UPDATE Clotilde Armand spune că a fost agresată în trafic

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 9 iunie 2021, 9:56 Actualitate | Esenţial


Clotilde Armand
Foto: Agerpres
Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, spune că miercuri dimineață, când era în mașină, la semafor, un bărbat agresiv ar fi lovit cu pumnii în geamul autoturismului și ar fi încercat să îi deschidă portiera. Acest incident vine pe fondul conflictului primarului cu Romprest, iar Clotilde Armand a acuzat în mai multe rânduri "diverse tehnici de intimidare” în scandalul cu compania de salubrizare.

Clotilde Armand spune că a anunțat Poliția.
  • "În această dimineață eram în trafic iar la stopul unui semafor un bărbat agresiv a venit spre mașina mea, a început să lovească cu pumnii în geam și a încercat să-mi deschidă ușa de mai multe ori. Am raportat incidentul Poliției și mi-am văzut mai departe de drum.
  • PS: Guys, sunteți tot mai penibili. Nu mă intimidați și nici nu voi ceda în fața amenințărilor voastre mafiote", a scris Clotilde Armand pe Facebook.
Poliția Capitalei anunță, de asemenea, că primarul Sectorului 1 a depus plângere, reclamând că cel care a agresat-o este un bărbat în vârstă de aproximativ 45 de ani.
  • "Astăzi, 9 iunie a.c., în jurul orei 9:20, prin apel 112, o femeie a sesizat faptul că în jurul orei 9:00, în timp ce se afla în trafic, pe raza sectorului 1, un bărbat de aproximativ de 45 de ani i-a lovit mașina cu pumnii. Persoana și-a rezervat dreptul de a depune plângere", a transmis pentru HotNews.ro Poliția Capitalei.
Acest incident vine pe fondul conflictului primarului cu Romprest, iar Clotilde Armand a acuzat în mai multe rânduri "diverse tehnici de intimidare” în scandalul cu compania de salubrizare.

Clotilde Armand a susținut că a fost filată în fața casei sale, s-a trezit cu anvelopele mașinii dezumflate și a primit mesaje de amenințare, fapte pentru care a depus plângeri.

"Sunt diverse tehnici de intimidare pe care actuala mafie le pune în practică cu speranța că voi ceda”, a scris pe Facebook, duminică, edilul Sectorului 1 al Capitalei.
Ea mai spunea că zilele acestea a primit "destule mesaje”: "E plin de oameni politici și de ”experți” care mi-au spus că trebuie să o las mai moale și să încetez. Să accept că sunt înfrântă și să accept șantajul”.

De altfel, Clotilde Armand a mai depus plângeri la Poliție și a fost audiată, după ce a reclamat că a fost amenințată și hărțuită.
  • "La finele lunii mai, Secției 1 Poliție i-au fost remise spre instrumentare doua cauze, privind plângeri formulate de către o persoană, cu privire la săvârșirea infracțiunilor de amenințare, respectiv șantaj, hărțuire și violarea vieții private.
  • În ambele cauze Cercetările sunt efectuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1", a transmis Poliția Capitalei.
CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15189 vizualizari

  • +49 (65 voturi)    
    E ca si rezolvat (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:00)

    palatin [utilizator]

    Sunt camere de luat vederi pretutindeni, intersectia respectiva e posibil sa fie supravegheata non-stop, asa ca filmarea va ajuta destul de mult.
    • +29 (43 voturi)    
      stiti ca daca... (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:13)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      este prins cel care a comis fapta si poate si cei care iau dat ordine sa actioneze asa asta nu inseamna ca justitia, mititica, o sa le gaseasca si vreo pricina ...

      Vezi cazul Emiliei Sercan cu amenintarea

      PS
      chestiile astea imi aduc aminte de perioada in care ala cu oualele cat 4 case se dadea la jurnalisti si ajunsese Ambasadorul UK sa trimita scrisoare deschisa in presa ca sa nu mai fie... cate mizerii de la astia...
    • +30 (50 voturi)    
      Cand patronul firmei de gunoi e patron la Realitat (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:19)

      mihaiAlt [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      S-a ajuns la formarea unor organizatii de afaceristi cu legaturi in mass-media, sau mass-media traind din banii primariilor, contracte super-umflate de milioane pe zi pentru o simpla ridicare de saci de gunoi, gunoaie lasate peste tot, ingopate sau distribuite eficient in curti la marginea oraselor pentru a fi incendiate.

