Instanța supremă suspendă executarea pedepsei și în cazul Elenei Udrea. Ea va fi pusă în libertate

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 20 decembrie 2018, 17:18 Actualitate | Esenţial


Elena Udrea
Foto: Facebook
Instanța supremă a decis, joi, suspendarea executării pedepsei în cazul fostului ministru Elena Udrea în dosarul "Gala Bute" şi eliberarea acesteia până la soluţionarea efectivă a contestaţiei, anunță avocatul Veronel Rădulescu, potrivit Mediafax.

Magistrații Înaltei Curți de Casație și Justiție (ÎCCJ) au decis, joi, suspendarea hotărârii Completului de 5 judecători de condamnare a Elenei Udrea în dosarul "Gala Bute".

Totodată, judecătorii au suspendat decizia de condamnare și în cazul lui Tudor Breazu, condamnat la trei ani de închisoare cu executare în aceeași cauză, și l-au pus în libertate.

Decizia trebuie comunicată şi autorităților din Costa Rica, acolo unde este arestată Elena Udrea, iar autorităţile trebuie să precizeze şi dacă menţin cererea de extrădare în cazul ei. Judecătorii din Costa Rica au decis să prelungească arestul preventiv atât pentru Elena Udrea, cât și pentru Alina Bica, până când vor decide dacă le extrădează în România sau nu.

Apărătorii Elenei Udrea și ai lui Tudor Breazu, condamnați în dosarul "Gala Bute", au formulat contestații față de formarea completurilor de 5 judecători de la Înalta Curte de Casație și Justiție (ÎCCJ). "Elena Udrea se află în Costa Rica în vederea extrădării. Domnia sa se află într-o situație absolut deosebită. De mai bine de două luni este departe de copil, își hrănește fetița prin interpuși, vin persoane să îi recolteze hrana pentru copil. Până când o instanță compusă în mod legal nu se va pronunța asupra situației sale juridice, e ilegal și inuman să execute o pedeapsă pronunțată de o instanță necompusă potrivit legii. Vă rog să aveți în vedere că ne apropiem de Sfintele Sărbători. Suntem obositi dupa un an de muncă, ne dorim să petrecem în apropierea familiei. Gândiți-vă ca dacă nu pronunțați o hotărâre dreaptă, va rămâne încarcerată departe de fiica ei. Vă rog să dispuneți deliberarea cât mai rapidă, vă rog pentru ca aceste sărbători ne pun în imposibilitatea de a pune în practică suspendarea executării", a declarat Veronel Rădulescu, avocatul Elenei Udrea, în fața instanței.

Procurorul DNA prezent în sala de judecată, Marius Vartic, a anunțat că este de acord cu solicitările avocaților. Vartic a pus concluzii de admitere a suspendării executării până lasoluționarea contestației în anulare, precizând că nu credea că "va asista la un prohod al îngropării completului de 5". Marius Cătălin Vartic a fost numit, în iulie 2016, şef, cu rang de secretar de stat, al Departamentului pentru lupta antifraudă - DLAF, pentru o perioadă de 5 ani, printr-o decizie a premierului de la acea vreme Dacian Cioloş. Ulterior, el a făcut cerere la CSM de încetare a detaşării la DLAF şi continuarea activităţii la Direcţia Naţională Anticorupţie - nivel central, solicitare aprobată de Secţia pentru procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii.

Elena Udrea a fost condamnată definitiv la şase ani de închisoare de către Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie în timp ce Tudor Breazu a fost condamnat la trei ani de închisoare cu executare pentru complicitate la luare de mită, ambii în dosarul "Gala Bute".



Citeste mai multe despre   
















4215 vizualizari

  • +22 (32 voturi)    
    ! (Joi, 20 decembrie 2018, 17:21)

    tudorr [utilizator]

    Furi o gaina primesti 3 ani, si pe buna dreptate, ai furat puscarie, da astia cum naiba sa furi sute de mii de euro, MILIOANE de euro si sa-ti dea drumul, eventual te si premiaza Tudoriel Tuadier????
    • +4 (8 voturi)    
      Partidul (Joi, 20 decembrie 2018, 18:14)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Astea sunt rezultatele a 2 ani de politică PSD sub sloganul Îndrăznește să furi în România ..

