Procurorii și polițiștii au apreciat „de comun acord” că nu este oportună pătrunderea în domiciliul lui Gheorghe Dincă înainte de ora 06.00, exista riscul compromiterii probelor (raport Parchetul General)

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 30 iulie 2019, 12:57 Actualitate | Esenţial


Bogdan Licu
Foto: Agerpres
Procurorii și polițiștii „au apreciat că nu este oportună pătrunderea” în domiciliul lui Gheorghe Dincă „înainte de ora 06.00, întrucât exista riscul compromiterii probelor în situația în care autorul nu se afla acolo”, se arată în raportul realizat de Secția de Îndrumare și Control din cadrul Parchetului General în ceea ce privește intervenția în cazul Caracal.

Aceste precizări vin după ce Alexandru Cumpănașu, care spune că este unchiul victimei, a publicat extrase din raportul Ministerului de Interne legat de același caz. Potrivit acestor extrase, deși comisarul șef Alexe Nicolae, adjunct al șefului IPJ Olt pe linie de investigații criminale, a propus să se intre la adresa respectivă, reprezentanții Parchetului nu au fost de acord cu această propunere.

Parchetul General are însă o altă versiune: „Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Caracal nu le-au interzis lucrătorilor de poliție să pătrundă în domiciliul prezumtivului autor Dincă Gheorghe, după ce l-au identificat. În raport de constatările din teren, de comun acord, procurorii și lucrătorii de poliție au apreciat că nu este oportună pătrunderea în domiciliu înainte de ora 06.00, întrucât exista riscul compromiterii probelor în situația în care autorul nu se afla acolo”.

În 23 iulie, Asociația „Mișcarea pentru Apărarea Statutului Procurorilor” (AMASP) afirma că „niciun procuror nu a interzis polițiștilor să intre în locație, aceștia comunicând că nicio activitate nu se auzea și nu se observa în interiorul curții sau al casei”.

În plus, potrivit AMASP, vineri, la ora 03,05 noaptea, au fost luate luate mandatele de percheziție de la instanță dar poliția a anunțat, la ora 03,15, - Politia anunță că nu mai are oameni disponibili la sediu. Echipa de polițiști ar fi fost constituită doar la ora 05,30.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














14223 vizualizari

  • +54 (54 voturi)    
    Atunci să zboare! Toți. (Marţi, 30 iulie 2019, 13:02)

    Raoke [utilizator]

    Să-și facă treaba pentru care sunt regește plătiți, nu să facă ei „aprecieri”. „Aprecieri” facem noi, victimele, care susținem această armată uriașă de trîntori care lucrează doar pentru ei, interlopi și puliticieni.
    AFARĂ CU TOȚI!!!
    • +22 (26 voturi)    
      Auzi ce interes era!? (Marţi, 30 iulie 2019, 14:06)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Raoke

      Să nu se compromită probele,nu să o salveze pe Alexandra.De fapt toată intervenția a fost o mascaradă și consider vinovat ISU pentru modul de organizare a intervenției.Cum acorzi ajutor cu metode polițenești.Ce,nu știau că polițiștii pentru a interveni trebuie să anunțe procurorul care trebuie să obțină aprobarea de la judecător?.Puteau trimite un echipaj de pompieri care cu câteva jeturi de apă stăvileau acțiunea criminalului și nu murea nimeni.Pompierii nu aveau nevoie de procuror și judecător.Ulterior,puteau fi chemați și aceștia.Eu văd prost organizat,nefuncțional serviciul 112.Suni la ei și răspunde Poliția!De ce nu Popa,ori pompe funebre(ca să fiu macabru în ton cu ce sa întâmplat).
      • +3 (7 voturi)    
        Caracal-Videle-Vaslui (Marţi, 30 iulie 2019, 15:16)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        viitorul Romaniei
  • +31 (37 voturi)    
    Eu nu stiu de ce se tot insista acum.. (Marţi, 30 iulie 2019, 13:02)

    mircea_cjn [utilizator]

