CBS a plătit cel puțin 7 milioane de dolari pentru interviul cu Meghan Markle și prințul Harry

de S.J.     HotNews.ro
Marţi, 9 martie 2021, 10:47 Actualitate | Internaţional


Meghan Markle si printul Harry in timpul interviului acordat lui Oprah
Foto: Alex Todd / Avalon Editorial / Profimedia Images
Compania-mamă a CBS, ViacomCBS, a plătit între 7 și 9 milioane de dolari pentru drepturile de difuzare ale interviului realizat de Oprah Winfrey cu Meghan Markle și prințul Harry, relatează Insider.

Harpo Productions, compania de producție a lui Winfrey, a încercat de asemenea să vândă interviul altor două televiziuni americane, NBC - deținută de Comcast, și ABC - deținută de Disney, potrivit Wall Street Journal care a dezvăluit pentru prima dată informația.

ViacomCBS a cumpărat drepturile de a difuza interviul în Statele Unite și pe piețele internaționale, relatează WSJ.

Un reprezentant al cuplului a afirmat că Harry și Markle nu au fost plătiți pentru a lua parte la interviu.

În Regatul Unit ViacomCBS a vândut drepturile de difuzare ITV care a licitat mai mult pentru acestea decât Channel 4, Channel 5 și Sky, potrivit The Sunday Times.

BBC nu a licitat pentru drepturile de difuzare, potrivit aceleiași surse.

Meghan Markle a făcut mai multe informații șocante în cadrul interviului, printre care că a avut gânduri suicidare ca urmare a mediatizării sale intense de către presa britanică și că membri ai familiei regale au speculat cu privire la culoarea pielii fiului acesteia și a prințului Harry.

REFERINȚE:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5953 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    LOL (Marţi, 9 martie 2021, 10:59)

    omul.rau [utilizator]

    "jurnalistii" si banii
  • +14 (18 voturi)    
    fudulia costa (Marţi, 9 martie 2021, 10:59)

    mandalau [utilizator]

    Presupun ca au ajuns la fundul sacului. Eu nu cred ca nu au luat bani, probabil ca e "fomica mare" si asa pot face relativ usor rost de bani.
  • -14 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 martie 2021, 11:12)

    [anonim]

    • 0 (0 voturi)    
      Nu ai citit cu atentie articolul (Marţi, 9 martie 2021, 15:15)

      rpd [utilizator] i-a raspuns lui

      Harpo Productions, compania de producție a Oprah, a incasat bani de la ViacomCBS (intre 7 si 9 milioane de dolari) pentru drepturile de difuzare ale interviului.
      Pe de alta parte "Un reprezentant al cuplului a afirmat că Harry și Markle nu au fost plătiți pentru a lua parte la interviu."
      • +1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 martie 2021, 22:17)

        [anonim] i-a raspuns lui rpd

  • +11 (13 voturi)    
    Pentru asemenea sume (Marţi, 9 martie 2021, 11:15)

    Harald2 [utilizator]

    era nevoie de ceva cu adevarat scandalos. Si ce anume putea fi mai scandalos decat tema la moda a rasismului vs monarhia britanica?

    Printul Harry a fost din frageda tinerete un rebel. Dar aceasta casatorie l-a distrus definitiv din punct de vedere al imaginii publice (doar daca nu se va intoarce in sanul familiei, spasit, singur, peste vreo cativa ani). In schimb, va ramane probabil pentru cativa ani in lumina publicatiilor mondene/de scandal, care vor profita de pe seama necesitatilor sale financiare (obrazul subtire cu cheltuiala se tine).
  • -4 (8 voturi)    
    Astai de cititi titlul si cam atat (Marţi, 9 martie 2021, 12:17)

    Adry@n [utilizator]

    Cum se face ca cititi titlul, si comentati 10 minute dar nu cititi un text de1 minut?
    Harpo Productions detinut de Oprah a vandut dtreptul de televizare catre mai multi privati, cica sunt cateva zeci la nivel mondial.

