Ludovic Orban, catre liberali: Oastea trebuie trezita. Gata cu blaturile! Fiecare sef de organizatie sa dea cu parul in seful de la PSD

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 11 martie 2018, 16:25 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Presedintele PNL, Ludovic Orban, le-a cerut liberalilor, duminica, in incheierea lucrarilor Consiliului National al PNL, sa inceteze cu "blaturile", le-a spus ca incepand de astazi partidul este in ofensiva si ca "oastea trebuie trezita", afirmand ca vrea ca fiecare sef de organizatie "sa dea cu parul' in seful de la PSD, relateaza News.ro.

"Gata cu blaturile cu PSD, v-o spun din capul locului! Sunt un om bland, care iubeste oamenii, care intotdeauna am preferat in actiunea politica sa conving, nu mi-a placut sa fiu ascultat de frica (...), dar nu voi mai accepta ca 75-85% din partid care munceste sa bata pasul pe loc din cauza ca 25% din partid nu munceste", a afirmat Ludovic Orban.

Liderul PNL a precizat ca nu mai vrea ca liberalii sa faca opozitie doar la nivel national.

"Nu mai vreau sa se faca opozitie numai la nivel national sau unii lideri judeteni sa faca opozitie, dar numai cu mesaje legate de palierul national. Vreau sa vad fiecare lider judetean cum da cu parul in presedintele Consiliului Judetean PSD, in primarul PSD, in prefectul PSD, in toti sefii de deconcentrate. Cine nu are puterea sa abandoneze de acum, sa-l lase pe altul mai puternic si mai curajos", a afirmat Orban.

Ludovic Orban a precizat ca nu vrea sa dea sanctiuni, dar ca va lua "masurile care se impun".

"Nu-mi doresc sa iau nicio masura de sanctionare a nimanui, dar nici nu pot sa accept ca unii sa demita pe nepusa masa primari de municipii aflati in functie. Ce alt serviciu mai mare poti sa-i faci PSD intr-un municipiu decat sa-l demiti din functia de presedinte al organizatiei municipale pe primarul PNL? Sa terminam cu astfel de prostii si cu astfel de decizii care sunt luate fara nicio noima. Dialog, comunicare, solidaritate sunt fundamentale. Nu o luati ca un avertisment, dar voi lua masurile care se impun pentru a avea garantia ca PNL va castiga alegerile", a continuat acesta.
 
Orban a spus ca agendele personale trebuie lasate deoparte si trebuie ca liberalii "sa puna osul la treaba", deoarece greul nu poate fi dus doar de unii, iar altii "stau binisor si se uita".
 
"Trebuie sa lasam deoparte agendele personale. Cea mai buna modalitate ca obiectivul tau de cariera sa fie realizat este sa fii intr-un partid puternic, care castiga alegerile. Trebuie sa puna toti osul la treaba, nu numai unii sa duca greul bataliei, in timp ce altii stau binisor si se uita, asteptand eventual sa-si rupa gatul cei care se bat pentru partid", a explicat Ludovic Orban.
 
Presedintele liberalilor a spus ca isi doreste ca batalia dintre PNL si PSD sa fie castigata intr-un duel cu el si cu Liviu Dragnea, dar spune ca liderul social-democratilor va fugi, pentru ca "niciodata nu o sa accepte sa intre intr-o batalie".
 
"Mi-as fi dorit foarte mult ca batalia intre noi si PSD sa se castige printr-un duel intre mine si Dragnea, numai ca Dragnea fuge, normal. Niciodata nu o sa accepte sa intre intr-o batalie si intr-o dezbatere unu la unu cu mine, fiindca el se simte bine acolo, in spatele gardurilor, in spatele cordoanelor de jandarmi, cu o multime de indivizi care il aduleaza numai pentru ceea ce le ofera. Batalia cu PSD nu se va castiga asa. Se va castiga cu infanteria, cu fiecare membru, cu oastea, iar oastea trebuie trezita si ridicata la lupta. (...) Gata cu blaturile cu PSD, v-o spun din capul locului", a continuat el.