    ...cu cele 2,5 ore intarziere! Politistii au intarziat 3 luni in cazul Luizei, da?
    Sunt altele mai importante.
    • -17 (23 voturi)    
      Acum poate ca fetele sunt (Marţi, 30 iulie 2019, 14:29)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      in vreun bordel subteran din vreo tara occidentala.
      • +13 (15 voturi)    
        esti rau sau prost? (Marţi, 30 iulie 2019, 14:50)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

        .
        • +9 (9 voturi)    
          @Francisc1 (Marţi, 30 iulie 2019, 16:39)

          Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

          De ce "sau" ? Poate fi si rau, si prost. Simultan.
  • +16 (42 voturi)    
    logica de procuror (Marţi, 30 iulie 2019, 13:04)

    cucuveauamov [utilizator]

    daca se facea ora 6.00 probele ramaneau intacte :)
    • +9 (27 voturi)    
      sluga psd (Marţi, 30 iulie 2019, 13:27)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ba ... daca intrau inainte de ora 6 era riscul ca un judecator (pe baza legilor modificate de stapanii dai din psd) sa nu ia probele in considerare pentru ca perchezitia s-a facut aiurea!

      pricepi?! sau la scoala de pupat in dos psd nu te-au invatat sa intelegi un text?!
      • +5 (17 voturi)    
        Cam mirosi a tablagiu (Marţi, 30 iulie 2019, 13:46)

        gic [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        postezi cate 5 mesaje sa aperi politistii.

        mai esti si de pe langa Caracal cumva?

        ca sa-ti trimit un scuipat, nu de alta.
        • 0 (6 voturi)    
          Este. (Marţi, 30 iulie 2019, 14:44)

          Raoke [utilizator] i-a raspuns lui gic

          Întotdeauna sare în apărarea lor.
          • 0 (2 voturi)    
            asta-i o eroare (Marţi, 30 iulie 2019, 16:26)

            Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Raoke

            a naturii, lasati-l in pace... :) :) :)
      • +13 (17 voturi)    
        e stupid (Marţi, 30 iulie 2019, 13:52)

        BogdanNicolaescu [anonim] i-a raspuns lui liviu_

        daca nu asteptau s-o omoare nu aveau ce probe sa ridice...
    • +18 (24 voturi)    
      dimpotriva, (Marţi, 30 iulie 2019, 13:41)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      de la 3 noaptea la 6 dimineata infractorul a avut tot timpul sa stearga probele...
    • +1 (1 vot)    
      Inteleg ca in cazul unui pericol (Miercuri, 31 iulie 2019, 11:18)

      Rdu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      iminent de omor, viol,etc. intai trebuie asteptat mandat de la judecator si doar dupa 6.00 dimineata se poate interveni? Poate trebuie si anuntat infractorul ca se va interveni...Astea-s legile pe care le tot slefuiesc de atata timp? Cum sa protejeze infractorii!
  • +19 (19 voturi)    
    Bizar (Marţi, 30 iulie 2019, 13:05)

    MirceaCS [utilizator]

    E foarte bizar ca dupa ce fata a sunat si striga disperata dupa ajutor, dupa ce se stia ca in zona mai e un caz asemanator de rapire care stagna de luni de zile, oamenii legii au intarziat.

    In plus, ei stiau ca dementul ala era sau nu acolo, nu erau siguri? Pai cred ca politia putea sa afle cumva nu?

    Probabil ca nu s-au gandit ca individul e unul din cei mai rai, ca o va ucide?
    • +15 (19 voturi)    
      imaginatie (Marţi, 30 iulie 2019, 13:44)

      sorin3 [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

      Puteau sa roage un lucrator de la compania de gaze sa bata la usa si aflau daca e acasa sau nu.
      Astia nici la filme nu se uita.
    • +8 (20 voturi)    
      nu (Marţi, 30 iulie 2019, 13:49)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

      militia olt a astepta pentru ca fata sa fie extrasa si trecuta granita pentru a fi dusa ca "carne vie" in occident.

