U Craiova 1948 rămâne tot fără victorie după 12 meciuri, oltenii reușind doar o remiză, scor 0-0 pe terenul celor de la FC Voluntari, deși au evoluat în superioritate numerică din minutul 24.

Jucătorii echipei FC VoluntariFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Voluntari – U Craiova 1948 0-0, în play-out-ul SuperLigii

Prima victorie a lui Eugen Trică pe banca celor de la U Craiova 1948 se amână cel puțin încă o etapă, după remiza cu FC Voluntari.

Ilfovenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 24, când Ricardinho l-a faultat pe Juan Bauza, iar arbitrul a considerat că era o situație iminentă de gol.

Oltenii au pus stăpânire pe joc, însă ocaziile mari au lipsit, iar situațiile lui Baeten și Achim au fost respinse de defensiva adversă.

Rezultatul o urcă pe U Craiova 1948 pe penultima poziție a clasamentului cu 19 puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne pe locul 6 din play-out, cu 22 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Voluntari și U Craiova 1948.