VIDEO Cristiana Anghel, despre oierul care i-a rupt foile: Nu era cioban, era un agitator prost. Nu mirosea a oaie, mirosea a parfum, ca mine

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 decembrie 2015, 16:08 Actualitate | Politic

Senatoarea Cristiana Anghel a declarat marti, la Romania TV, ca barbatul pe care l-a facut "prost" nu era cioban, ci era un agitator, invocand ca argument faptul ca acesta mirosea a parfum.

Senatoarea a incercat sa discute cu protestatarii, carora le-a aratat un proiect care ar fi abrogat deciziile impotriva carora protesteaza ciobanii, la Palatul Parlamentului, dar unul dintre protestatarii a luat foile si le-a rupt.

In acel moment, Cristiana Anghel l-a facut pe acesta "prost".

"Era un agitator, nu era cioban. Agitatorul a luat foile si le-a rupt si i-am zis aluia ca e prost. Era un agitator prost. Era spalat, era orasean, nu mirosea a oaie, mirosea a parfum, ca mine. Ciobanii nu miros a parfum", a incercat sa explice Cristiana Anghel, la Romania TV.


Senatoarea Cristiana Anghel l-a facut "prost" pe unul dintre ciobanii care protesta marti in fata Palatului Parlamentului impotriva unei legi care limiteaza, printre altele, numarul de caini care pot fi detinuti la o stana, scrie Realitatea.net.

Aceasta incerca sa le arate cateva foi care ar fi, sustinea ea, o propunere de abrogare a legii, dar hartiile au fost rupte de unul dintre protestatari.

Iata mai jos dialogul, redat pe site-ul televiziunii de stiri:
  • Cioban: Nu e lege asta, nu e lege
  • Senatoarea Anghel: Esti prost?
  • Cioban: Suntem prosti toti, doamna, toti
  • Doamna draga, de ce ne jigniti
  • Senatoarea Anghel: Pentru ca ai rupt hartia
  • Cioban: Dvs ne-ati facut prost






Citeste si:



Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
17464 vizualizari
  • +56 (56 voturi)    
    asta inseamna sa ai nas (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:13)

    Ord [utilizator]

    Oare cum ar trebui sa miroase, dupa nasul doamnei senator, unul care lucreaza ca ginecolog?
    • +19 (21 voturi)    
      ........... (Marţi, 15 decembrie 2015, 18:08)

      geag [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      A cherhana !
      • +10 (10 voturi)    
        Well ... oare cum miroase un parlamentar? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 10:34)

        MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui geag

        Well ... oare cum miroase un parlamentar?

        Daca un cioban miroase a oaie si nu se spala, un parlamentar miroase a caine ud - adica a javra !

        D-na parlamentar cu o mana il impusca pe Ciobanila, iar cu alta isi voteaza pensie mare.

        Eu cred ca acesti parlamentari se viseaza un fel de membri ai CC al PCR si cred ca lor "li se cuvine".

        Eu cred ca NU !

        "Patria si Dreptul Meu!"
        .
        • +1 (1 vot)    
          Daca imi dai voie (Miercuri, 16 decembrie 2015, 18:47)

          MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

          Merita schimbata expresia
          in:
          Patria E Dreptul meu
    • +15 (15 voturi)    
      madama in cauza (Marţi, 15 decembrie 2015, 18:45)

      raudegura [anonim] i-a raspuns lui Ord

      cand a iesit afar la demonstranti,a uitat usa de la WC deschisa!
      Bai si putzeaaaa ....!
  • +40 (40 voturi)    
    mie imi miroase (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:15)

    gogu tigan evreu [anonim]

    prostia "senatoarei" de la sute de km distanta.
  • -29 (39 voturi)    
    apăi (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:16)

    Mazeta [utilizator]