      gresesc? aveti vreun cadavru sa-mi dovediti ca gresesc? ca nea caisa asta e altceva decat un slujbas pentru retelele de proxeneti conduse de militie si procuratura?
  • +12 (14 voturi)    
    prosteala pe fata (Marţi, 30 iulie 2019, 13:06)

    gic [utilizator]

    dar daca merge, de ce nu?

    cum am cerut din secunda 2, PUSCARIE pentru politistii care nu si-au facut treaba!
  • +10 (12 voturi)    
    e bine (Marţi, 30 iulie 2019, 13:09)

    credinciosul [utilizator]

    mai bine autopsii si reconstituiri decat salvari in afara legii!
    aceeasi politica si la ISU .pompierii militarii erau dumnezei fata de circarii actuali,care actioneaza conform procedurilor,
    daca nu ai un pic de nebunie ,curaj nebunesc,ceea ce aveau pompierii militarii inainte,curajul varstei.vei face manevre de resuscitare la oameni care trebuie ingropati ,doar pt concluzia victima nu a raspuns manevrelor de resuscitare!
    • +12 (14 voturi)    
      Firesc. Să vezi ipochimene la ISU Brașov. (Marţi, 30 iulie 2019, 13:49)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui credinciosul

      Foști ospătari (meserie onorabilă, dealtfel), care nu au nici liceul (le-au terminat după „revoluție”), fără să presteze serviciul militar, cu 1,6 m și 100 de kilograme. Ce să faci cu ăștia în caz de nevoie??? Și că ăștia sunt în toată țara.
  • +21 (29 voturi)    
    superb (Marţi, 30 iulie 2019, 13:11)

    Nevermind [utilizator]

    "nu este oportună pătrunderea în domiciliu înainte de ora 06.00, întrucât exista riscul compromiterii probelor"

    Dar dupa 6:00, trecute fix, nu mai exista riscul. Foarte tare. Cata logica... Impuscati-va.
    • +1 (27 voturi)    
      nu comenta daca habar nu ai (Marţi, 30 iulie 2019, 13:32)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      daca patrundeau inainte de ora 6 era riscul ca (din cauza modificarilor legislatiei a psd) sa nu se mai ia in considerare probele gasite!
      legea interzice sa intrii peste om in casa, chiar si cu mandat, noaptea. Multumeste psdului!
      Si da, stiu ca in cazuri de extrema urgenta se poate intra,m dar e mai complicat (mai ales daca gresesti).
      • -12 (22 voturi)    
        Mu!e #rezist!! (Marţi, 30 iulie 2019, 13:47)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Minti! Punct!
      • +1 (11 voturi)    
        Ai logică de pizidist. (Marţi, 30 iulie 2019, 13:50)

        Raoke [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Doare neuronul?
      • +1 (15 voturi)    
        bai desteptule (Marţi, 30 iulie 2019, 13:52)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Articolul care LE DADEA VOIE (14) sa intre, este neschimbat de pe vremea lui Boc. Partea cu ora 6, la fel (3). Art 159 noul cod procedura penala

        Ce a modificat mah psd aici, inteligentule?

        psd a modificat alte legi, pentru dragnea si votantii infractori. Poti acuza psd-ul ca asta o sa scape mai repede, aia da. Habarnistule. Ai minte de politist adjectiv
      • +15 (15 voturi)    
        pai (Marţi, 30 iulie 2019, 13:57)

        hamham [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        pai si daca asta nu era o situatie de extrema urgenta,atunci nimic nu mai este o urgenta.
        au gresit in mod flagrant.
        • -2 (12 voturi)    
          Nu au gresit, au asteptat (Marţi, 30 iulie 2019, 14:50)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui hamham

