Consilier județean PSD, atac suburban contra lui Clotilde Armand: ”În Franța era răpită și violată zile în șir”

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 10 iunie 2021, 8:22 Actualitate | Politic


Atac Ioan Micu
Foto: Facebook
Consilierul județean PSD Ioan Micu a atacat-o în mod suburban pe Clotilde Armand într-un comentariu pe Facebook, acuză președintele CJ Vrancea, liberalul Cătălin Popa într-o postare pe rețeaua de socializare.

Într-un comentariu la o postare a deputatului USR Ionuț Moșteanu, în care acuza agresarea în trafic a primarului sectorului 1, consilierul PSD de Vrancea a scris că ”în Franța era răpită și violată zile în șir, aoleuu stai că asta îi convenea bebelușei albe de Guadelupe”.

După ce un alt utilizator Facebook i-a atras atenția că nu îi face cinste mesajul, Ioan Micu a replicat că ”este un pamflet și trebuie tratat ca atare”.

Liderul CJ Vrancea a spus că ”Ioan Micu a depășit orice limită a bunului simț în ceea ce privește exprimarea pe paginile de socializare (...) Acesta este comentariul incalificabil postat de Micu, personaj care și-a dat arama pe față, oferind publicului măsura caracterului său îndoielnic”.

Cătălin Popa a dăugat că ”în condițiile în care Ioan Micu este consilier județean, gestul său afectează și imaginea instituției, motiv pentru care solicit public conducerii PSD Vrancea (care o mai fi că nu se știe prea bine), sancționarea membrului social-democrat pentru derapajul de care a dat dovadă. Trebuie să ne delimităm clar de astfel de ieșiri necontrolate. Respectul și decența trebuie să primeze indiferent de culoarea politică a celor care ajung să aibă opinii contrare.”



USR-PLUS a condamnat "violența inacceptabilă" asupra lui Clotilde Armand de joi dimineață și a spus că în ultimele săptămâni Armand a fost hărțuită tot mai agresiv, după ce a deranjat grupurile de interese "abonate la banii publici".

Criza gunoaielor din Sectorul 1 este departe de a se fi încheiat, după ce a eșuat încercarea prefectului Capitalei, Alin Stoica, de a media conflictul între primarul Clotilde Armand și firma de salubrizare Romprest. Cele două părți nu au reușit să ajungă la un acord, în timp ce decizia privind instituirea stării de alertă în sector, cerută de Clotilde Armand, este amânată din nou de către prefect, care spune că încă nu a primit raportul Gărzii de Mediu.

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, spune că miercuri dimineață, când era în mașină, la semafor, un bărbat agresiv ar fi lovit cu pumnii în geamul autoturismului și ar fi încercat să îi deschidă portiera.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13952 vizualizari

  • +53 (69 voturi)    
    In apararea PSD... (Joi, 10 iunie 2021, 8:26)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nu mi se pare derapaj deloc. E fix pe traiectoria clasica a PSD-ului. Intotdeauna au jignit poporul. Fie prin vorbe, fie prin fapte, fie prin legi. Nu le-a pasat si nu le va pasa. Chit ca noi le platim salariile.

    Dar cum Romania e tara mafiotilor, o sa-si maxim o palma peste fata si atat. Auzi la el, „pamflet”. Si ca sa fie sfidare la maxim, politicienii pot scrie ce vor despre noi si e ok. Daca noi o facem, ne fac plangere penala ca nu avem voie.

    Sa nu uitam...

    https://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-21688323-primaria-bucuresti-consilier-usr-plange-fost-facuta-prostituata-coleg-din-psd.htm

    Deci de ce ne-ar surpinde un astfel de comportament acum?
    • +10 (28 voturi)    
      Tot in apararea PSD-ului (Joi, 10 iunie 2021, 9:32)

      serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      E exact genul de mitocaneala care i-a adus la putere atatia ani. E pe sufletul romanului, e ADN-ul lui.
      • -12 (18 voturi)    
        Stai putin ,Base era la PSD??? (Joi, 10 iunie 2021, 11:02)

        MTG [utilizator] i-a raspuns lui serbanTeodor

        Stai putin ,Base era la PSD??? Cand a castigat mitocanul in fata arogantului de la Sorbona???
      • +3 (5 voturi)    
        Știe el ce spune. (Vineri, 11 iunie 2021, 8:28)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui serbanTeodor