    Ziariștii au acum ocazia să fie ziariști, nu numai părerologi (ca noi sau ca dna Anghel). Cred că nu e greu pt HN sau alte ziare să facă o investigație dacă respectivul este într-adevăr cioban. Sau e greu?
    • +16 (22 voturi)    
      nu vezi ca-i greu (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:22)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      sa distingem care-i platit de rusi si care de fhurtin...
    • +4 (4 voturi)    
      e greu (Miercuri, 16 decembrie 2015, 7:56)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      pentru ca tovarasa anghel miroase a cadavru.
      si puteeeeee, de o sa cada si gardul si cladirea parlamentului, macar peste 300 de aurolaci mancatori din banul public de geaba. intre aia 300, sper sa fie si vanatorii aia de se plang ca sunt mancati ursii si lupii din paduri, de cainii ciobanesti, stiind-se ca doar e dovedit stiintific, ca oile pasc in mod special numai prin padure.
    • +4 (4 voturi)    
      /// (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:52)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Servus Mazetutzo !!!!
      Ce mai faci???

      Sper ca te-ai ridicat in picioare cand ai spus ''d-na''
      si ia-i pronuntat nuimele, cu emotie, nu?
      Unde e respectul fata de gunoiul ce te reprezinta ?
  • +32 (32 voturi)    
    citat (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:16)

    m.o [utilizator]

    "[...] era un agitator prost [...], ca mine."
    • +19 (19 voturi)    
      Deductie (Marţi, 15 decembrie 2015, 23:39)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui m.o

      E o "fomista" ajunsa obeza...
  • +22 (22 voturi)    
    Prostia este la cei alesi (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:16)

    sorin [anonim]

    desigur
  • +20 (20 voturi)    
    .... (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:19)

    vasile_r [utilizator]

    deci agitatorii prosti se dau cu un anume parfum.
    • +4 (4 voturi)    
      Cu parfumul (Miercuri, 16 decembrie 2015, 11:44)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui vasile_r

      cu care se dau senatoarele toape.
  • +44 (44 voturi)    
    urmind firul logic (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:21)

    sorin [anonim]

    Meseria oamenilor se poate deduce dupa miros.
    Daca mirosi a oaie esti cioban.
    Daca mirosi a parfum ca si Anghel, esti agitator.
    Deci respectiva femeie recunoaste ca e agitator.
    • +29 (29 voturi)    
      Chiar si pentru asta (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:08)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui sorin

      este prea proasta!
      Cica este cadru didactic. Poate doar cadru, ca didactic la cat este de agramata si lipsita de logica, .... paralela este cam asimptotica spre infinit....
    • +30 (30 voturi)    
      Și dacă pute. (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:11)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui sorin

      Cristiana nu miroase a parfum.Pute a țigară și fumătorii stau prost cu mirosul,așa-că nu cred-că a putut sesiza cu cine stătea de vorbă.Cât despre vocabular,ciobanul,părea mai citit decât Cristiana și,poate de aceia,o fi crezut Cristiana că nu-i cioban.Ea crede că toți ciobanii sunt proști.
    • +3 (3 voturi)    
      mde, (Miercuri, 16 decembrie 2015, 7:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui sorin

      daca don profesor preda la universitatea beciul domnesc? se vede ca madam anghel nu mai are aceeasi pregatire de securist parasutat in spatele inamicilor si da rateuri.
  • +29 (29 voturi)    
    mda (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:22)

    mda [anonim]

    deci nu numai ca sunt prosti sunt si nespalati ciobanii astia...

    cum a reusit doamna fomista sa insulte toata clasa muncitoare din romania

    la anu iar intra in parlament, ca doar se gasesc fraieri sa o voteze
  • +17 (19 voturi)    
    Ipocrizia ... (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:25)

    vitan.sandu [utilizator]

    ... poate avea diverse forme de manifestare. Una dintre aceste forme este repreyentata de individa asta pe care noi toti plangeam ca moare de foame in greva. Cat era de revolutionara atunci! Si mai este si acum cand interesul ei nu este afectat. Atunci cand este vorba despre pensii (pardon, indemnizatii) speciale pentru parlamentari, sau iata acum cu ciobanul acesta (chiar daca miroase a parfum), doamna devine din de-a dreptul violenta (in limbaj).
  • +34 (34 voturi)    
    Binefacerea (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:26)

    amanda13 [utilizator]

