Iulian Bulai: Mă bucur că a fost identificată persoana care a trimis ameninţări cu moartea doamnei Maia Morgenstern / Sper să nu aibă legături cu un anumit partid extremist din Parlament

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 28 martie 2021, 18:44 Actualitate | Esenţial


Iulian Bulai
Foto: Facebook
Deputatul USR Iulian Bulai afirmă că persoana care a ameninţat-o cu moartea pe actriţa Maia Morgenstern a fost identificată. ”Sper ca persoana respectivă să fie un lup singuratic, fără legături cu un anumit partid extremist din Parlamentul României”, a scris Bulai pe Facebook.

Potrivit Digi 24, un tânăr de 25 de ani este audiat de polițiști.

”Extremismul, rasismul și antisemitismul nu au ce căuta în România. Mă bucur că a fost identificată persoana care a trimis amenințări cu moartea doamnei Maia Morgenstern. Justiția trebuie să rezolve acest caz. Sper ca persoana respectivă să fie un lup singuratic, fără legături cu un anumit partid extremist din Parlamentul României. Discursul radical, fundamentalist și terorist nu trebuie lăsat să se dezvolte în țara noastră”, a scris deputatul USR pe pagina sa de Facebook.

Poliția și Parchetul au deschis dosar penal în cazul amenințărilor cu moartea primite de actrița Maia Morgenstern printr-un mesaj trimis pe e-mail, după ce aceasta a depus plângere penală la poliție.

Textul scrisorii de amenințare trimise pe adresele de e-mail ale Teatrului Evreiesc de Stat a fost publicat de actriță pe Facebook, iar mesajul este semnat "din partea partidului AUR", formațiune care neagă orice implicare.


Citește și:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12005 vizualizari

  • -58 (106 voturi)    
    Ba, sunt sanse foarte mari sa aiba legatura (Duminică, 28 martie 2021, 19:00)

    newlook [utilizator]

    " Sper ca persoana să nu aibă legături cu un anumit partid extremist din Parlament" (adica cu propriul lui partid, uSRI+)
    -----------------------------------------------

    Ba, sunt sanse foarte mari sa aiba legatura cu partidul extremist uSRI+.

    Ganditi-va un pic la profilul aluia:

    - 25 de ani, deci "tanar frumos si liber", nu bugetar-pensionar
    - precar alfabetizat; cultura lui se reduce la "da-i cu kataroiu" si "30 de ani ce ciuma rosie"
    - psihopat (e necesar sa explic?) si incrancenat, cu spume la gura si ochi bulbucati, ca la 10 august
    - traitor intr-o alta realitate, in feisbuci, instagrame, etc

    Ati recunoscut portretul robot al #rezist?
    • +16 (42 voturi)    
      Te regăsești (Duminică, 28 martie 2021, 19:42)

      Dogul [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Poți sa te denunți :)))
    • -12 (56 voturi)    
      Si totusi ai dreptate (Duminică, 28 martie 2021, 19:43)

      Anarb [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      USR e in mod evident un partid de extrema stanga. Pare ca multi sint inca in negare, dar doctrina e destul de clara.
    • +6 (34 voturi)    
      Ar trebui (Duminică, 28 martie 2021, 20:10)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ca polita sa caute si d-astia ca tine ,cu limbaj de mahala, sub care se ascunde o manipulare ticaloasa, sa-i scutere un pic si vom descoperi o multime de antisemiti.Ptiu!
    • -17 (51 voturi)    
      Sigur e uSRIst (Duminică, 28 martie 2021, 20:18)

      mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      care arunca vina pe aur, e tehnica clasica securista folosita si de johanis, sica,catu et comp care fug de raspundere si intotdeuna arunca vina pe altii.
  • -3 (47 voturi)    
    E clar!? (Duminică, 28 martie 2021, 19:46)

    Arminius [utilizator]

    Neomarxismul e o forma de extremism, da?
    Cine vorbeste de rasism fara sa fi fost atacat foloseste un rationament eminamente rasist.
    Ca Bulai face parte dintr-un partid cu multi extremisti infiltrati se stie, dar sa fie si rasist? E prea mult.
    • +4 (4 voturi)    
      Pana luna trecuta... (Luni, 29 martie 2021, 5:05)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui Arminius

      ...rasist era numai Trump pe aici pe forum...acum cred ca sunt alte "aprecieri" in curs de dezvoltare :))))
  • +5 (15 voturi)    
    Bai (Duminică, 28 martie 2021, 20:11)

    Socrate2021 [utilizator]

    Dar te minusara, nu gluma!
  • -9 (49 voturi)    
    Pustiul de 25 de ani audiat (Duminică, 28 martie 2021, 20:24)

    FortApache [utilizator]