    CBS a declarat de cateva zileca nu a platit un singur dolar catre cei doi. Ba mai mult Meghan si Harry nu au cerut nici un ban pentru interviu!

    De unde si pana unde aruncati cu mocirla cand voi nu reusiti sa faceti o corelatie de clasa a 2-a.
    Am mai spus-o 40% analfabeti functionali statisticile testelor pisa, iar astia respira si sa inmultesc. cum sa nu ai asa comentarii!
    • +3 (7 voturi)    
      aha (Marţi, 9 martie 2021, 13:55)

      real didi [utilizator] i-a raspuns lui Adry@n

      mai citeste o data... CBS a anuntat ca nu a platit niciun ban lui harry si balabustei. dar nu scrie nicaieri ca firma lui oprah nu a platit niciun ban... ma indoiesc ca oprah a luat 7 milioane de dolari si nu le-a dat macar jumatate din suma celor doi penibili...
      • -2 (6 voturi)    
        aham (Marţi, 9 martie 2021, 14:34)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui real didi

        Deci daca CBS nu a platit iar ceilalti nu zic ca au platit, rezulta cau au platit! :)


        Ei doi au spus ca nu au luat nici un ban pentru acest interviu!

        Dar voi batman batman!

        Titlul este demn de libertatea, cat sa te momeasca dar in context gasesti ca nu e vorba despre cei doi, ci despre licitatii intre compania detinatoare de drepturi a lu Oprah si cei ce au vrut sa cumpere interviul.
        Iar voi comentati ca au primit bani nesatulii astia...

        Si daca ar fi primit era o problema? clar nu, dar trebuie sa minti ca cineva a facut cu interes interviul, ca sa para usor de demontat intreg interviul. Cu alte cuvinte nu au spus adevarul, ci au mintit pentru bani.
        Pentru unii nu conteaza adevarul ci daca au luat sau nu bani, daca nu au luat bani sigur au primit ei niste foloase sau au ascuns banii prin offshore, iar daca au luat bani clar mint tot in interviu. Bine, mint si daca nu au luat bani, noi stim mai bine ce au trait ei! nu ne mint ei pe noi, mandri daci :))
      • -2 (4 voturi)    
        Oprah nu al luat 7 milioane (Marţi, 9 martie 2021, 14:42)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui real didi

        A vandut catre zeci de deleviziuni, probabil ca a luat ZECI de milioane (na belea).
        Doar ca trebuie sa fi dat ea macar jumatate...nu? cum altfel? noi stim mai bine ce au facut ei, in romanica facem fifty fifty spaga, mergem bara bara... e imposibil sa nu fi primit bani.
        Mda, penibil!
        Acum dupa ce citesc ce scrii se vede rautatea (AURiana), cica "balabustei", orice ar insemna sigur nu e un compliment adus unei femei. E mai degraba "mocirla" cu care vrem sa aruncam din cocina noastra pe altii...

        *mocirla, in cocina nu e mocirla
  • -1 (1 vot)    
    Suma de 7 milioane ,a fost impartita astfel ! (Marţi, 9 martie 2021, 17:15)

    Cugetator [utilizator]

    50 de milioane de dolari a luat Meghan, iar printului Harry ,nu iau mai ramas decat tot 50 de milioane ! Sper sa le ajunga ca sa-si onoreze prietenii din Romanii , iar dusmanii foarte numerosi nu vor lua decat praful de pe o toba !
  • +1 (1 vot)    
    7M (Marţi, 9 martie 2021, 17:31)

    ACP [utilizator]

    valoreaza referirea la discutia legata de posibila culoare a pielii noului nascut in contextul actual.
  • 0 (0 voturi)    
    Sper sa nu fie intr-un ceas rau (Joi, 11 martie 2021, 10:52)

    mmagic [utilizator]

    Cred ca cei doi porumbei au cam incurcat-o.
    Acum ne putem astepta oricand la accidentul de masina al printesei Megan.