​VIDEO Ce nu s-a văzut la TV la Congresul PNL

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:24 Actualitate | Politic


Florin Citu, pacalit cu selfieul
Foto: Hotnews
​Congresul PNL sau ziua când Florin Cîțu a fost huiduit în sală, dar votat la urne, iar miile de liberali veniți din țară în București s-au înghesuit la poze, la voturi și la mici. Un fost moderator TV a împărțit măști jurnalistelor, un fost președinte de partid a făcut pe MC-ul anunțurilor sanitare, un străin l-a păcălit pe Cîțu și s-a tras în selfie cu Orban, unui președinte i s-a pus sub picioare un covor proaspăt scos din țiplă, iar un liberal a agresat o jurnalistă pentru că filma haosul din fața cabinelor de vot. În timp ce în sală atmosfera semăna mai degrabă cu un meci de fotbal, afară s-a protestat cu un ciolan, iar la terase s-a sărbătorit cu un mic.

  • Vezi un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini ce nu s-au văzut la TV de la congresul PNL.


---

CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















23622 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:30)

    Casargoz [utilizator]

    Cred ca sunt destul de multi care nu s-au uitat la TV :) deloc.
    • +10 (18 voturi)    
      Caragiale a fost genial (Duminică, 26 septembrie 2021, 1:57)

      P.Antipov [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      Caragiale a surprins perfect caracterul politicianului român! Caracterizarea lui Caragiale, pe care o consideram umor, prin exagerarea unor caractristici în mod caricatural, înainte de 1990, s-a dovedit ca este adevarul care transcende vremurilor, si iese la suprafata neîntinat de cei 45 de ani de comunism.
      Viva la Revolucion!
      • +1 (3 voturi)    
        Cam asa (Duminică, 26 septembrie 2021, 11:22)

        Casargoz [utilizator] i-a raspuns lui P.Antipov

        Art. 23. (1) STB SA va monitoriza permanent gradul de încărcare a mijloacelor de transport pe care le deservește, în scopul diminuării aglomerației din vehicule și stații, mai ales la orele de vârf.
        ....

        La 8, o parte din popor, cu polițaiul și un taraf de lăutari, mergem la grădina Lipănescului . Un controlor matol neinghesuie la usa din fata..Ajungem la romexpo.

        Aci, pe iarbă, se-ncinge un ziafet nepomenit în analele celor mai bătrâne republice. Grătarele sfârâie aruncând în aer valuri de miros fierbinte și gras, ca niște altare antice pe cari se ard ofrande unui zeu tutelar. Canalele o dată deschise nu se mai închid. Boloboacele golite se rostogolesc hodorogind departe, ca niște ruginite instituțiuni ce nu mai corespund exigențelor moderne, și, în locul lor, se-mping cu greutate alte boloboace pline, ca niște reforme pe cari le reclamă spiritul progresist al timpului și interesele vitale ale societății. Ce veselie! ce avânt! ce entuziasm!… A! sunt sublime momentele când un popor martir sfarmă obedele și cătușele tiraniei și, aruncându-le departe, tare de dreptul său, fără ură, uitând trecutul odios, închină des, dar sincer, pentru sfânta Libertate și – te pupă! O!”
  • +26 (32 voturi)    
    Groaznic (Duminică, 26 septembrie 2021, 0:12)

    Dogul [utilizator]

    Scârbos. Știam că nu doar cei de la PSD pot fi groaznici. S-a reconfirmat.
  • +17 (23 voturi)    
    CE AM AJUNS (Duminică, 26 septembrie 2021, 1:10)

    burebista [utilizator]

    sa ne conduca puscariasi si hotii.
    • +10 (14 voturi)    
      Aveti fix ce ati votat (Duminică, 26 septembrie 2021, 7:12)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui burebista

      30% PSD, 25% PNL, adica 55% voturi pentru hoti.

      Asta ati vrut.
  • +9 (13 voturi)    
    Mai galagiosi, dar mai putini cei care nu vor in (Duminică, 26 septembrie 2021, 3:18)

    deval [utilizator]

    bratele Ciumei Rosii !!
  • -17 (25 voturi)    
    da, (Duminică, 26 septembrie 2021, 3:59)

    miculescu-rucar [utilizator]

