VIDEO Senatoarea Cristiana Anghel, catre un cioban: Esti prost?

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 15 decembrie 2015, 13:37 Actualitate | Politic

Cristiana Anghel si ciobanii
Foto: Captura YouTube
Senatoarea Cristiana Anghel l-a facut "prost" pe unul dintre ciobanii care protesta marti in fata Palatului Parlamentului impotriva unei legi care limiteaza, printre altele, numarul de caini care pot fi detinuti la o stana, scrie Realitatea.net.

Aceasta incerca sa le arate cateva foi care ar fi, sustinea ea, o propunere de abrogare a legii, dar hartiile au fost rupte de unul dintre protestatari.

Iata mai jos dialogul, redat pe site-ul televiziunii de stiri:
  • Cioban: Nu e lege asta, nu e lege
  • Senatoarea Anghel: Esti prost?
  • Cioban: Suntem prosti toti, doamna, toti
  • Doamna draga, de ce ne jigniti
  • Senatoarea Anghel: Pentru ca ai rupt hartia
  • Cioban: Dvs ne-ati facut prost




Citeste mai multe despre   









35781 vizualizari
  • +45 (47 voturi)    
    Alo, tanti, ce cauti mata acolo?! (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:40)

    Johanis [utilizator]

    Uitati-va, fratilor, ce tupeu obraznic are madam ''greva foamei'!!!!
    femeia asta devine pe zice ce trece mai obraznica!
    Cica ea face legea!

    II mai rabdam mult?!
    • +11 (13 voturi)    
      mai are un pic (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:53)

      CocoMuc1 [anonim] i-a raspuns lui Johanis

      si o ia :)))))

      PS: isi merita soarta
      • +2 (2 voturi)    
        Ciobani vs taranci (Miercuri, 16 decembrie 2015, 12:43)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui CocoMuc1

        Un fel de plants vs zombies, versiunea autohtona.
        Cred ca ne-ar fi mai bine cu oieri in parlament decat cu maimute gen tanti de mai sus.
    • +12 (18 voturi)    
      ... (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:05)

      VarailVarail1 [anonim] i-a raspuns lui Johanis

      Ii rabdam ca nu ne arde ca ne fac prosti gunoaiele astea , ca isi maresc alocatiile de la an la an intr-o nesimtire crunta , ca isi bat joc de medici in continuu.
      Ne arde doar cand ne arde focu .. si nu ne tine mult si nu schimbam nimic. Neam de prosti facuti gramada.
      Avea dreptate Ceasca cu aginturili straini la lovilutia din 89 .. fara manipulare din afara romanii nu sunt in stare de nimic....sunt 0 barat. Cu focul de la Colectiv trebuiau arse gunoaiele nu "negociat" cu ele ..
      Neam de oi crescut de lupi.
    • +3 (5 voturi)    
      Ce să caute? (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:38)

      AdiSto [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      Niscaiva brânză, pentru următoarea "grevă a foamei" :))
    • 0 (0 voturi)    
      politica (Joi, 17 decembrie 2015, 20:14)

      ANONIM [anonim] i-a raspuns lui Johanis

      trebuia ceobanii sa ii faca parul permanent la cat respect are pt munca lor .....o nerusinata ......ei fac legi numai pt ei restul sant facute de mantuiala
  • -12 (22 voturi)    
    0:58 (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:49)

    Mazeta [utilizator]

    Ăla care rupe foile este cioban cum sunt eu postac.
    • +1 (7 voturi)    
      Inseamna ca e cioban cu mare vechime Baci (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:40)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Postac si mai mult troll rusnac inept. Ca nu poate fi asa de "intunericit" un om fara a urmari macar ceva avantaje materiale. Asta ca sa cautam "circumstante atenuante".
    • 0 (4 voturi)    
      :-) (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:44)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Adica este.
    • +10 (12 voturi)    
      Nu ai înțeles! (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:03)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      La faza respectivă senatoarea analfabetă se comporta ca un cioban și ciobanul a încercat să compenseze comportamentul golănesc al Cristianei printr-o întrebare de bun simț.Numai că adrisantul nu știe ce-i bunul simț.Așa sunt senatorii noștri!Au atâtea,că bunul simț nu mai are loc.
    • 0 (2 voturi)    
      ? (Marţi, 15 decembrie 2015, 21:26)

      vali [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      pai tu esti postac, bre!
    • 0 (2 voturi)    
      Mazeta tu esti beat? (Marţi, 15 decembrie 2015, 23:14)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ca spui adevarul. Fii mai atent.
  • +12 (16 voturi)    
    Hotii au prostit tara asta ! (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:52)

    liviul2006 [utilizator]

    Ciobanii au draptate !

    Senatoarea asta nu pare mai desteapta decat cel mai prost de pe acolo... :(
  • +9 (13 voturi)    
    Cristiana Anghel (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:55)

    _CK_ [utilizator]

    Asta este individa care face parte din Partidul Conservator (al lui Voiculescu) si a fost sustiunta de Antena 3 (a lui Voiculescu) ?

