VIDEO Coronavirus: Premierul se izolează la Vila Lac / Toată conducerea PNL se izolează la domiciliu și toți miniștrii vor fi testați după ce un senator liberal a fost diagnosticat cu COVID-19 / Orban: L-am informat pe Iohannis

de C.D.     HotNews.ro
Vineri, 13 martie 2020, 11:17 Actualitate | Politic


Orban in sedinta de guvern
Foto: Facebook Guvern
Toată conducerea PNL se izolează la domiciliu după ce un senator liberal a fost diagnosticat cu COVID-19. Ludovic Orban a anunțat că el se va izola 14 zile la Vila Lac 1 și că l-a informat și pe președintele Iohannis. De asemenea, el a anunțat că toți miniștrii vor fi testați pentru coronavirus, se vor izola în cabinete și vor evita contactul direct cu alte persoane.


Este vorba despre senatorul PNL Vergil Chițac. Anunțul a fost făcut de premierul Ludovic Orban, vineri dimineață.

El a precizat că senatorul infectat a participat la reuniunea Biroului Politic Național al PNL, astfel că toți membrii acestui for se vor izola la domiciliu. De asemenea, toți senatorii din grupul senatorial PNL se vor izola, iar miniștrii își vor face testele pentru COVID-19.

"Nu așteptăm ancheta epidemiologică. Am solicitat ministrului Sănătății să creeze rapid un mecanism de anchetă epidemilogică pentru toți colegii. Li se vor preleva probe pentru a fi diagnosticați. În ce mă privește pe mine, mă voi izola la Vila Lac 1, unde vom exercita atribuțiile", a spus Orban.

"L-am informat pe președinte imediat ce am primit confirmarea că dl senator este infectat. Președintele va analiza și va decide calea de urmat. E absolut necesară ancheta epidemiologică la nivelul Parlamentului", a adăugat Orban, care ar fi urmat să meargă astăzi la Cotroceni la consultări.

Premierul a susținut că toți reprezentanții Guvernului "își fac datoria și impun toate măsurile în lupta împotriva coronavirus, indiferent dacă vor fi confirmați sau nu".

El le-a recomandat și jurnaliștilor să se izoleze la domiciliu și să solicite testarea.

Întrebat dacă a intrat in contact cu Iohannis în aceste zile, Orban a răspuns: "Am avut întâlnirea grupului de lucru pentru măsuri pentru mediul de afaceri, dar nu am dat mâna (...) Nu am discutat cu președintele dacă anulează consultările, există protocoale în astfel de situații, pentru noi e fundamentală funcționarea structurilor implicate în combaterea coronavirusului".

"Mi-e teamă să nu fie infectați alții. Indiferent dacă eu sunt diagnosticat, îmi îndeplinesc atribuțiile cu maximă conștiinciozitate", a declarat premierul.

Ludovic Orban a susținut conferința de presă în care a făcut acest anunț alături de ministrul Sănătății, Victor Costache. Întrebat despre o estimare a numărului de persoane pentru care se fac analize, Costache a spus că a solicitat 150 de teste.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















46958 vizualizari

  • -3 (59 voturi)    
    coronavirus (Vineri, 13 martie 2020, 11:18)

    cucuveauamov [utilizator]

    ne salveaza de PNL
    • +19 (21 voturi)    
      Sa ne salveze de toti. (Vineri, 13 martie 2020, 12:25)

      Vaka [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Acum ceva vreme cineva comenta ca ar trebui sa punem gratii la geamurile casei poporului. E, se pare ca o sa le avem. Un pic diferit. O casa plina de gunoi care face umbra pamantului degeaba.