        Așa sunt toate femeile din PSD. Nu reacționează nici-o pesedistă la asta. Gabi Firea, Olguța Vasilescu, Rovana Plumb, Viorica Dăncilă și altele, chicotesc când își amintesc ce orgii făceau la instruirile de partid. Ăsta-i PSD, un partid de hoți, destrăbălați, traficanți de carne vie.
        • +1 (1 vot)    
          Cu ce e mai buna parerea ta decat parerea lui? (Vineri, 11 iunie 2021, 21:36)

          MTG [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          Cu ce e mai buna parerea ta decat parerea lui? Aceeasi marie, cu alta palarie. Fiti atenti voi astia care semanati furtuna
    • +24 (34 voturi)    
      Dacă ciocoflenderul primitiv este (Joi, 10 iunie 2021, 10:12)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      întrebat ce este ăla un PAMFLET ,el va răspunde
      că este un soi de pește dintr-o baltă din județ.
      Ce papagali populează politica din România!?
    • -12 (24 voturi)    
      Ia sa te uiti (Joi, 10 iunie 2021, 11:13)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Tu si la toti USR-istii si toti rezistii ce spume aveau la gura cand era PSD la guvernare si cata ura, venin si mitocanie presarate si cu injuraturi suburbane vomau ca turbatii zi si noapte, de nu se mai opreau si nu se mai saturau.

      Ce a facut acum PSD-istul asta este urat, dar toata adunatura USR-ista, rezistii si unii PNL-isti era mult mai agresiva si mult mai toxica, astia fiind si turma cea mai mare, cu milioane de astfel de badarani si needucati.

      Un PSD-ist sau mai multi needucati nu pot bate in niciun caz toata adunatura aia de badarani si mitomani care se situeaza in celalalt spectru politic.

      Pentru un PSD-ist ne spargem noi capetele, dar pentru milioanele de rezisti nesimtiti nu mai scriem cateva zeci de mii de articole?
    • +5 (9 voturi)    
      Ba da, (Joi, 10 iunie 2021, 12:26)

      harry01 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      trebuie sa ne suprinda. Solutia acum este simpla, afara din partid si adio cariera politica, "if they have balls". Asta ar insemna normalitate.
  • +25 (41 voturi)    
    hehe (Joi, 10 iunie 2021, 8:29)

    transpenibilus [utilizator]

    PSD nici nu stii
    Ce distrus esti si devi!
  • +33 (45 voturi)    
    și? (Joi, 10 iunie 2021, 8:31)

    nahir [utilizator]

    atât? Nicio amendă, măcar, pentru țopârlanul cocoțat consilier județean? Ciolacu nu i-a nicio atitudine? Nici măcar de formă, sau postarea oligofrenului intelectual îi place?
  • +35 (51 voturi)    
    Doamne fereste!!! (Joi, 10 iunie 2021, 8:35)

    dandra [utilizator]

    Ce specimene avem la conducere si ne mai intrebam de ce merg lucrurile atat de rau in tara asta.

    Pai din cauza asta, fratilor!!!

    In Franta, astfel de comentarii erau pedepsite cu inchisoare si am fi vazut atunci daca i-ar fi placut siluirea la dusuri domnului CONSILIER JUDETEAN IOAN MICU.

    Noapta buna, Romania!
  • -30 (46 voturi)    
    treaba cu rapitul si violatul nu sunt de acord.. (Joi, 10 iunie 2021, 8:37)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... dar treaba cu convenitul, categoric.
    • +11 (17 voturi)    
      Depinde foarte mult (Joi, 10 iunie 2021, 13:53)

      Li Zing [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      De care parte a violului esti. E ca la pistol.
    • +10 (16 voturi)    
      Dar despre prostie,marlanie,mitocanie (Joi, 10 iunie 2021, 13:59)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      nesimtire,ce parere ai?Ca dovezi ai dat destule
      • -9 (15 voturi)    
        off... (Joi, 10 iunie 2021, 14:28)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

        ... am mai topic un fulgisior pe internet :(
  • +30 (46 voturi)    
    Animal protejat politic (Joi, 10 iunie 2021, 8:52)

    plain vanilla [utilizator]

