Liderul clanului Duduianu, ucis luni noapte în cartierul bucureștean Giulești Sârbi / Principalul suspect este încă în libertate

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 4 august 2020, 7:26 Actualitate | Esenţial


Florin Mototolea
Foto: Captura YouTube
Florin Mototolea, zis ”Emi Pian”, liderul clanului Duduianu a murit în dimineața zilei de marți la Spitalul Universitar din București, unde ajunsese cu răni grave după o altercație ce a avut loc în cartierul Giulești Sârbi din Sectorul 6. Incidentul vine la 10 zile după ce ministrul Justiției, Cătălin Predoiu, a creat "un front instituțional împotriva crimei organizate" și că "încep să cadă clanuri de interlopi" și la mai puțin de o săptămână de când ministrul de interne a declarat că are ”toleranță zero” față de rețelele de crimă organizată.

UPDATE 12.01 Polițiștii audiază mai multe persoane implicate în incidentul ce a avut loc în cartierul Giulești-Sârbi, dar principalul suspect nu a fost prins și este căutat în București

UPDATE 08.34 Mototolea ar fost executat în stil mafiot, de către membrul unui clan rival, potrivit Știrile ProTV.

UPDATE 08.02 Digi 24: Bărbatul care a murit era Florin Mototolea, zis ”Emi Pian”, lider al clanului interlop Duduianu.

Conflictul a fost sesizat în jurul orei 3.00 și s-a produs între mai multe persoane, în sectorul 6. Conform Poliției Capitalei, la fața locului au mers polițiști din cadrul Secției 20 Poliție, fiind identificate mai multe persoane.

Doi bărbați au fost transportați la spital, unul dintre ei, în vârstă de 39 de ani, decedând în ciuda eforturilor medicilor de a-l salva.

În urmă cu mai puțin de două săptămâni Parchetul Sectorului 1 a anunțat că 13 membri ai clanului Duduianu sunt urmăriți penal pentru că ar fi amenințat cu violențe cântăreți de manele, aceștia fiind extorcați de sume până la 100.000 de euro și forțați să cânte gratuit la mai multe evenimente. Potrivit unor surse Agerpres, printre victimele clanului Duduianu sunt maneliştii Florin Salam şi Nicolae Guţă.

Amintim că, în septembrie anul trecut, zeci de persoane l-au așteptat cu manele, artificii și șampanie pe Florin Mototolea, zis Emi Pian, la ieșirea din Penitenciarul Rahova. Ieșirea acestuia din închisoare a fost transmisă în direct pe Youtube, din fața penitenciarului.

Fostul lider al clanului de interlopi, Ion Duduianu, a murit în octombrie 2018 după ce a făcut un infarct în Penitenciarul din Găești, unde executa o pedeapsă de 10 ani pentru trafic de persoane.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















34108 vizualizari

  • +63 (75 voturi)    
    Felicitari!!! (Marţi, 4 august 2020, 7:45)

    Cetateanu [utilizator]

    Felicitari primarului Mutu si PS6 (locala si nationala, mancatori de indemnizatii speciale), care au adus pe cele mai inalte culmi infractionalitatea in sector!!!
    In afara cetatenilor care vor fi in continuaare deranjati de luminile orbitoare ale masinilor de politie si sirenelor de la miez de noapte (ne distram si noi nu?!) deplang comersantele ilegale de patrunjel care vor fi si mai tare tinta controalelor fara mila ale politiei de toate uniformele .:(((
    • -21 (45 voturi)    
      Las-o baltă cu Mutu (Marţi, 4 august 2020, 10:08)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

      Predoiu zicea acum câteva zile că el a rezolvat cu clanurile interlope și că le-a destructurat
      • +15 (27 voturi)    
        Breh ! (Marţi, 4 august 2020, 10:30)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        In Sectorul 6 exista suspiciunea ca Mutu nu Vede “evolutia” la bara fixa a interlopilor, asadar selectia naturala asigura rarirea acestora
        • -13 (27 voturi)    
          primarul are alte indatoriri (Marţi, 4 august 2020, 10:58)

          Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          decat sa se ocupe de chestiuni penale. Asta intra in apanajul politiei, adica MAI. Eu stiu ca se apropie alegerile, dar totusi, daca intri pe internet se presupune ca ai un minim de scoala...
          • +31 (33 voturi)    
            Indatoriri.. (Marţi, 4 august 2020, 11:17)

            stani [utilizator] i-a raspuns lui Mary80

            Indatorirea primarului este sa dea interlopilor din zona imobiliara autorizatii pentru construirea de blocuri de locuinte ingramadite printre blocurile vechi din cartierele acestui sector. Cam asta a facut Mutu in mandatul sau.
          • +20 (24 voturi)    
            Politia Locala Sector 6 = Armata Primarului (Marţi, 4 august 2020, 11:23)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mary80

