Nou scandal la Palatul Buckingham: Acuzațiile de rasism la adresa familiei regale nu se referă la Regina Elizabeth sau la soțul ei VIDEO

de R.P.     HotNews.ro
Marţi, 9 martie 2021, 8:01 Actualitate | Internaţional


Regina Elizabeth si Meghan Markle
Foto: Twitter
Prințul Harry a făcut noi precizări legate de acuzațiile potrivit cărora, la Palatul Buckingham, au existat discuții legate de cât de închisă va fi pielea fiului său Archie, transmițând că acestea nu se referă nici la Regină, nici la soțul ei, Ducele de Edinburgh, în prezent internat într-un spital din Londra. Clarificările îi aparțin lui Oprah Winfrey, cea care le-a luat interviu prințului Harry și lui Meghan Markle.

Interviul realizat pentru CBS a făcut senzație atât în SUA, cât și în Marea Britanie ca urmare a acuzațiilor de rasism lansate de Meghan Markle. Ducesa de Sussex a spus că atunci când era însărcinată cu Archie au existat discuții și ”îngrijorări” legate de cât de închisă va fi pielea copilului. Ea a mai povestit și că a avut gânduri sinucigașe și a dorit să caute ajutor de specialitate, însă acesta i-a fost refuzat.

Atât ea, cât și Harry au refuzat să dezvăluie identitatea persoanei care era îngrijorată de culoarea pielii, pe motiv că această informație ar aduce ”prejudicii prea mari”.

După interviu, Winfrey a precizat pentru CBS că prințul nu i-a dezvăluit cine sunt cei implicați în discuțiile respective, ci doar că nu este vorba despre bunicii săi pentru care are un respect deosebit.

"Nu mi-a împărtășit identitatea persoanelor vizate, însă a dorit să fie sigur că știu și transmit mai departe, dacă am ocazia, că nu este vorba despre bunica sau bunicul său, că nu ei au participat la aceste discuții”, a declarat Winfrey, potrivit BBC News.

The Guardian notează că acuzațiile de rasism au generat o presiune tot mai mare asupra Palatului Buckingham, care încă nu a oferit nicio reacție.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















65842 vizualizari

  • +21 (33 voturi)    
    Ce putea sa mai inventeze Meghan ! (Marţi, 9 martie 2021, 8:09)

    Idealistu [utilizator]

    Daca tot s-a comportat sub orice nivel, cerut unui membru al familiei regale, atunci s-a gandit ca e bine sa pozeze in victima a rasismului. Ca tot este la moda printre stangisti. Lamentabila figura !
  • +19 (29 voturi)    
    Mi-am luat popcorn (Marţi, 9 martie 2021, 8:41)

    idealogul [utilizator]

    Acum cativa ani cand printul Harry si domnisoara? M. Markle s-au casatorit presa britanica era in extaz. Foarte multi spuneau ca aceasta casatorie VA SALVA MONARHIA BRITANICA. Cand am citit era sa cad de pe scaun. Pentru mine era clar ca acesta casatorie are potentialul sa ingroape monarhia britanica. Diferenta dintre M. Markle si Diana este de la cer la pamant in favoarea printesei Diana.
    Prabusirea a inceput acum cativa ani cand printul Harry a fost "convins" sa renunte la titlu si pretentiile la tron. Acesta e doar inceputul. Bineinteles ca si regina Angliei va fi declarata in cele din urma rasista. Dar demantelerea monarhie se incepe de la periferie.
    Intai s-a aruncat dinamita. Monarhia e rasista! Dupa 2 zile de agitatie cica nu toata monarhia ci doar unii din anturajul ei. O sa vedem saptamanile urmatoare ce alte acuzatii bomba vor mai veni directionate tot mai spre centru monarhiei.
    Cand massmedia occidentala sustine o parere in unanimitate eu tocmai am descoperit adevarul care este exact pe dos. Si am dreptate in min 90% din cazuri.
    • +4 (6 voturi)    
      .... (Marţi, 9 martie 2021, 10:54)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      Harry nu a renuntat la nimic. Este in continuare in linia de succesiune , al 6-lea. Va urca dupa ce regina si Charles vor muri si va cobori pe masura ce copiii lui William vor avea la randul lor urmasi.
      La fel ca Andrew, fratele lui Charles , care la un moment dat era al doilea, iar acum este al 8-lea. Nu mai zic de insasi sora reginei care daca ar mai trai ar fi pe locul 20+ desi la un moment dat fusese pe 2, inainte sa aiba regina copii.
      https://ro.wikipedia.org/wiki/Linia_de_succesiune_la_tronul_britanic
      • -1 (3 voturi)    
        Ai dreptate (Marţi, 9 martie 2021, 11:31)

        idealogul [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        cu "linia de succesiune".
        Totusi pe wikipedia unde m-ai trimis scrie ca Harry+Markle:..
        "cuplul și-a anunțat intenția de a se retrage din rolurile superioare din familia Regală"?! Ar trebui sa fiu mai precis in exprimare.
  • -18 (24 voturi)    
    mda (Marţi, 9 martie 2021, 8:52)