          fata a fost rapita de o retea. Care se baga isi pierde familia. Acolo e 'ndrangheta alla romena.
          Poate-i chiar la un vecin intr-un beci.
          Sau chiar politistii au luat-o.
          Si-au predat marfa stapanilor colorati care au bani de te miri unde.
          Acidul sulfuric, cu mare adaos de apa si de alte substante, si doar in conditii de laborator, abia daca topeste o carcasa de porc - asta in doua zile. Acidul de baterie nu topeste nici ochiul, darami-te un corp. Sa fim seriosi, vrajeala nu tine. Banditii astia joaca mult pe emotiile maselor. Dar masele au evoluat. Nu punem botul.
          Unde-i cadavrul, unde-i sangele ?
          Io zic ca le-au facut disparute Iohannis si Ciolos si Barna, sunt singuri care au un real interes in disparitia unor copile.
          In nici un caz traficantii, ei sunt nevinovati ca ghita, Iliescu, visinescu, samd.
          ei muncesc, "statul paralel" al cetatenilor onesti nu-i lasa sa mance o pita.
          • 0 (2 voturi)    
            Anchetatorii spun ca in mintea criminalului (Marţi, 30 iulie 2019, 17:20)

            bancher [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

            a avut loc o confuzie: de fapt pe prima fata rapita ar fi ars-o, iar pe Alexandra, cea din aceste zile, a strangulat-o si a aruncat-o in Olt, pana sa vina politistii la el. Sa o arda pe Alexandra nu acid nu avea timp in cateva ore.
      • -2 (6 voturi)    
        Multumeste-i (Marţi, 30 iulie 2019, 16:29)

        Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        lu' nen'tu joianis, ca el a respins legea care ar fi permis intrarea si fara mandat... si oricum, constitutia permitea intrarea in caz de forta majora, pentru salvarea unei vieti, dar ce sa vezi, procurorii lu' joha nu cunosc constitutia, ce-i aia... is la acelasi nivel cu tine, care comentezi p-acilea sa te afli intreaba... :) :) :)
  • +4 (26 voturi)    
    Alexandru Cumpănașu (Marţi, 30 iulie 2019, 13:12)

    florinos [utilizator]

    Alexandru Cumpănașu a lansat prea multe Fake News, prea isi face reclama politica. Pun pariu ca nu are nici măcar o poza cu el si victima.
    • +6 (20 voturi)    
      e un ticalos (Marţi, 30 iulie 2019, 13:32)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      ala se foloseste de moartea fetei pentru agend lui politica...
      scarbos!
      • +2 (4 voturi)    
        canalie care esti (Marţi, 30 iulie 2019, 15:57)

        gic [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        spamezi fiecare comentariu si deviezi discutia spre ciuma rosie sau orice altceva numai ca sa aperi POLITISITII CRIMINALI.

        Numai in aricolul asta ai spamat de 6 ori.

        Sper sa te ia la ochi adminii sau ceilalti useri.
  • +7 (21 voturi)    
    pt hotnews (Marţi, 30 iulie 2019, 13:12)

    credinciosul [utilizator]

    ati devenit niste cacanari,nu publicati comentariile decat tarziu sui ce va convine!rusine !!!
  • +7 (9 voturi)    
    ce probe? (Marţi, 30 iulie 2019, 13:15)

    Razvan_M [utilizator]

    Va referiti la victima?
    • +3 (19 voturi)    
      nu (Marţi, 30 iulie 2019, 13:34)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      se refera la probe care din cauza psd sunt f usor de ignorat in aceste cazuri!
      intrau, fata era moarta, judecatorul gasea ca nu a fost oportuna interventula pt ca fata deja era moarta, papa probe si ala scapa! simple as that!
      multumeste legilor modificate de psd!
      • +1 (7 voturi)    
        te doare?? (Marţi, 30 iulie 2019, 14:50)

        El Ciupacabra [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Cred ca doare rau.. sau poate ai doar 5 ani si atunci e scuzabil modul lamentabil in care faci silogisme. Mai luati o pauza bai baieti cu psd-ul asta ca numai asta si justitie aveti in gura, doar ca nu aveti habar ce e aia.
  • +14 (16 voturi)    
    atunci e oportun sa mearga toti la puscarie (Marţi, 30 iulie 2019, 13:17)

    mnicku [utilizator]

    daca n-a fost oportun sa intervina ......... niste putori ordinare, recompensati cu pensii speciale

    in locul parintilor fetelor nu as mai plati nici o taxa statului
    • -1 (13 voturi)    
      psd (Marţi, 30 iulie 2019, 13:34)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      a modificat legea, nu procuratura! Ei doar o aplica!
      d c nu ii injuri pe aia care au facut o lege de kkt?!
    • +3 (7 voturi)    
      lege (Marţi, 30 iulie 2019, 13:46)

      sorin3 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Pai nu parlamentul a spus sa nu se faca perhezitii pina la ora 6:00?
      Parlamentul e reprezentatul poporului, deci poporul a vrut asta. Intr-un fel noi toti sintem de vina
      • +1 (7 voturi)    
        care parlament? (Marţi, 30 iulie 2019, 14:31)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui sorin3

