Liviu Dragnea: Deocamdata avem decat un nume si un chip / Exista date certe care arata ca acest guvern ar avea sustinere in parlamentara

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:38 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: psd.ro
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat marti, dupa nominalizarea lui Dacian Ciolos ca premier, ca deocamdata este prematur sa spuna daca social-democratii vor vota pentru sau impotriva viitorului guvern, precizand ca asteapta sa vada ce echipa va forma fostul comisar european si ce program va propune.

"Nu pot si nu cred ca e firesc sa spunem acum votam pentru sau impotriva. Deocamdata avem decat un nume si un chip", a spus Dragnea, la iesirea din sediul PSD.

Acesta a precizat ca decizia va fi luata in partid, dupa ce se vor afla mai multe detalii, dar a mentionat ca "exista date certe care arata ca acest guvern ar avea sustinere in parlamentara" din partea PNL, UDMR si a UNPR.

"Am inteles ca dl Ciolos doreste in guvern exclusiv oameni neafiliati politic (...) In zilele urmatoare o sa vedem cu ce echipa vine, cu ce program vine si cand vom afla aceste lucruri ne vom exprima o pozitie politica", a spus el.

In prezent, "toata lumea e in opozitie", a comentat Liviu Dragnea, "o situatie atipica", dar "in conditiile in care e un premier tehnocrat nu se mai poate spune ca e vreun partid la putere".

La intrebarile presei, seful PSD a raspuns ca nu considera ca Iohannis a fortat constitutia: "Este dreptul constitutional al presedintelui sa desemneze un premier".

Citeste si:



Citeste mai multe despre   









7698 vizualizari
  • +11 (17 voturi)    
    P$D In Chains ! idem PNL !!! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:40)

    un domn [utilizator]

    astia nu inteleg nimic..epoca jafului de ban public s a incheiat !!!! RIP P$D !!!! RIP PENELE !!!!!
    • +11 (19 voturi)    
      decat sa scapam si de tine... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 20:40)

      olteanu [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Un oltean se duce la aprozar.
      - Vreau si eu niste cartofi.
      Vanzatorul il intreaba:
      - De cat?
      - Da, decat cartofi...
      • -4 (6 voturi)    
        decat un praz ca tine (Marţi, 10 noiembrie 2015, 23:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui olteanu

        de ce ?
        decat un praz
    • -2 (4 voturi)    
      RIP democracy ! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 22:13)

      RIP [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Bun venit in comunism, noua epoca de aur in care partidele politice nu mai exista, iar guvernul e pus de clasa muncitoare.. pardon, cantatoare.
      • +2 (2 voturi)    
        lasa o asa (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 6:56)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui RIP

        mai rau "decat" Sovrom..nu poate fi..
  • +34 (38 voturi)    
    loveste din nou... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:42)

    LimbaRomana [anonim]

    DOAR, tov. Dragnea... DOAR...

    pentru DECÂT trebuia să fie un NU înaintea lui "avem".

    Și da, știm că pentru electoratul PSD nu contează aceste detalii.
    • +6 (8 voturi)    
      am inteles (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:21)

      numitoru' [anonim] i-a raspuns lui LimbaRomana

      daca insisti, asa va fi.
      va fi exact asa cum iti doresti.

      de azi inainte pentru mine esti, si asa te voi numi:

      Liviu Decât Dragnea
  • +28 (30 voturi)    
    Decat (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:43)

    Haules Baules [anonim]

    Mare om, mare caracter... "Decat"! Mie mi-ar fi rusine sa apar la TV daca nu as sti macar sa vorbesc corect limba romana...
  • +22 (24 voturi)    
    Lipsă de respect! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:45)

    comentatordiletant [utilizator]

    Domnule Dragnea, dacă mi-ați fi spus că „Deocamdată NU avem decât un nume și un chip” aș fi tras concluzia că respectați măcar limba română dar așa ... e încă o dovadă că PSD-ul nu respectă pe nimeni și nimic!
  • +21 (23 voturi)    
    Doar (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:45)

    gogu [anonim]

