Print
YM
E-mail
Mai mare|Mai mic

Dosarul făcut lui Cîțu în SUA în anul 2000: Mașina mergea de pe o parte a alta a drumului. Șoferul era băut, avea ochii injectați - Mediafax

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 13 august 2021, 14:52 Actualitate | Esenţial


Florin Citu
Foto: Facebook
Pe 3 decembrie 2000, la ora 02.08, mașina Ford Probe roșie condusă de Florin Cîțu mergea de pe-o parte pe cealaltă a drumului, iar șoferul era băut, avea ochii injectați și o alcoolemie (BAC) de 0.161, limita legală fiind de 0.08, potrivit dosarului făcut de autoritățile americane, obținut de Agenția Mediafax.

În aceeași noapte de 3 decembrie 2000, Florin Cîțu este luat în custodia autorităților americane care stabilesc o cauțiune de 1950 de dolari. După ce procurorul formulează oficial acuzațiile și le trimite judecătorului, Florin Cîțu nu se mai prezintă la instanță pentru că se întoarce în România pentru sărbătorile de Crăciun.

Revenit în SUA în ianuarie 2001, Florin Cîțu pledează inițial nevinovat, dar spre sfârșitul lui februarie 2001 se răzgândește, face un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorul, acceptă să intre într-un program de evaluare împotriva abuzului de substanțe și trimite evaluarea sa într-un plic „confidențial” la instanță.

Pe 26 februarie 2001, judecătorul Thomas R. Hronek îl condamnă pe Florin Cîțu la 2 zile de închisoare în Penitenciarul Story County, îi scade din pedeapsă perioada reținerii, îi dă amendă de peste 1300 de dolari și îi cere să contacteze șeriful din Story County pentru executarea pedepsei și chiar și să plătească masa și camera din penitenciar dacă este nevoie.

Referințe:









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19268 vizualizari

  • +8 (36 voturi)    
    asta e (Vineri, 13 august 2021, 14:55)

    cucuveauamov [utilizator]

    e al nostru, manca-l-ar mama de destept! hai mai toarna o bere!
  • -4 (36 voturi)    
    deci e penal (Vineri, 13 august 2021, 14:56)

    TrickyWicky [utilizator]

    Si a impus masurile anticovid la santaj cu dezvaluirile ca e penal
    • -5 (19 voturi)    
      hehe (Vineri, 13 august 2021, 17:17)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui TrickyWicky

      Deci te-ai reactivat? Deranj gigantic la cremlin, qed.
  • +14 (24 voturi)    
    a fost roackār, totusi.. (Vineri, 13 august 2021, 15:01)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... trebuia sa bage si el ceva.
  • +10 (20 voturi)    
    condamnarea (Vineri, 13 august 2021, 15:02)

    codrean [utilizator]

    la doua zile de arest s-a facut pentru ca acuzatul sa nu poata invoca lipsirea de libertate : condamnat exact atata cat sa acopere perioada arestului !
    In "Dreptul anglo-saxon" principiul "habeat corpus" ...
  • -15 (35 voturi)    
    Elodia începe (Vineri, 13 august 2021, 15:06)

    A78 [utilizator]

    Câte săptămâni o sa ne tot stresați. U subiectul asta de acum 21 de ani ?

    Trageți de un subiect răsuflat pana îl întindeti

    Treceti peste : știri sunt destule . Ba asta e ca vara nu prea sunt .
    • +7 (21 voturi)    
      Dar cu economia face bine? (Vineri, 13 august 2021, 16:42)

      Sympa [utilizator] i-a raspuns lui A78

      Bine, ai sa lasam deoparte spritul la volan, puscaria facuta de acest Citu, faptul ca nu a luat treapta (da' e destept in comparatie cu V(e)orica, nu-i asa?), ca nimeni nu stie cum a avut 250.000 de dolari sa faca niste studii obscure la un si mai obscur colegiu american dintre lanurile de porumb, ca a speculat-atacat moneda nationala, etc...
      ===============
      Dar, cu economia, cum face? Face bine? De exemplu, e bine ca se imprumuta de trei ori mai mut decat o facea V(e)orica si face de trei ori mai putin cu banii astia? Care-i parerea ta, ca #rezist?
      • -2 (16 voturi)    
        Hehe (Vineri, 13 august 2021, 17:19)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

        Cum te mai dai de gol, king davide... Tea blicat contul sia trebuit sa faci altul pt propaganda neagra..
      • 0 (4 voturi)    
        Pesedel, de criza datorata COVID ai auzit? (Vineri, 13 august 2021, 21:11)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Sympa

