Dan Diaconescu: Am eliberat 500 de localitati de ciocoi. Am animat scena politica si o sa o OTV-izam

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2012, 22:52 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Dan Diaconescu
Foto: AGERPRES
Liderul PP-DD, Dan Diaconescu, a afirmat duminica seara, dupa anuntarea primelor exit-poll-uri la inchiderea urnelor pentru alegerile locale, ca partidul pe care il conduce a 'eliberat' 500 de localitati din Romania de 'ciocoi', in ciuda 'multor piedici', desi nimeni nu dadea nicio sansa formatiunii sale, relateaza Agerpres.

"Este, pentru un partid nou-nout, pentru un partid caruia nimeni nu ii dadea nicio sansa, o izbanda. Noi sigur ca nu suntem multumiti. Noua ne place mai mult, locul numarul unu. Am avut foarte multe piedici, mai multe decat ne asteptam. Au fost multe intamplari nefericite prin toate sectiile de votare. Multi oameni ai nostri au fost ademeniti sau amenintati. Au fost milioane de oameni de partea noastra. Avem 500 de localitati pe care trebuie sa le administram de maine dimineata si trebuie sa le aratam romanilor ca se poate face si altfel, ca pot fi romanii de acolo actionari ca la un SA, nu cum se intampla azi intr-un SRL in care sunt doi-trei ciocoi", a spus Diaconescu.

El a sustinut ca vor exista "niste schimbari majore" in viata romanilor din cele 500 de localitati castigate de PP-DD si a afirmat ca la alegerile parlamentare partidul sau va obtine un scor de trei-patru ori mai mare.

"De altfel, tot ce se intampla in alegerile locale se multiplica cu patru in alegerile parlamentare. Sunt foarte optimist, sunt foarte fericit. Dupa numaratoarea oficiala a voturilor vom lua mai multe procente decat PSD", a declarat liderul PP-DD.

Potrivit acestuia, PP-DD ar fi castigat, pe langa Caracalul natal, si Slatina, Bistrita, Zalau si si-a manifestat speranta ca si "la Iasi sa se termine totul cu bine".

"Suntem optimisti, nu avem ce pierde, am intrat in aceasta dezbatere pentru a anima totul. Cred ca prezenta uriasa la vot de azi se datoreaza publicului nostru. Am animat scena politica si o sa o otevizam", a continuat Dan Diaconescu.

El i-a acuzat pe 'ciocoi' ca au facut si au postat pe buletinele de vot partide cu initiale aproape la fel, de genul 'PP-LC, PP-MT, PP-PS' care au creat 'confuzie'.

Referindu-se la ceea ce s-a intamplat in curtea OTV, Diaconescu a sustinut ca a fost "o manifestare spontana, in care s-a sarbatorit victoria".

Adresandu-se multimii adunate in curtea OTV, Dan Diaconescu a afirmat ca "mega-ciocoiul Traian Basescu a cazut cu tot cu PDL" si ca poporul roman
le-a dat "un vot peste bot ciocoilor".

"Am reusit sa invingem intr-o multime de localitati. De la Rosia Montana, unde vom lua aurul inapoi, pana la Pechea. Vom face o numaratoare paralela a voturilor. Azi am invins", a mai declarat Diaconescu, care a prezentat un sondaj potrivit caruia USL ar fi obtinut la alegerile locale 49%, PP-DD - 21% iar PDL - 12%.

"Este o victorie pe care trebuie sa o consolidam. Au fost mii si mii de fraude. Alegerile parlamentare sa ne aduca inaintea USL. Azi, prin vot, am reusit sa imi recastig postul de moderator. De maine, cei din CNA nu vor avea curajul sa mai faca nimic", le-a spus liderul PP-DD celor prezenti in curtea OTV.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8061 vizualizari

  • -23 (29 voturi)    
    sustin si eu (Duminică, 10 iunie 2012, 23:03)

    kin3zu78 [utilizator]

    sotia a votat la 2 buletine de vot gresit fiind inca un partid cu numele Partidul Poporului. Am cerut alte 2 buletine in locul celor votate gresit insa nu au vrut sa elibereze acestea fiind strict cati votanti sunt arondati zonei de votare. O manipulare de 2 lei !
    • +29 (29 voturi)    
      pai... (Duminică, 10 iunie 2012, 23:42)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui kin3zu78

      era greu sa cititi cu atenrtie inainte de a vota? sau nici nu stiai cum se numeste partidul preferat?
    • +26 (26 voturi)    
      tare (Duminică, 10 iunie 2012, 23:47)

      zoom [utilizator] i-a raspuns lui kin3zu78

      Sunt epici votantii ppdd.
    • 0 (0 voturi)    
      cei ca tine (Luni, 11 iunie 2012, 13:55)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui kin3zu78

      sunt scuzati de eroare; oricum, nu e bine sa faceti eforturi pentru a intelege fenomenul electoral; in cazul unora cauzeaza insomnjii si uzura prematura...
  • +26 (30 voturi)    
    PPDD (Luni, 11 iunie 2012, 0:18)

    cbf [anonim]

