Acuzație incendiară făcută de prințul Harry: Familia regală a conspirat cu presa ca s-o discrediteze pe Meghan

de S.J.     HotNews.ro
Vineri, 21 mai 2021, 16:28 Actualitate | Internaţional


Printul Harry si Meghan Markle
Foto: BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia
Prințul Harry a acuzat familia regală a Marii Britanii că a conspirat cu presa pentru a o defăima pe soția sa, Meghan Markle, în zilele premergătoare interviului acordat de cuplu prezentatoarei americane Oprah Winfrey, relatează The Daily Beast.

Harry a făcut acuzația incendiară în minutele de încheiere ale ultimului episod ale unui nou documentar în 5 părți despre probleme de sănătate mentală.

„Înainte ca interviul [acordat lui Oprah] să fie difuzat, din cauza titlurilor lor și ale eforturilor combinate ale Firmei (n.r. poreclă dată în Marea Britanie familiei regale) și ale presei de a o defăima, am fost trezit la miezul nopții de plânsetele ei în pernă deoarece nu voia să mă trezească fiindcă deja mă apăsau atâtea”, a relatat Harry.

„Mi s-a rupt sufletul. Am ținut-o în brațe. Am vorbit. Ea a plâns, a plâns și plâns”, a continuat acesta.

Acuzația privind o conspirație între familia regală și presă pentru a o discredita pe Meghan pare să facă referire la un articol publicat pe 2 martie de către Times of London care afirma că aceasta a fost acuzată de „bullying” și hărțuire de către angajați ai monarhiei britanice.

Articolul bine documentat scris de corespondentul pentru familia regală al publicației londoneze, Valentine Low, a citat un email trimis de Jason Knauf, fostul ofițer-șef de relații publice al lui Meghan și Harry, către secretarul privat al prințului William.

„Sunt foarte îngrijorat că Ducesa a reușit să hărțuiască doi asistenți personali până au părăsit gospodăria în ultimul an. Tratamentul la adresa lui X* a fost complet inacceptabil”, a scris acesta.

„Ducesa pare hotărâtă să aibă mereu pe cineva în vizor. O hărțuiește pe Y și încearcă să îi submineze încrederea. Am avut raport după raport din partea unor persoane care au fost martore la comportamente complet inacceptabile față de Y”, a continuat acesta.

„Am întrebat Casa dacă politicile vizavi de bullying și hărțuire se aplică și principalilor (n.r. membrilor familiei regale)”, a mai scris Low.

Palatul Buckingham afirmă că investighează acuzațiile, articolul din Times of London fiind publicat cu câteva zile înainte de difuzarea interviului acordat de cuplu lui Oprah.

Harry a făcut de asemenea referire din nou la acuzația conform căreia un membru al familiei regale l-a întrebat despre culoarea probabilă a pielii lui Archie, fiul cuplului.

„Interviul a fost despre a fi real, autentic și, sperăm, împărtășirea unei experiențe despre care știm că este incredibil de familiară pentru mulți oameni din întreaga lume, în pofida poziției noastre privilegiate unice”, a afirmat acesta în noul documentar.

Harry a negat că declarațiile sale ar fi motivate de ură, afirmând că, „nu am simțit deloc furie. Am avut doar compasiune”.

Acesta a declarat de asemenea că nu are regrete privind părăsirea familiei regale, spunând că „este incredibil de trist dar nu am deloc regrete fiindcă sunt într-un loc în care simt că trebuia să mă aflu în urmă cu ani în urmă”.

REFERINȚĂ:
Pe același subiect:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5466 vizualizari

  • +21 (31 voturi)    
    Bietul baiat... (Vineri, 21 mai 2021, 16:51)

    Godzillagrrr [utilizator]

    ��
  • +24 (32 voturi)    
    Este complet altfel,Megan a avut... (Vineri, 21 mai 2021, 16:59)

    gigiN [utilizator]

    ...grija sa se discrediteze ea insasi.
    • -12 (16 voturi)    
      nu prea știi mare lucru (Vineri, 21 mai 2021, 18:28)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      despre ea și totuși folosești prenumele ca și cum te bați pe burtă cu persoana.
  • +24 (36 voturi)    
    E lipsit de inteligență (Vineri, 21 mai 2021, 17:00)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    C-a plecat din familia regala, hai , mai intelegem. Dar acuma incercarea de a o si compromite demonstreaza ca nu e decit un imbecil. Chiar sa nu priceapa ca ceea ce-l leaga de familia regala - si in primul rind singele - reprezinta mai mult decit ce-l indeparteaza?