    Cu riscul de a jigni animalele, pentru ca nu au la dispozitie atata creier ca zestre biologica, scoala si societatea care sa le impuna reguli
    Asta arata cat de mare e inapoierea noastra ca natie, daca toleram instigari si amenintari cu viol si violenta fizica; si totodata cat de mare e deranjul si presiunea pe banii pesedeului si a cui o mai fi bagat in situatia cu gunoaiele
  • +21 (41 voturi)    
    Mafia gunoiului e foarte puternică! (Joi, 10 iunie 2021, 8:54)

    nick24 [utilizator]

    La ce să ne așteptăm? Iar psdiștii erau cei care beneficiau de eventualele procente din contracte.
    • +12 (20 voturi)    
      Asa (Joi, 10 iunie 2021, 9:07)

      Akylas [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      Exact asa cum scrii, mafia gunoiului face parte din PSD, cine se aseamana se aduna....
    • +7 (21 voturi)    
      Nu doar ei - si penelistii la fel (Joi, 10 iunie 2021, 9:44)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      doar ei au inventat contractul pe viata cu Romprest.
  • -10 (24 voturi)    
    Rusinos. (Joi, 10 iunie 2021, 9:00)

    AndreiSo [utilizator]

    Dar, cine seamana vant, culege furtuna.
    Mai tineti minte cum incurajati voi injuriile la adresa lui Dancila, Dragnea, Sosoaca...?
    Probabil ca vor mai trece vreo cinci ani pana se calmeaza nervii. Asta daca nu apare un nou Ioha, care sa atate poporul...
    • +5 (11 voturi)    
      baiatele, esti in eroare generala (Joi, 10 iunie 2021, 14:32)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSo

      pe toate planurile!
      1. care voi? si ce legatura are voi cu un ales public si platit din banii mei?
      2. daca "noi" am injurat, inseamna ca "noi" am semanat vant. ce treaba are madam primarita cu culesul furtunii?
      3. ce termen de comparatie exista intre niste nulitati penale + tradatori de tara si primarita sectorului 1 ?
      tu daca injuri un hot sau un boschetar pentru ceea ce fac ti se pare normal ca altcineva sa te injure pe tine pentru ceea ce esti, in replica?
      singurul lucru rusinos din postarea asta este logica ta
      • -1 (9 voturi)    
        rusinica (Joi, 10 iunie 2021, 18:16)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        Pai, poate-ti amintesti de un cetatean pe nume Iohanis, care zicea catre popor ca "m--e Pee-See-Dee" e un mesaj politic! Pai, o fi si asta la fel.De ce nu!
    • +2 (6 voturi)    
      poate ne aduci aminte cand un ales USR/PNL (Joi, 10 iunie 2021, 18:10)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSo

      A spus ca violarea lui madam Firea ar fi un fapt normal? Aud? inca mai cauti?
      Faptul ca eu s-ar putea sa fi spus ceva de tipul "s-o f. cainii" e alta poveste. Una ca nu sunt ales sau membru de partid si al doilea ca la fel de bine puteam sa o bag in aia masii.
      Pricepi diferentele?
  • -12 (28 voturi)    
    Asta afacut si usr-ul cand era in opozitie (Joi, 10 iunie 2021, 9:00)

    jackalphonse [utilizator]

    faceau glume badaranesti la adresa celorlalti. Acum cucoana culege ce au semanat. Coruptii pesedisti (adica toti) fac spume la gura ca banii vor fi luati de coruptii useristi si penelisti.
    • +4 (6 voturi)    
      ne dai un exemplu? (Joi, 10 iunie 2021, 18:12)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Hai te rugam, ca de generalitati suntem satui.
  • +13 (21 voturi)    
    Pamflet? (Joi, 10 iunie 2021, 9:01)

    J.C.Denton [utilizator]

    Curat pamflet, Nene Iancule! Adevărat, politica partidului domnului consilier județean impune ca toate pamfletele să fie cu violuri și cuțităreală. Dacă cere partidul...
  • +15 (21 voturi)    
    Deci (Joi, 10 iunie 2021, 9:05)

    Akylas [utilizator]

    Asta este nivelul ciumei rosii, n-avem ce face, mai mult nu pot tovarasii....
    RUSINE !!!
  • +11 (19 voturi)    
    Nu era (Joi, 10 iunie 2021, 9:19)