Citeste si:


Citeste mai multe despre   




















4384 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    ... (Duminică, 11 martie 2018, 16:30)

    tirolez [utilizator]

    nu gaseau si astia altul?
    • +4 (4 voturi)    
      Ce penibil (Luni, 12 martie 2018, 10:43)

      vladf [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Prin deductie logica intelegem ca pana acum s-a mers pe blat?
  • +1 (9 voturi)    
    Shica si Pocaintza unui Muribund (Duminică, 11 martie 2018, 16:33)

    un domn [utilizator]

    Negarea U$Lamului Trebuia sa deschida Lista nu vrajeala cu lopata inima lu Stalin, asta face P$D cu voi inclusiv DUamna Gabi la pemebe cu consilierii penele
  • +16 (16 voturi)    
    blaturi (Duminică, 11 martie 2018, 16:34)

    grongobar [utilizator]

    Deci se recunosc in sfarsit blaturile ! OK e un prim pas.Foarte mic. Acta non verba ! In memoria noastra e inca extrem de vie marea tradare nationala numita USL.
    • +4 (8 voturi)    
      sa speram ca pana la alegeri se vor elimina (Luni, 12 martie 2018, 8:35)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      reciproc, dand unii in altii cu parul.
      Daca am scapa de penele si pesede, Romania ar fi ca vindecata de cancer.
  • +7 (9 voturi)    
    Bine Ludovique...! (Duminică, 11 martie 2018, 16:35)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-u' e cu noi, n-are incotro...!
  • +15 (15 voturi)    
    Vrajeala.... (Duminică, 11 martie 2018, 16:40)

    _eu_ [utilizator]

    Draga Orban,

    PNL-ul pe care il conduci a facut cel mai scarbos blat din istoria contamporana, acel monstru numit USL. E usor sa vii si sa zici ca vechea conducere a facut asta! Insa daca te uiti in jur omanii care au facut asta sunt inca in PNL, au functii (direct sau prin interpusi) si singurul lucru pe care il regreta e ca nu au puterea.

    Cred ca primul lucru pe care un lider trebuie sa il faca e sa isi asume greselile (ale lui si ale grupului pe care il conduce). As vrea sa iasa in fata un lider, sa zica, cu subiect si predicat, "am facut o prostie", cei responsabili au fost x, y, si z, si pentru prostia asta au fost inlaturati din forurile de decizie (inlaturati pe bune, nu pas in spate pentru 2 luni); as vrea sa primesc o forma de garantie ca astfel de prostii nu se mai fac; apoi vorbiti de viitor, de planuri. Pana nu va asumati greselile din ieri nu puteti vorbi de maine! Pana atunci sunteti un altfel de PSD!
  • -3 (11 voturi)    
    Probleme psihice (Duminică, 11 martie 2018, 16:42)

    UpNext [utilizator]

    sau radicalizare neo-legionara? "Oastea trebuie trezita. ... Vreau ca fiecare sef de organizatie sa dea cu parul in seful de la PSD" Suntem in 2018, dar unora le e dor de anii 1930-40...Cel putin bizar.
    • +2 (10 voturi)    
      Foarte buna observatia in ceea ce priveste (Luni, 12 martie 2018, 0:45)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      limbajul extrem de nepotrivit folosit de Ludo !

      Cred insa ca exagerarile din mesajul lui Orban se datoreaza doar faptului ca acesta nu a fost niciodata un bun vorbitor !

