Senatoarea USR Florina Presadă, trimisă în bancă de PSD-istul Claudiu Manda: „Rămâne cum a spus Brăiloiu”

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 11 iunie 2018, 21:12 Actualitate | Politic


Florina Presada
Foto: Captura Digi 24
PSD-istul Claudiu Manda pare a fi luat lecții de la colegul său de partid, Tit Brăiloiu, care a jignit-o anul trecut pe senatoarea USR Florina Presadă. Deranjat de criticile useristei față de amendamentele aduse de putere Codului administrativ, Manda i-a tăiat microfonul și a trimis-o în bancă, spunându-i „Rămâne cum a spus Brăiloiu”. 

Luni, în plenul Senatului, Florina Presadă s-a arătat nemulțumită cu privire la amendamentele aduse Codului administrativ , începând discuţia şi despre mitingul iniţiat PSD de sâmbătă, moment în care preşedintele care conducea Plenul, Claudiu Manda, a invitat-o în bancă pe senatoare, menţionând: "Rămâne cum a spus Brăiloiu", făcând aluzie la jignirea pe care Brăiloiu i-a adus-o senatoarei la sfârşitul anului trecut, notează Mediafax. 

CITEȘTE AICI:Codul administrativ, adoptat de Senat / Pensii speciale pentru primari, deciziile ce țin de administrarea patrimoniului local se iau cu votul a jumătate plus unu din consilieri  

Anul trecut în decembrie, Brăiloiu a jignit-o pe Presadă care împărțea în Senat colegilor de la PSD cartea „Ferma animalelor”.  „Ceea ce a spus domnul Brăiloiu nu poate fi reprodus. Pot sa vă relatez, în schimb, contextual. Și anume, noi, membrii grupului senatorial al USR ofeream carti membrilor Senatului de la PSD. Este vorba despre 'Ferma Animalelor', de George Orwell. O serie de senatori PSD au aruncat cărtile pe jos, mă refer la doamna Ecaterina Andronescu, domnul Bodog, chiar doamna Arcan, de asemenea. Iar domnul Brăiloiu, vizibil deranjat de acest gest, a început sa mă insulte și să mă înjure. (...) Am cerut în acel moment domnului Manda, care era presedinte de ședință, să suspende sedința, însa a refuzat să facă acest lucru", a declarat ea la vremea respectivă.



















4352 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    atat ii duce capul... (Luni, 11 iunie 2018, 21:22)

    liviu_ [utilizator]

    fara nesimtire, tupeu si badaranie nu sunt in stare sa functioneze
    • +2 (2 voturi)    
      Atata i-a dus capul (Marţi, 12 iunie 2018, 9:16)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Pe cei care l-au adus acolo. Ca doar nu-i adus din cer cu harzobul, este adus de voturile unora care gandesc ca el, pe care el ii reprezinta.
      Imaginati-va ce reactie ar fi avut multimea adunata sambata in piata daca ar fi asistat direct la faza...
      Ei le dau incredere sa fie mitocani.
  • +7 (7 voturi)    
    mda... (Luni, 11 iunie 2018, 21:30)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    aveti alte asteptari de la niste birjari , scursuri ale societatii ?
  • +14 (14 voturi)    
    Evident (Luni, 11 iunie 2018, 21:31)

    omezu [utilizator]

    Slugile de la CNCD dorm. De la borfasii p$d oricum nu mai aveam vreo pretentie.
  • +7 (7 voturi)    
    Mojicia P$D la nivel de "arts" (Luni, 11 iunie 2018, 21:42)

    un domn [utilizator]

    Armasarul utilizat de LOV se crede la echitatzie
  • +4 (4 voturi)    
    Nu inteleg ce ar surprinde-o (Luni, 11 iunie 2018, 21:45)

    liberte, egalite, mouie pesede [utilizator]

    Cine se baca in troaca cu Orwell va fi improscat.
  • -30 (30 voturi)    
    pai chiar asa (Luni, 11 iunie 2018, 22:36)

    cucuveauamov [utilizator]

    Rămâne cum a spus Brăiloiu. USR cam asta merita
    • +22 (22 voturi)    
      Nu, ramane cum a zis interlopul ala (Luni, 11 iunie 2018, 22:59)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      de la Craiova, care se tine cu Olguta.
    • +17 (17 voturi)    
      mda (Luni, 11 iunie 2018, 23:03)

      murangura [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      raspuns de primata...
    • +15 (15 voturi)    
      Tov postacu' (Luni, 11 iunie 2018, 23:08)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      matale esti ala cu idei rare, dar rosii...
      Dar chiar asa, sa stii ca nu convingi pe nimeni cu injuraturi.
      Nu mai sta cu ochii lipiti de badea...
    • +15 (15 voturi)    
      Stereotip (Luni, 11 iunie 2018, 23:16)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Reprezinti foarte bine electoratul PSD, dar si PSD-ul...
    • +7 (7 voturi)    
      De ce merita asa? (Luni, 11 iunie 2018, 23:41)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Hai explica?
    • +5 (5 voturi)    
      ! (Luni, 11 iunie 2018, 23:51)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Postac bolnav, faci ore suplimentare?
  • +22 (22 voturi)    
    ! (Luni, 11 iunie 2018, 22:56)

    tudorr [utilizator]

    Oglinda electoratului psd...
  • +20 (20 voturi)    
    Ce alte asteptari? (Luni, 11 iunie 2018, 23:17)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    PSD este o adunatura de cocalari fara respect, educatie sau demnitate.
  • +18 (18 voturi)    
    gloata pesedista... (Luni, 11 iunie 2018, 23:17)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    din parlament e la fel de inapoiata ca aia ce a iesit in piata acum 2 zile.
  • +4 (4 voturi)    
    parlamentul acest sodoma si gomora al Romaniei (Marţi, 12 iunie 2018, 0:47)

    Coco Whistle [utilizator]

    parasiti aceata institutie a rusinii. intr-o tara normala acest animal ar fi fost spulberat acum...la noi...putin mai tirziu...promitem.