Codrin Ştefănescu: Peste două-trei săptămâni avem CEx al PSD; acolo vom regla lucrurile cum nu se așteaptă nimeni

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 7 septembrie 2018, 21:08 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu
Foto: Agerpres
Secretarul general adjunct al PSD, Codrin Ştefănescu, a declarat vineri seară la RTV că în două-trei săptămâni va avea loc un Comitet Executiv al partidului, în care vor fi reglate "lucrurile cum nu se așteaptă nimeni", scrie Mediafax. Afirmația vine în contextul scrisorii deschise trimisă, vineri, de Gabriela Firea membrilor PSD.

"Ca să-i lămuresc pe colegii noștri și le transmit în felul următor: Am ascultat toate declarațiile și toate bazaconiile care s-au spus în spațiul public. În două, trei săptămâni vom avea un Comitet Executiv al PSD și acolo vom regla lucrurile cum nu se așteaptă nimeni. Vreți să vă spun de ce a discutat Mihăiță Vîrză (deputat PSD de București - n.r.) prostiile alea? Nu, o le discutăm în partid. În condițiile acestei lupte, nu ne convine nouă ca partid să avem o astfel de dizidență. Nu iau deloc în glumă aceste șase zile și să-i ferească Dumnezeu pe cei care trimit scrisori deschise să trimit eu o scrisoare, că eu sunt iubit în partidul acesta. Eu joc după niște reguli, ca toți membrii din PSD, ne reglăm treburile în interior. Când vii și spui lucruri în exteriorul partidului ajuți adversarii, prin mesajele din acest partid domnii de la PNL au cerut comisie de anchetă parlamentară (care să ancheteze presupunele interceptări ilegale comandate de Liviu Dragnea - n.r.)", a afirmat Ștefănescu la o emisiune difuzată vineri seară de România TV.


Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a transmis, vineri, o scrisoare deschisă membrilor PSD
, transmițând în document că nu are un război cu Liviu Dragnea, că nu se pune problema unei alegeri între ea și liderul PSD, precizând totodată că refuză să ia în calcul excluderea din partid.

Edilul precizează că nu vrea să fie desemnat candidat la alegerile prezidențiale și că refuză să ia în calcul excluderea din PSD. Primarul general al Capitalei reiterează, în scrisoare, că a fost toată viața un om de stânga, că provine dintr-o familie simplă și că s-a obișnuit să obțină prin muncă orice rezultat, motiv pentru care, susține Firea, a rămas fidelă valorilor social-democrației. Gabriela Firea mai susține și că intervenția jandarmilor la miting a fost una legitimă.

Aceasta vrea o nouă abordare în partid, respectiv ca șefii formațiunii "să aibă un dialog permanent cu toți vectorii săi, începând de la miniștri, deputați, senatori, continuând cu primari, președinți de Consilii Județene, consilieri locali și terminând cu președinții de organizații, pentru că numai în acest fel evităm situația actuală în care suntem decuplați de agenda reală a oamenilor".

Ulterior, deputatul PSD de București, Mihăiță Vîrză, și-a exprimat solidaritatea cu primarul general al Capitalei, Gabriela Firea.

PNL și PMP au depus, joi, la Biroul permanent al Camerei Deputaților o cerere prin care solicită înființarea unei comisii de anchetă
privind presupusele interceptări ilegale comandate de liderul PSD, Liviu Dragnea, a anunțat deputatul liberal Florin Roman.

Gabriela Firea, a anunțat, miercuri seară, că are informații certe că liderul PSD Liviu Dragnea o spionează, îi urmărește activitatea și chiar a pus oameni să-i supravegheze clădirea Primăriei și casa.


Citește și:


Citeste mai multe despre   
















4029 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    A IESIT SI CAP (Vineri, 7 septembrie 2018, 21:13)

    coloneze [utilizator]

    DE ....
    • +14 (14 voturi)    
      CAP DE PORC..... (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 9:18)

      viziru [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      CAP DE PORC.....un cocalar cu ifose ......
      • +4 (4 voturi)    
        Ștefănescu, șeful de la Clanul Sportivilor (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 17:37)

