Natalia Intotero devine, din nou, secretar de stat

de hotnews     HotNews.ro
Miercuri, 23 mai 2012, 19:01 Actualitate | Esenţial


Natalia Intotero a fost numita secretar de stat la Departamentul pentru Romanii de Pretutindeni, informeaza guvernul. Citeste pe blogul Menaru povestea controversatei directoare de scoala din Brad ajunsa sa ocupe, pentru a doua oara, o pozitie in administratia centrala.

A ocupat aceeasi functie in 2009, numai ca atunci a fost secretar de stat in MAE si se ocupa de relatia cu Parlamentul. La vremea respectiva, Emil Neacsu, jurnalist atunci la Gardianul, a facut un interviu cu ea in care isi demonstra cu prisosinta competentele.

In 2009, CV-ul ei arata cam asa: s-a inscris in PSD in anul 2000. Din anul 2006 este presedintele Tineretului Social-Democrat Hunedoara. Este la al doilea mandat de consilier judetean si este director al scolii generale "Horia, Closca si Crisan" din municipiul Brad. Este licentiata in engleza-romana si relatii internationale si a absolvit masteratul de relatii internationale la Institutul Diplomatic Roman. Cunoaste foarte bine engleza si italiana si doar bine, franceza.

Cititi aici interviul care a facut-o celebra, in care nu se prinde de faptul ca Suedia nu are presedinte si se crede colega cu Melescanu, care nu lucra nicidecum in Ministerul de Externe. In declaratia sa de avere spunea ca detine o masina LANCEA Ypsilon.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5458 vizualizari

  • ...nimic deosebit (Miercuri, 23 mai 2012, 19:20)

    Lexus [anonim]

    ...o petarda!
    • e o aia acoperita,s-a spart teava cu fosti (Miercuri, 23 mai 2012, 19:41)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Lexus

      nu ma mir ca se stie doar la LANCEA lui Horia, sau Lancia Ipsilanti , in zona Bradului gusa e endemica ..insotita de manifestari suparatoare=retard intelectual,tegumente uscate batand in galben, etc
  • ce mai... (Miercuri, 23 mai 2012, 19:36)

    hihi [anonim]

    o competenta extraordinara...
  • Cu cine vorbim? (Miercuri, 23 mai 2012, 19:44)

    Roman din America [anonim]

    Nominalizarea acestei doamne sa se ocupe cu Romanii de Pretutindeni este o palma data de Guvernul Ponta Romanilor de Pretutindeni.

    Ce experienta are aceasta femeie despre ce inseamna sa fii in afara tarii?

    Ponta a gafat acuma si cu romanii din afara.
    • incompetenta (Miercuri, 23 mai 2012, 21:27)

      Roman din Europa [anonim] i-a raspuns lui Roman din America

      Foarte adevarat. Bataie de joc. Imaturitate .
  • COMUNISM CURAT (Miercuri, 23 mai 2012, 20:11)

    pointless man [utilizator]

    Nu faptul ca lucrurile mergeau rau iti amara viata in comunism ci convingerea ca nu se vor indrepta niciodata atita timp cit cei ce conduceau erau sistematic alesi dupa criteriul incompetentei. Prin insasi minciuna ordinara institutionalizata comunismul era o jignire permanenta pentru orice om cit de cit inteligent, fiindca ti se spunea in fata: "Bai desteptule, vezi ca desteptaciunea si cinstea nu-ti servesc la nimic ? Tot noi, prostii si hotii conducem si tu TREBUIE sa minti in cor cu noi". Exact ca si acum ceea ce dovedeste continuitate fara NICI O INTRERUPERE. Deci din punctul LOR de vedere 1989 NU A EXISTAT. Asta provoaca un fel de disperare a neputintei. Iar elitele natiei dezbat subiecte de maxima importanta cum ar fi... ingerii.
  • Rade... (Miercuri, 23 mai 2012, 20:13)

    Ion Ionescu [anonim]

    Ciob de oala sparta ? LANCEA ? Daca asa este scris in declaratie ar trebui subliniat. Daca nu, e de ras in romania cu toata lumea.....ce naiba astept prima DACYA !!
  • Jignitor (Miercuri, 23 mai 2012, 22:05)

    Roman din Ucraina [anonim]

    Doamne, nu ne vine sa credem... O ofensa la adresa tuturor romanilor.
  • De ce trebuie sa tinem petarde pe banii nostri? (Miercuri, 23 mai 2012, 23:12)

    anonim [anonim]

    Va dati seama ca tinem o putoare din asta pe banii nostri, nu?
  • aoleu (Sâmbătă, 8 decembrie 2012, 0:03)

    yanick [anonim]

    pai eu ca sa fiu profesor la acolo in brad a trebuit sa ma culc cu ea ... va da-ti seama ca si acum mai am sechele ..