    Lui Voiculescu, Gadea si Badea. Lor sa le multumiti pentru sfidarea, prostia si fudulia individei.
  • +18 (18 voturi)    
    fomista grevei (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:27)

    silviust [utilizator]

    Are dreptate doamna, ăla nu era cioban. Dacă tipul mirosea ca ea, sigur nu merge cu oile, merge cu vidanjera.
  • +27 (27 voturi)    
    Cristiana Anghel... (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:29)

    Observator roman [utilizator]

    ...a fost parca anume pusa (nu "aleasa", parlamentarii astia au fost "pusi" acolo de bobor spre nefericirea tuturor si-acum pas de-i mai goni de la ciolan, chiar azi si-au votat pensii speciale) ca sa ceara palme!!

    Te uiti la ea si vezi tzatzismul la apogeu, jigodia in toata splendoarea sa...
    • +24 (24 voturi)    
      reprezentanta latrinelor tv in parlament.. (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:44)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Observator roman

      miroase a parfum.. :)

      si ciobanul ala prost.. auzi la el, sa se spele!.. ce badaran!.. norocul nostru cu madam Anghel ca e vigilenta. ar trebui sa le ridicam o statuie celor care au votat-o in parlament... monumentul imbecililor...
  • +23 (23 voturi)    
    Logica asta (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:33)

    Je__ [utilizator]

    "Era un agitator prost. Era spalat, era orasean, nu mirosea a oaie, mirosea a parfum, ca mine."

    Deci prin deductie logica....si ea e proasta!

    Are cam multa simpatie aceasta lepra pentru protestatari, avand in vedere ca in urma unui protest a ajuns parlamentar.

    Pur si simplu ajunsa sus, isi bate joc de orice forma de protest, si ca atare si de drepturile oamenilor.
  • +28 (28 voturi)    
    Miros (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:34)

    Kevi [utilizator]

    D-na (mult spus) Anghel, daca toata lumea ar mirosi a ceea ce este, nu s-ar apropia nimeni de tine la mai putin de 2 km.
  • +20 (20 voturi)    
    haoleu!!! (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:41)

    lambda [utilizator]

    dar nu o poate opri nimeni? Dupa ce i-a facut prosti in mod direct acum le spune aproape direct ca sunt nespalati si imputiti?
    Sunt curios: ce are intre urechi aceasta 'doamna' senator?
  • +12 (12 voturi)    
    Are nevoie (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:43)

    miohaiham [utilizator]

    De niște salam sasssesc idi oata asta!cu așa specimene ieșim in fata?din lac in put.
  • +18 (18 voturi)    
    Parfumata. (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:48)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Anghel s-a inselat. Ea nu miroase a parfum, miroase a A3!
    • +8 (8 voturi)    
      ok, dar de care ? (Marţi, 15 decembrie 2015, 19:46)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      de hazna ?
      de sifonare de bani publici?
      de prostire neam & sluga la rusi?
      de vechi conturi ceausiste?
      de sluga impotenta si dependenta ?

      astia au atatea putori...
  • +14 (14 voturi)    
    Iz (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:50)

    Martinezu [utilizator]

    Senatoarea Anghel are iz de hazna.
  • +13 (13 voturi)    
    oaie :) (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:53)

    Ady [anonim]

    Pai si ea ii oaie :)) de asta nu deosebea parfumul :D
  • +15 (15 voturi)    
    corect! (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:55)

    za_omu [utilizator]

    Nu mirosea a parlamentar (parfum de rahat)!
  • +15 (15 voturi)    
    asa-i (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:00)

    nesuferitu [utilizator]

    Da mamaie, era un agitator caruia i-a iesit: te-a agitat destul incat te-ai facut (iar) de rasul curcilor
  • +12 (12 voturi)    
    Legi favorabile (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:10)

