​VIDEO Imagini cu avionul rusesc in flacari, dupa ce a fost doborat de Turcia

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2015, 11:53 Actualitate | Internaţional

Avionul rusesc doborat de Turcia
Foto: Captura Twitter
O serie de imagini dramatice cu avionul rusesc de bombardament Suhoi-24 in flacari, dupa ce a fost lovit la granita dintre Turcia si Siria, au fost publicate pe internet.


Intr-una dintre imagini este surprins unul dintre pilotii avionului, dupa ce s-a parasutat.
 












Citeste si:



Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
27287 vizualizari
  • +1 (3 voturi)    
    mdaaa (Marţi, 24 noiembrie 2015, 12:07)

    vladf [utilizator]

    Unde dai si unde cade .....
    Normal ca un avion sa pice 1-2-3 -15 km mai departe decat acolo unde a fost doborat, doar nu sta pe loc, iar la cateva sute poate chiar mii de km pek sa ajunga in 2-3 minute ceva mai acana.
    Perfect normal ca un parasutist sa ajunga 2-3-5-10km mai departe decat locul unde s-a parasutat.
    Chestii total logice si de bun simt.
    Si o masina daca ii ia motorul foc nu se opreste pe loc, din inertie merge ceva timp sau pana se izbeste de ceva, in cazul de fata pamantul.
    De parasutiti nu mai vb. cu o parapanta poti sa mergi zeci de km daca nu chiar sute, mai ales in zone montane.
    Ok, este o parasuta nu o parapanta, dar tot nu o sa avem punctul de catapultare identic cu punctul de aterizare.
  • +8 (10 voturi)    
    E ok (Marţi, 24 noiembrie 2015, 12:07)

    RaduK [utilizator]

    Mi se pare ca este modalitatea prin care Rusia care a violat de sute de ori in ultimii ani spatiul aerian al multor tari europene si nu numai sa invete sa respecte regulile de bun simt care mai sunt si legiferate international. Daca toate tarile ar raspunde la fel cred ca nu si-ar mai permite Federatia Rusa asemenea obraznicii.
    • -3 (7 voturi)    
      In plus in Rusia nu e democratie (Marţi, 24 noiembrie 2015, 13:22)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui RaduK

      In timp ce in Turcia...
  • +6 (8 voturi)    
    cand te joci cu focul ani de zile (Marţi, 24 noiembrie 2015, 12:23)

    stefan2008 [utilizator]

    uneori te mai si arzi
  • +8 (10 voturi)    
    speram sa se intample asta... (Marţi, 24 noiembrie 2015, 12:39)

    g01an [utilizator]

    ce atatea manusi fata de rusia, este un stat agresor si europa dadea semne ca vrea sa re-aprinda relatii de comert cu rusia. nu este bine si nici normal asa. urmeaza o confruntare dubioasa si nimeni nu va fi castigatori, dar noi trebuie sa ne vedem de alianta noastra si pana una alta este bine sa ne amintim de ce nu vrem sa avem nimic de-a face cu rusia. sper sa fie din ce in ce mai clar asta, capisci senor Junker? !
  • -9 (17 voturi)    
    speram sa nu se intample (Marţi, 24 noiembrie 2015, 13:03)

    real politic [anonim]

    E clar ca avionul rusesc nu avea intentia sa atace Turcia si atunci de ce l-au doborat???
    In primul rand ca nu zbura deasupra Ankarei era la granita si se indepartau de Turcia,total gratuit.
    Vor fi consecinte,Erdogan e pe faras.
    • +8 (10 voturi)    
      :) (Marţi, 24 noiembrie 2015, 13:34)

      alex [anonim] i-a raspuns lui real politic

      Regulile militare spun altceva. Spatiul aerian e suveran.

      Daca "nu ai intentia" sa ataci (cine sta sa stabileasca intentia?) inseamna ca poti sa te plimbi brambura prin spatiul aerian al unei tari? Nu cred.
    • +6 (14 voturi)    
      Deci avioanele Americane (Marţi, 24 noiembrie 2015, 13:36)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui real politic

      pot survola rusia cu conditia sa nu treaca deasupra Moscovei ? Putina logica in exprimare chiar daca sunteti presati de sef sa postati ceva in sprijinul rusnacilor. Care se laudau ca au sisteme pe care nimeni nu le poate dobora
      • -2 (8 voturi)    
        Spatiul aerian (Marţi, 24 noiembrie 2015, 14:34)

        Close [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Buna asta cu spatiul aerian. Pe sirieni i-a intrebat cineva daca dau voie sa li se survoleze spatiul aerian? Nu de alta dar liderul tarii, Assad, nu prea ar vrea.

        Lumea mereu judeca cu 15 masuri. Tin cu Turcia pana realizeaza ca e o dictatura imputzita, Tin cu SUA desi aia bombardeaza la liber spitale si scoli. Injura Rusia pentru ca incalca spatiul aerian al unei tari. Lauda alte tari care fac acelasi lucru.

        Adica nu am nimic impotriva preferintelor personale chiar daca rationamentul e subred. Dar macar tineti linia acelui rationament. Daca SUA, Franta, Turcia si altii au voie sa calce spatiul aerian al unei tari care le-a cerut sa nu fie acolo atunci de unde atata mirare ca si Rusia o face?
        • +3 (3 voturi)    
          Ia du-te tu cu avionul la rusi (Marţi, 24 noiembrie 2015, 15:25)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Close

          sa vezi ce patesti.
    • +10 (12 voturi)    
      Da, vezi sa nu, (Marţi, 24 noiembrie 2015, 13:42)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui real politic

      Nu poti sa te plimbi tu cu avionul de vanatoare pe unde vrei pentru ca te-a trimis Putin pe acolo.
      Turcii nu se joaca cu incalcarea spatiului aerian, l-au somat sa paraseasca spatiul aerian, nu s-a conformat, l-au doborat, simplu. Il doare in bascheti pe Erdogan.
      • 0 (0 voturi)    
        Rusii se baga peste tot (Miercuri, 25 noiembrie 2015, 4:35)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        Cu avioanele, navele de razboi, submarinele. Asta a fost o lectie pt cioloveci si un payback pt avionul cu civili doborat de buka mujica.