      PS. Dar oare a fost liberalul Orban bun la ceva (in politica) ?
  • +2 (4 voturi)    
    Bine, Ludovique…! (Duminică, 11 martie 2018, 16:49)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-ul e cu noi, n-are incotro...!
  • -6 (8 voturi)    
    Domnu Orban seamana asa autoritar (Duminică, 11 martie 2018, 16:53)

    asistat [utilizator]

    tot mai mult cu Dragnea! Adica vointa a 25% nu e inportanta?!? Asta e rasizm! A-n locul lor as iesi a-n strad!!
  • -6 (8 voturi)    
    Domnu Orban seamana asa autoritar (Duminică, 11 martie 2018, 16:55)

    asistat [utilizator]

    tot mai mult cu Dragnea! Adica vointa a 25% nu e inportanta?!? Asta e rasizm! A-n locul lor as iesi a-n strad!!
    • -1 (5 voturi)    
      Asistatule (Luni, 12 martie 2018, 2:34)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Mai dute pe la scoala ca esti cam analfabet, ce v-as taia eu astora ca voi dreptul de a vota, parazitilor.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai dute (Luni, 12 martie 2018, 12:15)

        UpNext [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

        (corect du-te) si tu pe la scoala, chiar daca esti partial educat...
      • 0 (0 voturi)    
        Vorbești serios? (Luni, 12 martie 2018, 13:49)

        asistat [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

        Hai anvațama tu!
  • +3 (3 voturi)    
    Cum? (Duminică, 11 martie 2018, 16:58)

    Geo7 [utilizator]

    Si cum sa dea cu parul daca unii, posibil foarte multi, gandesc si actioneaza la fel precum seful de la PSD? Cand au mimat opozitia??? Cand chiar se identifica cu manipulare si hotia???
  • +4 (4 voturi)    
    Si da-i si lupta (Duminică, 11 martie 2018, 17:11)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Pana la alegeri cand iese PSDul big time pt ca ceilalti sunt mai inteligenti si nu merg la vot. Iar apoi stam pe margine si ne lamentam.
  • +6 (10 voturi)    
    Ludo asta este genuin in prostia lui ! (Duminică, 11 martie 2018, 17:13)

    Susufler0 [utilizator]

    Cat de frumos recunoaste el blatul pe care PNL l-a facut cu PSD-ul de-a lungul ultimilor 11 ani ! Ma rog au avut si trei ani de blat institutionalizat.

    Asta vrea sa conduca PNL-ul la victorie ? Pai in politica romaneasca numai Geoana il mai intrece !
    • +4 (8 voturi)    
      Q.e.d (Luni, 12 martie 2018, 0:03)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Guritza lu Shica a Confirmat ceea ce comentam Amandoi pe aici...dar talibanii pro penele...bat man...bat man..
      • +4 (4 voturi)    
        Orban e ca in povestea aceea cu cuplul (Luni, 12 martie 2018, 0:55)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        care face un prim copil hidos si care nu se lasa si vrea sa faca si un copil normal iar al doilea iese intr-adevar cu ochii la locul lor, cu gura, nas, urechi normale dar doar cu un sfert de creier !
  • 0 (6 voturi)    
    IN SFARSIT UN LIDER CU SANGE IN INSTALATIE ! (Duminică, 11 martie 2018, 17:23)

    arheopterix [utilizator]

    Felicitari Ludovic , pe mine si ai mei m-ai castigat ! Ma inscriu in PNL eu si prietenii mei .
  • +6 (8 voturi)    
    In sfarsit, un sef al PNL care spune adevarul, (Duminică, 11 martie 2018, 17:25)

    2087 [utilizator]

    ca PNL a tot facut blaturi cu PSD.

    Ar putea fi acesta inceputul sfarsitului ticalosiei in politica romaneasca? Poate, poate.
  • +2 (4 voturi)    
    ce ar fi sa va carabaniti ... (Duminică, 11 martie 2018, 17:31)