    Nimeninimic [utilizator]

    ceva manelist/cantaret recent trimis in judecata pt instigare la ura? Asta de ce nu e?
  • +2 (20 voturi)    
    nimicu (Joi, 10 iunie 2021, 9:28)

    di livio [utilizator]

    no, ni la micu, pamflet cu instigare la violență...în Franța nimicu era deja săltat la ora asta, milițienii francezi erau deja autosesizați...în România lu Bode e liniște și pace, România e o țară tot mai sigură, sînt încătușați numa fraierii care nu poartă botnițe
  • -8 (18 voturi)    
    In Franta (Joi, 10 iunie 2021, 9:29)

    Nissan [utilizator]

    Asta nu se intampla. Franta este tara compromisului cu orice pret. Nu exista dispute politice, exista un consens social pentru liniste, poate doar cazuri de anarhism gen vestele galbene. Toata lumea merge intr-o singura directie, fara dreapta sau stanga, cu partide absolut identice. Singurele exceptii sunt autoritarismul lui Macron si ultranationalismul lui Le Pen.
    Venind in directia “Guys.,.” mai degraba as zice”...fuckin’ amateurs”.
  • +14 (22 voturi)    
    Mafia gunoaielor umane (Joi, 10 iunie 2021, 9:51)

    Alex2009 [utilizator]

    Asta e PSD.
    Acest ... partid... e cauza principala a mizeriei din politica romaneasca.
    Cand este prins furand, striga "Hotii !", cand i se spune adevarul, insulta si ameninta.
    Pana nu va fi desurubat definiyiv din centrele de putere, PSD va face numai rau, din ce in ce mai rau.
  • +13 (23 voturi)    
    Poporul roman este primitor si nu este rasist!!! (Joi, 10 iunie 2021, 9:56)

    vuka [utilizator]

    Romanul nostru este primitor si harnic, cu frica lui Dumnezeu. Nu a fost si nu este rasist.
    Insa, cu parere de rau, din ce in ce mai putini romani se incadreaza in aceasta categorie, iar specimenele de teapa lui Ioan Micu domina peisajul autohton, unde lipsa bunului simt pare ca reprezinta o virtute.
  • +11 (21 voturi)    
    Rezistenta gunoaielor (Joi, 10 iunie 2021, 10:21)

    comentacu [utilizator]

    Gunoaiele apara gunoaiele...
  • +9 (11 voturi)    
    Solo? (Joi, 10 iunie 2021, 10:34)

    miha1123 [utilizator]

    Chiar trebuie lasata femeia asta singura sa se lupte cu mafia Gunoiului care nu e suprinzator ca are sustinere PSD. Colegii ei de partid, juristi, haideti ca este moment.
    • -1 (5 voturi)    
      exact (Joi, 10 iunie 2021, 14:17)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui miha1123

      In afara de un singur coleg care a luat atitudine, USR-ul nimic! Nici ceilalti primari USR-isti, nici Nicusor, nimeni, nimenica!

      Mai mult decat interesant! Inseamna ca D-na Armand ii incomodeaza pe multi si si mai multi au ganduri umede. Probabil ca acum se roaga si pun la cale niscai planuri, doar, doar or scapa de ea. In primul rand din USR-PNL.
      • -4 (6 voturi)    
        exact (Joi, 10 iunie 2021, 18:07)

        atc [utilizator] i-a raspuns lui revo

        E logic ce spui: toti ceilalti sunt nebuni ( inclusiv din USR - PNL) pentru ca nu o sustin. Noroc cu primaritzatza ca salveaza onoarea natziei romane!
  • +7 (9 voturi)    
    PSD-istul Ioan Micu saliveaza ! (Joi, 10 iunie 2021, 10:41)

    Cugetator [utilizator]

    Este adevarat ca Clotilde Armand este destul de aratoasa si graseiaza, dar acest PSD-ist Ioan Micu nu trebuie sa se duca in Franta , ca poate viola si in tara, desigur daca e capabil!
  • +6 (8 voturi)    
    Ambasada Frantei (Joi, 10 iunie 2021, 10:56)

    Levellers [utilizator]

    are vreo atitudine vis- a-vis de abjectiile debitate de acest politician roman, reprezentant, pana la urma, al clasei politice romanesti ?
    • -8 (8 voturi)    
      Reactie (Joi, 10 iunie 2021, 18:08)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

      Da: je m'en fiche de votre tzatza de Guadeloupe!
      • +4 (4 voturi)    
        Psd in actiune (Joi, 10 iunie 2021, 19:38)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui atc