      De ce este România ultima din Europa la km de autostrăzi, spitale, speranță de viață etc. ? Pentru că cei plătiți sa facă ceva pentru țară au furat din avutul public, până acum făceau câțiva ani de pușcărie și rămâneau cu banii, acum, în epoca PSD Liviu Dragnea, cu ajutorul ieșeanului rector UAIC Tudorel Toader, toți infractorii sunt puși în libertate.

      Mai sunt 2 ani de conducere PSD, credeți că vor renunța la furat și prin minune vor începe să lucreze pentru popor ? Au promis că vor construi Spitale Județene până în 2020, acum spun că va începe construcția după 2020.
    • -4 (20 voturi)    
      Multumeste-i Liviei Stanciu. Si apoi lui CTarcea (Joi, 20 decembrie 2018, 18:57)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Multumeste-i Liviei Stanciu. Si apoi Cristinei Tarcea
      =================

      Ele, ca sefe supreme a celei mai Inalte Curti din Ro AU ALES sa nu respecte legea si Constitutia.
      Legea spune: "judecatorii sunt trasi la sorti"....ele interpreteaza "numai unii judecatori sunt trasi la sorti". Astfel s-a ajuns la situatia asta, iar daca aperi "Statul de Drept", aperi aplicarea legii, nu bunul plac al unui judecator sau procuror.

      Revenind la speta Udrea: sunt unul care a sustinut de multi ani ca individa este una dintre cele mai mari nenorociri intamplate Romaniei (dupa Basescu, bineinteles). Pe vremea aia, matale si #rezistii de azi mancati un coltisor de pizza pe care vi-l daruia Udrea pentru laudatium in presa si pe bloguri (trec peste faptul ea spunea despre voi ca "sunteti cam prosti, ca nu aveti initiativa, etc").

      Dar una-i una si alta-i alta. Vreau din toata inima ca ea, Udrea, Basescu, gasca pupincuristilor basisti sa mearga la puscarie, acolo unde le e locul, pentru raul facut Romaniei. Dar, ca Romania sa aiba o sansa viitoare, vreau ca acest lucru sa se intample printr-o JUSTITIE ADEVARATA, nu printr-o parodie ca in ziua de azi. Indiferent cine controleaza parodia de azi a Justitiei, Klaus, Dragnea sau Statul Paralel.

      Asa ca, in contextul in care chiar Sefa Inaltei Curti NU A RESPECTAT LEGEA, faptul ca Udrea este eliberata (temporar) este doar o chestie de normalitate - una dintre putinele din ultimul timp.

      PS: Ca tot veni vorba, ce se intampla cu sefa (de fapt sefele) Inaltei Curti care nu a(u) respectat legea? Ele raspund in vreun fel pentru prejudiciul creat Romaniei?
      • +7 (9 voturi)    
        Toti speram la o justitie adevarata (Joi, 20 decembrie 2018, 20:13)

        IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Daca tot vorbim de lege, pentru corecta informare a celor care nu stiu, te referi la legea 207/2018 (din iulie, mai exact), care modifica legea 304/2004, pe baza carora se formau completele de judecatori. Aceasta lege 207/2018 a fost data dupa ce Dragnea a fost condamnat in prima instanta, special pentru a crea haosul necesar "scaparii" lui. In realitate, nu era absolut nimic in neregula cu modul de formare a completurilor, o dovada fiind si simplul fapt ca timp de 14 ani nimeni nu le-a contestat.
        Si uite asa, pentru a scapa infractorul sef, toti borfasii mai mari sau mai mici sunt eliberati nu pentru ca sunt nevinovati ci pe vicii de procedura.
        Asta este justitia voasta "adevarata", nemernicilor?

        Deci, da, toti speram la o justitie adevarata si le vom multumi celor care o vor infaptui, dar nu voi sunteti aceia.
        Si daca tot vorbesti despre "una dintre cele mai mari nenorociri intamplate Romaniei", voi sunteti cea mai mare nenoricire intamplata Romaniei.
        • -2 (6 voturi)    
          bati campii fara gratie (Joi, 20 decembrie 2018, 23:55)

          premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

          legea s-a modificat in iulie, cum nu poate fi retroactiva, declararea completurilor ca fiind nelegala s-a facut pe baza legii vechi
          • +3 (3 voturi)    
            Sau nu... (Vineri, 21 decembrie 2018, 10:14)

            IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            Legea veche preciza ca C5-urile erau conduse de vicepreședintele ICCJ / seful sectiei penale. Legea noua elimina aceasta prevedere, deci toti judecatorii pot fi trasi la sorti. Legea veche nu preciza nicaieri cum este numit conducatorul C5-ului (numit / tras la sorti). Este o chestiune de interpretare, pe care o CCR afiliata PSD a decis-o intr-un fel, pe cand o CCR neafiliata PSD ar fi decis-o in alt fel.

