Dragnea: Nu mă pot delimita de Iliescu. Dosarul Revoluției e o mascaradă

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 12 aprilie 2019, 19:53 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a spus vineri, la Craiova, întrebat, în contextul dosarulului Revoluţiei, dacă va lua o poziţie faţă de Ion Iliescu, că nu se poate delimita de acesta, relatează Mediafax. Când ziarista i-a spus că Iliescu este acuzat şi în dosarul Mineriadei, Dragnea i-a răspuns: „Domnişoară, (...) sunteţi din alt film, ce naiba?”.

După mitingul de la Craiova, Liviu Dragnea a fost întrebat de o ziaristă dacă se va delimita în vreun fel de Ion Iliescu, în contextul dosarulului Revoluţiei.

„Dosarul Revoluției trimis de Lazăr la instanță este o mascaradă ca să încerce să abată atenția de la grozăviile care au ieșit la iveală despre el. Nu mă pot delimita de Ion Iliescu. Ion Iliescu este un om pe care îl apreciez, un om care a ținut România în granițele ei și în stabilitate într-o perioadă foarte grea. Nu. Eu cred că este o mascaradă”, a răspuns Liviu Dragnea.

Ziarista a spus apoi că Ion Iliescu este acuzat şi în dosarul Mineriadei de infracţiuni contra umanităţii, iar Dragnea i-a răspuns: „Domnişoară, mai calm, uitaţi-vă că aici este atâta atmosferă, sunteţi din alt film, ce naiba?”.



Citește și:









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5769 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    Pai da (Vineri, 12 aprilie 2019, 20:01)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Realitatea e cea pe care ti-o spun ei!

    In curand se vor rescrie si cartile de istorie... Rusii, fratii nostri de peste hotare, ne vor salva de rautatea multinationalelor, a Ue, a LBT, a lui Soros, a bancilor, a completelor de judecatori, a protocoalelor si a anti-coruptiei care spioneaza milioane de locuitori.

    Inchisorile care tin milioane de victime trebuie daramate, iar saracii dizidenti ai statului paralel trebuie eliberati. Un fel de recurs compensatoriu al tarii intregi.

    Popualtia trebuie "re-educata", de preferat cu forta si amenintari, ba chiar trimisi la canale, daca nu invata sa iubeasca "viitorul" care este unica Mustata demna sa vanda acest tinut amanetat de mafioti.

    Iliescu va ramane in istorie ca un simbol al eliberarii de valori neo-marxiste, cum ar fi "democratia" sau "capitalismul". Trebuie sa imbratisam iar vremurile apuse ale Cizmarului, iar Sultanul cu dinti de grebla este singurul care ne poate ajuta, avand ca mentor pe criminalul Iliescu.
  • +8 (14 voturi)    
    problema e ca sunt doar 4 inculpati. Petre Roman ? (Vineri, 12 aprilie 2019, 20:12)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    De ce Petre Roman a fost scos de pe lista ?
    Pe ce baze ?
    Si ceilalti de pe langa Iliescu ?
    Unde sunt generalii de armata si securitate ?
    Unde sunt crainicii de la TVR care chemau lumea in fata gloantelor ?
    • +3 (5 voturi)    
      Singurii care au fost condamnați și (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 9:49)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

      au făcut pușcărie au fost generalii din Armată.Nu
      este greu să verificați.
      • -2 (4 voturi)    
        pune te rog lista generalilor condamnati pe net (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 10:08)

        anonim3 [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        S-ar putea sa fie mai scurta decat se crede.
      • 0 (2 voturi)    
        generalii condamnati pt faptele dinainte de 22 (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 17:20)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        aia cati au fost, putini.
        Dar pt diversiunile de dupa 22 ?
  • +13 (13 voturi)    
    Fara surprize (Vineri, 12 aprilie 2019, 20:29)

    Soljenitin [utilizator]

    Nici o surpriza de la infractorul penal condamnat definitiv dragnea.
    Ce naiba, doar nu o sa ii scoata ochii lui iliescu pentru victimele revolutiei si ale mineriadelor tocmai el, organizatorul violentelor din 10 august!
  • +17 (17 voturi)    
    ALT FILM (Vineri, 12 aprilie 2019, 20:34)

    pisik [utilizator]

    DRAGNE esti dintr-un FILM DE GROAZA - care vrem sa se termine odata ! -cu plecarea ta din istorie !
    Mars la temnitza !
  • -4 (6 voturi)    
    N-are Romania (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:05)

    ruskimushki [utilizator]