    Am vazut-o in mai multe aparitii in anii astia, iar ceea ce sustinea si comportamentul ei au desconsiderat-o grav. Stau serios si ma gandesc daca nu cumva "greva foamei" a fost doar ceva regizat.
    • +4 (6 voturi)    
      Tu ce crezi! (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:07)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui _CK_

      Greva foamei în spital,la rezervă!O cură de slăbire sub control medical.Și spitalele nu au bani pentru oamenii bolnavi!Cineva trebuie să plătească internarea nejustificată a Cristianei,cei care au manipulat opinia publică.
  • +11 (15 voturi)    
    Simbolul parlamentului, omul cu care iesim in fata (Marţi, 15 decembrie 2015, 13:56)

    Oly [anonim]

    Aceasta femeie se comporta ca o psihopata. A devenit buricul pa..pa..parlamentului, tatal banilor, justitiarul oamenilor...
  • +9 (13 voturi)    
    penibila (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:03)

    sampras [anonim]

    penibila asta a fost adusa in parlament intr-o campanie idioata de PR, pt ca atunci era vazuta ca o protestatara, o voce a poporului.
    Acum vin alte alegeri, ea isi da seama ca nu mai exista motive sa se afle pe lista daca nu cotizeaza, si cum probabil nu are cum...incearca sa faca pe cainele galagios al parlamentarilor, sa isi dovedeasca utilitatea nu in fata poporului, ci in fata celor care vor intocmi listele, poate mai primeste un "os" de 4 ani
    • +1 (3 voturi)    
      ciolaniada parlamentara (Marţi, 15 decembrie 2015, 19:13)

      rad gheorghe [anonim] i-a raspuns lui sampras

      exact, aveti mare ,mare dreptate, din pacate
  • +2 (6 voturi)    
    Alo ? (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:04)

    Zummm [utilizator]

    Spitalul 9 se autosesizeaza ?
    • +3 (5 voturi)    
      toti care scapat de acolo sint in parlament (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:48)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui Zummm

      nu trebuie sa-i caute mult, inclusiv japita asta numita si senatoare care ar trebui dusa vre-o citeva luni la o stina sa vada cum se munceste .
      • 0 (2 voturi)    
        ei, na...! (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:15)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Ar VREA ea la stana! ;)
  • +9 (13 voturi)    
    Da...ii prost (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:08)

    Je__ [utilizator]

    Ca doar din astia au votat-o in parlament.

    Orice om normal nu ar fi votat o astfel de taratoare!
  • +6 (10 voturi)    
    la noi nici grevistii nu sunt grevisti (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:08)

    coloneze [utilizator]

    doamana asta s a urcat pe o idee, respectiv GREVA FOAMEI, forma de protest radicala, respectata de toti oamenii. ea a dus o in derizoriu. pe viitor daca mai intra cineva in greva foamei, o sa se spuna ca si ala vrea in parlament. oricum grevista seamana cu mentorii ei TARICEANU şi VOICULESCU
  • +8 (12 voturi)    
    DEMISIA!!!!! (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:09)

    Florin [anonim]

    Pana cand mai acceptam astfel de nesimtiti?
    DEMISIA!!!!!!
  • +11 (13 voturi)    
    adevarul e (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:17)

    Mumulea [utilizator]

    ca romanii-s prosti din moment ce unii inca isi voteaza pensii in loc sa fie beliti de vii si dati prin sare.
  • +6 (8 voturi)    
    asa (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:40)

    amanda13 [utilizator]

    Vita asta va avea pensie speciala pentru comportamentul sfidator la adresa contribuabilului roman caruie teoretic ii este reprezentant. Treziti-va, oameni buni!
  • +7 (9 voturi)    
    Grevista asta (Marţi, 15 decembrie 2015, 14:51)

    Ord [utilizator]

    dimineata era foc si para in fata jurnalistilor cum ca ei i se cuvin drepturi (legea pensiilor parlamentare) si ca tine partea colegilor si pensiile ce li se cuvin, de parca nu ar putea contiza la un fond privat de pensie. Tanti asta, parca fusese toata viata invatatoare pana la greva foamei de acum vreo 5 ani, cand a sensibilizat romanii si au pus o parlamentar. Acum care sunt colegii ei? Cadrele didactice, langa care si-a petrecut viata o buna parte din viata sau parlamentarii cu care lupta pentru drepturile lor? Cum devin oamenii japite in scurt timp...ea este exemplul perfect.
  • +2 (4 voturi)    
    nu s-a inteles... (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:10)

    za_omu [utilizator]

    astia-s ciobani fey, nu au ce cauta vitele acolo :))
  • +4 (6 voturi)    
    Prosti, dar multi (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:37)

    Ion [anonim]

