Oficial: Rezultate negative pentru Ludovic Orban și miniștrii testați pentru COVID-19

de I.H.     HotNews.ro
Vineri, 13 martie 2020, 22:22 Actualitate | Coronavirus


Guvernul Orban
Foto: gov.ro
Rezultatul testului pentru COVID-19 a fost negativ atât pentru premierul Ludovic Orban, cât și pentru miniștrii care s-au testat, după ce senatorul PNL Vergil Chițac a fost confirmat cu coronavirus.

Anunțul a fost făcut vineri seară de Grupul de comunicare strategică:
Premierul Ludovic Orban a fost testat în cursul zilei pentru noul coronavirus (COVID-19), iar rezultatul este negativ.

De asemenea, miniștrii care au fost testați la Parlament, au rezultate negative:

Senatorul Vergil Chițac a participat la ședința conducerii partidului din 9 martie, când au fost validați candidații la alegerile locale. Astfel că în sală au fost în jur de 100 -120 de colegi, potrivit lui Nicușor Dan, care a fost atunci validat candidat pentru București.

CITEȘTE ȘI:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9078 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    :)))) (Vineri, 13 martie 2020, 22:25)

    srpc [utilizator]

    pe astia nici virusul nu-i suporta :))
    • -1 (9 voturi)    
      de dragne stii ceva ? (Sâmbătă, 14 martie 2020, 0:19)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      poate e la dus cu gandul la tine si la ceilalti din gasca ?
    • -1 (7 voturi)    
      Nu te bucura, n-a fost testul la prostie... (Sâmbătă, 14 martie 2020, 0:33)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Nu te bucura, n-a fost testul la prostie...Au iesit negativi la virus, atat.
    • -1 (5 voturi)    
      Ii suporta, (Sâmbătă, 14 martie 2020, 3:33)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      dar nu s-au lins suficient.
    • +2 (2 voturi)    
      Te suportă pe tine? (Sâmbătă, 14 martie 2020, 8:43)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Ești conștient când vorbești?Ura îți întunecă mințile.O fi o manifestare a Covid-19?
      • 0 (0 voturi)    
        cui ii mai trebuie constiinta (Sâmbătă, 14 martie 2020, 18:12)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        daca are aproape invataturile carticicii rosii ?
    • 0 (0 voturi)    
      zi-i ma, ce stii de dragne ? (Sâmbătă, 14 martie 2020, 18:14)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      ce-ti face iubitu ? voi astia commies aveti deviatii si tulburari, se shtie. doara lenin al vostru se iubea cu toti tovarasii, indiferent de varsta.
  • +8 (16 voturi)    
    Da, și? (Vineri, 13 martie 2020, 22:27)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Rămân aceiași ciolănari incompetenți, „liberali” in goana după ciolan si niste complici prin modul CRIMINAL in care gestioneaza molima. Politruci NESIMTITI carora nu le pasa de Coronaviros, ci numai dau din gura ca sa isi ascunda INCOMPETENTA .
  • +5 (9 voturi)    
    Testul la acest moment este irelevant (Vineri, 13 martie 2020, 22:33)

    VacsAlbina [utilizator]

    Perioada de incubare este variabila, de aceea este necesara o perioada de carantina.
    • +2 (4 voturi)    
      INCUBAȚIE (Sâmbătă, 14 martie 2020, 0:03)

      felis_tigris [utilizator] i-a raspuns lui VacsAlbina

      Incubație, mon cher!
  • +7 (11 voturi)    
    Pacat (Vineri, 13 martie 2020, 22:40)

    fat.cat [utilizator]

    Acum n-o sa le mai putem plange de mila cat se sacrifica pentru poporul idiot.
  • +9 (13 voturi)    
    P. S. (Vineri, 13 martie 2020, 22:41)

    fat.cat [utilizator]

    Deci amiralul Verginel a ramas singur pe campul de lupta? Nasol moment. Eu speram sa fie toti pentru unul, unul pentru toti.
  • +9 (13 voturi)    
    Teste inutile (Vineri, 13 martie 2020, 22:47)

    felis_tigris [utilizator]

    Perioada de incubație a noului coronavirus este de până la 14 zile. Deci teste inutile, nefericiților!
  • +11 (15 voturi)    
    normal (Vineri, 13 martie 2020, 23:06)

    meditatorul [utilizator]

    are si virusul asta mandria lui...
  • +8 (12 voturi)    
    ah, ce bine... (Vineri, 13 martie 2020, 23:07)

    Filbert [utilizator]

    Am avut niste emotii...Premier ex, viitor, interimar, desemnat si virusat ne mai lipsea...
  • +9 (9 voturi)    
    sa-i (Vineri, 13 martie 2020, 23:08)

    tenere [utilizator]

    testeze de p$d-ism mai bine, dar si asta e evident
  • +5 (9 voturi)    
    Ce fel de stire este ? (Vineri, 13 martie 2020, 23:37)

    Torquemada13 [utilizator]

    Buna ?
  • +2 (6 voturi)    
    Pe Trudeau nu l-au testat... (Sâmbătă, 14 martie 2020, 0:03)

    Soarele [utilizator]

    ... fiindcă este o risipă de două-trei teste ca să fie siguri (nevastă-sa are virusul) ... iar el nu are somptome.
    În schimb în RO... FĂRĂ NUMĂR!!!
  • +4 (8 voturi)    
    ghinion! (Sâmbătă, 14 martie 2020, 0:49)

    miculescu-rucar [utilizator]

    ghinionul Romaniei cu un presedinte ghinionist pentru Romania!
    voi ce ati crezut?
    presdintele ghinion, a numit urmatorii primi-ministri:
    ponta
    ciolosi
    grindeanu
    tudose
    dancila
    orban
    citu
    orban
    ce mana are!
    excetand pe ciolosi cu al sau guvern zero, niciunul nu si-a dus mandatul pana la capat!