    Este cumva cel cu ochelari din poza?
    • +1 (33 voturi)    
      ochelari si frizura a la Trotsky (Duminică, 28 martie 2021, 21:38)

      fghr [utilizator] i-a raspuns lui FortApache

      .
      • +1 (1 vot)    
        Despre Trotsky (Luni, 29 martie 2021, 11:43)

        dekirico [utilizator] i-a raspuns lui fghr

        Лев Давидович Троцкий adică Lev Davidovici Troțki. Îl găsiți pe Wikipedia, nu mai înșir acum cuvinte ca să mă dau deștept. Un detaliu doar. Omul purta ochelari cu ramă metalică subțire sau un pince nez . Pentru ce poartă junele în cauză referința ar fi la Alexandru Sahia. Da a fost evreu (Trotsky), la fel ca Lenin, Marx, Pauker și mulți alții. Dar de aici la antisemitism, este o prăpastie. Nu mă apuc acum să înșir defectele sau calitățile implicite ale evreilor. De la ”exportul” prostesc inițiat de Ceaușescu am rămas mai săraci, nu am făcut niciun gheșeft, fără simțul lor comercial și mai ales fără umorul lor proverbial.
  • -11 (39 voturi)    
    MinusPlusMinus (Duminică, 28 martie 2021, 20:24)

    Rolly [utilizator]

    Eh, dacă nu are legături, le fabiricați voi, tovarăși. Ce naiba. Nu se oprește progresul revoluției proletare atât de ușor.

    Ah, Bulai, ce au mai zis ăia pe la Ancient Aliens? Ceva nou cu mamele surogat?
    • -6 (20 voturi)    
      vine Pastele (Duminică, 28 martie 2021, 21:40)

      fghr [utilizator] i-a raspuns lui Rolly

      o sa vina el cu ceva nou si anul asta
  • -9 (27 voturi)    
    . (Duminică, 28 martie 2021, 20:27)

    di livio [utilizator]

    oare n-o fi unu din ăia patru killeri trimiși de Soroș să-l lichideze pe nea Livache?...ăia cazați la Athenee Palace, cre că se despărțiră ei după ce n-au reușit lichidarea lu nea Livache...unu din ei fuse prins în Timiș, îl amenința pe Arafat cu secera și ciocanu, nu mai avea piștol, Soroș a tăiat finanțarea
  • -14 (44 voturi)    
    singurul (Duminică, 28 martie 2021, 20:27)

    martel55 [utilizator]

    partid extremist din Parlament este USR plusul neomarxist, ei sunt singurii care vor o revolutie social culturala si isntitutirea unei ceznuri submasca corectiutidinii poltice, care sa reduc ala tacere vocilro majoritatii care nu e de acord cu ideile progresiste promovate de acestia si presa d epropaganda asevrita
  • +1 (31 voturi)    
    ce zice bulai (Duminică, 28 martie 2021, 21:34)

    fghr [utilizator]

    trebuie privit in nota in care trebuie citite toate luarile de pozitie usr iste

    spera ca nu e membru din aur , de fapt spera sa fie membru aur

    la neamt la parlamentare usr ul a luat mai putin decat in 2016, cred ca nici maica sa nu l a mai votat
    • -7 (13 voturi)    
      bun (Duminică, 28 martie 2021, 22:08)

      winston_smith [utilizator] i-a raspuns lui fghr

      :))))
  • +4 (36 voturi)    
    Zi de salariu la PSD (Duminică, 28 martie 2021, 21:54)

    Emiliom [utilizator]

    Bai postacei pesedisti, vad ca sunteti foarte activi astazi. V-au dat salariul si o parte din restante? Ati baut toti banii si acum aberati pe aici?
    • -2 (28 voturi)    
      CircIefitn (Duminică, 28 martie 2021, 23:18)

      Rolly [utilizator] i-a raspuns lui Emiliom

      @Emiliom Mă, nu suntem pesediști și o facem gratis, de plăcere. Avem cu ce, avem de ce. Fără măscăricii voștri (din USR), viația ar mai tristă, dar mai bună.

      Nasol, nu.

      P.S.
      Vă rog mult HN, nu îmi cenzurați acest comentariul. Un antipeseids (eu) va fi mai fericit. Promit că nu am postat la băutură, nu am fost plătit și am să mă fac băiat cuminte.
      • -1 (7 voturi)    
        Când este mic IQ. (Luni, 29 martie 2021, 10:24)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Rolly

        Se dau de gol pesediștii. A spus unul așa într-o doară că poate știe PSD ceva și hop s-au dat de gol că știu. Ei au făcut-o folosind măciuca AUR, că așa lucrează PSD. Ba cu PUR-ul lui Voiculescu, ba cu Pro România, ba cu ALDE, a avut mereu PSD slugi care să facă treburile murdare.