    Ion Ion [anonim]

    Așa am acceptat 25 de ani legi făcute pentru interesul lor, care au condus la jaful care e acum.Johnnis ar trebui să rupă legea și să trimită pe cei care au inițiat-o direct la DNA
  • +15 (15 voturi)    
    D-na Anghel (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:19)

    Raz [anonim]

    D-na Anghel are doua "calitati": este si proasta si impretinenta. Cred ca se incadreaza in definitia data de Carlo M. Cipolla in „legile fundamentale ale imbecilității umane” - respectiv, ca fiind fiinta umana care face rau altora fara a avea nimic de castigat din asta.
  • +14 (14 voturi)    
    poate... (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:23)

    liviu_ [utilizator]

    acel cioban nu a facut cel mai inteligent lucru cu putinta...

    dar senatoarea asta ar trebui sa zboare urgent! daca esti senator si nu esti in stare sa vorbesti civilizat nu ai ce cauta in functie !
  • +9 (9 voturi)    
    mut de "admiratie".. (Marţi, 15 decembrie 2015, 18:21)

    luiz [anonim]

    ...in fata "limbajului" unui pretins dascal! Oare mediul politic sa fi coborat atat de jos nivelul discursului doamnei invatatoare?
  • +8 (8 voturi)    
    Greva doamnei (Marţi, 15 decembrie 2015, 20:17)

    Marian [anonim]

    Doamna, treci mataluta la pensie ca ai bagat destul la pipota si pentru tine si fie-ta. Hai, carel poteca pana nu esti scoasa in suturi
  • -9 (9 voturi)    
    niste brute... (Miercuri, 16 decembrie 2015, 6:42)

    demaGOGU [utilizator]

    ///acesti ciobani-neanderthali.
  • +3 (3 voturi)    
    gura pacatosului (Miercuri, 16 decembrie 2015, 8:34)

    cris64 [utilizator]

    Madam Anghel are dreptate. Oierul ala mirosea ca si ea. Doar ca nu si-a dat seama ca de fapt ea mirosea a oaie.
    Aceasta postare este un pamflet. Rog oile sa nu se supere ca le-am comparat cu senatoarea Anghel.
  • +1 (1 vot)    
    Deci . . . . (Miercuri, 16 decembrie 2015, 9:19)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . sa tinem minte! Cand vrem sa recunoastem un agitator, il mirosim. Daca miroase a parfum, e clar, e agitator. Daca mirosul e pronuntat, e agitator prost.Daca miroase a oaie, a catran, a patrunjel a orice innafara de parfum, e de-al nostru! Atentie insa unde il mirosim! Ne dam cu olfactivul catre fata tipului, nu catre . . . cum a facut vajnica noastra senatoare!
  • 0 (0 voturi)    
    Doar una (Miercuri, 16 decembrie 2015, 9:24)

    dekar [utilizator]

    O singura oaie printre atatia ciobani ! ( Bisisica,pentru cunoscatori...)
  • +1 (1 vot)    
    O RUSINE (Miercuri, 16 decembrie 2015, 9:34)

    fluturel [utilizator]

    Doamna SENATOR Cristina Anghel ESTE O RUSINE A SENATULUI Romaniei.Ce fel de cadru didactic?Cum a reusit sa ajunga senator?Ce cretini de oameni au sprijinit-o? O rusine a natiunii romane.
  • -2 (2 voturi)    
    Cine e prost (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:00)

    MihaiGrigori [anonim]

    > Senatoarea Cristiana Anghel l-a facut "prost"

    Pai nu senatoarea l-a facut prost. Ci parintii, mediu si ignoranta lui. Rupi hartia ca ... prostul..
  • +2 (2 voturi)    
    mirosul varanului (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:08)

    krampus [utilizator]

    Daca mirosea a parfum ca Cristiana Anghel atunci era sigur cioban, macar in sens figurat. Varanul ar merita un adaos de ani in temnita pentru ca a scos-o pe matracuca asta in Parlament.