VIDEO UPDATE Alianța USR-PLUS poate candida la alegerile europarlamentare/ Instanța supremă le-a admis contestația/ Dacian Cioloș și Dan Barna: Vom candida împreună și vom câștiga

de MH     HotNews.ro
Vineri, 8 martie 2019, 20:45 Actualitate | Esenţial


Dan Barna si Dacian Ciolos in studioul HotNews.ro
Foto: Hotnews
Alianța USR-PLUS va putea candida la alegerile europarlamentare. Instanța supremă a admis vineri seară contestația celor două formațiuni la decizia Biroului Electoral Central de respingere a înregistrării alianței electorale. Decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție este definitivă. "Acum aveți cu cine vota! Alianța 2020 merge la europarlamentare!", a anunțat Dacian Cioloș.




UPDATE Nicușor Dan, care s-a reînscris în USR, aceasta fiind soluția juridică găsită pentru a contrasemna, în mod legal, protocolul Alianței USR-PLUS, a reacționat și el la decizia instanței supreme. "Mă bucur că a fost admisă contestația depusă de Alianța USR-PLUS la decizia BEC, în ciuda stângăciilor procedurale. Aceasta este esența democrației, ca cetățenii să găsească pe buletinele de vot și opțiunea pe care doresc să o aleagă", a scris Nicușor Dan, pe Facebook.

Decizia luată vineri seară de Înalta Curte de Casație și Justiție este definitivă.

"Acum aveți cu cine vota! Alianța 2020 merge la europarlamentare! Așa cum ne așteptam, judecătorii de la Înalta Curte de Casație și Justiție au votat în favoarea Alianței noastre! Lupta continuă cu și mai mult avânt", a scris Dacian Cioloș, pe Facebook, la scurt timp de la decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție.

De asemenea, el a declarat, la Timișoara, că legile sunt strâmbe și trebuie schimbate pentru a nu mai pune judecătorii într-o astfel de situație.

"Vedeți ce înseamnă să aperi justiția și să ai încredere în Justiție? Legile astea care sunt strâmbe va trebui să le schimbăm, să ne adaptăm ca să nu mai punem judecătorii în situația asta. Dar o să o facem. Este începutul", a declarat Dacian Cioloș, la Timișoara, imediat după decizia instanței.

"România rămâne în Europa. ICCJ a anulat decizia BEC. Alianța 2020 USR PLUS va câștiga alegerile și va guverna în 2020", a declarat și liderul USR, Dan Barna.

Anunțul inițial privind decizia instanței supreme a fost făcut de Andrei Lupu, membru PLUS: "S-a admis contestația!!! USR PLUS candideaza împreuna și vor câștiga!".

Biroul Electoral Central a respins joi înscrierea Alianței USR-PLUS pentru europarlamentare, potrivit unui comunicat al Alianței.

Biroul Electoral Central arată în decizia de respingere a înregistrării alianței electorale USR-PLUS că, potrivit mențiunilor din Registrul partidelor politice, Nicușor Dan este cel în drept să reprezinte USR, iar Dan Barna nu are calitatea de reprezentant al partidului. În cazul PLUS, BEC susține că Raluca Danes este reprezentantul partidului, nu Dacian Cioloș. Potrivit deciziei, la BEC au fost depuse pe 6 martie, respectiv 7 martie, cereri din partea Ralucăi Daneș și a lui Elek Levente, aceasta din urmă după expirarea termenului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















14849 vizualizari

  • -32 (64 voturi)    
    ok (Vineri, 8 martie 2019, 21:00)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    eu nu voi vota cu ei.le urez succes!
    • +18 (36 voturi)    
      Tu votezi cu putin; (Vineri, 8 martie 2019, 22:00)

      alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      stiam asta.
      • -10 (16 voturi)    
        băbăieți (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:39)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN

        da mai luati o pauză cu teoria asta că ăia care nu s cu Pnl sau cu Usr sunt ”pro-Rusia”, că e penibil
    • +13 (21 voturi)    
      nu-i problema vijelie (Vineri, 8 martie 2019, 22:14)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      mai sunt ca tine, nu piere rasa voastra asa usor...
    • +10 (18 voturi)    
      Ai gresit limba (Vineri, 8 martie 2019, 22:43)