      Dumnezeu nu bate cu batu…..
      • +2 (6 voturi)    
        o mizerie arhitectonica (Vineri, 13 martie 2020, 13:02)

        Levellers [utilizator] i-a raspuns lui Vaka

        si sa nu mai vorbim de continut.
        • 0 (0 voturi)    
          aoleuuu (Vineri, 13 martie 2020, 14:39)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

          sare ceausescu din pamant si-ti rade doua teze din aprilie peste degete, de o sa regreti ca i-ai balacarit conceptia arhitectonica si constructia ei.
          • +1 (3 voturi)    
            gluma e gluma dar... (Vineri, 13 martie 2020, 15:28)

            VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            unde ar fi incaput toti "alesii poporului" daca nu avea nea Nicu grija sa faca Casa Boborului? Unde?
    • -2 (2 voturi)    
      da mai (Vineri, 13 martie 2020, 14:37)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      cucuveao, ai dreptate cu ironia.
      Era mai buna net vasilica. Iti tinea aia un discurs liber in engleza, ci citate din Shakespeare, de-ti trecea covid-19 instant.
      Stii ce? Adu-l mai bine pe stapan-tu, pe umarul caruia, ca orice cucuvea, stai. Cum care? ilici iliescovici, ce, esti senila?
  • +34 (42 voturi)    
    Culmea (Vineri, 13 martie 2020, 11:19)

    robyzs [utilizator]

    Nu ai vedea un politician sa se izoleze intr-o garsoniera din frumoasa noastra capitala.

    Pana acum politicienii erau imuni la justitie si la mizeriile din sistemul medical, acum s-a terminat cu joaca.
    • +16 (18 voturi)    
      nu vor sa se trateze in strainatate? :-) (Vineri, 13 martie 2020, 12:03)

      yoyosm [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      nasol, acum trebuie sa se trateze in Ro, in spitalele ale pe care nu prea le-au facut
  • +32 (56 voturi)    
    De ce la vila Lac 1? (Vineri, 13 martie 2020, 11:20)

    Fides [utilizator]

    De ce nu este dus in una din centrele speciale puse la dispozitie de guvern.
    • -6 (20 voturi)    
      Nu exagerati! (Vineri, 13 martie 2020, 12:07)

      asdasd222 [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      Pai acum chiar si daca era unul de la USR, PSD sau PMP, tot acolo se ducea pentru izolare.

      Conducerea unei tari nu este la fel cu cea a unei firme cu cativa angajati.

      Intrebati-va de ce avem catedrala si nu spitale noi. Cine a condus tara in ultimii ani? Raspuns: PSD
      • -3 (9 voturi)    
        Exagerat? Tu nu ai inteles nici acum cine e Orban? (Vineri, 13 martie 2020, 12:59)

        Fides [utilizator] i-a raspuns lui asdasd222

        Omul acesta nu mai poate vorbi de responsabilitate, dupa conferinta de presa cu jurnalisti. Este doar un prostanac. Noul nimic.
        P.S.
        PSD o sa fie votat masiv, de aia care vor mai trai, dreapta a pierdut din nou alegerile. Probabil crezi ca vor muri doar aia batrani, votanti PSD - au si aia copiii.
    • +4 (14 voturi)    
      precizare (Vineri, 13 martie 2020, 12:45)

      Cetateanu' [utilizator] i-a raspuns lui Fides

      pentru ca e izolare, nu carantia. Citesti degeaba, ca nu intelegi nimic.
      • -2 (4 voturi)    
        Intram rapid in scenariul 3 (Vineri, 13 martie 2020, 13:01)

        Fides [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu'

        Orban este istorie.
      • +2 (2 voturi)    
        Izolare, carantina? (Vineri, 13 martie 2020, 14:26)

        Fides [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu'

        Stiu diferenta, nu am mentionat nimic din cele spuse de dvs., mai mult nu intelegeti ca el a avut contact direct cu un infectat cu coronavirus.
  • +22 (48 voturi)    
    babuini (Vineri, 13 martie 2020, 11:22)

    metri [utilizator]

    misto !, babuinii se refugiaza in vile/lacuri !!! pe banii nostri !!! au mari realizari !!!!
  • +19 (31 voturi)    
    pai (Vineri, 13 martie 2020, 11:22)

    SerbanBjd [utilizator]