    Domnul "decat" Dragnea trebuie sa mai treaca pe la scoala
  • +19 (21 voturi)    
    "Avem decat" (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:46)

    R [anonim]

    Astia au o boala si nu vor sa se vindece.
  • +14 (16 voturi)    
    "avem decat" (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:47)

    igorashu [utilizator]

    (sic!)
  • +15 (17 voturi)    
    Decat???? (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:49)

    Mihai [anonim]

    Bun de tot ...
  • +4 (14 voturi)    
    motiune de cenzura (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:49)

    xanti [utilizator]

    In 3 luni e PA.
    • 0 (2 voturi)    
      Te repeti.. (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 0:20)

      esQ [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Ai mai comentat asta si alate articole. Chiar asa mult iti doresti sau asta ti s-a spus sa zici??!
  • +18 (20 voturi)    
    decat ! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:49)

    romanul [anonim]

    Avem "decat" un nume si un chip, iar eu am decat 5 lei.

    Nu stie nici sa vorbeste, dar sa-i vezi cum conduceste...
  • +10 (14 voturi)    
    A vorbit tatal moroilor si al strigoilor (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:50)

    Malone_M [utilizator]

    Decat cu draknea, mai bine fara.
    De cati draknea are nevoie Romania? De nici unul.
    De cate ori trebuie sa i se spuna ca nu ne mai intereseaza opiniile sale?

    Gresit spus: decat draknea.
    Corect spus: de c**at draknea.
  • +18 (18 voturi)    
    Amin! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:52)

    Ricochet [utilizator]

    "Liviu Dragnea: Deocamdata avem decat un nume si un chip"

    Deocamdata avem "DOAR" un nume, sau
    Deocamdata avem "NUMAI" un nume,
    stimate domnule Dragnea.

    In fine, aveti o scuza, cred ca asemenea subtilitati se dezbateau in liceu la orele de limba romana de la care chiuleati si va ascundeati prin cele veceuri cu amicii ideologici, ca sa fumati si sa puneti la cale noi si noi guverne pesediste viitoare, cinstite si competente...
  • +14 (14 voturi)    
    Mult e dulce si frumoasa... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:54)

    Iulian [anonim]

    Cu aceasta declaratie se califica de drept in colegiul de la "Decat o revista"
  • +15 (15 voturi)    
    flavius (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:54)

    zxczxczxc [anonim]

    Emitem pareri , dar nu stim limba romana domnule Dragnea . Inapoi in grota !

    Iarasi m-a curpins entuziasmul , dupa multi ani . Teama imi e insa ca fara ajutorul strazii , hienele politicile il vor invinge pe Ciolos .

    In fine . Multumesc domnule Iohannis . Ciolos , toata stima , mult succes si aveti sprijinul meu. Sprijinul meu insemna si disponibilitatea , daca se va impune , de a iesi in strada pt a va sustine .
  • +13 (13 voturi)    
    "Avem decat un nume" (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:57)

    fdaniel [utilizator]

    "NU avem decat un nume si un chip" se spune corect dar probabil ca atunci votatorii PSD n-ar intelege
  • +12 (12 voturi)    
    Gura pacatosului adevar graieste. (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:57)

    Daniel G. [utilizator]

    Nu are decat un nume si nu chip. Numele si chipul nu are toate sforile si legaturile obscure - pe care toti pesedistii, uselistii, penelistii si toti inscaunatii din corupti si coruptibili care populeaza partidele romanesti.

    Nu vreau sa spun ca nu sunt si oameni cu coloana vertebrala (fie ei foarte putini) in aceste partide. Insa fie nu au avut curajul, fie nu au fost decat un chip si nu nume in partidele lor.