    SoulSearcher [utilizator]

    cine ar fi crezut ca tanti asta megan va distruge monarhia britanica :DDD

    bravo ei, era si timpul ca cineva sa puna capac unui sistem care a subjugat o intreaga planeta in ultimii 500 ani...

    marele imperiu britanic care hotara ce natiuni vor trai si care vor muri...

    pe locul 2 este vaticanul si cu papii care de aproape 2000 ani la fel.. subjuga natiuni intregi, doar ca sa-si pastreze puterea si influenta.
  • +23 (25 voturi)    
    Gargara, vorbarie si palavrageala (Marţi, 9 martie 2021, 8:58)

    Zapateado [utilizator]

    Doar ca sa lase impresia ca fac dezvaluiri cutremuratoare.Astia nu sunt seriosi, sunt doar ahtiati dupa notorietate. Harry s-a lasat tarat intr-o ambuscada toxica pe care o va regreta cand se va mai MATURIZA.Dar atunci fiul sau Archie va fi deja pensionar.
  • -8 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 martie 2021, 11:45)

    [anonim]

    • +4 (6 voturi)    
      Așa este, tovarățe Ion Ilici Iliescu! (Marţi, 9 martie 2021, 19:40)

      Vruum [utilizator] i-a raspuns lui

      Dar ce ne facem cu „flămânzii” care se îmbuibă cu șapte guri după ce sunt aleși democratic? Sau cu președinții care nu își spun regi, țari, împărați , pentru că suntem, nu-i așa, în mileniul trei... Sau cu aceia care se transformă în dictatori - că le rentează asta... sau cu momâile trase de sfori de către păpușari autohtoni ori străini, în detrimentul propriului popor!!? O fi monarhia vetustă, dar măcar are ștaif. Cât privește „geamantanul” menționat, cărțile de istorie - acelea mai groase - dau mai multe detalii: unul ar fi construirea și unirea unei țări.
      • -2 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 10 martie 2021, 9:19)

        [anonim] i-a raspuns lui Vruum

  • -2 (4 voturi)    
    De la mic la mare (Marţi, 9 martie 2021, 14:47)

    Setalcott [utilizator]

    Oameni buni, nu va mai miscegenati, daca aveți minte.
  • +4 (12 voturi)    
    Nu ne intereseaza (Marţi, 9 martie 2021, 14:59)

    Mircea11 [utilizator]

    Nu intereseaza teatrul ieftin a lui Meghan in a poza in victima si cohortele de ipocriti, gen Winfrey, Serena, etc care o consoleaza pe aceasta.
    Ne intereseaza in schimb amplitudinea care se da la orice referinta/aluzie la culoarea pielii unui individ, de parca aceasta ar fi altfel decat in realitate.
    Din toate vociferarile cu trimitere la rasism se intelege cat se poate de clar ca celor care le fac le este rusine cu propria culoare, in loc sa mandreasca.
    Sanctionarea celor care poate au un limbaj mai colorat/dezinvolt/nefericit/ etc. la solicitarea unor imbecili colorati (de la alb la negru) a devenit de neacceptat.
  • +3 (7 voturi)    
    Intre doi si cinci ani mai dureaza casatoria asta (Marţi, 9 martie 2021, 16:30)

    Susufler0 [utilizator]

    Harry o sa clacheze !
  • +2 (6 voturi)    
    Atunci cine a vorbit prostii ? (Marţi, 9 martie 2021, 17:23)

    Cugetator [utilizator]

    Deci regina si printul consort nu au vorbit si in curand vom afla ca nici un membru de baza , adica Charles cu sotia ,William si Kate nu au spus nimic urat . Desigur mai exista rude colaterale si numerosi functionari, poate si un usier ceva. O sa se ajunga la aceasta plevusca, la ! detectorul de minciiuni !