă nu, sa nu te miri ca noi ne trezim cu proasta satului ca șef poporului !
  • +1 (5 voturi)    
    Trolii PSD primesc texte lungi (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:05)

    D_Poroineanu [utilizator]

    Degeaba sclavilor.
    Dancilă nu e un candidat. E catindat!

    Iohannis e pe alte dimensiuni, 4D, 5D, nu poate comunica cu 2D.
    In ziua de azi cei ce nu pot învăța o limbă străină, în condițiile în care limba lor maternă nu e de circulație internațională, sunt tarați mental. N-ai ce să vorbești cu un asemenea om care mai pretinde că a fost inginer. Chiar și doar 2 ani până a intrat să predea la școala profesională din Videle. Chiar și la petrol și gaze. Înainte de '89 doar cei distruși mental vroiau la petrol și gaze, mine și construcții. Admiterea se făcea aproape fără examen. Intrau cu 5 și rămâneau locuri in toamnă.

    Dancilă e o rușine națională pusă în funcție de un hoț doar p ntry că era plecată cu capul.
    Dar uite că în România în care prostii sunt confundați cu demosul e posibil orice.

    Escrochelul de Ponta era într-adevăr bun de gură dar sub o pojghiță de cuvinte potrivite era gol.
    Dacă nu era Iohannis praful se alegea de România. Rep. Moldova 10x.
    • +2 (2 voturi)    
      Iohannis nu poate comunica nici 2D (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:32)

      bestol [utilizator] i-a raspuns lui D_Poroineanu

      5 ani de zile a dovedit asta. Care sunt realizarile sale? Nici la o amarata de dezbatere nu are curajul sa mearga? Inca 5 ani de concediu pe banii contribuabililor?