    Victoria PPDD la Caracal ma trimite cu gandul la un celebru accident de caruta.
    Bravos, natiune! Halal sa iti fie!
    • +15 (17 voturi)    
      buna asta (Luni, 11 iunie 2012, 0:32)

      IASI [utilizator] i-a raspuns lui cbf

      ;))
    • +8 (14 voturi)    
      Ohohooo (Luni, 11 iunie 2012, 0:45)

      mmm100 [utilizator] i-a raspuns lui cbf

      Abia astept OTV-izarea, ce bine ca am emigrat..
      Adevarat e ca fiecare natiune are conducatorii pe care si-i merita.. fara exceptie.
      • 0 (12 voturi)    
        Variatie (Luni, 11 iunie 2012, 1:16)

        Pt mmm100 [anonim] i-a raspuns lui mmm100

        Nu ai ce sa mai astepti, ca ea s-a produs demult......lent ,dar sigur incepind cu 1989.
        Ce te mai surprinde acum? Asta-i nivelul la care a ajuns tara dupa 22 ani.
        Ti-e dor un pic de Romania, daca mai urmaresti ce se intampla acum, nu? Multora le lipseste Romania, asa cum este ea, cu bune si rele. Are farmecul ei aparte.
    • 0 (0 voturi)    
      PPDD la caracal? (Luni, 11 iunie 2012, 14:24)

      Vendetta [anonim] i-a raspuns lui cbf

      ce victorie a obtinut au obtinu astia la caracal... am inteles ca PSD-istul a iesit primar...
      Cat despre ciocoii lui DD, daca stirea se confirma la Caracal tocmai a devenit primar, principalul responsabil pentru punerea pe butuci a fabricii de vagoane...

      PS. Oricum, cand e vorba de Caracal, nu ma mai surprinde nimic... din (ne)fericire cunosc foarte, foarte bine Caracalul si pe oamenii de acolo, pacat de "aia putini" care au ceva in cap... :(
  • +9 (9 voturi)    
    Votul romanilor (Luni, 11 iunie 2012, 6:38)

    N.N [anonim]

    Scorul obtinut de PPDD arata vorba lui C.T.P ” gradul de îmbolnăvire psihică a poporului român.”
  • +6 (8 voturi)    
    Semi-analfabetii ne conduc si ne vor conduce (Luni, 11 iunie 2012, 9:25)

    R.A.Muresan [utilizator]

    OTV-ul produce de ani de zile comunizarea cea mai agresiva a societatii romanesti. Altfel, nu este nici o deosebire de substanta intre PP-DD si USL.
    Nenorocirea este ca Ion Iliescu, Dan Voiculescu, Dan Diaconescu sint cu totii semi-analfabeti: daca ar fi fost analfabeti, n-ar fi putut face atita rau. Semi-analfabetii sint buni la politica, nu la scoala.
    Cit despre poporul roman, el are si va avea semi-democratie, semi-bunastare, va face semi-scoala, cei invatati de la noi vor face aici semi-doctorate iar poporul va fi mereu cu o buca in comunism.
  • +5 (9 voturi)    
    PP (Luni, 11 iunie 2012, 9:44)

    al mik [anonim]

    O femeie in varsta s-a uitat lung la ce fac astia cu PP-DD si a zis ca PP e partidul prostilor.
    Io zic ca baba a avut dreptate.
    PP=partidul prostilor.
  • 0 (2 voturi)    
    sa fie rau (Luni, 11 iunie 2012, 10:37)

    syberia [utilizator]

    Daca e sa fie rau...sa fie rau cu stil
    • 0 (0 voturi)    
      buna gluma! :)) (Luni, 11 iunie 2012, 12:21)

      kubbity [utilizator] i-a raspuns lui syberia

      you made my day!
  • 0 (4 voturi)    
    spune-mi cu cine votezi, si-ti spun cine esti! (Luni, 11 iunie 2012, 10:48)

    Dr Marutza [anonim]