    Bravo bai, acum nu avem nici guvern nici sanse de vot pe guvern
    • -1 (1 vot)    
      ai guvern (Vineri, 13 martie 2020, 14:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui SerbanBjd

      si ai avut intotdeauna. Interimar.
      Marea diferenta este ca nu poate da OUG si HG.
      O sa declare ficusul stare de urgenta, cum ii solicita gogoasa weber si o sa ai si guvern titular, acelasi care a fost demis. Din cauza starii de urgenta.
  • +8 (26 voturi)    
    bai... fac si eu un sacrificiu (Vineri, 13 martie 2020, 11:23)

    qwerasdf [utilizator]

    ma izolez la vila mea de la Monaco

    sa-mi faceti statuie dupa ce 'oi muri, atata sacrificii n-ati mai vazut de la primul si al 2 lea razboi mondial
  • -7 (13 voturi)    
    Dreapta pe care o așteptam toți .... (Vineri, 13 martie 2020, 11:25)

    Tutea [utilizator]

    ....se lasă încă așteptată. Aici găsiți câteva gânduri care însă nu trebuiesc umbrite de comentariile și părerile celor care au preluat, fără să treacă prin filtrul minții, ploaia de manipulări marca Antena 3.
    https://vremuri.squarespace.com/config/pages/5b6c57e24fa51a17706fdaac
  • +8 (12 voturi)    
    Oare cine (Vineri, 13 martie 2020, 11:35)

    1anonim [utilizator]

    dintre senatori s-a sacrificat?
    • +1 (3 voturi)    
      Vergil Chitac (Vineri, 13 martie 2020, 11:59)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui 1anonim

      Hand of God. Uita-te pe net si o sa stii ce vreau sa zic.
  • +13 (31 voturi)    
    bravo sica (Vineri, 13 martie 2020, 11:36)

    Point [utilizator]

    iata un adevarat erou.el se scarifica pt binele populatiei
    in beciurile pline de mucegai ale puscariei din snagov
    unde va tine post negru si se va ruga pt binele romanilor si sanatatea Mariei sale Klaun cel Mare.
    sper din tot sufletul ca Marirea sa sa-i ingaduie preafericitului sica sa-i pupe mainile in semn de recunostinta.
    asculta-mi rugamintea doamne si reuneste-i pe robii tai intru politica,da-le ocazia sa devina martiri
    ai propriei incompetente
    amin
  • +22 (28 voturi)    
    Aegroto dum anima est, spes est (Vineri, 13 martie 2020, 11:36)

    middle_brick [utilizator]

    Stimați domni senatori, parlamentari si deputați va doresc tratarea in spitalele pe care le-ati subfinanțat si prăduit, in cele pe care le-ati construit, va doresc sa crăpați in viloaiele făcute din bani cinstiți, cu conturile bancare pline cu bani din munca cinstita de altfel. Iata ca totuși corupția ucide nu e doar un slogan.
  • +14 (22 voturi)    
    Ce draguuuuut (Vineri, 13 martie 2020, 11:37)

    dianaav [utilizator]

    Inseamna ca pot merge eu la Vila 2?
    • +3 (5 voturi)    
      NU! (Vineri, 13 martie 2020, 12:11)

      meditatorul [utilizator] i-a raspuns lui dianaav

      E deja ocupata! :))
    • +4 (4 voturi)    
      Nu (Vineri, 13 martie 2020, 12:21)

      asdasd222 [utilizator] i-a raspuns lui dianaav

      Tu mergi la cine ai votat!
  • +8 (20 voturi)    
    Sa va judece Dumnezeu pe toti, (Vineri, 13 martie 2020, 11:39)

    ww [utilizator]

    tradatori de neam si tara.
    "Domnul intră la judecată cu bătrânii şi cârmuitorii poporului Său şi zice: <<Voi, voi aţi pustiit via Mea şi prada luată de la cei sărmani se află în casele voastre. Pentru ce aţi zdrobit pe poporul Meu şi aţi sfărâmat faţa celor sărmani?>> zice Domnul Dumnezeu Savaot."
  • +19 (31 voturi)    
    Blestemul lui Citu (Vineri, 13 martie 2020, 11:40)

    fat.cat [utilizator]

    Daca n-am fi in rahat pana in gat, as rade in hohote.
    P. S. Dl. PM ne-a reamintit insa ca el, din centrul de carantina Vila Lac 1, o sa-si indeplineasca toate atributiile cu devotament, daruire si spirit de sacrificiu. Dupa violatorii care fac opere caritabile, favoritii mei nr. 2 sunt politicienii care se lauda singuri cu sacrificiile pe care le fac pentru popor. F•ck off, bre, ca de declaratii bombastice sunt satula ca de mere acre.
    • -3 (9 voturi)    
      ce fel de discurs vroiai? (Vineri, 13 martie 2020, 12:11)

      asdasd222 [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Si ce vroiai sa raspunda? E un raspuns decent.
      Vroiai sa vorbeasca cu "Ba" si cu "sa moara mama"? E ceva comun intr-un discurs civilizat. Nu iti place civilizatia? Vroiai sa zica ca nu face nimic?

