Adriean Videanu: PDL va fi primul partid care va anunta rezultatele alegerilor locale, numaratoarea noastra paralela a fost intotdeauna confirmata de BEC

de L.P.     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2012, 21:48 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Democrat-liberalul Adriean Videanu a anuntat duminica seara, intr-o declaratie de presa sustinuta cu cateva minute inainte de anuntarea exit-pollurilor, ca PDL va fi primul partid care va anunta rezultatul alegerilor locale, dupa numaratoarea paralela.

"In primul rand vreau sa va fac o invitatie dvs presei sa fiti alturi de mine, asa cum ati fost la ultimele trei runde de alegeri, anuntandu-va ca PDL va fi primul partid din Romania care anunta rezultatul alegerilor. Numararea paralela, care a fost de fiecare data confirmata de rezultatele BEC, noi v-am dat-o in seara alegerilor, iar in aceasta seara, din doua in doua ore sau la intervale la care vom avea rezultate relevante pe masura ce vom centraliza datele, impreuna cu dvs sper ca in aceasta noapte spre dimineata sa avem rezultatele finale ale alegerilor locale din aceasta zi", a aratat Videanu.

"Va reamintesc tuturor faptul ca rezultatele noastre, spre deosebire de exit-poll-uri, care atat in 2008 cat si in 2009 au gresit rezultatele - mai mult decat atat, unii chiar s-au grabit sa desfaca sampanii pe baza acestor rezultatelor-, de data aceasta noi vom fi cei care vom prezenta rezultatele alegerilor din toate localitatile tarii", a mai spus Videanu.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2174 vizualizari

  • -11 (17 voturi)    
    Furtu' din diaspora (Duminică, 10 iunie 2012, 22:15)

    Montesquieu [utilizator]

    ehee, ce bine-ar prinde acum voturile din diaspora...

    sau mai bine sa-i spunem furtu' din diaspora? baconshi stie ;)
    • +6 (8 voturi)    
      ha..ma lesi (Duminică, 10 iunie 2012, 22:41)

      hgj [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      parca ne-am intors in 90

      FSN=USL
  • -11 (17 voturi)    
    slabi pdlisti (Duminică, 10 iunie 2012, 22:28)

    LAKS [anonim]

    doamne nu imi sa cred cat de slabi sunt pdlisti

    imi pare rau d-le videanu, dar, sunteti slabi
    • +5 (9 voturi)    
      problema se pune altfel (Duminică, 10 iunie 2012, 22:35)

      ghita [anonim] i-a raspuns lui LAKS

      suntem o tara in mare majoritate de retarzi si asistati sociali. Asta se vede si in rezultatul votului.

      Acum du-te si scuipa o samanta si gandestete pe ce o sa cheltui miile de euro pe care o sa le primesti, si cum o sa refuzi job dupa job ca sigur din milionul ala promis se va gasi unul baban daca astepti suficient de mult.

      Pentru a mai avea ocazia sa iti raspund, te rog nu uita ca din alocatia copilului sa iti achiti factura la internet.
      • 0 (2 voturi)    
        hmmm (Luni, 11 iunie 2012, 1:07)

        reloaded [anonim] i-a raspuns lui ghita

        Dar acum 4 ani nu eram "retarzi si asistati sociali"?

        Sunt doua posibilitati, fie eram si atunci cand am votat la greu PDL-ul, fie nu eram dar am ajuns asa intre timp cu PDL-ul la guvernare. Care e varianta corecta? :))
  • -4 (8 voturi)    
    Atat v-a mai ramas ! Hahaha ! (Duminică, 10 iunie 2012, 22:34)

    hvjhnhhdngdghkghd [anonim]

    Poate de acum vor veni si judecatile, si anchetele despre imensele sume irosite.
  • +4 (10 voturi)    
    Montesquieu... (Duminică, 10 iunie 2012, 22:43)

    map [anonim]

    te oftici? la alegerile parlamentare vom putea vota si noi, cei din dispora...slava Domnului! Si faptul ca avem alte preferinte decat tine asta nu inseamna ca furam, doar cunoastem ce-i aceea libertate de opinie!
  • -2 (2 voturi)    
    A venit USL la putere (Luni, 11 iunie 2012, 0:13)

    Parol [anonim]

    Nu o sa mai fie greve.
    Salariile se vor mari.
    Preturile se vor micsora.
    Gropile vor disparea.