        -PuieMSD- [utilizator] i-a raspuns lui viziru

        Fosta mana dreaptă a lui Năstase, asigura garda lui Dragnea și e elementul de legătură care a transformat UM0465 Vlad Tepes de la jandarmerie într-un serviciu privat de informații afiliat PSD, dar pe bani publici. Mă mir cum nu ajunge in CSAT.
    • +6 (6 voturi)    
      Pentru cei ce nu cunosc relațiile vectoriale sau (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 12:01)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      cocalare, pardon, scalare, modului vectorilor GIO-PSD are valoarea zero barat....
    • +5 (5 voturi)    
      ușierul lui pablito, (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 12:52)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      pompos numit secretar general adjunct (ar putea să i se spună și țucălar), se crede deținătorul adevărului, crezând că ține lumea în suspans.
      Nu există decâ 3 variante, la 2 șteptându-se toată lumea. fierea et co. dată afarăp, sau pablito et co. dat afară.
      A treia variantă, probabil surpriza lui codrin cap de p*lă babuin, va fi să fie dinamitat tot CEX-ul cu o bombă cu kkt, chiar dacă pesedacii sunt obișnuți. kktul fiind mediul lor natural de existență, după cum au demonstrat până acum.
    • 0 (0 voturi)    
      De la ne așteptăm la ce-i mai rău. (Duminică, 9 septembrie 2018, 8:51)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

      De la PSD-ALDE nu mai avem speranțe de bine.A fost din rău în mai rău,așa că nu poate urma decât ceva bun pentru mafia politică și rău pentru noi.Norocvul vostru Codrine este,că noi credem în democrație și stat de drept și nu ne punem cu bâtele și furcile pe voi.Vă vom judeca și veți plăti!
  • +19 (19 voturi)    
    Da (Vineri, 7 septembrie 2018, 21:15)

    mitg [utilizator]

    Vine catalin radulescu si rezolva totul.
    • +6 (6 voturi)    
      Trei cifre care elucidează metoda (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 12:02)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      7,62 mm - soluția care rezolvă totul, inclusiv pe manifestanții ăia insistenți. Ce tunuri cu apă, ce gaze, plumbul este soluția finală...
  • +21 (21 voturi)    
    a mai fost.. (Vineri, 7 septembrie 2018, 21:21)

    exilatul [utilizator]

    unul foooooooarte iuuuuuubit intr un partid , chiar cel mai "iubit" : "" Nu iau deloc în glumă aceste șase zile și să-i ferească Dumnezeu pe cei care trimit scrisori deschise să trimit eu o scrisoare, că eu sunt iubit în partidul acesta.""""...poate o sa aiba ...aceeasi..."suparare"...
  • +16 (16 voturi)    
    Bla bla bla (Vineri, 7 septembrie 2018, 21:22)

    Jean05 [utilizator]

    Am impresia ca astia o ,,ard aiurea'' pana vad ce se intampla de fapt, adica ori se da ordonanta si asteapta sa vada ce se intampla dupa ea, ori pleaca acel om cu mustata si injurat, si deodata oameni ca acest specimen, ba pleaca si ei, ba zic ca i-a amenintat ca nu ii mai ajuta cu bani. Intelegeti voi aluzia cu banii.
  • +14 (14 voturi)    
    MAFIOTILOR (Vineri, 7 septembrie 2018, 21:46)

    DiDiRo [utilizator]

    la JILAVA cu voi ori la casa de nebuni daca va gasesc medicii cu capul
    • +8 (8 voturi)    
      nu sunt mafioti (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 10:34)

      drop [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      sunt doar niste interlopi de duzina
  • +15 (15 voturi)    
    Reguli (Vineri, 7 septembrie 2018, 22:06)

    Soljenitin [utilizator]

    Da, asa este, Stefanescu joaca dupa niste reguli clar stabilite ale traseismului politic. PRM, PSD, ce mai conteaza? Ciubucul sa iasa?
  • +19 (19 voturi)    
    Eu joc dupa niste reguli de LINGAU (Vineri, 7 septembrie 2018, 22:17)

    Isobar [utilizator]

    Declara acum cateva zile in calitate de impaciuitor:

    „Sincer să vă spun, nu știu de la ce s-a aprins scânteia, dar cele două s-au certat. Întotdeauna în CEx la noi sunt discuții pro și contra, că suntem un partid mare și cu oameni capabili. Acolo se vorbește, sunt tot timpul opinii de tot felul. De obicei, când ne certam noi pe un anumit subiect sau nu cădeam de acord, cele mai împăciuitoare erau fetele. De data asta, s-au certat ele”

    Astazi dupa o "Matura gandire" devine amenintator si
    arogant ,dupa modelul stapanului, si declara:

    În condițiile acestei lupte, nu ne convine nouă ca partid să avem o astfel de dizidență. Nu iau deloc în glumă aceste șase zile și să-i ferească Dumnezeu pe cei care trimit scrisori deschise să trimit eu o scrisoare, că eu sunt iubit în partidul acesta.
    Eu JOC DUPA NISTE REGULI joc după niște reguli, ca toți membrii din PSD, ne reglăm treburile în interior. Când vii și spui lucruri în exteriorul partidului ajuți adversarii, prin mesajele din acest partid domnii de la PNL au cerut comisie de anchetă parlamentară (care să ancheteze presupunele interceptări ilegale comandate de Liviu Dragnea - n.r.)", a afirmat Ștefănescu la o emisiune difuzată vineri seară de România TV.