      Nu suntem inca la nivelul mafiei gunoiului din Italia dar cred ca suntem destul de aproape. Si vedem din linsajul media provenit de la interesele directe sau indirecte ale mogulilor televiziunilor in industria gunoaielor. Ma intreb cu ce se ocupa CSAT in timp ce mafia asta e in prima dezvoltare si devine un risc major la adresa sanatatii si sigurantei nationale. O lasa pe Clotilde sa se lupte singura in timp ce generalii asteapta pensia anticipata si speciala?
    • +26 (26 voturi)    
      ba nu e, (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:21)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      am patit si eu asta cu un taximetrist, foarte deranjat ca nu i-am acordat ,,prioritate" la iesirea lui de pe un drum lateral. Nu l-au identificat, in astfel de situatii cel mai bine e sa iei numarul masinii sau sa filmezi agresorul cu propriul telefon mobil.
    • -26 (48 voturi)    
      Depinde (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:21)

      DanCris [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      S-ar putea sa nu ajute.... Sa nu uitam cum urla in seara alegerilor ca s-a fraudat votul . Filmarile nu au ajutat-o.
      • +4 (10 voturi)    
        Sa nu uiti (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:49)

        karryne [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

        Nu uita niciodata!
        Nu se stie cand mai apare vreun subiect care n-are nici o legatura cu asta si ai ocazia sa mentionezi din nou seara magica.
        Eu zic sa-ti aduci aminte si data si sa faci o rima draguta, poate ajuta...
    • -11 (17 voturi)    
      rock (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:22)

      cel mai ulise [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      pa pariu ca NU ?!
    • -7 (23 voturi)    
      de abia asteptam sa vedem filmarile! (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:23)

      AES [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      ha ha
    • -20 (40 voturi)    
      mda (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:24)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      Ar fi funny sa fie un caz de road rage, si sa se vada ca the soferitza i-a taiat fata vreunuia.

      Claaar o ataca romprestii ziua in intersectie. Si mai spune de penibilitate...
    • -18 (42 voturi)    
      filmare care,bineinteles (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:26)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      nu exista. mai era una care se plangea ca e spionata prin microfoane ascunse prin casa. Daca te stii in pericol,te simti amenintat sau hartuit,iei masuri. ai camere in masina,ai o echipa discreta care te urmareste si surprinde amenintarile..nu doar iesi public cu declaratii fara acoperire.
      Nu zic ca minte. Dar nu iesi cu asa acuzatii fara pic de dovezi..e rusinos. a inceput sa-i placa sa se victimizeze doamnei
      • +1 (5 voturi)    
        e vorba de Carmen Dan, (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:51)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

        fost ministru de interne; pana la urma s-a dovedit ca nu o spiona nimeni pe ea, microfonul ramasese acolo de la fostii chiriasi.
    • +25 (39 voturi)    
      zici tu? (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:39)

      comentacu [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      Ai uitat ca in Bucuresti, politia cere voie interlopilor ce sa faca?
    • +5 (15 voturi)    
      Stai linistit! (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:51)

      Andy500 [utilizator] i-a raspuns lui palatin

      Ei cauta telefonul agresorului, care bineinteles ca e cu cartela fara buletin...
  • -24 (44 voturi)    
    Astia de la USR sunt pampalai. Politia ce face? (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:06)

    Gryphus [utilizator]

    Eu nu inteleg cum de USR nu o protejeaza mai activ pe Clotilde avand in vedcere faptul ca Rompresc FURA 200 mii euro ZILNIC de la primaria secotrului 1