    Coco Whistle [utilizator]

    si sa va pupati, luptati ca intre frati departe de tara mea. teoretic, voi, folosind jucatia voastra de partid, ati promovat oameni care trebui sa SERVEASCA in folosul populatiei si a statului in general. daca asta faceti, bravo voua daca nu...cum sa corectam abuzurile acesto functionari/lideri cind institutiile statului sint partase actelor criminale? la 4 ani sau 5 nu este indeajuns, totusi vorbim de viata a milioane de oameni iar voi...sinteti aceeasi, cu aceeasi oameni nu se produce schimbarea.
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Duminică, 11 martie 2018, 17:40)

    liviu_ [utilizator]

    totusi... oricat de mult urasc psd, trebuie realizat ca partidele politice trebuie in primul rand sa serveasca romaniei! Te lupta cu cei ce gresesc, cand gresesc, nu lansezi o invitatie la lupta fata de un partid ca vin alegerile...

    ce sa zic... inca o dovata ca pnl nu e f departe de psd...
  • +3 (3 voturi)    
    In sfarsit (Duminică, 11 martie 2018, 17:45)

    Task Damager [utilizator]

    In sfarsit poate se pune si opozitia in miscare. Romania e in mare pericol de reinstaurare a dictaturii. Nu cred ca cu vorba buna mai putem schimba ceva in bine. Daca PSD isi impune "democratia" sa in Romania, adios alegeri libere.!
  • -4 (4 voturi)    
    Domnu Orban seamana asa autoritar (Duminică, 11 martie 2018, 17:56)

    asistat [utilizator]

    tot mai mult cu Dragnea! Adica vointa a 25% nu e inportanta?!? Asta e rasizm! A-n locul lor as iesi a-n strad!!
    • +2 (2 voturi)    
      Ce fumezi baiatule? (Luni, 12 martie 2018, 0:44)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Tu vezi cum scrii?
    • 0 (4 voturi)    
      Cand o sa-si lase si mustata si o sa-si dea (Luni, 12 martie 2018, 1:02)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      cu tesla in dinti va fi leit Liviulica !

      PS. Poate ca daca n-ai fi exagerat ti-ar fi iesit efectul.

      PPS. Est modus in rebus !
  • 0 (12 voturi)    
    sefu, (Duminică, 11 martie 2018, 18:06)

    nash pandelica [utilizator]

    si cine e chel ?!
    poa sa dea cu pumnu ?
  • +3 (5 voturi)    
    Mda. (Duminică, 11 martie 2018, 18:09)

    nlln [utilizator]

    Un discurs potrivit candidatilor la primaria....X.
    Inteleg ca aspirati la sefia guvernului.

    Nici la capitolul strategie nu stati prea bine.
    Ce motiv sa ai sa anunti sustinerea lui Johannis atat timp cat candidatul nu si-a anuntat public intentia de a candida?
    Raspunzi unei intrebari...nepuse? Iliescu avea acest obicei.

    Sa o luati inaintea lui Ciolos? Ce strategie este asta?

    Ne dorim o opozitie puternica, ne dorim candidati seriosi, pregatiti .Si ne mai dorim daca nu va este cu suparare sa veniti cu declaratii publice consistente nicidecum..." duel cu L Dragnea".
    Suntem satui de L Dragnea. Ne apuca greata.
    Faceti-ne acest favor si nu ii mai pronuntati numele.
    Concentrati-va atentia si energia pe problemele oamenilor, pe gasirea/ propunerea de solutii.

    Precedesoarea d-voastra Alina...?? s-a concentrat pe lupta cu V Ponta desi erau destule semnale ca nu ii aduce nici un vot in plus.
    Invatati din greseli.
  • +3 (5 voturi)    
    Gata cu blaturile ? Curajos indemn ! (Duminică, 11 martie 2018, 18:12)

    Sparafucile [utilizator]

    Asadar dl Orban recunoaste ca PNL-ul se tinea de blaturi . Noi ne prinseseram mai demult dar n-am indraznit sa-l INDISPUNEM .
  • +2 (4 voturi)    
    lol. (Duminică, 11 martie 2018, 18:13)

    ouyang [utilizator]

    abia de-acum gata cu blaturile? pai deja le-au intrat in sange
  • +1 (3 voturi)    
    Bine, Ludovique…! (Duminică, 11 martie 2018, 18:23)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-ul e cu noi, n-are incotro...!
  • -2 (4 voturi)    
    Un huligan (Duminică, 11 martie 2018, 18:31)

    lampert36@gmail.com [utilizator]

    Hulliganule!
  • +2 (4 voturi)    
    de ce PNL nu a sustinut legea anti pensii speciale (Duminică, 11 martie 2018, 18:33)

    hopsinoi [utilizator]

    propusa de USR? Vreti pensii suplimentare, dar ati cotizat la ele, sau doar vreti sa ciorditi de la popor?