        N-ai putut sa te abtii, nu-i asa?
        E in firea ta si a psd-istilor de frunte sa injure mizerabil?
        Pai atat ai inteles tu?
  • +11 (11 voturi)    
    Ce spune ministrul de interne despre atacurile ast (Joi, 10 iunie 2021, 11:04)

    lidiavrajitoru [utilizator]

    Nu am vazut o pozitie oficiala a ministrului de interne vis-a vis de amenintarile fizice si morale asupra acestei femei. Avem pentru primele dati in istorie, primari bine intentionati care vor sa faca treaba, dar in acelasi timp sa puna capat unor practici super oneroase si unor contracte care nu isi justifica sumele platite pentru serviciile prestate. Oare Clotilde nu ar trebui sa aiba de acum una agent la usa la primarie sau acasa, pentru a nu-i fi pusa viata in pericol? Vom ajunge sa facem treaba cu paza, pentru ca lichelele vechilului regim inca se mai incordeaza!
    • +8 (10 voturi)    
      nici nu vei vedea (Joi, 10 iunie 2021, 14:18)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui lidiavrajitoru

      Bode este PARTE din problema nu solutia de rezolvare. Faptul ca bode urmeaza si se muleaza pe o linie fooooarte lunga de cretini in fruntea unui minister extrem de important pentru tranzitia Romaniei de la comunism-primitivism catre civilizatie, nu este deloc intamplator.
      Prin punerea lui Bode acolo, ni s-a dat clar un mesaj: "guys, still it's not going to happen!" cu toata greata din era dragnea, ramanem in continuare la comunismul cu fata umana din Romania.
      Daca vreti reforma cu adevarat, va fi din nou un 10 august, vor fi violuri (ca in postarea acestui animal), vor fi crime, arestari etc.
      Deci nu fortati lucrurile, acesta este mesajul.
      N-o vad bine pe Clotilde, Romania este un Belarus cu fata europeana, fara un singur dezaxat la butoate.
      atat timp cat psde-ul este tratat ca partid politic si nu ca grupara de criminalitate organizata, lucrurile nu vor evolua in tara asta.
  • +9 (13 voturi)    
    mda (Joi, 10 iunie 2021, 11:04)

    SoulSearcher [utilizator]

    imi place cum lumea are impresia in continuare ca a ajunge politician inseamna sa fii un om inteligent, cult, sa dai un exemplu la altii.. etc

    cand de fapt a fi politician inseamna reversul... bisnitari, oameni fara capat, fara vreo meserie, dar cu gura mare si cu cine stie ce sume de bani obtinute mai putin legal...

    aceasta e definitia unui politician, cel putin in tari bananiere precum Romania :DDDD
  • +6 (10 voturi)    
    astia sunt alta rasa (Joi, 10 iunie 2021, 11:08)

    tusnami [utilizator]

    nu poti sa ii mai bagi in vreo categorie.

    imbuibati din banii statului si ai mafiotilor, intangibili pentru ca se ascund dupa zidul sistemului, fac parte din marea famililie a politicienilor murdari sau a interpusilor lor. ce sa le faci?
  • -7 (15 voturi)    
    O poza face cat o mie de cuvinte : usr-isti la lu (Joi, 10 iunie 2021, 11:31)

    muscha mbanana [utilizator]