      AsaCeva [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Se spune ,,очень хорошо". Si dupa ce inveti sa vorbesti corect ruseste, postacule ce esti, poti sa si votezi. Vrei?
    • +12 (16 voturi)    
      Te simțea-i obligat (Vineri, 8 martie 2019, 22:45)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      sa știm ca Nu votezi?
      Sau vrei atenția sau aplauzele comuniste!
    • +17 (19 voturi)    
      Justitia din Romania inca functioneaza (Vineri, 8 martie 2019, 23:08)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Bravo justitiei! Avem cu cine vota. Hai sa dam o lectie PSD-ului la europarlamentare. La vot, masiv pe 26 mai!!
      • -11 (13 voturi)    
        Aici nu-i chestie de justitie, clovnii din (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:56)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

        fruntea USR-Plus au uitat sa-si schimbe in acte presedintii de partid dupa ce i-au dat jos pe cei dinainte!
        Saracul Nicusor Dan, dat afara din USR, a binevoit sa-i ajute si s-a inscris din nou in USR si le-a salvat obrazul, asa ca postac neinformat, aici justitia n-are nici vina sau merit!
        • +3 (3 voturi)    
          nu ai inteles nimic (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:26)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          din problema asta cu BEC...
          de fapt normal ca nu ai inteles... esti psdist... daca ai gandi, nu ai vota psd!
          • -1 (1 vot)    
            E problema lui BEC că simpatizanții lui (Duminică, 10 martie 2019, 13:37)

            BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Nicușor Dan au contestat în instanță alegerea lui Bârnă la conducerea USR? ... E problema lui BEC că Cioloșică a uitat cine i-a făcut partidul și că el nu figurează ca președinte în acte, ci doar în presă ...
    • +9 (11 voturi)    
      Tu decat slugaresti Porcarii Romaniei (Sâmbătă, 9 martie 2019, 6:20)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Tu Nu Votezi!!!
      • +3 (5 voturi)    
        acest... (Sâmbătă, 9 martie 2019, 7:58)

        vizirul [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        acest "decat" l-ai pus in loc de "doar" pentru a ironiza limbajul unor politicienin de la putere? asa sper sa fie.
    • +6 (6 voturi)    
      asa ... (Sâmbătă, 9 martie 2019, 9:54)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      si ??? cine dreaq te-a intrebat??? evident ca tu o sa votezi cu tatuca Dracnea .... ca doar iti da sa mananci bai trolule... mars la ghiseu sa-ti iei banutii ... ai facut si azi o postare ... cat va mai da ??? 5 lei pe postare???
  • +8 (36 voturi)    
    Veste foarte buna pt democratia romaneasca (Vineri, 8 martie 2019, 21:04)

    animatron [utilizator]

    Pana la urma judecatorii aia n-au facut decat sa aplice legea, nu cred ca meritau injurati aiurea, era suficient ca partidele sa-si puna documentele in ordine, atat.

    E nevoie de cat mai multe opinii in dezbaterea politica, o forta politica "progresista" e binevenita si in Romania, pt ca ne conecteaza la acest curent de stanga din Europa si din USA.

    Suntem o tara mica, avem obligatia sa purtam dialog cu toata lumea si vocea noastra sa se faca auzita in toate grupurile politice influente din Parlamentul UE.

