Mesajul lui Ponta catre medici si politisti: Au sprijinul Guvernului in a-si face datoria, "cu tot atacul la care sunt supusi in aceasta perioada"

de Claudia Pirvoiu     HotNews.ro
Miercuri, 27 iunie 2012, 13:22 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta le-a cerut, miercuri, ministrului de interne, Ioan Rus, si ministrului sanatatii, Vasile Cepoi, sa le transmita politistilor si medicilor ca au sprijinul Guvernului, in conditiile "atacului la care sunt supusi in aceasta perioada". "O sa va rog sa le transmiteti si politistilor si medicilor sa-si faca datoria si ca au sprijinul Guvernului in a-si face datoria. Cred ca asta e un lucru important si va rog sa transmiteti oficial, cu tot atacul la care sunt supusi in aceasta perioada", a afirmat Ponta in sedinta de guvern de miercuri.

Premierul a facut referire la faptul ca medicul Serban Bradisteanu, comisarul sef de politie Gheorghe Dumitru, adjunct al directorului Directiei generale de Politie Bucuresti si cei doi ofiteri care au mers sa-l aresteze pe Adrian Nastase sunt urmariti penal de procurorii DNA pentru favorizarea infractorului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2510 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    normal (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:26)

    MamaOmida [utilizator]

    O mana spala pe alta, cum poti sa nu il sprijini pe ala care il favorizeaza pe tutorele tau?!
    • +1 (1 vot)    
      bietii oameni ! (Miercuri, 27 iunie 2012, 15:29)

      geocrin [utilizator] i-a raspuns lui MamaOmida

      Au luptat din rasputeri sa-l scoata basma .....curata pe unul din eroii natiunii.
      Trebuie dusa lupta pina la capat.
      Cred ca acesti tovarasi il scot EROU national pe neobositul nastase !
  • +12 (12 voturi)    
    USL l-a ales bine pe Ponta! (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:27)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Daca era unul mai destept ca Basescu ceda demult in acest razboi politic.
  • +12 (12 voturi)    
    Un Prim ministru in opozitie (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:27)

    andreiu [utilizator]

    Poate c-ar trebui sa astepte un rezultat (verdict) al acestor investigatii si apoi sa se pronunte asupra sustinerii lor.
    Totusi e prim ministru nu mai e in opozitie.
  • +12 (14 voturi)    
    Atacul (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:28)

    aac [utilizator]

    Va să zică, pentru Ponta, respectarea legii reprezintă un atac.

    Ia să vedem cine mai crede așa ceva:

    1. Năstase - condamnat
    2. Cămătarii: condamnați
    3. Spoitoru: condamnat

    Nu înțeleg ce mai caută Ponta pe-afară.
  • +14 (14 voturi)    
    Memo (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:30)

    Alfabetix [utilizator]

    Dl. Ponta a uitat sa ceara demisia ministrului de interne: favorizarea infractorului, depasirea atributiilor, imixtiune in proceduri, etc. (stie mai bine DNA).
    Telefonul lui nu era ascultat?!
    Ce liniste pe subiectul acesta!
  • +13 (15 voturi)    
    Sustinuti de guvern ca sa ce? (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:31)

    denvarel [utilizator]

    Copy-lotul lui Ponta, "Cel mai cinstit" guvern al Romaniei sutine politia si medicii impotriva atacului justitiei?
    Am dat de dracu! Executivul sustine organe ale statului si caste profesionale impotriva "atacului" Justitiei!
    • +6 (8 voturi)    
      Cel mai cinstit guvern (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:02)

      paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      e de fapt guvernul coruptiei ,al rusinii romanesti!Un guvern al fraudei ,un guvern al tupeismului nerusinat ,un guvern al minciunii, al hotiei , un guvern mafiot .Ce a facut de fapt ponta?A scos la vedere toti compromisii psd PNL, toti depasitii ,toti cu dosare penale, care- l apara pe nastase, hotul si acuza justitia, care vrea sa instaureze cat de cat legea!E guvernul rusinii nationale!
  • +8 (8 voturi)    
    ce spune si ce gandeste (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:33)

    alnimanui [utilizator]

    El nu e in opozitie , el nu sprijina , el face ! sau ar trebuii sa faca
  • +13 (13 voturi)    
    Mesaj voalat ! (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:34)

    mercedes [utilizator]

    Cu alte cuvinte : mintiti in continuare, aplanati cazul medical al condamnatului nr.193..., nu va lasati impresionati de presiunile momentane deoarece suntem la butoane si facem tot ce vrem noi ca pana acum. Reteaua a fost reluata cu succes.
  • +15 (15 voturi)    
    ******** (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:35)