            Dar presupunand ca C5-urile se constituiau ilegal, de ce nu v-ati sesizat anul trecut, sau acum doi ani, sau acum trei?
            Si repet, justitia voastra "adevarata" inseamna ca borfasii sunt eliberati nu pentru ca sunt nevinovati ci pe vicii de procedura? Este o intrebare simpla, raspundeti simplu, da sau nu?
            • -2 (2 voturi)    
              procesul se reia, ce nu pricepi? (Vineri, 21 decembrie 2018, 11:20)

              premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

              daca e vinovata e din nou condamnata.
              nu vad care e problema
              • 0 (0 voturi)    
                Mars (Vineri, 21 decembrie 2018, 13:37)

                JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

                Hai, spune-ne cat de "naiv" esti tu sa crezi ca astia vor mai face o singura zi de parnaie in regimul neocomunist. Sa vedem la cine tine propaganda asta de doi lei.
                • 0 (0 voturi)    
                  doar acel complet o putea condamna? (Sâmbătă, 22 decembrie 2018, 13:45)

                  premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

                  vrei sa spui ca nici un alt complet nu o va gasi vinovata?
                  adica doar completul care nu a fost tras la sorti o putea condamnda?
                  de ce oare un complet ales aleatoriu nu o poate condamna?
                  practic, din ce spui tu, rezulta un singur lucru: justitia era comandata
      • +6 (6 voturi)    
        Aberatii (Joi, 20 decembrie 2018, 22:35)

        EU_e_cu_noi [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Iar ai primit sarcina de partid sa aberezi ? Poate citesti si legea in cauza si aduci niste argumente juridica competente. Sau te uiti ce atributii are CCR si cum poate justifica in motivare o chestiune de legalitate a formarii completurilor ?
        Altfel stim ca esti doar un troll, iar comentariile tale nu fac nici doua ruble...
      • +5 (5 voturi)    
        Troll de 3 copeici (Vineri, 21 decembrie 2018, 3:45)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Auzi la el, Besescu a fost o nenorocire...in vreme ce psd duduie de penali si de bogatani!!!
    • +1 (1 vot)    
      Eliberarea este temporara, (Vineri, 21 decembrie 2018, 11:07)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      adica pana pe 28 ianurarie, cand Curtea Constitutionala va relua judecarea spetei completurilor de 5 judecatori.
      Pana pe 28 ianuarie deciziile tribunalelor s-au suspendat temporar, de aceea respectivii puscariasi au fost eliberati.
      Insa, pe 28 ianuarie se rejudeca speta, si, e posibil sa ii bage iarasi la zdup (sentinta e suspendata temporar, nu anulata).
      Problema e ca pana pe 28 ianuarie o sa fuga cam toti din tara..
  • +16 (36 voturi)    
    ...incredibil ce pot sa faca jigodiile din PSD. (Joi, 20 decembrie 2018, 17:22)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ...incredibil ce pot sa faca jigodiile din PSD.
    • -10 (26 voturi)    
      pSD a format completurile? Insusi Dragnea? (Joi, 20 decembrie 2018, 18:02)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      ...
      • -2 (10 voturi)    
        Dragnea a demonstrat ca PSD e pro-Basescu (Joi, 20 decembrie 2018, 18:56)

        emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        eliberand-o pe iubita lui, Elena Udrea.

        Deci toate acuzatiile alea auzite de la toate slugile PSD, de forma "basistilor!" si cat l-au denigrat in campanie nu valoreaza nimic.

        Dragnea si Basescu sunt din gasti de hoti aliate, desi Basescu nu a demolat economia tarii.