        Este noul cod de procedura penala, de pe vremea lui boc, nemodificat la partea cu ora si exceptiile.
  • -4 (14 voturi)    
    Bravo! (Marţi, 30 iulie 2019, 13:22)

    Unforgiven [utilizator]

    Procuratura a macelarit justutia!!!
  • +3 (15 voturi)    
    Articolul 27 punctul 4 (Marţi, 30 iulie 2019, 13:25)

    xolv [utilizator]

    (4) Percheziţiile în timpul nopţii sunt interzise, în afară de cazul infracţiunilor flagrante.
    • +7 (9 voturi)    
      Repet. (Marţi, 30 iulie 2019, 14:15)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Este vorba de ajutor,nu de percheziție.Și de când face ISU-112 percheziție?Deci ce treabă aveau procurorul,judecătorul?ISU trebuia să intervină pentru salvarea Alexandrei.Dacă trebuia,era chemată și poliția,procuratura,ulterior.Aici prioritate are viața.Din păcate nu și pentru cei care Guvernează România.Prioritatea lor este protecția infractorilor,fapt dovedit cu fiecare zi și intervenție.
    • +12 (14 voturi)    
      art 159 ncpc (Marţi, 30 iulie 2019, 14:33)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      (3) Percheziţia domiciliară nu poate fi începută înainte de ora 6,00 sau după ora 20,00, cu excepţia infracţiunii flagrante sau când percheziţia urmează să se efectueze într-un local deschis publicului la acea oră.

      (14) În mod excepţional, percheziţia poate începe fără înmânarea copiei mandatului de percheziţie, fără solicitarea prealabilă de predare a persoanei sau a obiectelor, precum şi fără informarea prealabilă privind posibilitatea solicitării prezenţei unui avocat ori a unei persoane de încredere, în următoarele cazuri:
      b) dacă există suspiciunea că în spaţiul în care urmează a se efectua percheziţia se află o persoană a cărei viaţă sau integritate fizică este pusă în pericol;
  • +10 (20 voturi)    
    legea e de kkt (Marţi, 30 iulie 2019, 13:26)

    liviu_ [utilizator]

    asta cu nu deranja bietul infrator inainte de 6 dimineata e o cretinatate marca psd!
    • 0 (8 voturi)    
      Marca Iorgovan (Marţi, 30 iulie 2019, 13:51)

      xolv [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      creierul constitutiei
    • +1 (7 voturi)    
      esti ca legea (Marţi, 30 iulie 2019, 14:34)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Doar ca este de pe vremea lui boc asa si nu este modificata partea cu ora
      • -3 (3 voturi)    
        nene (Marţi, 30 iulie 2019, 14:49)

        csan [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        este marca Serban Nicolae, Liviu Dragnea.Nu are legatura cu BOC si nici cu constitutia.
        • +1 (3 voturi)    
          tanti (Marţi, 30 iulie 2019, 15:34)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui csan

          Eset art 159 ncpc, neschimbat la partea asta din 2010. L-am dat mai sus.

          Tu scrii la misto sau doar atat poti, ca si politist adjectiv_liviu?
  • +6 (12 voturi)    
    probe (Marţi, 30 iulie 2019, 13:33)

    gpavel [utilizator]

    nu inteleg cum sa compromiti probele inainte de 6 si sa nu le compromiti dupa,daca consideri ca interventia era legala si inainte si dupa!
    • +7 (11 voturi)    
      Așa ceva doar genii ca Ciordache, Nicolicea (Marţi, 30 iulie 2019, 13:55)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      sau Șerban manivelă pot să-ți spună.
  • +5 (7 voturi)    
    Adică: (Marţi, 30 iulie 2019, 13:58)

    revelare [utilizator]

    „Potrivit raportului MAI, "toate aceste indicii au condus la stabilirea ca posibil autor a numitului Dincă Gheorghe din Caracal, în vârstă de 66 de ani".

