„Chemați-l pe Vela să mă aresteze”. Ciolacu, deranjat că liberalii i-au cerut să poarte masca în Parlament

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2020, 18:31 Actualitate | Politic


Ciolacu , masca de protectie
Foto: Captura video
Liberalii au profitat de faptul că șeful PSD, Marcel Ciolacu, și-a dat jos masca de protecție în timpul ședinței Parlamentului. Primul, liderul deputaților PNL, Florin Roman, care i-a amintit că potrivit legii masca se poartă în spațiile închise. „Chemați-l pe Vela să mă aresteze”, a replicat Ciolacu.

Roman a insistat și a cerut dezinfectarea tribunei și microfonului.

Și premierul Ludovic Orban, i-a atras atenția liderului PSD.

„Domnule preşedinte Ciolacu, domnule lider al PSD, respectaţi regulile! Regula este ca în spaţii închise să purtăm mască. Cum aţi vrea ca românii să respecte regulile pe care le stabilim, în condiţiile în care lideri importanţi din Parlament nu respectă aceste reguli?”, a spus Orban, la finalul ședinței Parlamentului la care a fost invitat să prezinte măsurile pentru relansarea economiei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9701 vizualizari

  • +46 (52 voturi)    
    Ori suntem golani, ori nu mai suntem... (Luni, 18 mai 2020, 18:47)

    IoPaNet [utilizator]

    Ce kilu' lui...
    • +8 (10 voturi)    
      Are imunitere... (Luni, 18 mai 2020, 22:31)

      Soarele [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

      ... nepurtare măştii este o declaraţie politică! etc.
  • -2 (10 voturi)    
    astia sunt testati (Luni, 18 mai 2020, 18:53)

    Captain Obvious [utilizator]

    si retestati. n-au nimic
  • +16 (20 voturi)    
    Cel mai bun exemplu (Luni, 18 mai 2020, 18:56)

    ggiiggii [utilizator]

    Cum sa mai respecte Gigel de la coltul blocului legile si regulile impuse de autoritati cand...vede la televizor si citeste in presa de smecherie, de ambitii politice, de incalcari flagrante ale legii fara pedepsirea faptasilor, sfidari si mistouri.....
    Daca ala face...eu de ce sa nu fac, daca ala conduce beat si cu permisul suspendat...eu de ce sa nu fac, daca ala fura si ia spaga...eu de ce sa nu fac
  • +15 (19 voturi)    
    Ciolacu face pe zmeul (Luni, 18 mai 2020, 18:57)

    mazgalici [utilizator]

    doar ca e mai sensibil ca o fata mare la ciclu, lesina ca prostu in direct din cauza ca s-a rastit Iohannis la el.
    Penibilul asta mai bine s-ar ruga zilnic la cel de sus sa nu ia virusul, ca se curata garantat la cat de fragil si plapand e, mai ceva ca o lauza .
    • +4 (8 voturi)    
      tot astia (Marţi, 19 mai 2020, 9:38)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mazgalici

      cand nu aveam guvern din cauza lor, amanau congresele psd de vina corona-virusului...

      doar zic...

      pesedisti ce sa le ceri...
    • +2 (4 voturi)    
      oricui i se putea intampla! (Marţi, 19 mai 2020, 10:23)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui mazgalici

      Nu, nu a lesinaa pt ca "e mai sensibil ca o fata mare la ciclu"!

      Oricine ar fi patit la fel in locul dumnealui: nemernicii lui Bill gates l-au atacat, l-au iradiat cu 5G!!!
  • -8 (12 voturi)    
    Florin Roman e ala care voia sa treaca in lege (Luni, 18 mai 2020, 19:19)

    alfa1 [utilizator]

    ca intra in vigoare la data publicarii si nu dupa trei zile...ce isi mai bat astia toti joc de noi si noi stam ca prostii si ne uitam la ei. Pana cand oare ??
  • +11 (15 voturi)    
    PSD (Luni, 18 mai 2020, 19:27)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Face legi, nu le si respecta.
  • +10 (16 voturi)    
    *Draghe* Ciolacule,din Simileasca Buzăului, (Luni, 18 mai 2020, 19:31)

    Rescator [utilizator]

    Vela și Justiția ar fi trebuit să te aresteze ,cu ceva
    timp în urmă pentru ÎNALTĂ TRĂDARE.Nu au făcut-o din motive de milă creștină,dar,pe cine nu lași să moară nu te lasă să trăiești.Consider că nu
    este timpul trecut.
  • +6 (12 voturi)    
    " Mortul "ista politic este glumetz ?! (Luni, 18 mai 2020, 19:55)

    Plagarus [utilizator]

    La Ciolanu-n manastire cu haisamul berbecutz psdist
  • +5 (9 voturi)    
    CIOLACU (Marţi, 19 mai 2020, 8:11)

    juju777 [utilizator]

    Daca mi-as propune sa-l spal (cu peria de sarma) pe individul asta as avea o mare dezamagire....este atat de jegos atat pe afara cat si in interior incat nu rezolvi nimic ...ne arata dupa cum arata OFFFF !!!!
  • +10 (14 voturi)    
    psdist adevarat! (Marţi, 19 mai 2020, 9:37)

    liviu_ [utilizator]

    mai bine moare, decat sa repecte legea!