    Brutii.
    Doar brute care-si bat nevestele.
  • +14 (14 voturi)    
    orice dosar penal e o mascarada. (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:16)

    __alex__ [utilizator]

    gandire de cocalar penal.
  • +15 (15 voturi)    
    pai (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:17)

    andrei1232000 [utilizator]

    cum ar putea un vajnic fiu de militian si urmas al unui membru al diviziei TV sa se delimiteze de tatuc. Daca ar putea l-ar aduce inapoi si pe Stalin si pe Dej.
  • +13 (13 voturi)    
    ptiu, (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:19)

    nahir [utilizator]

    să nu-ți fie de deochi. D-aia te-ai înscris inițial în PDL, nu? De dragul lui iliescu.
  • +18 (18 voturi)    
    Te inteleg (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:20)

    DurAndrei [utilizator]

    Normal, chelnere, ca nu te poti delimita... Doar unchiuletul tau a fost agent GRU, Iliescu KGB... Agenturili strainii...
  • +16 (16 voturi)    
    corect (Vineri, 12 aprilie 2019, 21:31)

    liviu_ [utilizator]

    de fapt cei ce au ordonat masacrarea unor revolutionari sunt chiar niste eroi, corect?!

    tara asta este din ce in ce mai asemanatoare cu romanica inainte de 89!

    multumim votantilor psd pentru asta!
  • +14 (14 voturi)    
    Ura! (Vineri, 12 aprilie 2019, 22:06)

    tddrg [utilizator]

    Bravo Liviule! Sa nu te delimitezi de Iliescu! Nici daca cantă cocoșu' a treia oară! Luați-vă cameră împreună, ìn Rahova și povestiți pe îndelete de Roza Luxemburg, Evo Morales și Slavoi Zizek. Puteți scrie și o carte îmoreună: " Între zidurile reci" ( vol I) / " După douăzeci de ani" (vol II)

    P.S: Nu te îngrijora, că dacă ceva nu merge bine, vin eu să te scot, pe cuvânt de pionier... siiiiguuur!
    • +12 (12 voturi)    
      Hai ca esti culmea (Vineri, 12 aprilie 2019, 23:07)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      Tu crezi ca Dragnea are nivelul intelectual pentru a citi din creatorii marxism-leninismului ? Omul e doar un neispravit , fiu de militian , care intrerupea sedintele de partid pentru a se uita la seriale turcesti. In schimb, e mai viclean decat Ponta, mai jigodie decat Basescu si mai canalie decat Iliescu.
  • +10 (12 voturi)    
    Cum sa te delimitezi ? Prin venele voastre curge (Vineri, 12 aprilie 2019, 22:08)

    deval [utilizator]

    acelasi bors !
    Am 61 de ani si de peste 45 de ani ascund ca sunt olteanca ! Si moldovenii au fost (istoric) si sunt saraci dar nu au dat tarii asemenea monstrii cum cum au facut-o oltenii !!
    Intrevad faptul ca asa o sa mor : sub acoperire ! Monstrii produsi de olteni sunt tot mai agresivi, tot mai grotesti si producand efecte etice toxice (nu numai juridice, economice) care afecteaza radacina morala a neamului pentr !!
    PS Nu va amagiti ! Ca Sultanul, in fiecare judet sunt alti 2-3 la fel sau si mai ordinari ! Ciuma Rosie se multiplica , isi schimba culoarea, numele, contamineaza tot . Rezista doar cei vaccinati moral, incompatibili pe ADN !!
  • +7 (7 voturi)    
    Delireaza ...trebuie ... (Vineri, 12 aprilie 2019, 22:08)

    astronaut [utilizator]

    priponit cat mai repede , pana face mai mult rau , comunistul infiereaza munca a zeci de procurori care vor sa se afle adevarul despre ''evenimentele''din 89 si mai cu seama pe cei care I-au orchestrat ? iar el ''mafiotul'', sare de partea odiosului mentor bolsevic ILICI , pentru ca isi dau seama ca fara el , EI NU AR FI NIMIC !
  • +9 (9 voturi)    
    dragnea si tariceanu (Vineri, 12 aprilie 2019, 23:20)

    sile1 [utilizator]

    Doi vajnici luptatori anticomunisti.

    Unul fiu de militian si frate de securist si celalalt fiu vitreg de turnator securist.