    Asta da nenorocire nationala! Prezenta acestei creaturi pe scena politica, arata adevarata fata a unei Romanii OTV-izate, incapabila sa judece cat de cat cu propriul cap! Asta alegi, asta ai!
    "Ce NU-TI doresc ei tie, dulce Romanie!" Rezultatele finale ale acestor alegeri oglindesc zicala: Romania - frumoasa tara, pacat insa ca-i locuita de romani! Trist, dar adevarat!
  • +2 (4 voturi)    
    Matematica bat-o vina ... (Luni, 11 iunie 2012, 11:12)

    cgi [utilizator]

    Citez: " Au fost milioane de oameni de partea noastra"
    Problema este ca termenul "milioane" are sens doar atunci cand sunt minim 2.
    Admitand, prin absurd, ca PP... va obtine 10%, ar insemna 2 milioane votanti.
    Cam greu, la o populatie de 20 milioane, cu prezenta la urne cam 50%.
  • 0 (0 voturi)    
    partidul lui DD (Luni, 11 iunie 2012, 11:25)

    visio [utilizator]

    reprezinta, aproape fidel, societatea romaneasca; cine a votat PPDD? bugetarii si cei cu mintea odihinita; sau am folosit un pleonasm? in acest caz, imi prezint scuzele; ceea ce nu intelege romasul de rand este ca matematica nu minte; oricine poate sa propuna chestii sf, daca nu sunt posibilitati de returnat banii, nimeni nu iti da imprumutul...e simplu...de unde va lua ppdd banii pentru "necajiti"? din imprumuturi externe...foarte tare...traiasca partidul muncitoresc ca are atat de multi membrii prosti.....
  • 0 (0 voturi)    
    dan diaconescu (Luni, 11 iunie 2012, 11:34)

    mihaela [anonim]

    sau furat voturi in prostie ,bunica mea care este moarta era trecuta in tabel.deci pentru ea cine a votat?
  • 0 (0 voturi)    
    Greseala (Luni, 11 iunie 2012, 11:37)

    mark_atmail [utilizator]

    Sincer, cred ca este o greseala a tuturor canalelor media sa-l citeze, sa-i publice poza, sa-l bage in seama pe dd. Nu merita. O sa otevizeze oamenii? Adica o sa-i prosteasca si mai mult? Hm...
  • 0 (0 voturi)    
    manele......manele.... (Luni, 11 iunie 2012, 12:02)

    maneleua [anonim]

    traiasca manele.....!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    x4 :)) (Luni, 11 iunie 2012, 12:03)

    Lucian [anonim]

    "De altfel, tot ce se intampla in alegerile locale se multiplica cu patru in alegerile parlamentare"
    Ce naibi o sa facem cu aproape 200% idioti USL pe langa 28 % idioti din PP :)))))
    • 0 (0 voturi)    
      N-ai inteles (Luni, 11 iunie 2012, 13:41)

      cetateanul mentat [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      ... a vrut sa zica ca (cacofonie intentionata) unii vor regreta de 4 ori mai mult ca au votat pe cine au votat - si nu vor fi votantii PDL, UDMR sau al altor partide "pierzatoare"...

      de exemplu: un leu de patru ori mai slab sau impozite de 4 ori mai mari sau cheltuieli de intretinere de 4 ori mai mari sau de 4 ori mai multi corupti sau de 4 ori mai multi rahati mancati de cei puternici si de 4 ori mai multe rahaturi inghitite de cei slabi si prosti.
  • 0 (0 voturi)    
    puneti-l pe CVT presedinte de ,,oroare''... (Luni, 11 iunie 2012, 19:47)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    si va votez cu toate miinile ! :)))
  • 0 (0 voturi)    
    PP-dd (Marţi, 12 iunie 2012, 7:04)

    Augustin [anonim]

    O fi pp cum o fi dar sa nu uitam de jaful si vanzarile valorilor tarii pe nimic. Si decat cu pdl sau usl care de 22 ne vand si chilotii din c...... Mai bine cu un pp care nu a aratat inca ce poate. Puneti-va problema asa: daca vine pp si face intr-adevar treaba buna. Atunci ce se mai poate spune? Eu am un principiu: pana nu gust o mancare nu pot spune daca e rea sau buna. Restul sunt doar presupuneri. Incercati sa priviti si din alt unghi: Politica e un circ, dar parca as vrea sa se mai schimbe naibii clownii ca m-am saturat de nenorocitii astia de la FSN incoace. Am imbatranit de cand ne toaca astia si ne fierb la foc marunt. E multa prostime in tara asta dar pana si prostimea poate fi manata. Trebuie biciu corespunzator.
  • 0 (0 voturi)    
    alianta (Luni, 25 iunie 2012, 20:36)

    gabi [anonim]

    bravo dd ai inceput si tu cu smecheriile ai facut la neamt alianta cu pdl bravo dd ne-aoi pacalit si tu