      Era mai bine cum citea (ca nu avea nici un raspuns propriu) dna Viorica Dancila de la PSD?
  • +9 (37 voturi)    
    Ce cretin (Vineri, 13 martie 2020, 11:42)

    galeo [utilizator]

    Cretinul Sica Mandolina a convocat o conferinta de presa ca sa anunte ca intra in autoizolare la vila lu' Gheorghiu Dej?!?!?!?!?!?
    Deci cretinul nu a intrat in autoizolare pur si simplu, a facut conferinta de presa!
    • +8 (12 voturi)    
      Dar PSD unde ar fi stat? (Vineri, 13 martie 2020, 12:23)

      asdasd222 [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Adevarul e ca daca era Dragnea sigur isi facea o vila moderna. Nu sa stea in vechituri de cladiri.
    • +7 (13 voturi)    
      Bine... (Vineri, 13 martie 2020, 12:32)

      vioridix [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Bine ca Veorica sclipea de inteligenta!Pesedistilor, voi ati distrus tara!Nimeni n-ar trebui sa uite asta niciodata!
  • +10 (18 voturi)    
    Multe felicitari lui Dracnea! (Vineri, 13 martie 2020, 11:42)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    A reusit sa isi elimine complet advaresarii politici!

    repede, sa mergem cu un cal alb sa il socatem pe Daddy de la inchisoare!
  • +5 (19 voturi)    
    nu-i asa (Vineri, 13 martie 2020, 11:43)

    liviu_ [utilizator]

    ca e un moment misto sa nu ai guvern?!
    • +1 (7 voturi)    
      postacel, ai primul plus de la mine (Vineri, 13 martie 2020, 12:48)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      trebuie sa recunosti insa ca este vina "psd, ciuma rosie"
  • +1 (17 voturi)    
    nu te sacrifica Orbane! (Vineri, 13 martie 2020, 11:46)

    MG [utilizator]

    pentru ce mai exista vilele de protocol? N-a murit ceaușilă?
  • +11 (23 voturi)    
    No comment (Vineri, 13 martie 2020, 11:46)

    VacsAlbina [utilizator]

    Inca o dovada a faptului ca in opinia "autoritatilor" regulile sunt facute doar pentru altii, nu pentru ei.
  • +4 (18 voturi)    
    pandemia salveaza romaniaaaaaa! (Vineri, 13 martie 2020, 11:47)

    Zett [utilizator]

    .
    • -4 (10 voturi)    
      Nu se poate (Vineri, 13 martie 2020, 12:38)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      Nu se poate. se izoleaza PNL-ul? Pai luati si amarestenti care vin din Italia cu voi si stati cu ei asa 2 saptamini bot in bot. Nu ati vrut sa inchideti granitele? E acum sa va vad? Da Sica Mandolina cine ii aduce mincarea? Misto face economie la banuti se hraneste din bani de protocol. Nu vrem catedrale vrem spitale. Uite ca va ajunge din urma dorintele va porftim la spital domnilor din PNL.
  • +1 (3 voturi)    
    Ce la fix! (Vineri, 13 martie 2020, 11:55)

    Jetix [utilizator]

    O potrivire extraordinara de evenimente!!!
  • +1 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 13 martie 2020, 12:03)

    [anonim]

  • +2 (6 voturi)    
    Foarte bine! (Vineri, 13 martie 2020, 12:07)

    delavrancea [utilizator]

    Intrati in carantina ...si sa nu mai iesiti.Stati acolo...
    Bai...natura asta ...cat de bine lucreaza.
  • +4 (8 voturi)    
    repet (Vineri, 13 martie 2020, 12:08)

    vax-albina [utilizator]