    Da, suntem prosti toti ! Prosti pentru ca tinem acolo niste lichele ca tine, prosti pentru ca inghitim toate porcariile pe care le votati, prosti pentru ca nu iesim in strada sa dam cu voi de pamant, prosti .....
  • +4 (8 voturi)    
    secventa este epocala... (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:41)

    unualibro [utilizator]

    un profesor ajuns parlamentar jigneste in mod grotesc un cioban. ciobanul ii raspunde cu un bun simt greu de egalat. subit, termenul "cioban" isi pierde orice farama peiorativa. ciobanul e cel ce preda lectii de bun simt profesorilor ajunsi parlamentari.
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 15 decembrie 2015, 15:52)

    klaudyuxxx [utilizator]

    ...in timp ce ciobanii dadeau dovada de extrema politete, civilizatie, bun simt, si calm in voce.
  • +2 (4 voturi)    
    Cristiana Anghel partidul conservator (Marţi, 15 decembrie 2015, 16:31)

    Voicu Gheorghe [anonim]

    Doamna, aveti probleme de educatie si de comportament normal, fara a se considera jignire!
  • -5 (7 voturi)    
    S-avem iertare dar senatricea avea dreptate (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:17)

    Intermezzo [utilizator]

    Pentru ca individul era atit de enervant incit a scos-o din pepeni . D'aia l-a si insultat . Dar tot e bine ca nu l-a POCNIT caci ar fi meritat , Sa recapitulam : senatricea sustinea ca va introduce in Parlament o initiativa legislativa de modificare a legii buclucase . Prin modificarea in regim de urgenta a legii problema in litigiu ar fi fost rezolvata . Ciobanul in schimb refuza solutia si o tinea ca gaia matul sa vina ministrul acolo . Ciobanul nu pricepea ca o lege proasta o modifica Parlamentul si nu ministrul , el avea chef sa se certe cu ministrul . Sigur ca ar fi fost preferabil ca senatricea sa se stapineasca si sa nu-l insulte , dar om e si ea, iar ciobanul era de o absurditate vecina cu neghiobia . Daca nu cumva de o neghiobie vecina cu absurditatea .
    • +1 (3 voturi)    
      Gaia mațul! (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:30)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Intermezzo

      Când votezi o prostie,recunoști.Și demisionezi.
      • -1 (3 voturi)    
        Tocmai ca nu ea a votat-o (Marţi, 15 decembrie 2015, 20:33)

        Intermezzo [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        Legea e veche , din 8 noiembrie 2006 , votata in vremea cabinetului Tariceanu . Senatricea e parlamentar abia din 2012 . Deci ea n-a votat nimic in 2006 . Mai informeaza-te . Nu ca as fi un fan al ei dar de data asta nu ea a fost cea neghioaba . S-a vazut clar ca era animata de bune intentii dar ciobanul era dezlantuit si o tinea - asa cum te-ai prins - ca gaia matul , sa vina ministrul .
    • 0 (0 voturi)    
      madam anghel o fi votat legea? (Miercuri, 16 decembrie 2015, 14:46)

      rrat [anonim] i-a raspuns lui Intermezzo

      au tot dreptul sa ii tipe in fata
  • +1 (3 voturi)    
    asta nu e cumva infractiune? (Marţi, 15 decembrie 2015, 17:34)

    ubu [utilizator]

    purtare abuziva
  • +3 (5 voturi)    
    parere (Marţi, 15 decembrie 2015, 18:39)

    maruntelu eugen [anonim]

    cand a intrat in greva foamei, doamna anghel a avut o tinta sigura, intrarea in parlamentul romaniei. rusine doamna parlamentar. multe televiziuni au realizat emisiuni pe tema intrarii dvs. in greva foamei, a nemultumirilor dvs. privitoare la pozitia guvernului romaniei fata de dascali. intre timp ati uitat de unde ati plecat. colac peste pupaza doamna se pricopseste si cu pensie speciala. rusine! rusine ! rusine!
  • +1 (5 voturi)    
    of course (Marţi, 15 decembrie 2015, 19:32)

    Blanosul [anonim]

    Bineinteles ca-i prost, doar e om care munceste.
  • +4 (6 voturi)    
    Cand ajung prostii si proastele sa te conduca (Marţi, 15 decembrie 2015, 23:15)

    Locke Lamora [utilizator]

    Sa te fure in halul in care te fura si sa isi bata joc de tine, sa isi voteze salarii si pensii nesimtite, sa isi bage toate odraslele si concubinele in diferite posturi publice....nu te astepta sa iti planga nimeni de mila.
  • +1 (1 vot)    
    incredibil! (Miercuri, 16 decembrie 2015, 16:05)

    popa iliana [anonim]

    Câtă lipsă de informare și tupeu! Știe madam cum se cresc oile, cum se muncește, cum se păzesc, știe că această tradiție a poporului nostru a fost astfel desfășurată de sute de ani? De unde să știe când prea mulți sunt la *furat*. Distrugeți pădurile, distrugeți oierii, distrugeți acestă țară cu tupeu și nesimțire, dar probabil oamenii acestia au și limite în a răbda la nesfârșit.