        Toata UE a fost pe minus si deci a trait practic din imprumuturi.
        Diferenta este ca Veorica sau ceilalti faliti pusi de Dragnea se imprumutau ca chiorii cand economia globala, europeana, locala era pe cai mari!
        DE aia ati fugir de la guvernare, carnatilor! Sperati ca repetati scenariul din 2009 si va intoarceti pe cai mari cand se termina criza. Teapa, criza asta e mai scurta, guvernul rezista si se vor vedea si rezultatele in curand!
    • +4 (22 voturi)    
      ori nu intelegi ori manipulezi (Vineri, 13 august 2021, 16:56)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui A78

      nu este vorba despre ce-a facut acum 20 de ani.
      este vorba despre faptul ca a ascuns si ca acum in loc sa-si ceara scuze si sa spuna ca este o fapta reprobabila care nu trebuie luata ca model, el da vina pe orban
  • +16 (36 voturi)    
    Asta spune tot despre caracterul acestui individ (Vineri, 13 august 2021, 15:06)

    BigJ [utilizator]

    După ce procurorul formulează oficial acuzațiile și le trimite judecătorului, Florin Cîțu nu se mai prezintă la instanță pentru că se întoarce în România pentru sărbătorile de Crăciun.
    Revenit în SUA în ianuarie 2001, Florin Cîțu pledează inițial nevinovat...
    Cum sa pledezi "nevinovat" cand ai fost depistat cu alcoolemie de doua ori limita legala?
    Un om normal nu s-ar fi urcat la volan, iar daca ai facut ceva ilegal, macar sa ai bunul simt sa recunosti ca ai gresit.
    • -2 (4 voturi)    
      Vezi ca nu gandesti americaneste (Vineri, 13 august 2021, 21:46)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui BigJ

      Eu cand am fost pe acolo exact ca catu am gandit. Ca asa e sistemul acolo. Adica povestea vazuta de acolo e altfel decat povestea vazuta de aici. Dar repet, trebuie sa cunosti chichitele yankee..
  • +7 (39 voturi)    
    unde sunt tzutzerii mancurti? :D (Vineri, 13 august 2021, 15:07)

    Nevermind [utilizator]

    0.161% inseamna 1.61 la mie la noi. Aia din moldova ce scot scoruri mai mari.

    Infractiune si la noi si la ei. Infractor condamnat. Mai si "omite" ca e un PENAL.

    bebelushele... daaans
    • -8 (26 voturi)    
      fals (Vineri, 13 august 2021, 16:24)

      danc21 [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      ia mai cauta sa vezi ca e 0.16 si la noi :) sau ai facut matematica cu dancila
      • +7 (21 voturi)    
        faci misto, esti citu sau atat poti? (Vineri, 13 august 2021, 16:48)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui danc21

        https://en.wikipedia.org/wiki/Blood_alcohol_content#Units_of_measurement

        La tine suta egal cu mia... si ai si tupeu sa faci misto de veorica :))))))))))))

        esti bine.
    • -1 (7 voturi)    
      hai mai fa recalculul (Vineri, 13 august 2021, 21:26)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      0.161% scoti din vreo 6 beri de 5.5%
      Stiu ca e greu pentru tine, fiindca tu beai numai apa distilata la 28 de ani, dar sunt oameni care chiar puteau sa bea 6 beri si sa aiba inconstienta sa se urce la volan. Si nu toti au ajuns la stirile de la ora 5 si si mai putini au ajuns economisti buni is Prim-Ministri.
      Sincer sa fiu, personal, in locul unor subnutriti intelectual ca Dancila sau Ciolacu il prefer oricand pe Catu.Cu toate pseudo-defectele lui trecute(cu care ma identific) si greselile actuale!
  • -13 (31 voturi)    
    Asta dovedeşte (Vineri, 13 august 2021, 15:08)

    fokerul [utilizator]

    că "priministrul" a fost un "bad boy" sau un inconştient imatur în tinereţe. Câţi dintre noi n-am fost aşa? Asta e o temă falsă şi se bate piua prea mult pe subiectul ăsta. Dacă ar fi violat sau tâlhărit pe cineva, sau dacă ar fi făcut fapta asta ca funcţionar public român aş fi înţeles gălăgia asta, altfel e doar o gargară inutilă care urmăreşte agenda celor care îl contestă.
    • +4 (18 voturi)    
      "in tinerete" la 28 ani (Vineri, 13 august 2021, 15:48)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Daca nici la 28 de ani nu te-ai maturizat, e cam clar...
    • -1 (15 voturi)    
      Dacă și tu ai făcut pârnaie (Vineri, 13 august 2021, 15:49)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      spune-ne, să știm
    • +7 (17 voturi)    
      Nu stiu (Vineri, 13 august 2021, 16:32)

      DanCris [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Am baut si eu in tinerete la greu , am facut prostii, am incalcat legea rutiera etc. Dar nu m-am suit beat mort la volan. Nu vorbim aici de baut o bere si suit la volan..
      Am avut prieteni care au facut-o si iti spun cu toata sinceritatea , nu as avea incredere sa le dau o functie de raspundere pe mana.
      • -3 (3 voturi)    
        mda, mda, eu tocmai alora le-as da-o (Vineri, 13 august 2021, 21:32)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