    contractul cu romprest a fost facut de chiliman de la pnl !!! sa fie clar , nu are nici o treaba cu psd , deci fiti corecti , iar despre clotilde , sa zica cineva daca a facut ceva pentru cetatenii din sect.1 de cand a devenit primarita cu ajutorul usr, ! mai tineti minte poza cu " usr-isti la lucru " , ce aveau in rucsacurile alea ?o poza face cat o mie de cuvinte , asa ca vom suferii pana pleaca madam clotilde !
    • +6 (12 voturi)    
      2 precizari (Joi, 10 iunie 2021, 14:27)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      1. chiliman este un psd-ist ca morala si comportament, nu ma intereseaza din ce partid face parte. El este un comunist-psd-ist. PUNCT. Deci contractul are treaba cu psd-ul, psdismul este o stare de mizerie transpartidica
      2. daca s-au furat voturi la S1 (si tare mult astept rezultatul anchetei dar VA GARANTEZ CA NU VA FI NICIUN rezultat) s-a atentat asupra unui drept fundamental al cetateanului si trebuie arestari imediate (indiferent de culoarea vinovatului). CEEA CE VA GARANTEZ ca nu se va intampla pentru ca institutiile statului au durere fix in C de cetatean si de drepturile lui.
      de 83 de ani se fura voturi in Romania, acest lucru a devinit cronic, face parte din viata normala!
      • -2 (8 voturi)    
        Nu ai dreptate daca ai gura mare ! (Joi, 10 iunie 2021, 17:44)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        E clar , cu toate istericalele ei , e obligata sa plateasca ! nu are pic de scoala de drept , sau macar simtul justitiei , adica , stai stramb si judeca drept ! De fapt , toti usr-isti pe asta s-au bazat , ca daca au gura mare , au si dreptate ! Imi pare rau pentru ei , sunt generatia noua , dar sunt naivi rau de tot si cred ca pamantul se invarte din momentul in care s-au nascut ei , s-au inselat amarnic , dreptul se numeste ROMAN si are 2000 ani vechime , mai au putin si o cotesc spre BLM , cu o mica schimbare : usr -LM ! Caraghios , nu !?
        • +3 (5 voturi)    
          Rusinos, dar adevarat (Joi, 10 iunie 2021, 19:43)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

          Istericale?
          Pe asta te bazezi, pe etichetari murdare gen psd?
          Mda, orientarea ta politica e evidenta, cu fiecare postare.
          Treaba ta.
          Dar in rest... ai inteles ceva?
          Ti se pare normala atitudinea tov. Micu ?
          Sau esti orbit de politica si de iubirea netarmurita a psd ?
    • +2 (6 voturi)    
      ia zi banana, daca Chiliman era PNL-ist de ce (Joi, 10 iunie 2021, 18:40)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      Consilierii psd-istii apara cu dintii acum contractul? (cot la cot cu pnl-istii, intradevar)
      Da, Clotilde face realmente ceva pentru cetatenii din s1 si anume le salveaza banii dati unor mafioti.
      Bani care pot fi folositi in alta parte.
  • +11 (15 voturi)    
    In nota cunoscuta (Joi, 10 iunie 2021, 11:57)

    radu222 [utilizator]

    PSD-ul ne-a facut robi pe viata pe toti care platim taxe si impozite, el a dat legile pentru pensii speciale si pentru salarii desantate. Este cunoscut dispretul pe care-l are pesedeaua fata de popor, asa ca nu ma mira daca lanseaza jigniri de cea mai joasa speta la adresa celor care incearca sa faca ceva pentru platitorii de taxe, in cazul de fata sa mai salveze din banii contribuabililor din Sectorul 1.
    Ce ma mira, este faptul ca boborul, de 30 de ani, a votat majoritar cu PSD-ul. Deci ii place sa fie sluga, ii place sa fie jefuit si jignit.
    • -3 (7 voturi)    
      atributii primar (Joi, 10 iunie 2021, 18:30)

      atc [utilizator] i-a raspuns lui radu222

      Vezi ca atributiile primarului implica si :
      "a) coordonează realizarea serviciilor publice de interes local,.." ; adica, inclusiv salubritaea sectorului. NICAIERI in atributiile primarului NU este prevazuta "lupta cu mafia" si NU este platita din bani publici pentru asta.Poate ca , in caz de suspiciuni rezonabile, ar trebui sa se adreseze DIICOT?!
  • +7 (9 voturi)    
    Micu rimeaza cu nimicu' (Joi, 10 iunie 2021, 12:02)

    John M. [utilizator]

    sau cu piticu', desi marlanu' abject se crede buricu'...
  • +8 (12 voturi)    
    sa ne miram? (Joi, 10 iunie 2021, 12:05)

    Atlantic [utilizator]

    Nu ma mira,este nivelul de cultura si civilizatie a marii majoriitati a politicienilor psd si a votantilor pds.
  • +7 (11 voturi)    
    asa a inceput si asaltul Capitoliului (Joi, 10 iunie 2021, 14:14)

    revo [utilizator]

    Cu instigari. Nu credea nimeni c-o sa se intample ceva, dar s-a intamplat.
  • +2 (2 voturi)    
    Limbaj suburban? (Vineri, 11 iunie 2021, 11:29)

    vital [utilizator]

    Limbaj de criminal!