    Cataleya [utilizator]

    Lasa manipularea, coane Ponta!
    Nu invcerca sa-i solidarizezi pe toti doctorii cu acel Bradisteanu si pe toti politistii cu acei 2 implicati in tarasenia lui Nastase.
    Justitia are treaba doar cu doi medici si cu 2 politisti, nicidecum cu toti doctorii sau cu toti politistii.
    Si, la o adica, mai mult ca sigur ca majoritatea doctorilor nu prea vor sa aiba de-a face cu unul ca Bradisteanu!
    Asa ca, plimba ursul, coane Ponta!
  • +9 (9 voturi)    
    asa e.... (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:35)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    asta e mesajul...
    toti care ajuta "FAMILIA" sunt aparati.
    sistemul mafiot sa fie pazit bine.
  • +7 (9 voturi)    
    Degeaba (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:38)

    Daniels22026 [utilizator]

    Bine, bine, dar pe primul-ministru cine-l apara de plagiat ?!

    Aaaa ..., am inteles! Guvernul, PDL-ul, USL-ul string rindurile. Ca si in cazul auto-mutilatului Adrian Nastase.

    Insa verdictul de plagiator nu mai vine din justitie, ci din mediul universitar. Asa cum nu l-au salvat pe Nastase de puscarie, nu-l vor putea feri pe Ponta din rusinea plagiatului. Degeaba il vor inchide doctorii in vreun spital de nebuni. Rusinea si dezonoarea intra dupa el, oriunde.
  • +7 (7 voturi)    
    suna subversiv (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:42)

    Mihail_AD [utilizator]

    Adica... intelegeti Dvs. ... datoria, ma rog, fata de cine, daca Guvernul e cel care te sprijina?
    M-as fi asteptat la mai mult tact de la Dl. Ponta, pentru ca asemenea interpretari sa nu apara. Pana una alta, se pare ca si la capitolul eleganta exprimarii este depasit.
  • +13 (13 voturi)    
    ponta nu are dreptate (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:43)

    iorgu_9 [utilizator]

    Ponta a inceput sa bata campii.
    Crede ca daca tipa mai tare are si dreptate!!

    Aseara Nastase isi misca intr-un mod admirabil gatul de la stanga la dreapta. Daca ai fi avut 2 gauri in gat trebuia sa stea imobilizat. Deci incep sa cred ca doctorii ne-au dat teapa.

    Sunt de acord ca ar fi fost okay sa fie mai multa politie la spital, dar sa nu fie deghizati si ascunsi. Treaba lor era sa protejeze detinutul nu sa ridice mainile in aer ca sa nu fie filmat infractorul. Ca nu ii platim ca sa il protejeze pe infractor. Si la fel, politia nu trebuie sa opreasca masinile televiziunilor ca sa nu il mai filmeze. Daca au semafor pe rosu, okay se opresc! Altfel, nu ii opreste politia.

    Deci interventia de aseara a politiei mi se pare mai grosolana decat interventia lui Rus de la sinucidere.

    Si da, polititstii trebuiau sa completeze actele din ziua tentativei de impuscare. Mi se pare normal sa fie luati la intrebari cand nici impuscatu nu ajunge la puscarie si nici acte de pe unde e si ce face nu sunt completate.
  • +9 (9 voturi)    
    mesajul este clar... (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:44)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ponta si guvernul sustine "fratia" ...
  • +9 (9 voturi)    
    presiuni (Miercuri, 27 iunie 2012, 13:54)

    Marlowe [utilizator]

    Ar fi mai bine pentru toata lumea ca domnul Ponta sa lase institutiile statului sa-si faca datoria conform legii, normelor si regulamentelor, fara incurajari de pe margine, care, ele insele, constituie presiuni la adresa DNA-ului, care ancheteaza tergiversarea punerii in executie a sentintei contra unui condamnat definitiv.
  • +5 (5 voturi)    
    evident (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:06)

    nede [anonim]

    este evident ca guvernul Ponta apara infractorii penali..nu era nici o indoiala!
  • +3 (3 voturi)    
    ESTE EVIDENT SI IMBUCURATOR (Miercuri, 27 iunie 2012, 14:43)

    Trident [utilizator]

    Faptul ca Ponta si Guvernul sau ingroapa tot mai adanc, pe zi ce trece USL care, in mod sigur, in acest bmoment nu depaseste 40 % din sufragii.
    La mai mic tovarasi , la mai mic!