    Cei cu un chip si un nume sunt cei care nu dau pe la DNA - figurantule cu IQ de teleorman subdezvoltat.
  • +15 (15 voturi)    
    deocamdata (Marţi, 10 noiembrie 2015, 17:57)

    greezly [utilizator]

    Deocamdată decât avem nevoie de un tehnocrat și la conducerea PSD, că Dragnea e un agramat penal.
    • +4 (4 voturi)    
      VETO! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:08)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui greezly

      Mi-au plăcut toate corecțiile aplicate d-lui Dragnea, dar cu asta nu pot fi de acord!
      Deocamdată avem nevoie „decât” de o clasă politică fără PSD - schimbarea conducătorului nu le mai schimbă ăstora mentalitatea!
  • +14 (14 voturi)    
    Nu mă pot abţine... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:00)

    valim [anonim]

    DOAR! Nu DECÂT!
    Un analfabet! Uite cine ne conduce! Mai bine spus, ar vrea să ne conducă, dar a cam zburat puiu' cu aţa...
  • +3 (3 voturi)    
    Oare dragnea.... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:12)

    gigiN [utilizator]

    ...are "decat" 4 clase plus facultatea muncitoreasca ????
    Nu-si puteau gasi pesedeii un sef care sa aduca mai mult a ceausescu.
  • +1 (3 voturi)    
    da (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:13)

    george [anonim]

    Macar in privinta asta suntem cam toti de acord. " Decat" igas te mai intrece.
  • +1 (1 vot)    
    Hai sa nu exageram! (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:22)

    tapir [anonim]

    Se spune ca "penisul nu stie carte".
  • +1 (1 vot)    
    Erai bun de pușcărie cu executare (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:33)

    the obvious [utilizator]

    La cum vorbești scoteai o carte pe lună.
  • +2 (2 voturi)    
    cu gramatica cum ramane (Marţi, 10 noiembrie 2015, 18:41)

    profu de romana [anonim]

    Deocamdata avem "decat" un nume si un chip - greseala gramatica ii apartine lui dragnea sau echipei hotnews? sper ca primului, caci daca si voi incepeti cu analfabetisme de genul, e foarte trist... de oamenii polici ne-am lamurit de mult, nu ar fi o surpriza.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu ca e penal.... (Marţi, 10 noiembrie 2015, 19:39)

    Leon [anonim]

    dar e agramat.
  • +3 (3 voturi)    
    Deocamdata (Marţi, 10 noiembrie 2015, 20:36)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Deocamdata avem un condamnat penal care e seful unui asa-zis partid care e o adunatura de mafioti si complici la furt. Urmasii criminalului Iliescu, a puscariasului Nastase, a plagiatorului Ponta a ajuns pe mina hotului electoral Gragnea. RUSINEA ROMANIEI.
  • +2 (4 voturi)    
    declaratia lui Dragnea (Marţi, 10 noiembrie 2015, 21:20)

    Denea [utilizator]

    Auzi declaratie "am avut o guvernare f. buna, apreciata de populatie" - ne-a zis Dragnea , /// dupa ce guvernul Ponta a fost obligat de strada/recte populatie, sa demisioneze.
  • +3 (3 voturi)    
    mai bine golan (Marţi, 10 noiembrie 2015, 22:07)

    vlad [anonim]

    decat pesedist.
  • +3 (3 voturi)    
    Ticalosie tipic pesedista! (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 6:27)

    hotnewsfil [utilizator]

    Dragnea se poarta, si cu aceasta ocazie, ca un pesedist (pecerist, pedeserist) autentic - un ticalos.
    Cum poate sa spuna aceasta enormitate : 'deocamdata avem decat un nume si un chip'.
    Chiar nu-si aminteste nimic despre Ciolos?
    Afirmatia de mai sus, a maimutoiului Dragnea, este echivalenta cu urmatoarea afirmatie pe care ar face-o justitia acum (dupa condamnarea lui) despre el (Dramnea) : 'deocamdata nu avem decat un nume si un chip'.
  • +2 (2 voturi)    
    nu ne reprezinta (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 7:23)

    alegator dar nu pe el [anonim]

    Nici nu stie sa vorbeasca corect romaneste. Se spune doar un nume nu decat un nume. Nu simt ca ne reprezinta interesele. E si condamnat penal. Ce mai cauta acolo?