VIDEO Un bărbat din Washington a adăpostit 80 de protestatari, salvându-i de intervenția poliției

de S.J.     HotNews.ro
Miercuri, 3 iunie 2020, 11:03 Actualitate | Internaţional


Rahul Dubey
Foto: Captura video
Un bărbat din Washington D.C. a adăpostit 80 de protestatari, salvându-i de acțiunea în forță a poliției, relatează Mediafax și BBC.

Forțele de ordine blocaseră strada în ambele sensuri și se pregăteau de o intervenție în urma căreia urmau să facă arestări când un bărbat a deschis ușile unei case în care s-au adăpostit 80 de protestatari.

Rahul Dubey le-a permis demonstranților chiar să doarmă în casa lui dacă era necesar. Acesta a povestit cum a luat decizia:

„Am auzit țipete și oameni care cereau ajutor. Alergau ca să se salveze, mi s-a părut normal să îi ajut”, a povestit bărbatul care locuiește pe strada blocată de polițiști.




Pe același subiect:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3583 vizualizari

  • +5 (37 voturi)    
    //// (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:07)

    GemstonePig [utilizator]

    Maine cand trece pe langa un magazin de lux o sa primeasca o caramida in cap sau masina o sa-i fie incendiata dar nu conteaza totul este sa fim solidari cu o idee.
    • +1 (13 voturi)    
      putina scormonire in memorie (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:29)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      Coposu a discutat cu minerii si a stat de vorba cu Minerul sef chiar am inteles ca l-a gazduit.

      Ratiu prin cuvantarea care a tinut-o de la microfonul Parlamentului i-a calmat pe minerii intrati prin forta in incinta cladirii.

      Au trecut 30 de ani SA NU UITAM ceea ce este valoros si poate sa fie de retinut inclusiv in USA.
  • +6 (36 voturi)    
    favorizarera infractorilor... (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:18)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... saracu, ce-o sa-si mai planga-n pumni, cand o sa descopere ca-i lipsesc lucruri de prin casa...
    • +7 (23 voturi)    
      apoi o sa dea fuga la politie... (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:22)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      .. sa ii recupereze bunurile.
  • +7 (21 voturi)    
    Iar dupa l-au jefuit (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:26)

    Velma Kelly [utilizator]

    Jos Trump !
  • +8 (26 voturi)    
    deci ca-n romania (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:27)

    liviu_ [utilizator]

    unu apara infractori si presa il da ca erou

    hotnews.,.. ne transformam in latrina 3?!
    • +11 (15 voturi)    
      nu e transformare (Miercuri, 3 iunie 2020, 12:15)

      Wheelwright [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      se merge pe aceasi linie...
      Daca in Romania linia suportata de site e cea de centru dreapta, afara a fost intotdeauna preluata stanga americana (democrata).
      Acolo zici ca au inebunit oamenii, din ura fata de Trump, se pozitioneaza intotdeauna impotriva lui, desi acum el are dreptate, primarii, guvernatorii (mai toti democrati in zonele cu probleme) nu respecta legea, nu protejeaza proprietatea altor oameni sa nu supere stanga americana.
      Eu cred ca ce se intampla acum e un balon de oxigen pentru Trump, pentru ca pierduse mult cu aceasta pandemie, dar din nou albii care muncesc si care vor sa fie respectate drepturile nu vor vota pe democrati, nu pentru ca e bun Trump, dar pentru ca vad un pericol mai mare in partea cealalta.
      E mare prostie ca americanii au de ales doar intre doua partide, democratii care au luat-o spre stanga extrema (niciodata nu i-as vota pe aia) si republicanii incremeniti cumva in timp si rigizi. O alternativa de centru ar avea mare succes la americani.
      • +1 (5 voturi)    
        mai bine un republican... (Miercuri, 3 iunie 2020, 15:13)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

        ... decat un democ-RAT.
  • +8 (14 voturi)    
    Inversarea valorilor (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:41)

    Vade Retro [utilizator]

    De cand adpostirea infractorilor a devenit fapta eroica? De unde stiti cine erau "protestatarii"? Daca erau cei care tocmai sparsesera si jefuisera magazine?
  • 0 (12 voturi)    
    un om (Miercuri, 3 iunie 2020, 11:41)

    Point [utilizator]

    adevarat.sincer felicitari pt curajul aratat pt ajutorarea tovarasilor ca luptau cu balaurul capitalist.sper ca maine poimaine sa-l vedem in strada alaturi de ''protestatari'' cu o caramida-n mana.(btw,oferite si livrate gratuit,in punctele critice ale marilor orase)si de ce nu,ales lider onorific BLM.
    si iata ce pune un fost organizator BLM in 2007:
    un om sincer,care lupta pt fratii lui de culoare
    https://www.youtube.com/watch?v=kpZbVrIP1zc&feature=emb_logo
    • 0 (2 voturi)    
      Au intrat ăia buzna peste el. (Miercuri, 3 iunie 2020, 17:36)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Point

      Oricine,de frică ,spunea că este cu ei.Cât de tâmpit să fii,să bagi 80 de necunoscuți turbulenți în casă?Ăia au intrat fără voia lui și el a spus că-i de partea lor.