    Dnii de la USR-PLUS sa fie totusi mai atenti la munca "de jos", administrativa, e frumos sa ai idealuri, e util sa faci Opozitie, dar daca nu esti f organizat si atent la detalii poti pierde mult si in mod neasteptat.
    • +5 (21 voturi)    
      Ș voi trebuie să fiți mai perseverenți (Vineri, 8 martie 2019, 21:43)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      și să puneți sub control și ICCJ, nu sunt de ajuns numai cei din BEC...
    • -5 (13 voturi)    
      Tot cu stânga? (Vineri, 8 martie 2019, 22:48)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      Așa a spus și BULA lui taica-su când s-a dus la fete:
      Tot cu stânga!
      Comuniști / socialiști / Globalisti sau manelist , aceaiasi vrăjeala de 72 de ani...
  • +25 (31 voturi)    
    QED (Vineri, 8 martie 2019, 21:19)

    ipolitic [utilizator]

    O justitie dreapta ASIGURA mersul normal al lucrurilor din societate.
    • -8 (18 voturi)    
      Traiasca USR si PLUS (Vineri, 8 martie 2019, 22:13)

      MVM [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Iar justitia este “dreapta” cand ne da noua dreptate. Singurele partide care ar trebui sa fie legale in Romania sunt USR si PLUS. Celelalte trebuie scoase in afara legii.
      • +6 (10 voturi)    
        Esti sluga PSD. (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:46)

        emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui MVM

        Vai de capul tau, postacule. Nu valorezi doi bani fara partid.
      • +13 (17 voturi)    
        Nu-i adevarat! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 3:32)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui MVM

        Justitia este dreapta atunci cand violatorii si borfasii sunt eliberati inainte de termen si despagubiti.
      • +6 (8 voturi)    
        N-ar fi rau! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:54)

        Landser [utilizator] i-a raspuns lui MVM

        N ar fi rau daca psd alde ar fi scoase in afara legii iar membrii acestor partide ar fi internati in centre de reeducare!
  • +25 (37 voturi)    
    Bafta! (Vineri, 8 martie 2019, 21:31)

    omezu [utilizator]

    Ne vedem la urne pe 26 Mai. Și multa vitamina M suedeza pentru PSD-ALDE-UDMR!
  • +15 (23 voturi)    
    cu ocazia asta (Vineri, 8 martie 2019, 21:32)

    mazgalici [utilizator]

    PSD va lua al treilea scor la alegeri
  • -12 (40 voturi)    
    Lasati hipstereala (Vineri, 8 martie 2019, 21:34)

    MVM [utilizator]

    Pe scurt, in realitate ICCJ a luat act de faptul ca viciile de la depunerea actelor la BEC au fost intre timp remediate - sa ii multumim lui Nicusor Dan.
    Gafa USR - PLUS ramane iar nivelul de amatorism este egalat doar de exaltarea cu care vorbesc liderii acestei aliante. Drumul pana la guvernare este lung iar PSD a presarat destule obstacole, ca sa ne mai permitem sa ne incurcam si in propriile greseli.
    Nu uitam nici ca PLUS are de explicat alegatorilor - care sunt mai inteligenti decat cei ai PSD - semnele de intrebare legate de infiintare, de trecutul politic al lui Dacian Ciolos, de oamenii din jurul acestuia (Avram Fitiu, Irina Alexe etc). Faptul ca USR - PLUS este anti-PSD este necesar dar nu e suficient. Si inca un lucru: fuzionati!
    • +18 (22 voturi)    
      Nu va suparati (Vineri, 8 martie 2019, 22:24)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      Ati vazut motivarea ICCJ ca sa stim ce i-a determinat sa anuleze hotararea BEC? Vrem link. Daca nu, ramane cum am stabilit, ICCJ a judecat in spiritul legii, iar cei din USR-PLUS nu ai nicio vina ca in Romania dureaza mai mult de 2 ani ca un tribunal sa ia o decizie definitiva!
      Asa e, votantii PLUS sunt destul de inteligenti si nu s-au dus dupa fenta la faza cu Fitu si Alexe. Li s-a explicat, cine a inteles a inteles, cine nu...nu. Hai s-o lasam moale, oamenii din USR-PLUS, cu toate defectele pe care le-ar avea sunt bine intentionati si la ani lumina de mafiotii din psd!
    • -7 (9 voturi)    
      Cred ca fuziunea ar fi o greseala (Sâmbătă, 9 martie 2019, 7:01)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui MVM