    USR vrea sa o vada agresata fizic de PSD-isti?
    • -2 (4 voturi)    
      si ce ar putea sa faca USR? (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:53)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Sa il puna bodyguard pe Nicusor Dan? ori cu el, ori fara el, Chlotide ar lua bataie la fel de bine.
      Daca politia sau SPP nu ii ofera protectie, nu are decat sa isi angajeze bodyguard din banii ei. Nu are treaba partidul cu angajarea bodyguarzilor.
  • +22 (32 voturi)    
    E logic (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:12)

    Giorgione [utilizator]

    Până când majoritatea nu va dori o viață normală se va continua de către cei puțini și nesimțiți încercarea de deținere a controlului prin orice mijloace
  • -7 (17 voturi)    
    Nu trebuie (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:16)

    AndreiSo [utilizator]

    sa se intample asa ceva.
    E adevarat ca a fost propagata intoleranta in ultimii ani, mai ales de o parte a spectrului politic(se vede si din unele comentarii pe HN), dar nu este cazul a se ajunge la violenta.
    Mai este un alt pericol, pe care-l vad fluturat pe strada. Ca numai singur iti poti face dreptate... si asta trebuie evitat, cu orice pret. Raspunderea este apresedintelui, care trebuia sa fie un mediator si nu afost, din pacate.
    • -1 (1 vot)    
      Prnesedinte etse mediator (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:42)

      Dinu-I [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSo

      El citeste din fata unui propmpter catre popor diverse :fraze editate" si prin actiuni de cilegere a gunoaielor pe maluul Argesului !!!!!! Nu putea sa fie partizan cu USR unul din partnenerii din guvernul lui, Ha, ha, ha !!!!!.
  • -16 (40 voturi)    
    Scandal (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:21)

    Andres [utilizator]

    De cand a venit face numai scandal.
    Sunt de acord ca peste tot e mafie dar nu imi este rusine nici cu USR. Prea merg pe sistemul, daca nu faceti cum vrem noi, ne luam jucariile si plecam acasa.
    Ceva concret pana acum nu am vazut de la acest partid si de la aceasta Doamna, in afara de scandal.
    • -4 (10 voturi)    
      Nu ai vazut pt ca nu te-ai uitat (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:39)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Andres

      Ceva concret de la Nicusor Dan ai vazut?
  • -9 (17 voturi)    
    zoe (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:22)

    costelo999 [utilizator]

    fii barbata
  • -8 (24 voturi)    
    Reziliere contract (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:22)

    FortApache [utilizator]

    Reziliaza contractul, care o fi ,ca HN a scris citand-o pe Traila ca in 2011 CA Brasov a anulat vontractul pe 25 ani si 450 milioane lei, deci in baza carui contract ai platit cele 12 facturi postate ieri!?!?!

    Daca zici ca este ilegal, reziliaza-l oricare ar fi el, ca poti face treaba asta si fara consiliul USL....in felul acesta isi vor vedea de vietile lor mai departe locuitorii S1....sau nu vrei si ai alte aranjamente care au inceput deja sa miroasa :))))
    • +1 (13 voturi)    
      Pana nu raspunde.... (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:50)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      Este cusuta cu ata alba toata povestea asta.

      Prea multe vrajeli s-au rostogolit in spatiu public incat nicio parte a scandalului nu este credibila...

      Dar trebuie sa ne bucuram ca putregaiul a iesit la suprafata in ciuda tuturor manevrelor de distragere a atentiei :)))
    • 0 (0 voturi)    
      depinde de clauza de reziliere... (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:54)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      daca e de ordinul zecilor de miloane de euro...nu iti mai convine sa il reziliezi.
  • +21 (25 voturi)    
    Gunoaie securiste (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:30)

    stoenec1 [utilizator]

    Din pacate poti da peste astfel de specimene si cand circuli nevinovat prin Bucuresti...
  • +10 (22 voturi)    
    Romania stat sigur (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:30)

    Alin Delin [utilizator]

    Saptamana trecuta am avut atentat cu bomba la Arad, saptamana asta masina unui primar in functie este atacata in trafic.
    Oare ce urmeaza?
    Sa nu uitam ca ministrul de interne anul trecut a fost implicat intr-un accident pe Dealul Negru.
    PS
    Nu am uitat si nici nu am cum sa uit prea repede de dezastrul lasat de PSD dar asta nu e o scuz pentru starea actuala.
  • +18 (24 voturi)    
    preventiv (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:32)

    anion [utilizator]