        Dragnea e un exemplu singular de nebunie distructiva la nivel national, un fel de Hitler economic.
        • -4 (12 voturi)    
          Dragnea "a eliberat-o". Eclipsa, tot Dragnea? (Joi, 20 decembrie 2018, 19:40)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

          Dragnea "a eliberat-o". Eclipsa, tot Dragnea?
          ----------------
          In perioada din urma, undeva prin lumea asta mare s-a observat o eclipsa (probabil partiala). Spune-ne, te rog ca Dragnea a facut-o, sa facem lobby pentru una totala!
      • +2 (10 voturi)    
        ma cuprinde scarba (Joi, 20 decembrie 2018, 19:28)

        decretelu [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        cand vad "impartiali" d-astia ca dvs, care strecoara indoieli peste tot, lasandu-se furati cu bucurie, in numele unor "principii" din niste legi croite stramb de niste minti perfide. cu tristete si greata constat ca asta e materialul romanesc, altadata tancurile si intelegerile geostrategice ne aratau "adevarul", acum ne incadram singuri pe drumul pavat cu bune intentii si "principii" catre iadul comunist. dar, noi sa fim sanatosi! oricine altcineva e vinovat, nu noi ca promovam imbecili ca dragnea, iordache, nicolicea, etc.... care sunt conform "principiilor" niste biete fapturi, inocente si pline de bune intentii. niste virgini, as putea spune. vai de norocul nostru irosit!!! sunteti dovada vie ca, intr-un context istoric favorabil, tara asta a umplut strachina de fasole cu muci si se bucura de noul fel de mancare. yam-yam! noi nu bem cocacola, nu mancam burgeri, nu vrem medicina, autostrazi, educatie, avem biserici, fasole cu muci si, in spate, ascunsa bine, vodca stalinskaya. intr-un final, dupa ce ne veti "lumina", vom afla si noi "adevarul". Ceilalti sunt vinovati, nu noi!!!
        • 0 (0 voturi)    
          Asta king samd (Vineri, 21 decembrie 2018, 16:45)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui decretelu

          este un ticalos ordinar care posteaza, ca sa zic asa, doar ce stie, adica ticalosii.
  • +1 (29 voturi)    
    Nasol (Joi, 20 decembrie 2018, 17:25)

    Shaolin [utilizator]

    Deci justiția bazată pe abuzuri nu duce la condamnări reale.

    Oau! Cine ar fi putut ghici?

    Bine lucrat justiția română! Bravo!
    • 0 (6 voturi)    
      Niste oameni au decis (Joi, 20 decembrie 2018, 19:19)

      Liv0007 [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      ca sunt abuzuri, ca doar nu a coborat Dumnezeu pe pamant si a spus ca sunt nevinovati.
      Ce este abuz si ce nu, decid niste oameni in functie de interesele lor.
      Tragerea la sorti a judecatorilor mi se pare o tampenie, nu cred ca mai exista pe undeva asa ceva.
      Atata timp cat niste oameni imorali o sa conduca destinele unei tari si fac legi, o sa aiba grija sa planteze tot felul de portite pentru a nu putea fi trasi la raspundere pentru abuzurile de putere pe care le comit.
      Ce este mai trist este ca reusesc sa atraga de partea lor victimele care au de suferit de pe urma ilegalitatilor lor (eventual prin aruncarea unui maruntis din ceea ce au furat, pentru a plati postaci. Ce nu realizeaza postacii este ca, sustinand astfel de oameni, vor trai toata viata in saracie si se vor bucura ca pot sa roada resturi picate de la masa infractorilor.
  • +19 (27 voturi)    
    incredibil ce se intampla in Romania (Joi, 20 decembrie 2018, 17:28)

    un oarecare [utilizator]

    Nu credeam ca o sa se ajunga la o asemenea calamitate. Justitia nu mai inseamna nimic.
    Un singur lucru ma bucura. Faptul ca am emigrat deja!
    COpii mei nu trebuie sa traisca in asemenea mizerie de societate
    • +4 (8 voturi)    
      incredibil.. (Joi, 20 decembrie 2018, 20:12)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      citi escroci , hoti si imbecili pot sa existe in romania!!!!..incredibil cite je-uri umane sunt in conducerea romaniei si citi nenoro-iti ii sustin...si ii si voteaza...
  • +4 (16 voturi)    
    Vestea asta (Joi, 20 decembrie 2018, 17:29)

    fokerul [utilizator]

    echivalează cu cu cea pe care ţi-o dă doctorul cum că suferi de o boală incurabilă şi nu mai ai mult de trăit.
  • +12 (20 voturi)    
    . (Joi, 20 decembrie 2018, 17:30)

    theo667 [utilizator]