        Functia de raspundere!
        Depinde si la ce nivel faceati bauta! Eu iti zic ca cel mai de succes om dintre om dintre fosti mei colegi de liceu era un mare om de chef si o minte matematica desavirsita.
        Ca sa zic asa, conteaza mult nivelul.
    • +5 (9 voturi)    
      alcoolemie dubla! (Vineri, 13 august 2021, 19:14)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      "Câţi dintre noi n-am fost aşa?" Ce-ar fi sa ne spui tu, detinatorul statisticilor, CATI ( nu Citu) am fost asa? Ca eu NU, de ex.! Vreti sa salvati un prim-ministru PUSCARIAS? Va doresc" succesuri" la urmatoarele alegeri!
  • +9 (31 voturi)    
    E greu de crezut ca (Vineri, 13 august 2021, 15:09)

    galeo [utilizator]

    Serviciile secrete si presedintele tarii nu stiau despre aceasta condamnare, cu toate astea au incurajat ca Romania sa fie condusa in pandemie de un fost puscarias condamnat penal.
    O tara penala condusa de un penal.
  • +14 (20 voturi)    
    precizare (Vineri, 13 august 2021, 15:21)

    gpavel [utilizator]

    alcolemia tip bac de 0.16 e echivalenta cu 1,6 dupa normele noastre!(alcool la 100ml/alcool la 1000),ar trebui precizat..
    • -7 (13 voturi)    
      wow! (Vineri, 13 august 2021, 17:20)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Te referi la veorikaPsd, ca ai amintit de BAC?
  • -2 (22 voturi)    
    Mda (Vineri, 13 august 2021, 15:24)

    TheFaime [utilizator]

    Ma doare la patina ce a facut Citu sau ce face Orban. Vreau sa vad ca nivelul de trai in tara asta de schimba, vreau sa vad ca Justitia e Justitie, vreau as vad coruptii cu averile confiscate si la puscarie, vreau mii de km de autostrada, vreau o tara ca afara!!!! Chiar la nivelul asta a ajuns si presa, sa frece menta toata ziua cu articole din astea? putina demnitate si respect aveti?
    • +6 (20 voturi)    
      "in afara" o dezvaluire din asta genera demisii (Vineri, 13 august 2021, 16:03)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      Daca am fi "ca afara", o astfel de descoperire facuta de presa s-ar termina cu demisia cel putin a primului ministru. In plus, presa libera din Vest ar "freca" (cum zici tu) stirea mult mai intens decat o fac ai nostri.
      • -1 (19 voturi)    
        Mai lasati-ma cu "in afara", snobilor (Vineri, 13 august 2021, 17:14)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        A demisionat Clinton ca a mintit in scandalul Lewinski? Nu vorbim ca a facut ce a facut, dar ca a mintit zicand ca nu a facut, a demisionat?
        A demisionat Bush ca a consumat cocaina?
        A demisionat Sarkozy ca a primit bani de la teroristul Gaddafi?
        A demisionat vreun oficial american ca au mintit lumea intreaga in legatura cu armele chimice ale lui Saddam?
        A demisionat Juan Carlos, regele Spaniei, ca a primit mita?
        Nu mai vorbim de Italieni, ca acolo e mai rau ca la noi.

        Toti vreti o tara/un guvern ca afara, dar nu vreti sa fiti un popor ca afara. Ce sa nasca un popor de hoti si betivani, decat un guvern de hoti si betivani.
        • -7 (13 voturi)    
          hehe, e ciudat rau (Vineri, 13 august 2021, 17:31)

          transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          Pari informat pe subiect si totusi n-ai avut nici un exemplu de coruptie, crima, mita, furt, bancruta din Rusia :))))

          Se stie ca in Rasia nu se intampla asa ceva. Urss bastionu pacii e!
          • +4 (10 voturi)    
            Dar nu la Rusia ne raportam, nu vrem ca acolo (Vineri, 13 august 2021, 17:57)