    Ăștia se izolează la vile de protocol? Concediu, frate pe banii statului. Nu plătesc chirie, nici utilități. Nici în fața virusului nu suntem egali.
    Și eu chiar credeam că vor fi mai corecți decât psd-ul. Vina mea.
  • +1 (3 voturi)    
    Dramoleta coronavirus (Vineri, 13 martie 2020, 12:13)

    rectificare [utilizator]

    .
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 13 martie 2020, 12:20)

    [anonim]

  • -2 (8 voturi)    
    sic (Vineri, 13 martie 2020, 12:22)

    costelo999 [utilizator]

    holera galbena are coronavirus, superb sau ce ? este cheia de bolta a politicii romanesti, oricum ficusul s-a izolat de la prima alegere in vila prezidentiala.
  • +6 (12 voturi)    
    e premierul romaniei (Vineri, 13 martie 2020, 12:25)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Orban e premierul Romaniei, chiar dacă interimar. Normal că se izolează într-un loc unde să aibă condiţii să conducă ţara, doar n-aţi vrea să stea în apartamentul de acasă. Dar dacă nu gândiţi daţi degeba din gură.
    • 0 (0 voturi)    
      desigur (Vineri, 13 martie 2020, 15:15)

      VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui vasiledorobantu

      cineva trebuie sa "conduca" tara asta. Nu cred ca cei care comenteaza pe aici doresc sa-i ia locul. Totusi, mai usor cu laudele catre cei mai stimati conducatori, ca inca nu avem vreo dovada de genialitate. Din contra, ce s-a intamplat astazi o sa ramana in istorie ca o mare gafa.
  • +2 (8 voturi)    
    "Sunt un om simplu, (Vineri, 13 martie 2020, 12:28)

    mescaline [utilizator]

    ... chiar auster".
  • 0 (4 voturi)    
    Nu le vom simți lipsa (Vineri, 13 martie 2020, 12:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Poate doar că nu vor mai gargarisi pe la talk showuri si vor minti mai putin. !
  • +1 (11 voturi)    
    . (Vineri, 13 martie 2020, 12:36)

    vidra [utilizator]

    Pentru toti cei care nu inteleg de ce sta la vila aia: e totusi prim ministrul tarii si trebuie sa isi indeplineasca atributiile in continuare; nu poate face asta dintr-o garsoniera cu telefon cu fir.
    • 0 (0 voturi)    
      . (Vineri, 13 martie 2020, 15:19)

      VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui vidra

      Intrebare: Are loc acolo sa gazduiasca si o parte din personalul presupus ca este in aceeasi situatie sau nu? :)
  • +3 (7 voturi)    
    Unde s-a infectat senatorul? (Vineri, 13 martie 2020, 12:47)

    of of [utilizator]

    Unde s-a infectat senatorul, a fost plecat în străinătate? La toți infectații ni s-a comunicat, de către DSU/Arafat, unde, când, cum, cu cine... aici nimic. Cam ciudat. Sigur e infectat sau trag de timp?
    • 0 (2 voturi)    
      Deci (Vineri, 13 martie 2020, 13:31)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui of of

      Deci Chitac a luat carcalacul de la o reuniune NATO. Pe scurt: de la Deveselu la DeSePelu :)))))
      P.S. De la NATO e onorant, nasol ar fi fost de la rusi....
      • 0 (0 voturi)    
        . (Vineri, 13 martie 2020, 14:20)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        Nu cred ca a luat-o la reuniunea NATO, 19 februarie e prea departe. Dar pare genul care e tot timpul plecat undeva. Ceea ce inseamna ca militianul va fi detronat ca numar de contaminati.
        • 0 (0 voturi)    
          bruxelles (Vineri, 13 martie 2020, 15:22)

          VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

          de acolo a venit.
  • +2 (6 voturi)    
    incredibil (Vineri, 13 martie 2020, 12:48)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    Incredibil cum se propaga frate...tuseste unu in metrou s-a terminat.
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 13 martie 2020, 13:10)

    [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    nam (Vineri, 13 martie 2020, 13:31)

    idealogul [utilizator]