      USR are o identitate deja bine stabilita. De Plus nu sunt sigur, cum ai zis si trecutul e o problema , si oamenii din jurul lui Ciolos sunt o problema. USR e clar partidul care are niste principii si criterii pe care si le respecta, cred ca aici e si mostenirea lui Nicusor si a lui Sergiu Moroianu care au creat niste criterii riguroase de admitere in USR. De altfel e foarte greu sa intri in USR , exista o verificare riguroasa.
  • +18 (32 voturi)    
    Bravo psd , ma bucur ca v-ati luat-o-n (Vineri, 8 martie 2019, 22:09)

    kokos [utilizator]

    brate!Pt. faptul ca initial le-ati respins inscrierea ati mai pierdut vreo 2-3% , iar USR-PLUS au castigat 2-3 %!
  • +6 (26 voturi)    
    Gata (Vineri, 8 martie 2019, 22:09)

    Razvan_M [utilizator]

    Acum se poate continua cu injuraturile la adresa lui Nicusor Dan.

    Respect Nicusor Dan.
    • +8 (18 voturi)    
      Cel mai nepotrivit comentariu (Vineri, 8 martie 2019, 23:27)

      alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      pana la ora asta.

      Ca sa nu spun ca acele cuvinte sunt impotriva ta. Esti confuz.
      • +1 (1 vot)    
        Nepotrivit in ce sens? (Luni, 11 martie 2019, 16:57)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN

        Nu este adevarat ca linia Partidului de pana acum a fost sa-l injurati pe Nicusor Dan? Crezi ca este greu de observat de pe margine acest adevar?
  • -15 (19 voturi)    
    degeaba (Vineri, 8 martie 2019, 22:16)

    srpc [utilizator]

    alianta e sustinuta doar de niste grupulete online; la alegeri va fi un dezastru (asta daca nu "imbunatateste" STS datele la centralizare, evident)
    • +15 (15 voturi)    
      Stim .. (Sâmbătă, 9 martie 2019, 3:35)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      ...Kovesi nu are nici o sansa nici la CEDO si nici la functia de sef al Parchetului iEuropean.

      Nu au sanse, dar hai sa le dam in cap si la picioare, ca asa suntem noi, borfasii.
    • +3 (3 voturi)    
      serios?! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:25)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      10% e un dezastru ;la 2 ani de la infiintare?!
      haha in mintea ta de sluga comunista poate!

      aldo de referendumul ala contra penalilor ce zici ?!
      alea 500k semnaturi tot online au fost obtinute?!

      vai de capu vostru... efectiv nu aveti argumente si fabulati ca stapanul vostru: hotul dracnea!
  • -17 (25 voturi)    
    Doi sinecuristi (Vineri, 8 martie 2019, 22:39)

    Harald Hardrada [utilizator]

    Ciolos si Barna multumita-i lui Nicusor Dan, si pupata-i mana cu care a semnat pentru voi documentele depuse la BEC. V-ati imbatat cu apa dupa niste sondaje patrate sau rombice sau circulare in care sunteti cotati cu 20%, iar in prostia voastra va si vedeati in parlamentul european pe sinecuri de 10000 euro pe luna. Cu asemenea gafe, necunoasterea legislatiei electorale, desi Barna este jurist cu masterat in drept, iar Ciolos fost comisar european si premier, aruncand vina pe Dragnea si PSD ca v-au interzis alianta electorala, dovediti cat sunteti de amatori. Cum credeti ca veti putea guverna o tara fracturata ca Romania cu un asemenea amatorism.
    • +10 (12 voturi)    
      Stai bre linistit (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:59)