    Isi hraneste fetita prin interpusi...este inuman, nu asa este obisnuita, duamna lua spaga direct nu prin interpusi
  • -17 (35 voturi)    
    ha (Joi, 20 decembrie 2018, 17:31)

    cucuveauamov [utilizator]

    Cucuveaua, Coldea, Lazar, Dumbrava, Tarcea & co stau la o masa cu ochii in pamant. Cucuveaua spune scancit: "si acum ce facem?"
    • +5 (7 voturi)    
      . (Joi, 20 decembrie 2018, 17:38)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sa nu va bucurati prea repede. Roata se intoarce, dupa cum a remarcat si Visinescu.
    • +10 (18 voturi)    
      Ha! (Joi, 20 decembrie 2018, 17:50)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Ce mai tipati pe-aici ca Basescu si a lui Udrea au furat si ca puscarie, ce mai tipau latrinele sa ii bage la puscarie pe Udrea si Basescu..

      Si uite acum ce frumos scapa Udrea si cate comentarii ati scris pe tema asta cand o faceati hoata etc... Si acum stati cu ochii-n pamant si scanciti: "si acum ce facem?"Ha!
    • +3 (17 voturi)    
      Hai las-o (Joi, 20 decembrie 2018, 18:02)

      McChicken [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      In locul tau n-as mai comenta atat, caci efectele acestea sunt produse de CCR-ul vandut PDS-ului, si care numai impartial nu a judecat povestea cu completurile.
      • 0 (0 voturi)    
        ma puisor (Sâmbătă, 22 decembrie 2018, 13:47)

        premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui McChicken

        astea sunt efectele incalcarii legii de catre cei care au format completele
  • +3 (5 voturi)    
    mare porcarie (Joi, 20 decembrie 2018, 17:43)

    traiang [utilizator]

    A reusit PSDragnea sa faca terci justitia Te uiti si te crucesti toti hotomanii iaca vin de sarbatori acasa si mai ales cu ideea ca au fost condamnati degeaba Te miri daca nu vor si despagubiri consistente dupa ce au devalizat tara Milioanele furate sunt pe apa sambetii Nu stiu de ce este nevoie de completuri de 5 judecatori sau chiar de 3 cand vezi peste tot locul 1 judecator si PROBELE doar atat indiferent cum au fost culese !!!
  • +8 (20 voturi)    
    Coruptia suprema (Joi, 20 decembrie 2018, 17:53)

    gigiduru_ [utilizator]

    Metastaza rosie a cuprins toata jusitia
  • +4 (6 voturi)    
    Hai să desființăm pușcăriile și să închidem (Joi, 20 decembrie 2018, 17:55)

    prec [utilizator]

    toate tribunalele și judecătoriile. La ce sunt bune? Bună este doar voința pesedelei de a legaliza hoția!
    • 0 (0 voturi)    
      Topite catushele (Vineri, 21 decembrie 2018, 16:47)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui prec

      descatushate popoarele.
      Shi sa vina vietnamezii cu vapoarele.
  • +7 (19 voturi)    
    ok (Joi, 20 decembrie 2018, 17:56)

    dum_i [utilizator]

    mda. bine ca am emigrat. scapa cine poate din gunoiul rromanesc.

    ascultati arma - 100 de ani de romania
    • 0 (10 voturi)    
      Foarte bine, sa fii sanatos (Joi, 20 decembrie 2018, 18:36)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Vin si eu in curand si vreo 500000 de alti oameni cinstiti si muncitori care sunt goniti de PSD din Romania.
      • 0 (10 voturi)    
        nu ai curaj ! (Joi, 20 decembrie 2018, 19:23)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        in alta tara te pun la munca si nu mai ai timp sa bati netul injurand Romania si pe romani !
        • 0 (0 voturi)    
          Spune-mi cu cine te aduni (Vineri, 21 decembrie 2018, 13:32)

          JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

          Romanii tai or fi hoti si borfasi... Nu stiu prin ce fel de cercuri te invarti tu...
  • -4 (16 voturi)    
    un mascul va fi fericit de sarbatori... (Joi, 20 decembrie 2018, 18:05)

    demaGOGU [utilizator]