            CezarN [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

            Am dat exemple din spatiul "in afara" la care se referea preopinentul.
          • +7 (13 voturi)    
            behaitorule, (Vineri, 13 august 2021, 18:16)

            miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

            mai schimba dreaqu placa cu rusii, rusia si putin!
            sau doar atat te duce chestia aia care-ti protejeaza gatul de ploaie!
        • +4 (6 voturi)    
          hei (Vineri, 13 august 2021, 17:52)

          john70 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          Fiul lui Biden este filmat plangandu-se ca i-au furat rusii laptopul si il santajeaza si nu se intampla nimic.
        • +2 (6 voturi)    
          Ca afara! (Vineri, 13 august 2021, 19:30)

          atc [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

          Pai, n-ai inteles: pentru toate motivele expuse de tine +, vrem o tara ca afara! Ca doar nu noi am inventat coruptia in lume! Si nu noi detinem fraudele cele mai babane! Dar ne straduim sa ajungem din urma tarile cele mai avansate, ce ne dau si lectii!
      • +4 (6 voturi)    
        alo (Vineri, 13 august 2021, 17:50)

        john70 [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        Pardon, scuze: in Franta, ministrul Justitiei a fost pus sub acuzare de catre procurori acum 2 saptamani iar ministrul de Interne este anchetat intr-o plangere de viol.
        Asa ca mai usor cu exemplele din Vest, ca nu tine.
        • +4 (6 voturi)    
          Vive la France! (Vineri, 13 august 2021, 19:32)

          atc [utilizator] i-a raspuns lui john70

          ...si parca nici Sarcozy nu se simte prea bine!
    • +5 (7 voturi)    
      Nu e suficient sa vrei (Vineri, 13 august 2021, 16:08)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      , nici nu ai cum sa vezi cu astfel de oameni la carma si nici nu ai cum sa schimbi daca tolerezi asa ceva.
    • +4 (16 voturi)    
      Pai (Vineri, 13 august 2021, 16:42)

      noi2013 [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      justitia e justitie tocmai asta inseamna.... ai comis o infractiune, pletesti, nu o bagi sub pres ca e din tinerete

      Iar atitudinea multor comentatori care spun ca saracul a gresit ca e tanar sau sa o lasam moarta este un comportament total opus al celui invocat

      Legea si respectarea ei sunt individuale si aplicabile tuturor
      • -5 (11 voturi)    
        Pai, asta este: omul a platit(arest+amenda) (Vineri, 13 august 2021, 18:06)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui noi2013

        Ce mai vrei sa faca?
        Ce-i drept, nu pare ca i-a venit mintea la cap, iar ca politician este un jalnic epigon al politicienilor nostri populisti, demagogi si mincinosi, insa asta este alta discutie. Nu-l putem crucifica pentru o greseala pentru care a platit deja acum 20 de ani,
        Daca se dovedeste ca a mintit in declaratii acum, anul trecut, de curand, ascunzand acest lucru, iarasi, este alta discutie, insa noi discutam acuma despre faptul ca acum 20 de ani s-a imbatat in SUA si sa suit la volan. Atat.
      • 0 (6 voturi)    
        Nemaipomenit, pana si legea iti da prescriptie sau (Vineri, 13 august 2021, 21:53)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui noi2013

        cum ii zice.
        Cred ca de obicei este pe masura pedepsei, ai 2 ani, peste doi ani ai prescriptie, ai doua zile, cand vine prescriptia? Adica esti clear?
        Mai baieti, dupa voi vina este eterna? Adica daca m-am condus baut la 28-30 de ani imi este interzisa de-a pururi orice functie in Statul Puritan roman? conteaza alcoolemia? conteaza de cate ori m-au prins? sau de cate ori am facut chestia asta? Daca am facut-o de 10 ori in Romania si nu m-au prins pot sa ii iau locul lui Catu?
        Mai copii, pentru asta exista pedepsa graduala si iertarea. Altfel le-am taia mana la hoti sau le-am alerga prin targ cu pietre pe adultere/adulteri ca in Evul mediu!
        Ma doare la basca de ce facut Catu acum 20 de ani in studentie! Ce ma intereseaza e ce face acum!
    • +3 (5 voturi)    
      hahahaha (Vineri, 13 august 2021, 17:48)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      "vreau o tzara ca afara!!!" - Bun. Prima masura, cea mai la indemana: sa luam 1 milion de refugiati afro-musulmani. Sa vezi atunci ce tzara ca afara! O sa fie ca in Franta!
  • -11 (21 voturi)    
    OK, a baut si a condus o masina acum 21 de ani (Vineri, 13 august 2021, 15:25)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Putem accepta ca este obligatorie declararea oricaror condamnari/acuzari/dosare, DAR nu stiu daca de oriunde in lume.

    Daca am fost condamnat in Japonia pentru un accident cu victime, nu mai pot fi functionar public cu rang inalt in Romania ?

    Nu ar fi mai bun un test PUBLIC de IQ pentru cei propusi la functii de mare responsabilitate in stat, in loc de rahatul de cazier judiciar sau declaratii pe proprie raspundere ?

    Macar asa am sti cu cine avem de a face, e prost/proasta sau nu...

