​VIDEO Jurnalistă bruscată de un membru PNL, la Congres: „Mi-a luat telefonul, l-a dat de pământ / Robert Sighiartău, responsabil cu organizarea, a întors spatele și a plecat. La fel și Bode și Motreanu”

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:49 Actualitate | Politic


Incident Congres PNL
Foto: Captura video
​O jurnalistă prezentă la Congresul PNL de sâmbătă relatează într-o postare pe Facebook cum a fost bruscată și împiedicată să filmeze, în timp ce se desfășura votul delegaților pentru alegerea președintelui partidului. Potrivit acesteia, un membru PNL „din echipa câștigătoare” i-a luat telefonul cu care filma și l-a trântit de pământ. Asta în timp ce - menționează ziarista - lideri liberali precum Robert Sighiartău, Lucian Bode și Dan Motreanu, martori la incident, au întors spatele și au plecat.

Jurnalista Iulia Gârbacea de la Știrile ProTV relatează că a fost vorba despre „un domn din echipa câștigătoare, deranjat teribil că filmam într-o zonă în care își dorea să nu fie ochi de jurnalist. M-a prins de mâna, mi-a luat telefonul, l-a dat de pământ și m-a făcut să mă învârt pe călcâie”.

„Nu asta m-a deranjat. Nu e o surpriză pentru nimeni că trăim printre astfel de oameni. M-a surprins însă că Robert Sighiartău, secretar general la PNL și responsabil cu organizarea, a întors spatele și a plecat, la fel cum a făcut și ministrul de interne Lucian Bode și europarlamentarul Dan Motreanu. Un mare mulțumesc”, a mai scris ea, prezentând și înregistrarea video cu incidentul.













Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10630 vizualizari

  • +9 (27 voturi)    
    I-ați votat (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:03)

    Shaolin [utilizator]

    spălați-vă pe cap cu ei.

    #cineNuVoteazăNuContează
  • +18 (32 voturi)    
    Filmarea pare a fi de la psd (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:10)

    TheFreeOne [utilizator]

    In special oamenii.
    In ce s-a transformat pnl-ul?
    Sau asa a fost dintotdeauna???
    • +17 (19 voturi)    
      Asa au fost. (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:21)

      lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      Atat s-a putut.
  • +8 (36 voturi)    
    mai rau ca pesedistii.. (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:12)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... si pungasii aia erau mai scrupulosi decat voi. nici catalin mitrariera sau cap-de-guma codrin stefanescu nu faceau d'astea.
    • 0 (20 voturi)    
      huh (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:13)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Pai tu mereu ai adulat pesedeaua cum ai ajuns sa versi ceva ca "mai rau ca pesedistii.."? Stapanii si-au schimbat ciorapii, gen?
    • +6 (14 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:27)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      fata de astia, mult hulitii pesedisti chiar sunt domni. hilar
  • +23 (35 voturi)    
    Hmmm (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:12)

    Sah [utilizator]

    Nimic nou...asa arata ''democratia'' penelista!!
    Se baga votul in urna doar dupa ce este verificat de sefi sau dupa ce este pozat de acestia, asa vor penelistii sa arate democratia in Romania!!
  • +25 (27 voturi)    
    "un domn" (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:26)

    cristi_an [utilizator]

    nu, domnii mei... e vorba de un cocalar, o rapandula, un incult, un parvenit, un "patru clase", un animal politic
    • +9 (15 voturi)    
      pe scurt (Duminică, 26 septembrie 2021, 0:08)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      un neoliberal oriental
  • +21 (27 voturi)    
    Daca asta face unei jurnaliste, atunci (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 22:42)

    lumi74321 [utilizator]

    devine foarte clar ce poate face unui om obisnuit.
    • 0 (2 voturi)    
      . (Duminică, 26 septembrie 2021, 16:26)

      v.dela [utilizator] i-a raspuns lui lumi74321

      nu om obisnuit, cred ca uiti ca ghertoiul barbat roman...este un misogin romantic.
  • +5 (17 voturi)    
    Știți foarte bine că nu vorbim de penelisti (Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:29)

    Addi [utilizator]

    Echipa "câștigătoare" sunt gunoaiele de la PDL fost FSN , vechi amici ai PSD. Despre asta vorbim. Dar dacă unora le place sa mănânce ceva urat mirositor, trebuie sa ii suportam, nu? Dar pentru ceilalți, daca nu este clar. PNL= Orban și cu liberalii din jurul lui inclusiv Bolojan, Motreanu etc, echipa "câștigătoare"= PDL = FSN = PSD. Frați, dar nu de cruce, ci secera și ciocanul.
  • +1 (9 voturi)    
    Prostii. (Duminică, 26 septembrie 2021, 15:15)

    asavreau [utilizator]

    Nu cred că ziarista este atât de proastă să nu știe că se poate adresa procuraturii dacă ia fost îngrădit dreptul de a-și desfășura activitatea. Deci ,spusele sunt petarde pe metoda SECU.
    • -2 (2 voturi)    
      n-ai cum să scuzi așa ceva (Luni, 27 septembrie 2021, 4:56)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      măi nefericitule, putea fi o persoană din propriul anturaj. Ce mai ziceai atunci ? O mai trimiteai atunci să facă plângere la... procuratură ?!
      • +1 (1 vot)    
        Măi fericitule ! (Luni, 27 septembrie 2021, 9:04)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui zavalitaa

        Respectă dacă vrei să fii respectat.