    ...nu spui cine, persoana importanta.
  • -2 (4 voturi)    
    scapa (Joi, 20 decembrie 2018, 18:14)

    aresul [utilizator]

    si Pacepa?
  • +2 (8 voturi)    
    multumim psd.... (Joi, 20 decembrie 2018, 18:15)

    liviu_ [utilizator]

    ati reusit! ati distrus si ce mai ramasese din justitie...

    acum vreau sa vad ipocrizia postacilor psd care o sa fie FOARTE fericiti ca scapa Udrea , desi cand era in pdl o vroiati la puscarie
    dar na distrugerea tarii si a justitiei e mai importanta pt voi decat ura fata de pdl...
  • +3 (7 voturi)    
    Curios! (Joi, 20 decembrie 2018, 18:20)

    ber [utilizator]

    Ce sa suspende, ca n-a executat nimic? In cazul tuturor
    condamnatilor in aceasta situatie, mi se pare ca fuga de executarea sentintei este un argument de neacceptare a contestatiei. Rudel Obreja a avut o atitudine mai corecta.
  • +2 (8 voturi)    
    Scapa cine poate, din pacate (Joi, 20 decembrie 2018, 18:23)

    Dalinar [utilizator]

    Stingeti lumina and flush the toilet.
  • +5 (7 voturi)    
    .. (Joi, 20 decembrie 2018, 18:24)

    Ingwar [utilizator]

    daca furi un sac de cartofi faci puscarie citiva ani, daca furi citeva zeci de milione si te imparti cu judecatorii atunci esti ok si bogat, Ro = tara hotilor
  • -1 (7 voturi)    
    toate aceste aberatii sunt determinate (Joi, 20 decembrie 2018, 18:31)

    miculescu-rucar [utilizator]

    de abuzul si/sau incompetenta conducerii iccj .
    automat conducerea iccj sa fie demisa iar cheltuielile ocazionate "de infaptuirea justitiei " sa fie suportate de acesti incompetenti abuzivi .
    de asemenea , sa suporte "pe persoana fizica " toate cheltuielile ce vor fi generate de reluarea procedurii , indiferent de decizia finala !
    un ong cu activitate de interes public sa faca denunt la parchet pentru abuz in serviciu cu consecinte deosebit de grave -sau a fost abrogata aceasta infractiune .
    asa se intampla cand justitia este infaptuita de incompetenti numiti pe functii doar ptr faptul ca sunt sigur butonabili !
    • 0 (4 voturi)    
      Esti sigur ca ai dreptate ? (Joi, 20 decembrie 2018, 22:53)

      EU_e_cu_noi [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Decizia CCR a fost una pur politica. CCR nu avea competente in ceea ce priveste interpretarea legislatiei privitoare la compunerea completurilor de 5 judecatori. Compunerea completurilor a fost perfect legala. Dar sunt sigur ca decizia CCR va fi atacata. Judecatorii CCR nu sunt dumnezei !
      • -2 (4 voturi)    
        atacata ? (Vineri, 21 decembrie 2018, 1:58)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui EU_e_cu_noi

        unde ? la #rezist ? la lazarica ? la vasilica danilet ?
        la mater silvae ?
  • -3 (5 voturi)    
    hai sa mai glumim (Joi, 20 decembrie 2018, 18:45)

    nicomar [utilizator]

    de la inceput a fost o chestie de neinteles. adica boxerul ala primeste niste bani in plus din funduri europene si e paguba ..
    - pt mine e de neinteles cum o "national treasure" ca udrea sa fie pusa in acuzare. adica MMonroe nu a primit nici un parai de la nu stiu ce gangsteri (ma refere din smecherii care roiau pe la fundul ei) ? cred ca milioane, dar a fost "national treasure" ... pt chestia aia cu Mr. President ..
    - o, da, o sa zica cineva ca udrea era in fct. publica. dar killary .. ? dar mutti ? a, nu se stie ..
    • -1 (3 voturi)    
      nu uita (Joi, 20 decembrie 2018, 19:27)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui nicomar

      sa-ti iei medicamentele :P
  • -1 (5 voturi)    
    Daca continua (Joi, 20 decembrie 2018, 19:42)

    Observatory [utilizator]

    da fenteze legile de kko românești , atunci foarte frumos : sa te stabilesti afara, oricum este mai bine....
    Mai rău ca in România este
    In Congo...