​Poli Iași a învins sâmbătă FC Voluntari pe teren propriu, scor 3-1, în runda a cincea din play-out-ul SuperLigii. Este prima victorie în ultimele cinci partide.

Jucatorii echipei Poli IasiFoto: Inquam Photos / Denis Grosu

Poli Iași – FC Voluntari 3-1, în play-out-ul SuperLigii

Tony Da Silva a reușit sâmbătă prima victorie pe banca celor de la Poli Iași în fața rivalei în lupta pentru evitarea retrogradării, FC Voluntari.

Gazdele au intrat în avantaj la pauză, după golul marcat de Sergiu Buș în minutul 13, cu o lovitură de cap.

Imediat după realuare, Adam Nemec a restabilit egalitatea, dar în minutul 65 Ștefan Ștefanovici a înscris pentru Poli Iași, după o minge scăpată de portarul Vâlceanu.

Portarul celor de la FC Voluntari a gafat din nou în minutul 83, când a degajat o minge în Shayon Harrison, iar din acesta s-a dus în poartă.

În prelungiri, Daniel Florea a punctat și el pentru ilfoveni, dar golul a fost anulat de VAR pentru un fault.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Poli Iași și FC Voluntari.