    Dati-i inainte baieti ca ca voi nu mai gasim !
    ( cer scuze pentru cacofonia neintentionata )
  • +9 (9 voturi)    
    criminalii intre ei... (Vineri, 12 aprilie 2019, 23:36)

    Coco Whistle [utilizator]

    se pupa si pe gurita. sa fiti primiti...stim noi cu totii unde meritati.
  • -5 (9 voturi)    
    comentarii postate (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 2:00)

    Delia Spulber [anonim]

    Catre administrator... Chiar aveti voie sa publicati atatea injurii si amenintari? Cred ca doar doriti sa intretineti ura ca sa aveti trafic.Nu am vazut decat venin si instigare . Mentionez ca nu voi sustine PSD dar voi fi de partea bunului simt. Va discreditati dar veti avea din ce in ce mai multi cititori. FELICITARI
    • +7 (9 voturi)    
      Crezi că ține cu flori și urări de bine (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 9:55)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Delia Spulber

      la bolșevicii de rit stalinist aserviți Moscovei!?
    • 0 (0 voturi)    
      Da tovarașa (Duminică, 14 aprilie 2019, 4:06)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Delia Spulber

      ai perfecta dreptate ca se folosește un limbaj de mahala dar din păcate acest coleg tovaras cu mustață și dinti cariați nu înțelege alt vocabular, este analfabet, prost și hot...
      Vrei sa-i scrii in limba lui Shakespeare ?
      La toate aceste “ calități” Tovarasul Șef ,!se Adaugă și nesimtirea...
      Dacă era un om inteligent su cu bun simt ,!se retrăgea foarte de mult aceasta mocirla și nu înțelege ca este rușinea României !
  • +8 (8 voturi)    
    Este dizgraţios (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 9:59)

    Ilenuca1 [utilizator]

    şi de-a dreptul greţos să vezi pedeseriştii grămadă apărând anticomunsmul.
  • +7 (7 voturi)    
    minte cu nerusinare (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 10:04)

    anonim3 [utilizator]

    „Ion Iliescu este un om pe care îl apreciez”. Fals. Liviu Dragnea isi rade-n barba de faptul ca Ion Iliescu nu s-a imbogatit ca el din furtisaguri cat a fost la putere. Dar este disperat ca nu cumva Iliescu sa nu dea un semnal electoratului (cat il mai asculta, nu mult, dar tot mai sunt unii) sa nu mai voteze PSD si sa se duca la ProRomania lui Ponta unde este pe lista pupila lui, Corina Cretu.
  • +5 (7 voturi)    
    Oltenia asta (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 14:12)

    John_english [utilizator]

    nu stiu de ce,

    a dat numai oameni de valoare...
  • +5 (5 voturi)    
    nici noi nu va delimitam (n-am facut-o niciodata) (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 15:17)

    baimarean [utilizator]

    Poate rezolvam sa faceti puscarie impreuna
    Asta ar fi
  • +3 (3 voturi)    
    cuvintele unui infractor, dublu condamnat penal. (Sâmbătă, 13 aprilie 2019, 17:04)

    placutesuedeze [utilizator]

    am așteptat 30 de ani, să ne scuipe in față țărănetele ăsta coclit, arivistul ăsta cu veleități de președinte????
    desigur, cocalarul din gratia, teleorman, va merge "pînă la capăt", fiindcă e prea tîrziu să o mai dea la întors, după toate mizeriile pe care le-a făcut, și care i se vor imputa, imediat ce se termina mascarada asta sinistră, în care o românie întreagă stă împietrită de 2 ani de zile, așteptînd ca un infractor cinic, de cea mai joasă speță să-si ia binemeritata pedeapsă!
    cît despre tov. ilici, membru fondator, și de onoare al fsn/pdsr/psd, e suficient să ne amintim că e inculpat, acuzat de crime împotriva umanității (care nu se prescriu!) în 2 dosare, cel al revolutiei, și cel al mineriadelor!
    cu puțin noroc, ajungeți colegi de celulă. n-aveti decît să vă săturati unul de celălalt. sper să aveți parte de o indelungată si binemeritată detenție.
    apropo, mă bucur că n-a crăpat inima în ăl bătrîn.
    multă sănătate și la mulți ani cu executare!
  • 0 (0 voturi)    
    Escrocii (Duminică, 14 aprilie 2019, 10:55)

    Mircea11 [utilizator]

    Asa se apara escrocii intre ei.