    M-am inspirat in aceasta propunere de la prima femeie prim-ministru, care m-a facut sa-mi fie rusine ca e acolo unde e ...
    • +7 (17 voturi)    
      Pai poti, cum sa nu poti? (Vineri, 13 august 2021, 15:52)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Daca declari ca ai facut o belea si poporul voteaza partidul tau, si tu esti propus PM, cum sa nu??? Trebuie doar sa declari ca ai fost prin tzapan la volan, in America!!! Si la IQ, ai mare grija, ca sunt destui mafioti sau hoti cu IQ extrem de ridicat!!!
      • -3 (7 voturi)    
        pe bune? (Vineri, 13 august 2021, 22:05)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

        Si anume ce belea a facut?
        A omorat vreun om din cauza bauturii? A pipait/violat vreo doamna? A distrus vreo proprietate?
        Pe bune, esti chiar asa imaculat?
    • +6 (16 voturi)    
      aha (Vineri, 13 august 2021, 15:59)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Deci daca te violeaza citu in japonia, aici e stalp al societatii si model de moralitate, doar s-a intamplat in alta parte? Misto logica.
    • +2 (14 voturi)    
      Nu, nu ai mai putea (Vineri, 13 august 2021, 16:16)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Pentru ca ar trebui sa aplici pentru un certificat Orniss, pe care il vei primi doar daca nu ai avut condamnari penale.
      • -1 (3 voturi)    
        idix, pana si condamnarile penale (Vineri, 13 august 2021, 22:12)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        au termen de prescriptie, sper ca e corect termenul.
        Mai exact, daca dupa "condamnarea" de doua zile, daca dovedesti ca esti cetatean corect si nu mai faci alte tampenii dupa inca doua zile chestia ti se sterge din cazierul judiciar.
        In fata legii ala conteaza. Deci pentru o infractiune minora penalizata cu 2 zile in arestul politiei din US termenul ala e demult scurs pentru orice ORNISS din lumea asta!
    • -1 (9 voturi)    
      Voi traiti intr-o bula (Vineri, 13 august 2021, 16:18)

      John_Re [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      .. foarte periculoasa acolo in Romania.
    • +2 (6 voturi)    
      hehehehe (Vineri, 13 august 2021, 17:53)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Daca a comis un masacru in Angola, acum 20 de ani cand era acolo cu castile albastre ale ONU, nu se pune, nu?
      • -1 (7 voturi)    
        Depinde de fapta... Unele se prescriu. (Vineri, 13 august 2021, 18:42)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui john70

        Mai avem sa spunem ca a fost criminal in serie, nu... ?

        Dupa 20 de ani unii ies din puscarie, chiar daca sunt condamnati pe viata pentru crima.
      • 0 (4 voturi)    
        a comis un masacru in Angola? (Vineri, 13 august 2021, 22:14)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui john70

        A fost si condamnat pentru asta?
        Sau doar a condus o masina beat in Angola?
    • +1 (1 vot)    
      Evident, NU! (Vineri, 13 august 2021, 19:45)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      "DAR nu stiu daca de oriunde in lume." E posibil ca din Vanuatu sa nu fie cazul. Iar USA fiind pe-aproape , poate sa nu se aplice nici la ei! Iar de unii de le zice Japonia- de care nu a auzit mai nimeni- sigur NU!
    • -1 (5 voturi)    
      E clar ca testul IQ nu e important (Vineri, 13 august 2021, 22:14)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Nu a contestat nimeni nimic.

      Daca s-ar verifica TOATE cazierele alesilor nostri, am cadea pe jos de ras...


      Unii au stat in functie pana cand au fost luati pe sus si dusi la "racoare". Cu condamnari din Romania, nu din orice alta tara de pe pamant...

      P.S. Catu mi-e antipatic, e vorba doar de un principiu.
  • +11 (21 voturi)    
    1.6 la mie (Vineri, 13 august 2021, 15:25)

    methalman [utilizator]

    Citu la 28 de ani s-a suit la volan beat turta (alcoolemie pentru care in Romania ar avea dosar penal si implicit nu ar fi putut sa ocupe o functie in Guvern). Dar suntem noi rai, era si el tanar adolescent acum 20 de ani, s-a prescris fapta.
    Bravos natiune si rusine ca nu faceti parte din cei 1%!!!
  • +7 (23 voturi)    
    Sa rostogolim bulgarele ca poate se face avalansa (Vineri, 13 august 2021, 15:40)

    CezarN [utilizator]

    Cum si-a inchiupuit cineva ca cu doua zile de inchisoare poate da jos un premier in RO, unde am avut in fruntea tarii sau in Parlament(nu mai vorbim prin administratia locala), si mai avem, condamnati la inchisoare si acuzati de crime impotriva umanitatii :), unde politia si justitia sunt pe fata mana in mana cu mafia fara ca poporul sa para deranjat de asta?
    Dar, na, omul a dat bani, a comandat muzica, trebuie sa cantam, ce mai?