    E bine sa aveti in masina propria dvs. camera de luat vederi dupa ce ati dezvaluit atatea fapte necurate de la sectorul 1. Se intampla ca tocmai camerele din apropiere sa nu functioneze.
    • -7 (9 voturi)    
      pentru-ca nu vrea (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:40)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui anion

      .daca ar avea camere prin maina n-ar mai putea minti..nu s-ar mai putea victimiza.
  • +19 (19 voturi)    
    opa (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:35)

    cristi_an [utilizator]

    Asta e din categoria declaratiilor "Romania e sigura" pe care le-am tot auzit dupa atentatul de acum cateva zile?
    Facti public cine e gentleman-ul respectiv...sa il sifonam si noi putin!
    • +3 (5 voturi)    
      opa (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:13)

      ursu_rebegea [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      grija mare cu amenintarile publice, nu stii cine citeste pe aici.
      • 0 (2 voturi)    
        si cine citeste? (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:37)

        cristi_an [utilizator] i-a raspuns lui ursu_rebegea

        mai dai in m lor
  • -17 (31 voturi)    
    doamna poate sa stea linistita (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:40)

    domnitorulmoldovean [utilizator]

    intr-adevar sunt multe incidente in trafic
    faptul ca i s-a intamplat ei, nu este nimic neobisnuit, daca mi se intampla mie sau oricui altcuiva nu se mai sesiza presa, este o intamplare banala, eu zic ca tot psdul e de vina :headshot
  • +9 (23 voturi)    
    La sectie cu el! (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:44)

    mireb [utilizator]

    Amenda si cazier pentru violenta! Intr-o societate civilizata nu exista toleranta pentru un asemenea comportament
    • -1 (1 vot)    
      Nu. Asa ! (Miercuri, 9 iunie 2021, 16:55)

      Dinu-I [utilizator] i-a raspuns lui mireb

      Preocedati ca-n USA sau Canada. Poitia este sesizata, agentii de politie opresc "turbulrntu" (au niste crusere care n-au cunma sa nu te opreasca (utiati-va mai atent la cele care apar prin filme - vin 2- 5 masini) the opresc, iti iau actele, intormesc un proces verbal care se poate fi semnat su nu de contravenoent. Cu acest document cel vizat poate merge in tribunal. Proocesul se desfasoare in tribubunale de "mici afaceri" (parcari, sicanari in trafic).
      Daca este recalcitrant (sau cei din se manifesta galagiosi sunt retinuti pentru tulburarea ordinii publici). Scopul acestor masuri este sa asigure viata cit mai normala pentru ceilalti nu pentru politicieni, dive, interlopi si alti mahari cu sau fara far? In Romania se continua in stilul vechi, nu s-a adoptat aceste parti foarte bune, democratice.
      POLITIA trebuia sa aduca viata de pe strada din comunitate, cat mai rapid, conform legii, la normal nu dupa oegea celui mai tare.
  • -16 (40 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:54)

    Sah [utilizator]

    Mda, ''eroina'' face ce stie mai bine...se victimizeaza.
    Cand era vorba despre Firea, hastagistii faceau misto de a si se bucurau...dubla masura, boala grea la tefelisti! ;)
    • +2 (20 voturi)    
      Ei hai sa nu exageram (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:54)

      gigilu [utilizator] i-a raspuns lui Sah

      si sa comparam stampila primariei cu coada vacii! Firea n-are egal in toate anelele primariilor din cele mai vechi timpuri Transcende orice si o data ce a fost in scaunul ala si bietul scaun e traumatizat nu numai orasul ca sa nu mai zic de milioanele de telespectatori carora le-a contaminat tembelizoarele!
  • -16 (40 voturi)    
    matracuca poate isi aduce aminte... (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:59)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    anul trecut ca a a julit pe cineva in trafic, a zic ca opreste mai in fata si s-a facut nevazuta. nu a fost grav, dar totusi, ca gest...
  • -10 (38 voturi)    
    Ziua și circul (Miercuri, 9 iunie 2021, 10:59)