    În acest context, deși comisarul șef Alexe Nicolae, adjunct al șefului IPJ Olt pe linie de investigații criminale, a propus să se intre la adresa respectivă, chiar dacă nu exista un mandat de percheziție, invocându-se ipoteza săvârșirii unei infracțiuni flagrante (situație în care este permisă percheziția), reprezentanții Parchetului nu au fost de acord cu această propunere. Polițiștii au solicitat totuși să fie emise ordonanțe de interceptare pe un interval de 48 de ore pentru postul telefonic utilizat de numitul Dincă Gheorghe, se mai menționează în documentul citat.”
    • +1 (3 voturi)    
      mai militianule (Marţi, 30 iulie 2019, 14:47)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui revelare

      nu avea nevoie de acordul porocurorului in caz de flagrant. Trebuia doar sa-si asume raspunderea ala pe care il aperi, adica Alexe Nicolae.
    • +1 (5 voturi)    
      Și procurorul să zboare!!! (Marţi, 30 iulie 2019, 14:47)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui revelare

      Nu-i bătut în cuie!!!
    • +2 (4 voturi)    
      Timp in care, usurel si pe nesimtite (Marţi, 30 iulie 2019, 15:01)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui revelare

      fata a fost mutata in alte case, si-apoi in dube, destinatia Occidentul putred sa produca banisori pentru etnia defavorizata.
      Politia supraveghea fata casei. Spatele, nimeni. Poti muta armate intregi sub nasul sticletilor.
      In anii 50, inconjurau casele "chiaburilor" si-i ciuruiau daca "fugeau cu avutul obstesc".
      Acuma ?
      Dau mana cu proxenetii.
      Oricum parintii au de suferit.
      Mai ales ca masina dezinformarii s-a pus in miscare, in toata putreziciunea ei, si-i va malaxa si pe ei.
  • +16 (16 voturi)    
    Daca era fata dumitale? (Marţi, 30 iulie 2019, 14:05)

    CapitanulPanait [utilizator]

    Dom' Procoror. daca in locul unui copil al pulimii era fata dumitale de negasit, mai asteptai pana la ora 6 ca sa nu fie ''compromise'' probele?

    Nu am vazut in viata mea atata cinsim la oamenii platiti de catre noi, cu lefuri mari, pensii + pensii speciale.

    Cat timp un eveniment nu ii afecteaza pe ei, putem sa murim cu totii.

    Ma tot uit la pozele diversilor sefi si sefuleti care se tot perinda prin presa si sa fiu al draqu daca nu ai impresia ca este o prezentare de interlopi !
    Nu vezi un om cu fata luminoasa, cu o privire inteligenta, nimic, nimic.
    • -1 (1 vot)    
      Așa și sunt! (Marţi, 30 iulie 2019, 14:49)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui CapitanulPanait

      În special în miliție/ISU/Armată/servicii.
    • -4 (6 voturi)    
      intrebari retorice (Marţi, 30 iulie 2019, 14:58)

      El Ciupacabra [utilizator] i-a raspuns lui CapitanulPanait

      Dom procuror e un tont #rezistont. Atat.
    • +3 (5 voturi)    
      Practic e vina copilelor (Marţi, 30 iulie 2019, 15:03)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui CapitanulPanait

      daca dispar.
      Si a telefonului care nu era ultima fitza de bamboo.
      Incet incet vor aparea detalii…
      Cum fetele erau usuratice….
      Cum parintii de fapt nu le iubeau…
      Cum erau sorosiste…
      Poporul tembel se jupoaie de viu singur.
      Pe medici ii confunda cu groparii si invers.
  • +6 (6 voturi)    
    probe vs sansa de a o gasi in viata (Marţi, 30 iulie 2019, 14:12)