            Sau nu ?
          • +2 (4 voturi)    
            Poate are datorii... (Marţi, 4 august 2020, 23:01)

            sitizan [utilizator] i-a raspuns lui Mary80

            ...la unu, la altu...
  • +53 (55 voturi)    
    eugenie (Marţi, 4 august 2020, 8:15)

    sitizan [utilizator]

    Ce nu reuseste maternela justitie (care-i cocoloseste cu mare blandete) rezolva ei,. baieti dinamici .
    Poate imprumuta si celelalte clanuri metoda.
  • +66 (74 voturi)    
    Incredibila rasa asta (Marţi, 4 august 2020, 8:41)

    Gojifruit [utilizator]

    Cica sa nu fii rasist.....
    • +50 (68 voturi)    
      ... (Marţi, 4 august 2020, 10:05)

      samuraijack [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

      Nu are legătură cu rasa. Existența acestora clanuri nu ar fi posibilă fără susținerea unor politicieni, judecători și polițiști corupți care profită și ei de pe urma ilegalităților care le fac aceste grupări. Sunt numeroase exemple de senatori, deputați, funcționari publici înfrățiți cu aceste clanuri.
      • +13 (19 voturi)    
        Da, clar, iproxenetism si trafic de droguri (Marţi, 4 august 2020, 10:53)

        xolv [utilizator] i-a raspuns lui samuraijack

        nu poti sa faci fara politicieni.
      • +8 (8 voturi)    
        Nu are legatura cu rasa ? (Marţi, 4 august 2020, 23:10)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui samuraijack

        Ce procent de albi ai vazut la fiecare "eveniment" populat de interlopi, batai, sabii, scandaluri in plina strada, proxenetism, camatarie, etc, etc ? Cum poti sa spui ca nu are legatura cu rasa ?
    • +10 (12 voturi)    
      Nici nouă nu ne pasă (Marţi, 4 august 2020, 13:20)

      Dan Mihalache1 [anonim] i-a raspuns lui Gojifruit

      Să fiu în eroare dacă-i compar la isprăvi pe cei peste 76% dintre infractorii americani - știți, ăia care „contează” - cu „clanurile” rromânești?...
  • +12 (38 voturi)    
    asta-i Romania ... (Marţi, 4 august 2020, 8:46)

    VaseaV [utilizator]

    sa nu ne mai ascundem dupa deget, Romania neputincioasa, corupta ....Stat politienesc trebuie!
    • +30 (30 voturi)    
      naiv?! (Marţi, 4 august 2020, 10:54)

      catelu [utilizator] i-a raspuns lui VaseaV

      Doar nu crezi ca politia nu vede activitatea lor si nu o tolereaza. Sau poate crezi ca o tolereaza pe gratis?
  • +29 (37 voturi)    
    Mare pagubă (Marţi, 4 august 2020, 8:48)

    omezu [utilizator]

    O fi vreo tactica de-a lui Predoiu în lupta cu clanurile de interlopi, cine știe...
    • +39 (39 voturi)    
      Paguba (Marţi, 4 august 2020, 10:07)

      osica [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Că se omoară între ei nu e pagubă. Dar ne terorizează pe toți
      • +3 (3 voturi)    
        ...cu largul concurs al Politiei... (Marţi, 4 august 2020, 21:48)

        D3v1ant [utilizator] i-a raspuns lui osica

        ...chiar si dupa ce le-am trimis dovezi filmate de activitati ilegale, cum ar fi prostitutie, baietii de la Politie erau la locul faptei dar ca sa beneficieze de oferta "pentru fortele de ordine" ale mafiei locale... tot filmati, ca nu prea s-au pitit...
  • +38 (46 voturi)    
    >>>> (Marţi, 4 august 2020, 8:57)

    GemstonePig [utilizator]

    As vrea sa ascult un sociolog\antropolog ,care este rolul acestor insi in devoltarea omenirii, sunt un rau inerent sau necesar in societate ?
    • +23 (29 voturi)    
      Alo, domnu' Duminica (Marţi, 4 august 2020, 10:00)

      Putinel [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      aveti legatura!
      • +14 (18 voturi)    
        Duminica este un Avocat TLM (Marţi, 4 august 2020, 10:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Putinel

        Neconvingator
  • +32 (32 voturi)    
    O Stire Foarte Buna ! (Marţi, 4 august 2020, 9:06)

    un domn [utilizator]

    Daca au ajuns la asta viitorul lor este un viitor luminos pentru Bucuresti!
  • +34 (34 voturi)    
    Stirea ... (Marţi, 4 august 2020, 9:11)