    Romania traieste un moment istoric!
    Primul ministru Florin Vasile Cîțu reuseste in cateva luni sa curățe Guvernul, conducerea Partidului Național Liberal si implicit conducerea Camerei Deputaților de securiștii de generația a doua!
    Căci ce au in comun Orban, Drula, Voiculescu, Nasui & company?
    Ați ghicit! Tătici securiști!
    Urlă propaganda securistă iar in pauze scrâșnește din măselele incleștate in plăcuța ikea!
    Da, un moment memorabil!
    Succes in continuare!
    • +11 (15 voturi)    
      Vorbesti aiureli ! (Duminică, 26 septembrie 2021, 5:22)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Ludovic Orban s-a nascut in casa unui militean din Barsov si nu a unui securist.
      Taica-su lui Ludovic Orban a parasit Securitatea inainte sa se nasca Ludovic Orban.
      Cand era in Armata Ludovic Orban (anii '80) a fost contactat de Securitate (avand in vedere ce era inainte taica-su) pentru a fi facut Colaborator al Securitatii (in schimbul unor avantaje). Dar Ludovic Orban a refuzat. Ceea ce i-a adus probleme ca militar in termen.
    • +5 (11 voturi)    
      Memorabil sa vezi Secureii canibalizand!!! (Duminică, 26 septembrie 2021, 5:26)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Ca doar nu crezi ca betivul tzepar Catzu e Ingerul Alb!!!! C'monnn man, nu stii in ce tara traiesti?
    • +9 (13 voturi)    
      păcat (Duminică, 26 septembrie 2021, 10:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      că nu a curățat-o și de proști ca tine. Cine crezi că î-a plătit studiile lui cîțu în SUA? Mătușa Tamara? Ce e varanul felix, unul din membrii de marcă dintr-un gio care-l manevrează și pe iohannis, dacă nici judecătorii nu au reușit să-l absolve de eticheta oficială de securist?
  • +7 (11 voturi)    
    manevre ciudate (Duminică, 26 septembrie 2021, 6:36)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    sa nu-mi spuna mie cineva ca a castigat Citu pe bune. Asa brusc candideaza asa brusc a adunat langa el juma de partid liberal el intrand ultimul in partid fara sa fie mare membru fara sa se fi remarcat cu ceva bashca trecut controversat si castiga in fata lui Orban care orisicat nu se compara ca vechime si realizari pentru partid cu Citu. Plus ca si el si Rares au venit adusi de Orban pe superpozitii iar acum au intors brusc armele. Iar siguranta cu care si el si KWI tin de guvernare cu toata plecarea USR deci guvern minoritar pute a manevre specifice si nu m-ar mira ca USR sa revina. Oricum PNL nu mai e ce era si n-are nicio legatura cu PNL-ul lui Campeanu si Ratiu. De Bratieni nici nu poate fi vorba. Va dati seama ca in tara asta sunt forte (nu spun care) mai puternice decat voturile oamenilor. Da nu mai spuneti la nimeni.
    • 0 (0 voturi)    
      Ba da ! (Duminică, 26 septembrie 2021, 20:21)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui piticu_enigmatic

      A castigat pe bune. Asa cum si AUR a luat 10% la alegerile trecute, desi n-a auzit nimeni de ei pana cu 3 zile inainte.
  • +9 (13 voturi)    
    Genial (Duminică, 26 septembrie 2021, 10:39)

    Eu123 [utilizator]

    Cadrul final cu "sustinatorii" castigatorului, adica maxim 300 de persoane din cei 5000 de participanti, toti adunati in jurul scenei ca la spectacol, este unul care lasa mult de inteles.

    Nu imi place nici de Orban nici de Citu, insa e clar ca ultimul a fost votat pentru ca asa a trebuit.

    Legat de pandemie , distantare, etc, o jignire la adresa poporului. Nicio regula impusa, culmea, tot de ei, nu a fost respectata. Niste neseriosi, asta pentru a ma exprima frumos.
  • +3 (7 voturi)    
    dar (Duminică, 26 septembrie 2021, 10:40)

    codrean [utilizator]

    despre "criza" lui Rares ce ziceti ? Credam/ma temeam ca-l loveste apoplexia ! Cine-Ce l-o fi starnit asa ?
    Penibil !
  • +7 (9 voturi)    
    Ce nu s-a vazut la TV ? (Duminică, 26 septembrie 2021, 10:56)

    Rarara [utilizator]

    Mizeria, cloaca, oamenii gretosi, gesturile grotesti, atitudinea fata de tara si popor, gaturile grase si transpirate, pupaturile rau mirositoare, prostia crasa, parvenitismul, mitocania si proasta educatie. Sa mai spun ?
  • +2 (6 voturi)    
    Pa (Duminică, 26 septembrie 2021, 11:16)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Pa si PNLului. Zau, eu cu cine votez???????????????????(((
  • -3 (3 voturi)    
    tristete mare! (Duminică, 26 septembrie 2021, 13:09)

    miculescu-rucar [utilizator]

    ati pierdut!
    pas cu pas, Presedintele a scuturat copacul de scoafele catarate in el.
    astia au fost si mai sunt inca, artizanii dezastrului din Romania!
    au actionat la inceput acoperiti, pana au cucerit puterea economica, apoi, fara jena, sfidatori, au dat asaltul LA VEDERE, asupra puterii politice
    Felicitari Domnule Presedinte si succes in continuare! Nu aveti ce pierde,ci doar de castigat!