    Eu sunt sigur ca, la cat de tantalau este Catu si la cat a stat in SUA, americanii au despre el dosare mai multe decat romanele lui Balzac, insa, aici este si cheia, nu le scot tocmai pentru ca il vor acolo. Si daca ei il vor acolo, cine sunt pigmeii care vor sa striveasca corola de minciuni a lumii?

    Daca vreti investigatii, obtineti situatia lui scolara din liceu, obtineti sursele lui de finantare a studiilor din SUA, cum a ajuns el consiler bancar in Noua Zeelanda, etc Asa, ce vreti voi sa faceti rostogolind cele doua zile de inchisoare este sa saturati un leu flamand cu ciorba saracului. :) Doua zile de inchisoare vor ramane tot doua zile de inchisoare, nu se vor face doi ani, iar bauti la volan s-au urcat macar odata +90% din soferii Romaniei.
    • +4 (12 voturi)    
      Nu bagateliza (Vineri, 13 august 2021, 16:36)

      DanCris [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      "Baut la volan" cuprinde o gama mult mai larga , inclusiv faptul ca sub anumita limita nu este contraventie in multe tari.
      "Beat la volan" este termenul corect. Si nu , nu cred ca 90% din soferi s-au urcat beti la volan , as zice ca e fix invers, 90% nu s-au suit niciodata beti la volan.
  • +6 (10 voturi)    
    Roman de al nostru, presedinte 2024! (Vineri, 13 august 2021, 16:11)

    unsimpluom123 [utilizator]

    Hai mai toarnă un vin şi dă muzica tare,
    Că stăm azi la soare şi mâine la răcoare
  • +1 (9 voturi)    
    Cine îl șantaja?? (Vineri, 13 august 2021, 16:13)

    of of [utilizator]

    Sigur că în anumite cercuri oficiale se știa de mult...

    Cineva îl șantaja cu chestia asta și s-a hotărât s-o dea singur la presă...

    Azi postează „Can't stop me now!”. Sugestiv...
  • +4 (18 voturi)    
    Cum a obtinut Citu certificatul Orniss (Vineri, 13 august 2021, 16:14)

    galeo [utilizator]

    Una din primele conditii pentru a obtine certificatul Orniss ce iti confera privilegiul de a accesa informatii clasificate este sa nu fi avut condamnari penale.

    Fie ca acest Citu a mintit in declaratiile oficiale pentru acest document, fie institutiile care trebuiau sa il verifice au ascuns acest lucru, ambele variante sunt extrem se grave si cineva trebuie sa raspunda penal.

    Sa nu uitam cat de zeloase au fost autoritatile cand a fost sa ii elibereze certificatul Orniss lui Sevil Shhaideh.
    • +1 (11 voturi)    
      PCR (Vineri, 13 august 2021, 16:51)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      PileCunostinteRelatii

      i-a pus ioha o vorba buna, ca doar e guwernul LUI, cum vrea muschiul LUI. Legea e irelevanta, moralitatea si mai putin.
      • -1 (5 voturi)    
        Pai in cazul asta Werner trebuie sa dea explicatii (Vineri, 13 august 2021, 19:30)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Partenerilor NATO si UE, pentru ca pe pile si relatii a dat acces la informatii clasificate NATO si UE unui puscarias cu o condamnare penala.
    • +3 (9 voturi)    
      Pui pariu (Vineri, 13 august 2021, 16:56)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      că nimeni nu va păți nimic? Nici Cîțu, nici Secu.
      • 0 (8 voturi)    
        Ar fi normal sa iesim masiv in strada (Vineri, 13 august 2021, 19:31)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Asa ar fi normal intr-o tara normala.
        # fara penali in functii publice
        • -1 (3 voturi)    
          iesiti ba (Vineri, 13 august 2021, 22:26)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          MASIV :)))))
    • +2 (6 voturi)    
      Daca a avut comdamnari penale (Vineri, 13 august 2021, 17:01)

      PowerIon [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      se analizeaza. Poate sa treaca sau nu prin acest filtru.
    • 0 (2 voturi)    
      Idix, ce e aia condamnare penala? (Vineri, 13 august 2021, 22:25)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Sintagma are relevanta doar pe teritoriul Romaniei sau maxim al UE(desi Italia elibereaza hotii nostrii la greu)
      1 sistemul juridic american e total diferit - nu discut diferentele dar sunt imense
      2- au trecut 20 de ani de atunci, pana si unul cu condamnare cu executare de 9 ani in Romania peste inca 11 ani e curat in fata legii! Da, pana si Nastase ar pute obtine Orniss! Om de mare incredere! Votati Nastase + Iliescu+ Dragnea! Triada de AUR a partidului!
  • +7 (15 voturi)    
    deja vu! (Vineri, 13 august 2021, 16:21)

    miculescu-rucar [utilizator]