      Landser [utilizator] i-a raspuns lui Harald Hardrada

      Nu ti mai bate tu capu' cu astea bre!
      Voteaza tu cu peseu ca ca au oameni pregatiti!
  • +14 (18 voturi)    
    excelent... (Vineri, 8 martie 2019, 22:52)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    inteleg entuziasmul ca Alianta va participa la europarlamentare, e absolut normal. in schimb ma dispera repetitiile astea cu "vom castiga alegerile in 2020". Ar face mai bine sa se puna pe treaba si sa fie precauti. Cand o sa auda unii ca vor castiga toate alegerile, nici nu se vor mai duce la vot :)
  • -19 (25 voturi)    
    Securistul si Sorosistul (Vineri, 8 martie 2019, 22:55)

    BogdanNicolaescu [anonim]

    cine poate vota asa ceva?
    Ciolos a foat mai slab ca Dancila, iar Barna ala... vai de capul nostru...
    • 0 (8 voturi)    
      Poate doar la kilograme (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:18)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui BogdanNicolaescu

      A se slăbi. Nici măcar Văcăroiu nu a fost mai slab decît doamna Dăncilă ca premier. Cioloș a fost cel mai bun premier pesedist. Mai bun decît originalul, Stolojan.
    • +10 (14 voturi)    
      Primul sau efectul secundar (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:19)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui BogdanNicolaescu

      al noviciokului perimat ... ?
    • +3 (5 voturi)    
      clar (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:23)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui BogdanNicolaescu

      Ciolos e mult mai slab... la fel si Barna...
      nu sunt in stare sa faca intr-o viata intreaga tampeniile poe care le face stapana ta Dancila intr-o saptamana!
      imi imaginez de iq de 20 ai, daca o consideri pe aia inteligenta!
  • +11 (21 voturi)    
    bravo (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:31)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Foarte bine, ce postacilor, nu mai ziceti nimic? V-a mancat popa limba? Va spun eu. Alianta USR PLUS va iesi pe locul 1. A incercat Dragnea, dar nu s-a putut. Siktir!
  • 0 (16 voturi)    
    sunteti cei mai tari (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:44)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Bravo, sunteti cei mai tari, PSD/ALDE cred ca isi rod unghiile, vai de capul vostru de infractori.
  • +2 (12 voturi)    
    infractorilor! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 0:55)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Ia ziceti, infractorilor, vă trece un fior prin vene? E normal ca USR_PLUS să ia locul întâi. Şi ştiţi de ce? Pentru că eu o să merg cu părinţii mei şi o să le arăt cu cine să voteze. Ei nu mai văd bine, sărmanii, şi eu o să intru împreună cu ei să le arăt cu cine să voteze!
    • +1 (3 voturi)    
      nimic nou sub soare ! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 21:24)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui vasiledorobantu

      e o tactica veche kaghebista !
      acum 57 de ani , tot in luna martie , se finaliza colectivizarea agriculturii . propaganda si presiunea era imensa ! un coleg de clasa , a semnat el cererea de intrare in colectiv a parintilor sai , in numele tatalui .
      a fost mediatizat , pus la gazetele de perete din toate scolile din raion , pozat si asa mai departe .
      tatal meu a fost luat pe sus de secu ,cu imeseul , si trei saptamani nu am mai stiut nimic de el , decat niste zvonuri ca ar fi murit si a fost aruncat in olt . in cele trei saptamani , familia mea a fost lovita de alte nenorociri : fratele meu mai mare a fost exmatriculat de la facultatea de medicina -anul 5 , iar sora mea de la scoala normala . eu nu am mai fost primit la scoala generala 3 saptamani .
      asa ca voteaza in numele parintilor tai !
      sau poate esti urmasul acelui pionier destoinic care a semnat cererea de intrare in colhoz a parintilor sai ?
  • +14 (14 voturi)    
    Nicusor Dan (Sâmbătă, 9 martie 2019, 1:01)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Acum ar trebui mai mult respect la adresa lui Nicusor Dan. Ar trebui sustinut ca primar al capitalei. Orgoliile trebuie să înceteze!
  • +9 (11 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 9 martie 2019, 7:07)

    europeanul2 [utilizator]

    De ce ne-ar interesa pe noi daca un postac comunist voteaza sau nu?
  • -12 (16 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:11)

