Ciolacu susține că a renunțat la mască în plenul Parlamentului pentru că are "o suferinţă la nas": Am depistat-o cu ocazia leșinului

de I.H.     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2020, 11:06 Actualitate | Politic


M.Ciolacu
Foto: Hotnews
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, susține că a renunțat la masca de protecție luni, în timpul audierii premierului Ludovic Orban în plenul Camerei Deputaților, pentru că are deviaţie de sept. El spune că ar fi depistat această afecțiune "cu ocazia leșinului" din conferința de presă din 10 mai.

"Sub o formă de glumă, am vrut să transmit că, cu adevărat, am o suferinţă la nas, dar o să lămurim lucrurile. Am o deviaţie de sept depistată cu ocazia leşinului”, a răspuns Marcel Ciolacu, marţi, întrebat de ce nu a purtat mască în plen, potrivit Mediafax.

Liderul PSD, Marcel Ciolacu, și-a dat jos masca de protecție în timpul ședinței de luni a Parlamentului. Liderul deputaților PNL, Florin Roman, i-a amintit că, potrivit legii, masca este obligatorie în spațiile închise. "Chemați-l pe Vela să mă aresteze”, a replicat Ciolacu. Roman a insistat și a cerut dezinfectarea tribunei și microfonului.

Premierul Ludovic Orban a spus luni seară că liderii PSD și Pro România pot fi amendați pentru că nu au purtat mască în timpul ședinței Parlamentului. "Pot fi amendați. Oricum, un comportament total incorect, din partea unora care se pretind lideri. (...) A fost o decizie a lor să nu poarte mască. Ei se consideră deasupra legii. Este foarte ilustrativă pentru mentalitatea lor în raport cu legea”, a spus Orban, la B1 TV, întrebat dacă Marcel Ciolacu și Victor Ponta pot fi amendați pentru că nu au purtat mască într-un spațiu închis, așa cum prevede legea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3020 vizualizari

  • -40 (44 voturi)    
    pot fi amendați (Marţi, 19 mai 2020, 11:17)

    di livio [utilizator]

    și ăia care nu pot să respire cu mască?...la temp de 35-40...pot fi oameni cu boli de inimă de care să nu știe, intere pă cineva?...esperții Tătaru, Rafila?...sau noul c19, supermegaespert în cele ce sînt și cele ce vor veni, adica Arafat...în cîte țări e obligatorie masca?...dictatoru Belarus nu obligă, ieropeanu fikusz obligă...pînă la primu decedat cu masca pe figură, după aia n-o mai fi obligatorie
    • +26 (28 voturi)    
      lasati... (Marţi, 19 mai 2020, 11:29)

      ccc745 [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Crezi ca or sa respire mai bine de pe un pat de spital? Regulile sint pentru toata lumea. Nu poti, stai in casa, cineva o sa te ajute
        ()
    • +31 (35 voturi)    
      /// (Marţi, 19 mai 2020, 11:31)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Asa este, in parlament erau 40 de grade si in plus are si hemoroizi deci nu putea sa poarte masca
    • +23 (27 voturi)    
      Penibil, precum ciolanul pzdist! (Marţi, 19 mai 2020, 11:41)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      di livio, ca de obicei, comentarii fara sens! Recompensa: minusuri pe linie!
        ()
    • +10 (14 voturi)    
      Heh (Marţi, 19 mai 2020, 11:54)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Ce zici tu, ciolovecule, sunt categoriile de risc major care nu au ce cauta afara din casa la 40 de grade. Si, oricum, masca nu este obligatorie in aer liber. In rest toata lumea masca pe figura ca nu crapa cateva minute daca o poarta.

      Dar de ce sa nu agiti tu lucrurile un pic si de ce sa nu te dai cu fundul de pamant un pic, nu?
    • +9 (13 voturi)    
      Sa vezi INTUBAT (Marţi, 19 mai 2020, 12:22)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      ce bine respiri” , si dupa ce te chinui asa o perioada ,vine una” si trage linie . Te duci unde meriti ...............
    • +9 (13 voturi)    
      Are dreptate!! (Marţi, 19 mai 2020, 12:26)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Nasul fiind de lemn - ca la orice Pinocchio - sigur că nu putea să respire cu... mască!
        ()
    • 0 (0 voturi)    
      Cel care nu poate să respire cu mască (Miercuri, 20 mai 2020, 13:20)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      să stea acasă... Domnul Ciolacu nu este mai presus de lege doar pentru că s-a cocoțat și a fost cocoțat de ticăloși în fruntea camerei deputaților. Să-și ia concediu medical, nu să disprețuiască legea în mod public și ostentativ din poziția publică în care se află... Cred că parlamentul se poate descurca și fără el.
  • +28 (32 voturi)    
    Legea e lege (Marţi, 19 mai 2020, 11:28)

    ccc745 [utilizator]

    Ciolacule, inca nu ai invatat? Ca doar asta ziceti voi ca faceti... sau legile sint numai pentru fraieri?
    Nu poti, stai acasa, lasa alta coada de topor sa vorbeasca in locul tau, ca aveti destule in PSD...
    • +9 (13 voturi)    
      cui ii explici? (Marţi, 19 mai 2020, 12:06)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui ccc745

      tu nu vezi ca aproape il si bufneste rasul la ce vrajeala baga pt prostime? e chiar mandru de el cum ii vin tot felul de idei de smechereala
  • +25 (29 voturi)    
    Bolnavior (Marţi, 19 mai 2020, 11:38)