    "Mașina mergea de pe o parte a alta a drumului. Șoferul era băut, avea ochii injectați"
    Nimic nou sub soare!
    Doar ca locul masinii a fost luat de Romania.
  • +6 (10 voturi)    
    Citu (Vineri, 13 august 2021, 16:22)

    Ibit [utilizator]

    Avea ochii injectati si umezi in Decembrie 2000 , spre deosebire de acum cand ii are tot injectati si umezi.......
    Oare cand il va trimite Iohannis sa-si faca un test antidrog , pentru ca de bunavoie nu se duce , stie el de ce .
  • +3 (15 voturi)    
    Tanar imatur la aproape 30 de ani... (Vineri, 13 august 2021, 16:27)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    A ramas acelasi tanar onanist chiar si la aproape 50.
    Mare om, mare Caracter!
  • +4 (14 voturi)    
    inchisoare de la unu la 5 ani sau amenda penala (Vineri, 13 august 2021, 16:28)

    gab2 [utilizator]

    Pentru BAC (concentratie alcool in sange) mai mare de 0.08, codul rutier din Romania prevede la art. 87(1):
    "se pedepseste cu închisoare de la 1 la 5 ani."
  • +4 (14 voturi)    
    Asta nu mai este premier, a devenit irelevant (Vineri, 13 august 2021, 16:29)

    Fides [utilizator]

    Klaus are timp sa pregteasca raspunsul. Stia, ca altfel Helvig nu mai doarme bine. Citu merita statuie: de ani de zile va zic ca omul e dus rau.
  • +1 (11 voturi)    
    daca era afara demisiona 100% (Vineri, 13 august 2021, 16:31)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    pentru ca afara nu se discuta situatii de-astea unele chiar mai puerile. De ce? Fix de-asta ca acum ii va atarna de gat piatra asta tot timpul si va trage in jos si partid si tot. De-aia aia afara pleaca imediat ca stiu ce urmeaza. La noi nimeni nu pleaca decat cu tipete urlete se leaga de scaune de calorifer scandal ca e greseala ca e de mult timp ca era mic ca jdemii de scuze. La noi nu pleaca nimenu de buna voie pentru ca se considera un act de lasitate daca pleci :))) Deci fix de-a-ndoaselea. Daca era Isar era cu accidentul de pe Val Oltului. Fiecare are cate ceva sub pat.
  • 0 (14 voturi)    
    dar cand (Vineri, 13 august 2021, 16:49)

    miculescu-rucar [utilizator]

    era vorba de pavian, ciordache, dracnia la puscarie, pue monta, mue pesede, era bun hn?
    • +3 (7 voturi)    
      Da era bun (Vineri, 13 august 2021, 17:52)

      BillytheGreat [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      aia erau de la PSD.
  • +5 (9 voturi)    
    Daca s-ar fi pocăit (Vineri, 13 august 2021, 16:57)

    PowerIon [utilizator]

    ca vameșul Saul ca devina Sf. Pavel, aș mai zice.
    Dar e in continuare arogant, fudul, infatuat, încrezut, înfumurat, lăudăros, orgolios, crud și nu mănâncă pâine!
    • +1 (11 voturi)    
      portretul (Vineri, 13 august 2021, 17:59)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui PowerIon

      mârlanului select!
  • -4 (12 voturi)    
    trebuie tocat ca varza .... (Vineri, 13 august 2021, 16:59)

    muscha mbanana [utilizator]

    in fiece zi trebuie tocat , pana afla si klauss , nu se poate ca un betivan sa faca greseli ireparabile , cum sunt acelea cu imprumuturile si banca aia din str. kiseleff ! altfel , ne ia de prosti , unul consecvent ca boul , chiar asa ?!
  • -7 (19 voturi)    
    E plin aici (Vineri, 13 august 2021, 17:04)

    fokerul [utilizator]

    de călugări, maici tereze şi sfinţişori care se înghesuie să dea cu piatra. Zici că e clubul ipocriţilor.
    • +4 (10 voturi)    
      Nu suntem ce spui tu, ba din contra!!! (Vineri, 13 august 2021, 17:21)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Doar ca nici PM nu suntem, sau mitomani!!!
    • +1 (9 voturi)    
      zici? (Vineri, 13 august 2021, 17:26)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      Mai repede l-as incadra pe unul care "omite" sa spuna ca este penal, in timp ce ii face pe altii penali
    • +1 (15 voturi)    
      ORNIS (Vineri, 13 august 2021, 17:45)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      A imbulinat-o bre....ce nu intelegi!?!?!