    Zii voinicule ce parere ai de membri PNL!
  • +1 (3 voturi)    
    Parul, ba! (Duminică, 11 martie 2018, 18:36)

    DanTeo [utilizator]

    Fiti profesionisti, ce dracu'...
  • 0 (6 voturi)    
    simpatic (Duminică, 11 martie 2018, 18:54)

    pb80tm [utilizator]

    chemarea asta la arme"" e oarecum hazlie. pe de-o parte are dreptate tipul pe de alta parte parca e rupta din tnr/kamikaze. eu zic ca si pnl are nevoie de un proces de normalizare dar indemnul seamna cu recentul a lu dragnea: cine ma vrea presedinte?"". poate trebuia semnalul trimis cu ceva ani in urma eficient prin canalele interne de comunicatie ale organizatiei pnl nu asa pioneresc prin gura presei.
    da na si pnl actual e la criza varstei juvenile. e si asta un mod de a expune ca i s-a uscat albusul de pe crestet. daca i se elibereaza buletin poate e de bagat in seama. ca de maturitate politica sau joc politic e departe. go pnl go ca pana acum parca a-ti fost in coma politica.
    • -4 (4 voturi)    
      chemare # style (Duminică, 11 martie 2018, 21:14)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui pb80tm

      tenoru' se mai crede inca tanar, daca'si vacseste paru.

      razboinicu luminii.
      vadim vroia cu plugul, ala de la psd cu mitraliera...

      astia, cu vocatia de comandanti de osti, au toate sansele sa ramana pe bara...
  • +7 (13 voturi)    
    Serios? (Duminică, 11 martie 2018, 19:04)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Si cum ramane cu useleala de acum ceva vreme?
    Noi putem sa va dam tuturor cu ceva la tartacuta, nu de alta dar cap nu exista la nici unii dintre voi.
    E, cum ramane?
    Crezi noi putem uita?
    Adica acum va dati cu parul si maine... cu ruj ca sa va pupati?
    Mai, copile, tu chiar crezi ca noi suntem prosti?
    Ai grija, te cam inseli!
    • 0 (6 voturi)    
      hahaha (Duminică, 11 martie 2018, 21:21)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      mai sunt, deci si din cei care'si amintesc pe luigi tenoru orban, in geaca rosie, in seara de pomina...cand el si kkarau au fost momiti de joana si dottore cu cate o geaca rosie....
      si ce fuduli erau ei !
      si cum urla pe scena, de langa kkrau si dottore, sa mobilizeze peneleii !
      cu paru, ca asa stie el.
      iar coechipierul prepus, este fostul viitor premier, al varanului, propus de grivco & co.
      premierul lui voiculescu, cum il lauda base.
      mare greseala a facut base. daca'l punea pe primar, de'atunci... cate succese am fi avut !
  • +4 (16 voturi)    
    Si USL? (Duminică, 11 martie 2018, 19:20)

    ddoina [utilizator]

    Si cine facea parte din USL? Ai cam uitat Orbane!
    • +3 (7 voturi)    
      nu vreau sa-i iau apararea dar... (Duminică, 11 martie 2018, 22:56)

      lolosaurus [utilizator] i-a raspuns lui ddoina

      Feb 5, 2011 - Deputatul PNL Ludovic Orban si-a motivat sambata votul dat impotriva constituirii Uniunii Social Liberale (USL) prin faptul ca "amestecarea stangii cu dreapta nu este sanatoasa pentru democratie"
      • +2 (6 voturi)    
        Frectie de piar (Luni, 12 martie 2018, 0:04)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui lolosaurus

        Nimic altceva...din 2011 ytd..votul in Parlament la solicitarile DNA...e altceva
      • +4 (6 voturi)    
        Ala daca pot sa ma exprim asa a fost un blat (Luni, 12 martie 2018, 1:10)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui lolosaurus

        oficial, un blat institutional(izat), un blat ideologic !