    Lovercraft [utilizator]

    cu Clotilde, sectorul arată din ce în ce mai oribil....
    • +14 (28 voturi)    
      mda (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:44)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      asa vrea mafia din spate...

      ca lumea sa se sature si sa accepte sa fie furati in continuare.. doar ca sa fie "liniste"

      de fapt cam asta e tabloul de Romania

      romanul accepta sa fie furat, inselat, prostit, doar sa fie lasat in pace, sa fie liniste ca el sa-si dea cu parerea pe facebook, asta considera le ca este capitalismul, democratia si libertatea...
  • -12 (38 voturi)    
    Totusi (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:00)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    exista si o limita a fictiunii, nu?
    • 0 (6 voturi)    
      In cazul trolilor (Miercuri, 9 iunie 2021, 14:15)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      NU
    • 0 (0 voturi)    
      voi pesedacii (Joi, 10 iunie 2021, 8:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      nu aveți oricum nicio limită a ficțiunii. Fifi și acum se crede primar.
      E de admirat totuși că nu vă lăsați frații, penaliștii, la greu, în lupta contra dușmanului comun, USR-Plus. Horcăie din greu, dar usl încă respiră.
  • +9 (39 voturi)    
    Cred ca doamna ar trebui sa ceara protectie (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:12)

    gogu70 [utilizator]

    din partea autoritatilor ( eventual SPP) Nenorocitii astia merg deja prea departe
    • -2 (14 voturi)    
      Ei, as (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:31)

      Arminius [utilizator] i-a raspuns lui gogu70

      Protectia o sa i-o asiguram noi, cetatenii sectorului 1. Doar sa ne-o ceara :)
  • +23 (41 voturi)    
    Cred si eu ! (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:37)

    John M. [utilizator]

    Cred ca doamna a deranjat cea mai mare organizatie mafiota din Bucuresti, cu tentacule in politica, politie si administratie.
    • +6 (10 voturi)    
      ADEVARAT ! (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:54)

      mihai53 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      ACTUALITATE
      Bolojan: Preţul salubrizării în Sectorul 1, de cinci ori mai mare decât în Oradea
      De către expresmedia.ro -7 iunie 2021654 0


      Preşedintele Consiliului Judeţean Bihor, Ilie Bolojan, a comparat preţurile la serviciile de salubritate prestate în Oradea cu cele din Sectorul 1 al Capitalei, în contextul în care diferenţa dintre cele două „zone” administrate ar fi de doar 40.000 de locuitori, scrie Epochtimes-romania.com.

      Într-un interviu acordat la Digi24, Bolojan a precizat că în Oradea, oraş cu 210.000 locuitori, primăria plăteşte unei companii private pentru serviciile de salubritate şi deszăpezire 11 milioane de lei, în vreme ce Sectorul 1 din Bucureşti, în care locuiesc 250.000 de locuitori, administraţia locală este nevoită să scoată din „buzunar” – pentru acelaşi gen de servicii – de aproape 5 ori mai mulţi bani, respectiv peste 50 milioane euro.

      „Eu înţeleg că în Bucureşti veniturile încasate de primărie pe cap de locuitor sunt de 9.000 lei/an faţă de 2.700 lei/an la Oradea, dar să te coste salubrizarea de aproape 5 ori mai mult la o diferenţă de doar 30.000 de locuitori e ceva foarte în neregulă aici la Bucureşti”, a declarat Bolojan.

      Afirmaţiile lui Ilie Bolojan vin în contextul în care operatorul de salubritate care deserveşte sectorul 1 al Capitalei, respectiv firma Romprest, a încheiat un contract pe vremea fostului primar Andrei Chiliman pentru o perioadă de 25 de ani. Pe motiv că nu i-au fost achitate facturile, Romprest a sistat pentru o perioadă de timp prestarea serviciilor, astfel încât sectorul respectiv era sufocat de gunoaiele abandonate pe stradă, care emanau un miros pestilenţial, fiind pe punctul de a se transforma în adevărate focare de infecţie.

