Cu mască, fară mască: Poză de grup la PSD/ Ciolacu: ”masca este obligatorie doar în interior”

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 22 mai 2020, 23:51 Actualitate | Politic


Poza de grup la PSD
Foto: Facebook
Marcel Ciolacu a postat vineri seara pe pagina sa de Facebook o poză realizată în Moldova alături din colegii din PSD. Nimeni nu poartă mască, iar distanțarea socială nu este respectată. Paul Stănescu, Ionel Arsene, Dan Nica, Marian Oprișan și Constantin Buzatu sunt alături și ei de șeful PSD.

Criticat la comentarii, Ciolacu s-a justificat spunând că ”masca nu este obligatorie în aer liber”.

Ciolacu fusese surprins luni și în Parlament, în timpul audierii, fără mască de protecție.

Liberalii au profitat de faptul că șeful PSD, Marcel Ciolacu, și-a dat jos masca de protecție în timpul ședinței Parlamentului. Primul, liderul deputaților PNL, Florin Roman, care i-a amintit că potrivit legii masca se poartă în spațiile închise.

„Chemați-l pe Vela să mă aresteze”, a replicat Ciolacu.

Ciolacu a susținut apoi că a renunțat la masca de protecție luni pentru că are deviaţie de sept. El spune că ar fi depistat această afecțiune "cu ocazia leșinului" din conferința de presă din 10 mai.

"Sub o formă de glumă, am vrut să transmit că, cu adevărat, am o suferinţă la nas, dar o să lămurim lucrurile. Am o deviaţie de sept depistată cu ocazia leşinului”, a răspuns Marcel Ciolacu.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5091 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    o ceata (Sâmbătă, 23 mai 2020, 0:21)

    panduru [utilizator]

    de derbedei. Nu amenda este solutia pentru astia...
    • +10 (12 voturi)    
      O Drona (Sâmbătă, 23 mai 2020, 7:40)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui panduru

      Care a mantuit pe acel iranian
  • +10 (10 voturi)    
    astora (Sâmbătă, 23 mai 2020, 2:00)

    ..13 [utilizator]

    Trebuie sa le spui multe, sa faci si niste desene ca altfel nu inteleg.
  • +13 (13 voturi)    
    Grup (Sâmbătă, 23 mai 2020, 6:24)

    sipu [utilizator]

    ”mafiot organizat” .............
  • +5 (5 voturi)    
    domnul Ciolacu (Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:02)

    SiveTamy1 [anonim]

    cum au reusit acesti indivizi s a patrunda la conducerea pPSD uluis a faca din acest partid o nulitate,indivizii rai cu ganduri si apucaturi neloiale pentru tara ,.??????acest partid reprezrnta vointa cmajoritatii oamenilor ,nu ai cui s a te adresezi,,e trist./
  • +8 (8 voturi)    
    adrianiliuta67@hotmail.com (Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:05)

    adrian67 [utilizator]

    As propune un titlu pentru poza ,,Grup de prosti odihnindu-se,,
    • +7 (7 voturi)    
      Prosti (Sâmbătă, 23 mai 2020, 9:36)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui adrian67

      sunt alti , ei mizeaza pe prostia altora ..........
  • +9 (9 voturi)    
    Buluc.Ca oile. (Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:11)

    asavreau [utilizator]

    Niște dobitoci care se pretind oameni politici.
  • +8 (8 voturi)    
    Uitati-va bine la ei: (Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:28)

    John M. [utilizator]

    marlani, agramati, inculti, badarani, mocofani, cioflingari, hoti, smecheri, chiulangii, mincinosi, ipocriti, prosti de 2 lei gramada, ASTIA NE CONDUC IN CAZ CA SE MAI INTREABA CINEVA DE CE ROMANIA E IN CACAT.
    • +6 (6 voturi)    
      Bravo . . (Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:11)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      . . . nu cred ca as fi gasit 12 epitete care sa acopere toata sleahta din fotografie!
    • +5 (5 voturi)    
      da, avem o problema... (Sâmbătă, 23 mai 2020, 13:17)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Oamenii astia au fost aruncati in fata si votati...

      Adica asa cum este sacul tot asa este si peticul...
      corectia este grea, se incearca de peste 30 de ani si tot cam asta iese...

      Poate acum sa mai se schimbe ceva.
      Zic ca se poate!
  • +6 (6 voturi)    
    Bai . . . . (Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:09)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . nu v-a intrat in cap ca legile sunt facute doar pentru pulime? Asa ca ciocul mic!
  • +6 (6 voturi)    
    Niste "bagabonti" (Sâmbătă, 23 mai 2020, 15:16)

    Un cetatean neturmentat [utilizator]

    O bataie de joc din partea acestei gasti. Liderii PSD s-au considerat intotdeauna deasupra legii.
    Prost e cel care ii va mai vota. (Recunosc ca am gresit si eu, in urma cu niste ani... buni...)
    Una e opozitia normala, corecta, in zona politica, si cu totul altceva acest comportament golanesc de grup, exemplu pentru altii din societate care atat asteapta!!! Sigur ca n-o sa-i aresteze nimeni, dar figurile astea de intangibili spun multe despre ce putem astepta IARASI din partea lor, daca - Doamne fereste - ar veni iar la putere.