        Acum e vorba de blaturile de spriţ, de cumetrie, de vecinatate !

        PS. Apropo, mestere, cum ai votat la legea pensiilor nesimtite ?
  • +4 (12 voturi)    
    oastea zici ? (Duminică, 11 martie 2018, 19:34)

    sareta [utilizator]

    Cum dracului sa dai cu parul in cei cu care ai "colaborat "la distrugerea statului democratic ,la daramarea unui presedinte ,la o semi lovitura de stat ? Asta-i frectie si nimeni nu va mai crede atata timp cat nu spuneti raspicat ca va exprimati regretul pentru acele acte de distrugere a democratiei .....Iaca unde s-a ajuns astazi cu ajutorul vostru ,al PNL -istilor! Ceausescu 2 este pe cai mari si cat de curand va distruge .( ca partid ).
    • +1 (5 voturi)    
      atentie, pnlistii (Duminică, 11 martie 2018, 20:16)

      pb80tm [utilizator] i-a raspuns lui sareta

      e ca psdistii si da minus. nu te lua de tatucul lor. el are voie sa calce in strachini. exista si in pnl doar un punct de vedere. al lor. discursul antipnlist e tradare de tara si e identic cu cel al psd. ai 2 variante sa alegi raul cel mai mic. iar sondajele arata ca raul cel mai mic se apropie vertiginos de raul cel mai mare. pnl nu e criticabil, in comparatie cu psd e maicca tereza. si de maica tereza nu te iei, indiferent ca a fost sau nu in usl.
  • +1 (3 voturi)    
    Bine, Ludovique…! (Duminică, 11 martie 2018, 19:42)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-ul e cu noi, n-are incotro...!
  • +2 (10 voturi)    
    cel mai simplu (Duminică, 11 martie 2018, 19:49)

    Stapanu [utilizator]

    e sa nu va mai aud vreodata "noi dam mai mult"; hai, ca e simplu.
    • -3 (3 voturi)    
      Stai linistit (Duminică, 11 martie 2018, 20:20)

      Romulanul [utilizator] i-a raspuns lui Stapanu

      ei sunt obisnuiti cu: ''Noi va luam mai mult", nu te-ai prins inca?
    • +2 (2 voturi)    
      Asta inseamna (Duminică, 11 martie 2018, 20:52)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui Stapanu

      ... sa tinteasca anumite categorii electorale care de regula nu se prea deranjeaza sa iasa la vot, simtindu-se pesemne lipsite de motivatie: ca nu au cu cine, ca nu au timp (duminica!), ca oricum toti sunt la fel, ca un vot in plus sau in minus nu conteaza, ca ploua, ca ii doare maseaua, ca ii doare in cot - si cate si mai cate asemenea pretexte care in esenta lor cauta sa justifice propria lene.

      In schimb ies la vot inca de dimineata la prima ora bugetarul platit mult peste valoarea muncii sale, pensionarul "special" sau cel cu pensie de handicap obtinuta fictiv, ruda puscariasului care asteapta amnistia etc.
      Toti acestia stiu precis de ce trebuie sa voteze si cu cine.