      Duminică însă, primarul Sectorului 1 a anunţat că „operatorul de salubritate a anunţat că reîncepe să strângă gunoiul din Sector şi şi-a recunoscut vina pentru şantajul creat în aceste zile în care nu a ridicat gunoiul”. Clotilde Armand a avertizat însă că Primăria Sectorului 1 va depun
  • -6 (22 voturi)    
    hehe (Miercuri, 9 iunie 2021, 11:54)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    sectorul se descompune din incompetenta primarului si a echipei ei de yesmani sinistri platiti regeste, dar scenaristii usrplus au mai scris un episod fara martori, fara filmari si cu final neasteptat din seria Luptatoarea de pe strada Roma :))
  • -5 (27 voturi)    
    nicio zi fara fulgy sau clotilde (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:25)

    mmmircea [utilizator]

    daca nu apare la tv zilnic sufera saracuta, saracuta cu duhul.
  • +12 (20 voturi)    
    sau o fi un alt simplu ghiolban (Miercuri, 9 iunie 2021, 12:34)

    Martinezu [utilizator]

    din traficul obisnuit. E posibil ca taranul sa nici nu fi stiut exact la cine urla.
    • -1 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:58)

      ursu_rebegea [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Mai mult decat posibil
    • -1 (3 voturi)    
      la asta m-am gandit si eu, (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:55)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      m-au agresat si pe mine, daramite pe o doamna.
      ciobani sunt multi in Buc.
  • +16 (24 voturi)    
    habar n-avem (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:02)

    kln2000 [utilizator]

    ce mafie colcaie in Bucuresti. Asta e doar un mic cap al balaurului.
    • +3 (3 voturi)    
      E ''capitala lu' toata tara'' (Miercuri, 9 iunie 2021, 14:14)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui kln2000

      tre sa fie pe primu' loc.
  • +13 (19 voturi)    
    Ce serparie (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:02)

    persuasiv [utilizator]

    nene....
  • +4 (4 voturi)    
    mafia se zbate (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:10)

    NOTORIOUS [utilizator]

    lipsesc banii la televiziuniile aciuate ciumei rosii, lipsesc banii furati de firmele capuse, e jale mare ca multi ar trebui chiar sa munceasca ceva pentru bani, nu sa-i mai fure din bugetul local.
  • 0 (10 voturi)    
    HeHe (Miercuri, 9 iunie 2021, 13:24)

    Cataleya [utilizator]

    In 2018, vestitul Cumpanasu s-a vaitat putin pe internet ca ar fi amenintat de nu se stie cine.
    "Un răspuns oficial al Ministerului Public arată însă că nu există niciun dosar privind aceste presupuse ameninţări.

    La vremea aceea, Cumpănaşu ar fi fost păzit de o gardă de corp din Brigada specială de intervenţie a Jandarmeriei şi s-a deplasat cu un automobil de lux Volkswagen Touareg pus la dispoziţie de Ministerul de Interne. Costuri totale - 400.000 lei"

    Clotilde e amenintata si hartuita permanent, dar nu intereseaza pe nimeni.
    Deh, Bode doarme sau are alte preocupari.
  • -1 (9 voturi)    
    Nimic personal. Densitatea e prea mare. (Miercuri, 9 iunie 2021, 14:43)

    VOX. [utilizator]

    Cand numarul sobolanilor dintr-un spatiu dat creste prea mult, acestia devin agresivi si incep sa se manance intre ei. La fel si in Bucuresti.
  • -8 (14 voturi)    
    Nu cred o boaba (Miercuri, 9 iunie 2021, 14:44)

    CalugaruVaxile [utilizator]

    Mme Armand este parte a unui partid politic notoriu prin filmarea abuziva a oricaror non-evenimente, in scop de redare pe social media. Daca incidentul era real, sigur vedeati filmuletul pe Youtube, pe Facebook, pe Instagram, pe Twich, pe Linkedin, etc. Cum nu exista acel filmulet, nu a existat nici incidentul.
    • -5 (7 voturi)    
      pentru minusaci din nou (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:37)

      CalugaruVaxile [utilizator] i-a raspuns lui CalugaruVaxile

      exact ce am spus gresit si ce nu e logic? Facts don't care about your feelings
  • +4 (8 voturi)    
    pentru fata lui basescu s-a putut (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:33)

    revo [utilizator]

    Cand era Basescu primar, unul de pe strada i-a furat geanta Ioanei, din masina aflata in trafic.
    In doua ore l-au prins si au gasit si geanta!