    Si toate astea pentru ce? Pentru o fufă?
    • -17 (21 voturi)    
      M.M. (Vineri, 21 mai 2021, 18:30)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui O_Tannenbaum

      nu e o fufă, dimpotrivă, a a avut job mai mult decât tot membrii casei regale la un loc. Mda.

      În plus, ceea ce ăi ustură pe britanici este să constate că de fapt Harry a fost cel cu ideea plecării din cloaca aceea, mix între The Truman Show și un circ. Apropo, genială analogie :)
      • +7 (7 voturi)    
        Sunt joburi si joburi (Sâmbătă, 22 mai 2021, 3:45)

        O_Tannenbaum [utilizator] i-a raspuns lui zavalitaa

        Unele, mai ales dintre cele practicate de femei au o vechime considerabila, poate sunt cele mai vechi din lume.Dar nu orice job este si ONORABIL. Hai convinge-ne ca jobul practicat de fufă ii asigura o omorabilitate mai mare ca non-jobul practicat de familia regala.Non-job care , cel putin pentru regina insemna a fi:
        1. Seful statului
        2. Seful armatei
        3. Seful Bisericii
        Iar rostul non-jobului ei e sa tina cele trei functii ocupate pentru ca nimeni sa nu se bata pentru ele, ceea ce asigura stabilitatea politica a tarii. Circul de care pomenesti cauta-l nu in monarhia britanica ci in republica americana. Pai mai circ decit alegerea ultimului presedinte al SUA n-a mai avut omenirea demult. Indraznesti sa contesti asta?
  • +24 (34 voturi)    
    tre sa fii naiv (Vineri, 21 mai 2021, 17:05)

    Mistrelutz [utilizator]

    sa mai crezi ce zice baiatu asta ,sau nevasta-sa. cel putin dupa interviul prostesc si total jenant cu oprah.
  • +7 (13 voturi)    
    Hairy Harry vrea ochisor fara bataturica! (Vineri, 21 mai 2021, 17:17)

    remicristian [utilizator]

    Baiatul asta vrea sa joace intr-un film scris si regizat de el insa nu a realizat ca el poate fi cel mult actor in rol secundar insa face tot ce poate sa iasa in evidenta! Diana a incercat la fel si avea mari sanse sa scrie ea parte din scenariu insa dat cu oistea in gard! Institutia monarhica britanica este ce a mai ramas din maretia imperiului. Macar acum la apus ar fi cazul sa isi mentina prestigiul si stralucirea ca altceva nu le-a prea ramas!
  • +15 (15 voturi)    
    Used to (Vineri, 21 mai 2021, 17:31)

    Nimeninimic [utilizator]

    I used to like him....ahhh ca si cand vezi vreun crush din adolescenta ajus rau de tot. Ti-e jena sa zici ca ti-a placut vreo data de ala/aia. Nasol Harry, si atat de devreme.
  • +11 (17 voturi)    
    Baiatul nu se lasa! Batman, Batman! (Vineri, 21 mai 2021, 17:51)

    Crup [utilizator]