    Veronica Turcu [anonim]

    pai au apreciat ca erau mai importante probele decat eventualitatea de a o gasi pe Alexandra in viata si a o salva?!!!! in momentul in care au hotarat sa astepte zorii zilei stiau deja ca fata era moarta?
    si inca o nedumerire : daca intrau in toiul noptii nu era mai probabil sa il surprinda pe raufacator in timp ce incerca sa ascunda sau sa distruga probe?
    nu ma cobor in a folosi epitete colorate, dar in toate declaratiile astea nu pot sa nu observ incercarea de a ne prosti pe fata asa pe toti
    • +2 (2 voturi)    
      .. (Marţi, 30 iulie 2019, 14:57)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Veronica Turcu

      de la IML au zis ca oasele sunt atat de calcinate incat nu pot identifica ADN in ele. La cat timp a avut criminalul....
      • +3 (3 voturi)    
        Nu avea timp sa le arda in halul asta (Miercuri, 31 iulie 2019, 9:15)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        nu are firma de incinerare.
        Aici e retea de carne vie.
        Si incompetenta in plus.
  • +3 (5 voturi)    
    ba', du-te ba' cu goangele tale... (Marţi, 30 iulie 2019, 14:22)

    ...!?! [utilizator]

    v-ati compromis voi intr-atat incat ati inceput sa emanati miasme vespasiene, trogloditule!
  • +1 (3 voturi)    
    daca ma suna (Marţi, 30 iulie 2019, 15:10)

    adrhc [utilizator]

    pe mine o fetița plângând ca a fost violată cred ca avea mai mari șanse decât cu statul roman (adică PSD). Pai ce om sănătos la cap ar întârzia 1 secunda pt a ajuta?
  • +5 (5 voturi)    
    grea decizie (Marţi, 30 iulie 2019, 15:34)

    adrhc [utilizator]

    sa salvam probele sau o fetița violată?

    greu, greu ...
  • +8 (8 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 30 iulie 2019, 15:57)

    tragaci [utilizator]

    Ei au așteptat pana când Alexandra s-a transformat intr-o proba.
    Nu cumva ei se fac părtași ?
    • +3 (3 voturi)    
      da... (Marţi, 30 iulie 2019, 17:20)

      Veronica Turcu [anonim] i-a raspuns lui tragaci

      intr-o proba de negasit ...
      nici ce sa ingroape nu mai au parintii
      iar BOr-ul tace chitic ...din inaltul functiei lor duhovnicesti nicio vorba .. doar deh in zielele noastre dunezeu vorbeste ..prin comunicate de presa pe site-uri oficiale
  • 0 (4 voturi)    
    Ce prosteala, adica echipa de politisti (Marţi, 30 iulie 2019, 19:52)

    xrogo [utilizator]

    actioneaza la ordinele procurorului de caz dar asta, stabileste de COMUN ACORD cu politistii sa astepte pana dimineata, pai mai nea procuroru, ori conduci echipa ori facem tovarasie si votam ce si cum, ce-i asta ancheta sau democratie?
  • +3 (5 voturi)    
    10 August (Marţi, 30 iulie 2019, 19:54)

    Airwaves [utilizator]

    10 August.
  • +2 (2 voturi)    
    din pacate (Marţi, 30 iulie 2019, 21:28)

    g01an [utilizator]

    asta inseamna ca toti presupunea ca deja era prea tarziu.

    si asta in sine ne deranjeaza pe toti.

    doi la mana, autorul scapa de probe. fara sa fiu in domeniu tot pot sa-mi dau seama ca daca asta era scopul lor, cu cat au asteptat mai mult, cu atat scopul lor era compromis mai tare. si trebuiau sa presupuna asta date fiind ultimele cuvinte din convorbirea cu operatorii. acum vor plana suspiciuni ca au permis criminalului sa scape de probe si vor ramane mereu intrebari asupra "anchetatorilor".

    nu exista soarta potrivita pe care o merita lighioanele astea.