    Acum, n-ai sa vezi: MAFIA din POLITIE este la cheremul mafiei gunoaielor, sunt frati de cruce si de afaceri. A se revedea si filmul prezentat de Armand cu politaii care il certau pe unul mai mic si mai prost, ca de ce s-a uitat la o masina a lu' nu stiu cine, care transporta nu stiu ce... S-a facut ceva? Au fost dati afara? Nu.

    Si acum d-na Armand apeleaza la POLITIE! Nu stiu ce a gandit, dar e sigur ca POLITIA ii este dusman de moarte, alaturi de mafie.

    D-na Armand ar fi bine sa-si angajeze garda personala calificata, gen fosti agenti Mossad sau luptatori in Legiunea Straina. Sunt scumpi, dar are nevoie de ei.
  • +6 (8 voturi)    
    pariu (Miercuri, 9 iunie 2021, 15:53)

    RMML [utilizator]

    Pariu ca politia nu va avea nici macar un suspect, si anul viitor la ora asta vor analiza inca plangerea ?
    Nu de alta dar sunt multe informatii si situatia e mereu prea complexa pentru Politia romana
  • -1 (3 voturi)    
    Hmmm (Miercuri, 9 iunie 2021, 17:11)

    Sah [utilizator]

    Plin de incredere astept ''agresiunea'' procurorului, care va confirma hotiile clotildei si ale apropiatilor ei!
    HN sa nu se supere, chiar daca spuneau ca nu exista frauda si ca este foarte clar asta, se pare ca procurorii au inceput sa se miste, nu mai tremura toti de frica usr si a strigatoarelor de la acest partid.
  • -1 (5 voturi)    
    Nu te lasa Clotilde (Miercuri, 9 iunie 2021, 18:22)

    Ochiana [utilizator]

    Cand un barbat ia pozitie contra mafiei e numit curajos, cand e vorba de o femeie e isterica si lasata singura.
    Mie teama ca Politia nu va misca un deget iar domnul ministru de interne care e de la PNL nu se va implica prea mult, nici macar de curtoazie, ca e vorba de o femeie. Poate colegii de la USR sa agite apele intr-un fel sa o sprijine.
    Haideti domnilor, demonstrati ca sunteti barbati !
  • +1 (5 voturi)    
    PSD de Vrancea a plusat deja (Miercuri, 9 iunie 2021, 21:14)

    revo [utilizator]

    si a ridicat stacheta: sa fie rapita si violata zile in sir!

    Din partea Statului Roman, a Guvernului, a Prefecturii, nu mai zic de Politia mafiota, a "partenerilor de coalitie" (javre imputite), nu putem astepta absolut nimic, decat aprobarea si ducerea la indeplinire a directivelor PSD - rapire si viol.

    Dar, ma asteptam ca Ambasada Frantei sa faca un gest si sa-si exprime pozitia (oficial sau nu), s-o sustina si sa treaca chiar la represalii, daca atacul continua.
    Acum imi dau seama ca, daca pentru presedintele ei nu misca un deget si iese cu declaratii atat de lase si impaciuitoriste incat iti fac sila, Franta nu este decat o gogoasa umflata cu gargara zgomotoasa si inutila.

    D-na Armand este pe cont propriu. Daca nu are bani de garda, ar fi bine sa plece, fara sa se mai uite vreodata inapoi.
  • +1 (3 voturi)    
    sau poate... (Miercuri, 9 iunie 2021, 21:50)

    f512 [utilizator]

    sau poate ca pur si simplu sunt oameni care s-au saturat de circul asta cu sobolani si levigat!