    Incomod3 [utilizator]

    s-or fi saturat si aia de la ICCJ de urletele si istericalele de bitong nedezvoltat.... acum macar nu mai au scuza ca n-au fost lasati sa participe cand o s-o incaseze in alegeri... astia care visati locul unu, traiti in alta lume...
    • +2 (4 voturi)    
      imi pare rau (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:22)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      da aia care traiesc in alta lume sunt cei care ignora totce zice UE si SUA si mmare parte din romania...
      voi traiti intr-o alta lume rusofililor, nu noi!
      voi postacii psd aveti boala de a striga hotii...
      • 0 (2 voturi)    
        Rusofililor în frunte cu ... (Duminică, 10 martie 2019, 14:35)

        BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Madam Merkel care numește Rusia partener, ori monsieur Junker care-l numea în 2018 pe Putin prietenul său ... Ori declarații de genu' preferi să le ignori pentru îți cam dau peste cap narativa
  • -10 (14 voturi)    
    noua teorie (Sâmbătă, 9 martie 2019, 8:40)

    Toni_Romania [utilizator]

    Așa-zisul partid PLUS cu teoria ”Jos proprietatea” - Sunt abureli de derutat populatiile - au vazut smecherii ca lumea injură capitalismu... și hop și ei, doar-doar își măresc electoratul.
    • 0 (4 voturi)    
      nu ai inteles nimic (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:22)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      then again... de unde nu e nici dumnezeu nu cere.
      • 0 (2 voturi)    
        să mori tu? (Sâmbătă, 9 martie 2019, 22:51)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        -
  • +5 (9 voturi)    
    opinie (Sâmbătă, 9 martie 2019, 9:09)

    rofed [utilizator]

    ce mai zici basescule?
    nu ti-au ajuns cei 10 ani de maxima putere, cand ai adus tara in situatia de acum?
    dragnea si psd dragnea sunt consecinta modului in care tu ti-ai exercitat puterea, basescule.
    am spus-o de nenumarate ori, marele rau pe care l-au facut ceausescu si sistemul comunist, pe langa dezastrul si genocidul in sine, e ca i-a invatat pe urmasii lor cum trebuie condus acest popor.
    asta ai facut si tu din plin basescule
    iar tupeul tau nemarginit continua si acum cand presa iti mediatizeaza filozofia ta nerusinata.
  • -4 (10 voturi)    
    Intrebare pentru USR! (Sâmbătă, 9 martie 2019, 9:55)

    Alui [utilizator]

    Alianta asta cu PLUS cum s-a format? Cine a luat decizia si pe baza carui articol din statut? Eu iar nu votez USR!
    • -1 (5 voturi)    
      Alianta e nestatutara deci? (Sâmbătă, 9 martie 2019, 11:14)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Raspuns nu vad, doar minusuri de la + (PLUS)! Lol!
      • 0 (4 voturi)    
        deci (Sâmbătă, 9 martie 2019, 18:20)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Alui

        1 - voi slugile psd dati minusuri si argumente mai putin (adica fix 0) asa ca nu baga vrajelile asta de 2 lei ca macane... chiar si pentur o sluga psd
        2 - pe acelasi articol de lege pe care s-a format si usl, si psd-alde etc....

        deci te rog sa ne scutesti cu vrajelile tale de 2 lei...
        ramai o sluga psdista fara argumente care crezi ca bagi un comentariu inteligent.... doar crezi!
        • -1 (3 voturi)    
          Măcar USL au avut bunul simț ... (Duminică, 10 martie 2019, 12:18)

          BlaBla1234 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          De a se uita pe lista partidelor politice de la Tribunalul București să vadā cine figurează că președinți înainte a semna ...
  • 0 (2 voturi)    
    Cand avem Justitie (Duminică, 10 martie 2019, 8:38)

    Unicatul [utilizator]

    Pana la urma dragi ultrasi/fani/sustinatori/indecisi/... avem sau nu avem Justitie?