      Intrebarea se pune: cum pot sa contracareze PNL sau USR asa ceva?
      • +1 (1 vot)    
        dpmv intrebarea se pune retoric: (Luni, 12 martie 2018, 14:41)

        Stapanu [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        mobilizati-i pe-ai vostri, cu 1 mesaj crystal clear, pen' ca ailalti oricum sunt pierduti ca electorat, trebuind doar a fi informati ca mai exista & alta oferta, fara a le fi in niciun caz afectata situatia de cetateni ai unui stat de drept (!)...
  • +4 (4 voturi)    
    PNL-ul este plin de virusi si troieni... (Duminică, 11 martie 2018, 20:01)

    Grandgousier [utilizator]

    Dupa batalia de la Baia(1469),Stefan cel Mare a decapitat boierii care au tradat...dar si boierii care nu au luptat bine! Orbane,Orbane,daca nu faci curatenie acum,inseamna ca esti pajul lui Dancila! ps.Prietene Susufler0...daca ma sustii,iti fac un cadou frumos...
  • +2 (2 voturi)    
    A primit "unda verde" (Duminică, 11 martie 2018, 20:33)

    meditatorul [utilizator]

    Sau i s-a urcat la cap? Poate-l calmeaza codruta cu transalpina 3...
  • +1 (1 vot)    
    Bine, Ludovique…! (Duminică, 11 martie 2018, 21:12)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-ul e cu noi, n-are incotro...!
  • +2 (2 voturi)    
    confirmarea blatului PSD cruce PNL (Duminică, 11 martie 2018, 22:07)

    Razvan_M [utilizator]

    .
  • +2 (2 voturi)    
    blat (Duminică, 11 martie 2018, 22:07)

    Diem01 [utilizator]

    Mari razboinici la TV, mari complici la pradarea bugetelor in comunitati.
  • +1 (3 voturi)    
    Bine, Ludovique…! (Duminică, 11 martie 2018, 22:16)

    scaraotchi [utilizator]

    Trezeste tu oastea ta frate, ca daca e o voi trezi si eu pe a mea si atunci sa vezi spaima pe talhari...!

    O singura intrebare am: Tu cu ce melodie o trezeste?

    Intreb ca sa nu ne suprapunem pe partitura...!

    Oricum, PNL-ul e cu noi, n-are incotro...!
    • +1 (3 voturi)    
      Esti teribil de insistent si bine faci (Luni, 12 martie 2018, 1:20)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      pt ca a sasea oara m-am prins, in sfarsit !
      • +1 (3 voturi)    
        E bine pentru evitarea triunghiulatiei... (Luni, 12 martie 2018, 6:29)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        PS. S-au razbunat, nu-i asa? M-au invatat minte sa nu mai insist...

        PPS. De acu' incolo cum sa procedez? Cred ca sunt chititi sa renunt..!
        • +2 (2 voturi)    
          Nu am impresia asta ! (Luni, 12 martie 2018, 14:40)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

          Ia-o ca atare ! Ai primit mai multe aprecieri pe acelasi mesaj citit de mai multi useri iar in ceea ce ma priveste chiar ti-am inteles ideea la a doua sau a treia citire !

          De ce sa renunti cand tocmai incepi sa-i modelezi? Iti mai aduci aminte ce-ti spuneam acum vreo doua zile ? "M-am schimbat un pic si eu, sau mai schimbat nitel si ei" si, uite, tu ai avut impresia ca ei ma "agreaza" !

          PS. Daca o sa ai rabdare, ai sa vezi ca intr-un termen relativ scurt altii or sa-ti spuna tie acelasi lucru !
          • +2 (2 voturi)    
            Pai eu vad lucrurile in felul acesta: (Luni, 12 martie 2018, 15:42)

            scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            In mod sistematic salvez mesajele mai "stufoase'', cum probabil faci si tu si asa cum am fost sfatuit nu mai stiu de cine cu ceva timp in urma, deci le salvez si incerc rabdator sa le "reincarc'' la intervale rezonabile, atunci cand vad ca nu sunt publicat. Corect?
            Fac treaba asta de ceva timp si niciodata nu sunt "afisat'' in dublu sau triplu exemplar, crezand precum tampitul ca cineva cu trup si cu suflet (adica nu o masina) se va indura si-mi va publica si mie comentariul....!