      A mintit, a fost prins....pa pa....
    • +1 (13 voturi)    
      clubul ipocritilor zici tu? (Vineri, 13 august 2021, 17:53)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui fokerul

      uite, eu iti pun o intrebare:
      daca alegatorii din Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti ar fi stiut ca aceasta panar a fost condamnat penal in USA pentru conducerea unui autoturism sub influenta bauturilor alcoolice, l-ar mai fi votat?
      cine e ipocritul?
  • -5 (13 voturi)    
    o actiune a aliantei PSD-USR (Vineri, 13 august 2021, 18:00)

    tahomir [utilizator]

    Mizeria asta e o actiune coordonata a aliantei PSD- USR. In alianta asta PSD comanda iar USR, fiind atat de incompetenti, executa nesttind ce fac, in general.
    Vestea proasta pentru papagalii astia este ca aburii pe care ii au in cap se vor risipi in 2-3 zile cand si presa se va plictisi de subiect.
    E o stire doar ptr bula lor stupida, nimanui nu-i pasa ca unul s-a urcat baut la volan acum 20 de ani.
    Bine ca nu a facut accident, asta e tot ce conteaza.
    Si cu asta, basta!
    • +2 (12 voturi)    
      "Si cu asta, basta!" (Vineri, 13 august 2021, 18:45)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      asa ati vrea voi, dar nu tine!
      nu ne pasa ca s-a urcat beat la volan in usa, ne pasa ca a ascuns asta, ca a ascuns ca este un penal ordinar!
    • +3 (7 voturi)    
      Bravo ! Asta e concluzia ... (Vineri, 13 august 2021, 18:46)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Avem vreun om fara de pata in clasa politica ? Eu zic ca nu.

      Depinde doar de interesul de moment daca il dam in gat sau nu.



      Nu vreti sa-l cautam si pe Iohanis la cazier ? Dar pe Iliescu ...?
      • +1 (15 voturi)    
        Cum s-a degradat perceptia (Vineri, 13 august 2021, 19:30)

        Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        asupra adevarului si a ce e BUN sau RAU in Romania in ultimele decenii!!! Deci Catzu e bun asa rau cum e, cu ochii injectati de la canepa! Hahahahahaaaaaaa.....
    • 0 (8 voturi)    
      asta da analiza! (Vineri, 13 august 2021, 20:06)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      "... o actiune coordonata a aliantei PSD- USR. In alianta asta PSD comanda iar USR, fiind atat de incompetenti, executa..." Iata ca s-a nascut un adevarat analist politic, ce da pe spate tot etablishmentul cu zicerile lui! Be welcome si nu te opri, ca esti vesel!
  • +7 (9 voturi)    
    Clar era beat (Vineri, 13 august 2021, 19:43)

    Koczka [utilizator]

    Alcoolemie 1,61 la mie e grav daca mai ești și la volan.
    Practic era inconștient, la peste 1.85 la mie poți intra in coma alcoolica. Iar la peste 2 la mie poți muri.
    Practic a avut noroc că l-a oprit poliția înainte să se întâmple o nenorocire.
    • +1 (7 voturi)    
      1,61? (Vineri, 13 august 2021, 20:49)

      ggogu [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      pai... mai sus scrie 0,161! nu i asa? pe 0 nu l mai bagam in seama, oricum, e zero, nu conteaza.
      p.s. nu i iau apararea!
      • +3 (3 voturi)    
        Lasă gargara (Vineri, 13 august 2021, 21:38)

        Koczka [utilizator] i-a raspuns lui ggogu

        La americani alcoolemia e % adică exact cum e la noi 1.61 g/l sau 1.61 la mie.
        Daca nu mentionati că nu îi iei apărarea poate credeam ca nu ai înțeles.
      • +4 (6 voturi)    
        Hmmm (Vineri, 13 august 2021, 22:33)

        Sah [utilizator] i-a raspuns lui ggogu

        Daca citesti cu atentie, scrie: 0,161 la SUTA, iar noi vorbim de alcoolemie la MIE=1,61! ;)
  • +5 (11 voturi)    
    Absolut abject argumentul liberalilor (Vineri, 13 august 2021, 19:48)

    galeo [utilizator]

    Care suna cam asa: " haideti mai romani, daca va uitati in trecut voi nu ati gresit niciodata?"

    Asta incearca sa insinueze ca suntem toti un popor de infractori, jignind toti romanii.

    Nu dragi liberalilor, nu suntem toti un neam de infractori
  • +1 (11 voturi)    
    Poate vor reusi sa-i pacaleasca pe romani (Vineri, 13 august 2021, 19:53)

    galeo [utilizator]

    Ca a fost "doar o greseala din trecut".
    Dar oare partenerii strategici din NATO si UE ce parere vor avea cand vor sta la masa cu un infractor puscarias ce va avea acces la secrete NATO si UE ?
  • +5 (9 voturi)    
    Citu - ora exacta a Romaniei..? (Vineri, 13 august 2021, 21:31)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    1. Romania nu incepe si nu se termina cu Citu.
    2. Sunt mii de Citu care umbla liber printre noi.
    3. A calcat pe bec? VALEA!