    Citeam in dimineata asta o stire in care acest Harry declara, nici mai mult nici mai putin ca din cauza familiei regale (care era rece! :)))) ) el a ajuns practic un bolnav psihic. Nu folosea cuvantul ""bolnav psihic", se dadea lovit maxim in aripa, dar in elanul lui de-a se victimiza descria practic niste simptome de bolnav psihic.
    Pai mai baiete, daca te dai bolnav psihic, nu tot face judecati de genul asta, ca n-ai tu creier sa le intelegi!
    Acum serios. Doamne, mare e foamea de bani iar pentru banii, unii nu se dau in laturi de la nimic!
    • -9 (13 voturi)    
      păi hotărăște-te (Vineri, 21 mai 2021, 18:34)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      fie anii de formare petrecuți ca orfan de mamă și crescut de ajutoare regale, nu de tată, într-un mediu de-a dreptul ostil pentru orice ființă cu sentimente umane, cum este Casa Regală (și nu neagă nimeni asta) l-au transformat într-un om cu afecțiuni psihice, ceea ce este destul de credibil, și s-ar fi întâmplat oricui, și atunci omul este autentic aastăzi când spune chestiile astea, fie... nu. Trebuie doar să gândești... fără resentimente
  • -9 (15 voturi)    
    ouml ăsta a fost pe punctul (Vineri, 21 mai 2021, 18:39)

    zavalitaa [utilizator]

    să ajungă alcoolic, infractor, obsedat sexual, castrat emoțional, deși, culmea, părea din exterior hiper privilegiat social, și totuși a reușit să formeze o familie, chiar așa, orfan de mamă și crescut de străini cum a fost.

    Cât despre valul de ură venind dinspre britanicii de rând, care descoperă că și-au pierdut o parte din jucăria preferată, illuzia cu circul perfect reprezentat de Casa Regală, asta e, va trece. Oricum, secțiunea de comentarii de pe Daily Mail reprezintă o lectură utilă pentru cine vrea să știe cam ce e cu britanicii ăștia la 70 de ani de la prăbușirea Imperiului.
  • +8 (10 voturi)    
    din cand in cand (Vineri, 21 mai 2021, 22:39)

    hanu [utilizator]

    si familiile regale mai produc cate un domn Goe.
  • -6 (8 voturi)    
    Ma bucur ca a aparut utilizatorul zavalitaa ! (Vineri, 21 mai 2021, 22:40)

    Cugetator [utilizator]

    La alte stiri despre aceasta familie dusmanita si in Romania, ca in Marea Britanie actioneaza fara frane nu numai presa tabloida , dar acum se vede si amestecul BBC , am cautat pe baza cartilor citite, in romaneste ,sa fiu cat mai impartial si competent . Ma bucur ca a aparut utilizatorul zavalitaa, care citeste si isi sustine parerile cu aplomb !
  • +8 (8 voturi)    
    nu da (Sâmbătă, 22 mai 2021, 0:37)

    andrei1245 [utilizator]

    semne ca ar vrea sa se apuce si el de o munca, o meserie ceva. i se naste cat de curand inca un copil . oare primeste banutzi sa dea din casa pe la oprah? retorica
  • +6 (6 voturi)    
    pai sa vedem: (Sâmbătă, 22 mai 2021, 7:22)

    mongolul [utilizator]

    Meghan e mulatra (draguta, de altfel) si a fost primita fara probleme in familia regala; dar ea declara ca fiul ei creeaza probleme, pentru ca e pe jumatate mulatru. (?!!!) Cine sa creada prostia asta? Doar politrucii si politrucele feminismului si "progresismului".
    Chiar nu-si dau seama ca-s deplasati? Au dat cu bita in balta. S-au facut singuri de ras.
    Daca mai continua... inseamna ca sunt mari probleme. Dar in mintile lor si ale stapinilor lor. Harry, Harry din stapin ai ajuns sluga. Macar e buna la pat?
    Harry trebuia sa realizeze ca se insoara cu o activista fanatica a feminismului. Inca din copilarie. Prin captura ei, tinde sa ajunga in virful ierarhiei... El o creste...
    Baiete, numai prostii faci...
  • -2 (4 voturi)    
    Firma nu este familia regala , ci functionarii ! (Sâmbătă, 22 mai 2021, 14:30)

    Cugetator [utilizator]

    De fapt familia Harry si Meghan este dusmanita de armata de functionari si casei regale britanice. Vedeti Crown , daca vreti sa intelegeti sau ramaneti misogini frustrati cum sunteti acum, ca si enorma majoritate a celor care scriu pe retelele sociale, desi au cunostiinte si cultura limitate !
  • +1 (1 vot)    
    Harry (Sâmbătă, 22 mai 2021, 23:46)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Harry asta e prostut rau... sau, mai bine zis, si prostut si rau.