    Da anticipatele? Cat costa anticipatele? Dincolo era mai ieftin!
    De 3 luni de cand e PNL-ul la putere nu se dicuta decat despre anticipate.
    A venit covi19 peste noi iar Citu si-a dat demisia si in plina criza practic nu avem guvern legitim. Asta e provizoriu si neconstitutional vezi hotararea CCR. Noroc cu PNL-istii izolati pe "vilele din lac" care fac scenarii pentru anticipate.
  • 0 (6 voturi)    
    pe bune? (Vineri, 13 martie 2020, 13:37)

    nustiunimic2019 [utilizator]

    V-a dat mamica mostenire Vila Lac? De de nu te izolezi pe banii tai? Ca noi toti. Sau ce, a inceput sa-ti puta la apartament de cand esti premier? Mai ieri alaltaieri era modestia intruchipata. Adica astia nu mai loc prin spitale, se face apel la primariile de sector si din Ilfov sa gaseasca spatii si tu te izolezi la vila! Tu si cu toti bulangii din parlamentul ala care stati in vile pe banii nostrii ati putea sa faceti un gest. Da' ce, sunteti prosti! Sa vezi matale ce avant capata iar PSD daca o mai freci mult pe mentosana! V-am dat votul nostru, voua si Dlui de la Cotroceni, sa conduceti tara si sa ne scapati de PSD si v-ati cam kkt pe ea!
    • +1 (1 vot)    
      ? (Vineri, 13 martie 2020, 14:18)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui nustiunimic2019

      Ca sa ai ce tipa ca nu stie nimeni unde e, ca pune securitatea tarii in pericol comunicand pe canale nesecurizate etc? Sunt niste protocoale stabilite dinainte. La fel cum se stie exact ce se intampla daca moare regina Angliei. Nu sta nimeni sa se gandeasca atunci. La fel pentru Iohanis.
      • -1 (1 vot)    
        desigur (Vineri, 13 martie 2020, 15:25)

        VacsAlbina [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Asta e tara care pune in prim plan conducatorii si apoi populatia. Vilele de protocol sunt o mostenire grea, de la nea Nicu. Nu se cade sa stricam traditia.
  • -2 (4 voturi)    
    Nu stiu de ce, (Vineri, 13 martie 2020, 13:49)

    Ark_ro [utilizator]

    dar mie incepe sa-mi sune a fake rau de tot! Dupa ziua de ieri, au intrat intr-o incurcatura atat de mare, incat acum cauta sa traga de timp cu disperare (prezenta min. sanatatii langa Orban la conferinta de presa spune multe).... Mey, NU exista solutie!!! Ati comis-o rau, veti deconta asta!
  • -3 (3 voturi)    
    Poate scapam de voi ! (Vineri, 13 martie 2020, 13:50)

    KTerinca [utilizator]

    Ati tusit cumva si pe la Cotroceni?
    Ca sa fie bucuria completa.
  • +1 (1 vot)    
    SA va gasesca COVID19... (Vineri, 13 martie 2020, 14:08)

    ggiiggii [utilizator]

    ascunsi prin Vile si prin Palate, sa ajungeti in spitalele alea jegoase din care furati de 30 de ani.
    Asta meritatei jegurilor.
  • +2 (2 voturi)    
    deci guvernatorul numeste un prim in izolare... (Vineri, 13 martie 2020, 14:41)

    demaGOGU [utilizator]

    ...la domiciliu!

    si-a pierdut definitiv uzul ratiunii (daca l-a folosit vreodata).
  • -1 (1 vot)    
    Ce mizerie Sica Mandolina (Sâmbătă, 14 martie 2020, 9:06)

    ttattaie [utilizator]

    Izolare la vila pe malul lacului sa bea de dimineata pana seara.
    Iohanis SCULAREA a venit virusul peste noi si tu dormi!
    Da STARE DE URGENTA.
    Pan' te hotarasti tu ne infectam toti.
    Acum aveam nevoie de BASESCU.
    • 0 (0 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 14 martie 2020, 12:57)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui ttattaie

      calmeaza-te si nu mia consuma vodka, nu ai auzit ca nu este eficienta ?