    "că eu sunt iubit în partidul acesta "de cei pe care ii.
    slujesc !!!
  • +15 (17 voturi)    
    E disperare mare in PSD (Vineri, 7 septembrie 2018, 22:22)

    2087 [utilizator]

    Vremea PSD-ului a trecut, mi se pare.
  • +20 (20 voturi)    
    Mda (Vineri, 7 septembrie 2018, 22:44)

    Tony_K [utilizator]

    Ce porcari au ajuns sa conduca tara. Ce fete de interlopi.
    • +5 (7 voturi)    
      poporul e de vina (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 10:35)

      drop [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      la asa popor asa conducatori
  • +16 (16 voturi)    
    si cum faceti treaba aia (Vineri, 7 septembrie 2018, 22:52)

    MoemBius [utilizator]

    la care nu se asteapta nimeni
    schimbati numele din P$D in PCR sa o faceti asa pe fata?
  • +18 (18 voturi)    
    Aveti un plan nou? (Vineri, 7 septembrie 2018, 23:08)

    Observatory [utilizator]

    Cum sa furați științific !
  • +16 (16 voturi)    
    cap de pluă (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 0:08)

    mihhaii [utilizator]

    Incredibil cât poate să semene capul acestei vertebrate cu o pluă.

    Am intrat sa zic asta, in rest o seara buna tuturor!
  • +13 (13 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 0:10)

    ABCd...etc [utilizator]

    era totusi bine sa le reglati asa cum trebuiesc ...
  • +14 (14 voturi)    
    Sa intelegem ca.... (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 7:12)

    gigiN [utilizator]

    ...va ….autodesfiintati ??? Sa dea Dumnezeu !!!
  • +12 (12 voturi)    
    Se imputineaza (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 7:38)

    Pac-pac [utilizator]

    In concluzie, Firea plus inca vreo 2...afara.
    Adica vor fi reglati sau regulati, depinde cine e purtatorul de cuvant.
  • +11 (11 voturi)    
    va avea (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 8:59)

    zigot [utilizator]

    dna dancila ultimul cuvant?
    sau deputatul mitraliera isi va onora renumele, facand
    liniste in psd?
    • +9 (9 voturi)    
      Nope (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 9:23)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Păpușa o să aducă jandarmii ca să-i gazeze și să-i rupă cu bătaia pe ăia care nu-s de acord cu Marele Cariat...
  • +7 (7 voturi)    
    Cum ne se asteapta nimeni (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 11:37)

    aniod [utilizator]

    Capii PSD vor merge de bunavoie la inchisoare, pentru hotiile si crimele de care se stie ca sunt vinovati.

    Ca sunt hoti, e una, dar prin ceea ce au facut pe 10 august, au trecut la crime.
  • +8 (8 voturi)    
    Neanderthal-ul Stefanescu (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 12:05)

    Maltese_Hawk [utilizator]

    Bestia asta nu are limite in a porcăii pe oricine îi stă in cale. E un parvenit oribil folosit pe post de doberman de către Dragnea.
    Mizeriile astea umane conduc România. Nici o speranță in afară de furci si topoare.

    România nu e condusă de oameni!
  • +2 (2 voturi)    
    Dragul nostru Cap de Plută, (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 13:35)

    Rescator [utilizator]

    Go to Hell de gat cu Dictatorul repetent Liv Jong Unu.
  • +2 (2 voturi)    
    haaa (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 18:13)

    maryus999 [utilizator]

    sa fie ceva la care nu ma astept ? o plecare in costa rica ... dragnea cu valcov de mana ? ii asteapta udrea sa faca guvernul din exil ? guvernul paralel :O
  • +1 (1 vot)    
    Statutul PSD și CEx-urile (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 19:54)

    baligosul [utilizator]

    Oare statutul PSD prevede care este periodicitatea de organizare a CEX-urilor, sau a congreselor? Că de cînd Dragnea cucurigește prin PSD o tot țin în congrese și CEx-uri PSD-iștii.
    Acum și anti Daddy-sta, madam Fii-rea cum stă cu justiția, că ea a cerut despăgubire 100.000 de euro de la un tip care scrie pe un blog de prin Moldova, că tipul scria cum că nu e chiar morală viața personală a concubinei lui Daddy.
  • +1 (1 vot)    
    PSD-ul nu v-a organiza (Sâmbătă, 8 septembrie 2018, 20:44)

    Dizidentul [utilizator]

    niciun CEx Pina cind Dragnea nu este sigur de Garda de Ieniceri care trebuie sa il apere, toti trebuiesc sa invete lectia bine.