    Cetateanu' [utilizator]

    Da, are o afectiune grava, nesimtire se numeste. Doar regulile sunt pentru fraieri.
  • +31 (35 voturi)    
    Haha (Marţi, 19 mai 2020, 11:43)

    Tkay [utilizator]

    Cat la suta din populatia tarii nu are deviatie de sept ? Asta e afectiune ? Poate eventual sforaie mai tare noaptea, dar sa fim seriosi, nu il impiedica sa poarte o masca. Si cand te gandesti ca astia sunt in Parlament, deci o structura de conducere a tarii, caz in care ar trebui sa fie extrem de atenti cu sanatatea lor si a celorlalti din jur.

    Halal exemplu.
    • +7 (11 voturi)    
      un exemplu Ciolacu? (Marţi, 19 mai 2020, 13:23)

      Dizidentul [utilizator] i-a raspuns lui Tkay

      cu sforaitul nu cred, sint invatati sa "grohaie" de neuitat cind la inceputul (2017) in Parlament au avut deviatie de sept cind l-au huiduit pe Presedinte si cit se bucurau ca mongoloizii
  • +11 (13 voturi)    
    Puterea exemplului (Marţi, 19 mai 2020, 11:53)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Inteleg ca are o problema de sanatate si ii doresc sa o poate rezolva. Insa in aceste conditii te duci si rezolvi problema, ori stai acasa pana trece pandemia. Nu e justificata nerespectarea regulilor. Fiind unul dintre primii oameni in stat, Ciolacu trebuie sa dea exemplu de buna conduita civica. De ce considera ca regulile nu se aplica in propriul caz?

    Nu e vorba de politica, ca esti pro sau contra guvernului ori a presedintelui. e o problema de abordare. Se vor gasi destui sa urmeze exemplul lui Ciolacu spunand ca au diverse afectiuni ca sa justifice nefolosirea mastii, ori folosirea acestiea in mod necorespunzator.

    Astept sa vad cum se justifica Ponta.
  • +9 (13 voturi)    
    porti o masca mai larga (Marţi, 19 mai 2020, 11:59)

    MG [utilizator]

    dar o porti. Altfel se va umple strada de speciali
  • +14 (18 voturi)    
    Dl Ciolanu (Marţi, 19 mai 2020, 12:03)

    Martinezu [utilizator]

    Are o afectiune grava . La cap . El sufere de aceiasi boala de care sufera toti PSD istii. E un virus specific.
    Stiintific boala se numeste Miserupenpaispe.
    Nu se trateaza decat de medicii de la Jilava dar trebuie sa ramana in izolare acolo pana scrie o biblioteca.
  • +10 (14 voturi)    
    *Dragă* Ciolacule din Simileasca Buzăului, (Marţi, 19 mai 2020, 12:35)

    Rescator [utilizator]

    Te credem că ai deviație de sept spre stânga,
    dar mai ai și alte multe deviații.Mai zilele trecute
    declara-i că ai leșinat din cauza Președintelui
    Iohannis,acum o da-i pe deviație.Voi toți din Mafia
    Roșie,Cupola Ciumei Roșii aveți deviații.Poate
    sunteți extratereștrii.
  • +5 (9 voturi)    
    document (Marţi, 19 mai 2020, 12:51)

    anion [utilizator]

    O descoperire epocala cu ocazia lesinului! Iata de ce trebuie sa avem grija de un revolutionar cu plata din buget de inca 2000 lei! Diagnosticul primit sa fie atasat ca prima fila din dosarul de revolutionar.
  • +9 (13 voturi)    
    liderii PSD (Marţi, 19 mai 2020, 12:53)

    cugetatorul [utilizator]

    mint cum respira, si te mai si iau de prost pe fata cu o atitudine zeflemitoare, la ce viitor sa te astepti daca astfel de oameni ajung sa conduca o tara?
  • +6 (10 voturi)    
    invatatura de minte (Marţi, 19 mai 2020, 13:15)

    Dizidentul [utilizator]

    nasul este pentru rasuflat, un organ al corpului si nu trebuie bagat in toate gaurile, dar la frunte ingusta nu poti cere mult
  • +1 (5 voturi)    
    Nasul (Marţi, 19 mai 2020, 18:54)

    Bradisor [utilizator]

    are legatura cu capul poate acolo e problema.
  • +3 (5 voturi)    
    Domnule Ciolacu, (Marţi, 19 mai 2020, 19:23)

    dincannes [utilizator]

    … din lac in put !
    Cunoasteti: am gresit, va rog sa ma scuzati, nu voi repeta, bine ati facut sa ma amendati ?
  • -1 (3 voturi)    
    Ce gogoritza sublima ! (Marţi, 19 mai 2020, 21:46)

    Miky113 [utilizator]

    Nu-i pacat ce bagi in gura , ci ce scoti pe gura !

    Fraierimea smekera nu vrea sa puna botnitza pe nas , fara sa stie ca protectia nasului e cu predilectie pentru a nu inhala guvidul.

    Cu ocazia lesinului a descoperit ca ii lipsesc cateva simturi: echilibrului, mirosului, ...
    Asadar primul simptom il are, ce mai conteaza altele; pierdera simtului: gustului, realitatii, bun