FC Voluntari nu a pierdut nici în etapa cu numărul 5 din play-out. Echipa antrenată de Liviu Ciobotariu a remizat cu Petrolul Ploiești, scor 2-2, la capătul unui joc modest în ocazii de poartă.

Liviu CiobotariuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Liviu Ciobotariu, fără înfrângere cu Voluntari în play-out

A cincea confruntare din play-out a fost un nou meci în care FC Voluntari nu a pierdut.

Formația antrenată de Liviu Ciobotariu a remizat pe teren propriu cu Petrolul. Gazdele puteau chiar să câștige, dar cei de la Petrolul au egalat pe final.

Marcelo Lopes a deschis scorul pentru formația gazdă în minutul 35, cu un șut deviat, însă prahovenii au egalat până la pauză prin Gicu Grozav (min 43), care a transformat o lovitură de la 11 metri.

În a doua repriză, ilfovenii au continuat să aibă posesia și în cele din urmă au trecut din nou în avantaj.

Runar Mar Sigurjonsson, fostul jucător al celor de la CFR Cluj, a punctat cu un șut superb (min 82), dar oaspeții au egalat pentru a doua oară prin Romero Doua (min 88).

Cu toate că sunt neînvinși în play-out, ilfovenii nu scapă de emoțiile rămânerii în prima divizie. Voluntariul are doar două puncte peste zona roșie a clasamentului.