    ElDiablo [utilizator]

    .. asta e in tot online-ul din Romania. Sunt mai multe articole cu pianul, decat sunt cu covidul, ceea ce e mare lucru. Dar e de inteles, asa se intampla cand decedeaza cate o personalitate de nivel mondial precum acest conlocuitor cu origini nordice, presa mediatizeaza si speculeaza la maxim.
  • +23 (23 voturi)    
    asa e (Marţi, 4 august 2020, 9:18)

    ClaudiuO [utilizator]

    " Actualitate | Esenţial "

    Ne meritam soarta.
  • +35 (35 voturi)    
    S-a mai dus (Marţi, 4 august 2020, 9:31)

    fokerul [utilizator]

    un dujman, aşa tânăr şi frumos...
  • +37 (37 voturi)    
    .... (Marţi, 4 august 2020, 9:32)

    ursu_rebegea [utilizator]

    Executie in stil mafiot in toata lumea: un glont in ceafa.
    Executie in stil mafiot in Romania: topor in cap, furca in spate sau cutit in burta.

    Plm, rad si curcile de noi
    • +7 (7 voturi)    
      Pai nu l-a impuscat? (Marţi, 4 august 2020, 14:16)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui ursu_rebegea

      Nu-mi spune ca s-au bătut o juma de ore cu picioare de la scaun sau săbii "ninja".
  • +35 (41 voturi)    
    Statul protejeaza infractorii (Marţi, 4 august 2020, 9:44)

    robyzs [utilizator]

    Statul protejeaza infractorii, PNL nici nu a incercat sa modifice legile stricate de Tudorel Toader si PSD
    • -1 (9 voturi)    
      Au s majoritate in parlament (Marţi, 4 august 2020, 10:54)

      xolv [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      confortabila, chiar
  • +29 (29 voturi)    
    Doar v-am spus (Marţi, 4 august 2020, 9:50)

    SuntDeciExist [utilizator]

    Mai usor cu pianul pe scari
  • +25 (29 voturi)    
    asta e din campania lui Predoiu, nu? (Marţi, 4 august 2020, 9:56)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    cea cu care se lauda peste tot...ca lupta impotriva clanurilor interlope, a mafiilor, bla bla...in asta consta, pare-se?!
    Glumesc...
    "norocul" nostru ca se mai elimina intre ei.

    Ca dupa statul roman, cu institutiile, partidele, autoritatile capturate si partenere de nadejde ale acestor clanuri...

    PS: de cateva luni iar ne-au invadat cersetorii, in special copii. Evident, pusi de clanuri (dintr-o anumita etnie, nu spun care, ca e poliically incorrect). Cei care au fost fortati de pandemie sa revina in tara, re-ocupand zonele de influenta avute anterior activitatii din "Diaspora". Sunt extrem de vizibili. Nici "politia" nu ii "vede", nici ANPDCPA, niciun magistrat care isi "digera" leafa/pensia speciala in locuri publice, la terase, nici primarii, absolut nimeni nimic. Deci...
    • -4 (22 voturi)    
      #GLM (Marţi, 4 august 2020, 10:27)

      stani [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Eu nu as da vina numai pe politicienii nostri. Baietii astia mai bruneti sunt protejati si de Bruxelles, ca deh, sunt minoritari.
    • +17 (19 voturi)    
      politia (Marţi, 4 august 2020, 11:05)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      vede batranele care se duc sa isi cumpere mancare cand sunt in izolare. la unu pardalian din asta n-ar avea curaj sa zica ceva.
  • +10 (14 voturi)    
    Asa. Si? (Marţi, 4 august 2020, 10:04)

    Tommy Bahama [utilizator]

    Pastrati-va update-urile. Nu este interesant.
  • +35 (37 voturi)    
    doliu la Filarmonica (Marţi, 4 august 2020, 10:16)

    tahomir [utilizator]

    Intr-o lupta cu dujmanu'
    Iata ca muri Pianu'.
    Se va invata la scoala
    Despre drama muzicala.
    O oda despre valoare
    Despre clanul cel mai tare.
  • +10 (12 voturi)    
    psd criminal (Marţi, 4 august 2020, 14:43)

    nalbaroiu [utilizator]

    inca o data se vede cat de crminal e psd-ul...daca il lasau la racoare pe bajat...acu era in viata si manca gratis...basca cazarea...dar ei nu si nu..sa-l lase liber neaparat...macar sa fi facit si el 40...pacat..acum o sa apara cel putin 10 manele pe tema asta..basca inmormantarea pe youtube,facebuci.....vaii..vaii...