            Apoi, imediat ce fac un comentariu ref la "Teorii/explicatii privind cenzura'' , mi se aplica metoda ''lasatului in offsaid'' si sunt publicat in variante "fara numar''...!

            Ori si-a bagat Dracul coada, ori nu mai stiu ce sa zic....!

            O fi fost totusi vreun dracusor aflat in trecere....

            Seara buna...!
      • +2 (2 voturi)    
        Avand in vedere jocul la ''offside'' pe (Luni, 12 martie 2018, 12:02)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        care-l vezi practicat, consideri ca e cazul sa luam in considerare prima varianta...?

        Intreb pentru acelasi prieten inimos si dornic sa faca bine natiunii, chiar daca prin metode putin mai ''neortodoxe'', ca doar nu trebuie sa fim toti ''o apa si-un pamant !"... Si uite asa prietenul si-a luat-o peste gura, pardon am vrut sa zic peste bot, pentru ca am uitat sa precizez faptul ca prietenul e din acelasi clan dracesc...!
        • +2 (2 voturi)    
          Nu mai stiu sigur care era aceea ! (Luni, 12 martie 2018, 14:48)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

          Daca privea renuntarea, nu !

          PS. Pe de alta parte eu nu am auzit de "draci ortodocşi, asa ca... trage concluzia !
  • +1 (1 vot)    
    Serios? (Duminică, 11 martie 2018, 23:33)

    Cetatean002 [utilizator]

    Ostenii aia la care se refera nu dorm, aia sunt morti si ingropati demult
    • +4 (4 voturi)    
      Kkrau Doarme si In Prezent (Luni, 12 martie 2018, 0:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean002

      Vara din 2012 i a permis sa ingaime: mazar si fazar...remember kkrau english speech
  • +1 (3 voturi)    
    ... (Luni, 12 martie 2018, 0:12)

    anton_carpati [utilizator]

    ... omu ăsta de cât timp e în politică? ...
  • 0 (4 voturi)    
    Al doilea cel mai corupt partid dupa PSD. (Luni, 12 martie 2018, 0:47)

    quietguy58 [utilizator]

    PNL este al doilea cel mai corupt partid dupa PSD.
    Chiar au disparut oamenii cinstiti din Romania?
  • 0 (4 voturi)    
    xxxxl (Luni, 12 martie 2018, 2:22)

    vorbeste lumea [utilizator]

    mai bine v-ati desfiinta, ca si-asa nu faceti nimic util ...
  • +2 (2 voturi)    
    Nu iei si ceva pusti pentru razboi? (Luni, 12 martie 2018, 9:18)

    Hababaeba [utilizator]

    E bine ca esti hotarat, dar nu prea ai cu ce.
    La PSD nu prea conteaza, pe ei ii voteaza prostimea oricum, oricat ii fura si oricat ar fi de incompetenti. Dar tu cu ce defilezi? Cu Turcan? Sau cu Alinuta? (n-am mai prea vazut-o , e bine) sau cu... (nici nu mai stiu pe altcineva...).
    Razboiul asta e greu, te pui cu prostia extrema din tara. Si tu te bagi fara pusti.
  • 0 (0 voturi)    
    oportunitate (Luni, 12 martie 2018, 10:41)

    mistydo [utilizator]

    Chiar nu este de gluma... PSD a devenit o haita in jurul lui Dragnea. PNL trebuie sa nu scape acest moent si sa prezinte electoratului din toate localitatile cum se comporta membrii PSD, gradul de moralitate, convigerea lor ca numai Dragnea este solutia lor...chiar si pentru candidatura prezidentiala, convingerea lor ca Dragnea si marioneta de guvern vor da pana in vara lovitura decisiva justitiei, vor sa le albeasca cazierul la toti primarii psd , sa numeasca ei procurorii in functii de conducere....
  • 0 (0 voturi)    
    falsa opozitie (Luni, 12 martie 2018, 14:17)

    Levellers [utilizator]

    sau farsa de opozitie, confirmate, punct !