#Teleormanleaks VIDEO Teaser Rise Project: „Ghici cine a participat la măcel”/ Oprișan: Am participat la zeci de partide de vânătoare. Nu îi cunosc pe șefii Tel Drum

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 14:13 Actualitate | Esenţial


Teleormanleaks, episodul Vanatorul Rosu
Foto: Rise Project
Următorul articol din seria #teleormanleaks are parte de o avanpremieră: Jurnaliștii de la Rise Project au publicat sâmbătă, pe Facebook, împreună cu mesajul „Ghici cine a participat la măcel”, un montaj cu imagini de la o vânătoare în care apar Liviu Dragnea, politiceni cunoscuți și șefi din Tel Drum.

În imagini sunt văzuți, pe lângă zeci de mistreți morți, personaje precum Liviu Dragnea, Marian Oprișan, Dan Nica, Dumitru Buzatu, Paul Stănescu, Constantin Niță, Adrian Țuțuianu sau Ioan Mang.

În clip apar și Petre Pitiș, directorul general al Tel Drum și alți doi directori din cadrul companiei.

„Vânătorul Roșu, #Teleormanleaks, în curând pe riseproject.ro”, este mesajul afișat la finalul clipului video.





Citeste mai multe despre   
















9005 vizualizari

  • +27 (29 voturi)    
    evidenta (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 18:18)

    nalbaroiu [utilizator]

    orice analfabet in ziua de azi se crede mare vanator...adica se simte de teapa lui tiriak....si se uita in oglinda cu mandrie ca a tras cu puscociul in iepuri...iar aia fricosii alergau..fugeau de el....iar de oprisan evident ca nu mai e nimic de zis.....
    • -21 (27 voturi)    
      Un nou rahat cu perje (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 22:22)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      marca Rise Project...Ce e ilegal in toata povestea asta cu „montajul”?
      • +17 (19 voturi)    
        Sunt toti stapanii tai la un loc, postacule (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 23:11)

        2087 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Asa ca poti sa-i pupi pe toti undeva.
        • -7 (9 voturi)    
          Așa, și? (Duminică, 18 noiembrie 2018, 10:15)

          Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui 2087

          Ce e ilegal? Ceva concret ai, în afară de sloganuri fumate deja?
          • +6 (8 voturi)    
            Nush cat de legal e sa le fii sluga la hoti (Duminică, 18 noiembrie 2018, 10:37)

            Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            E discutabil, mai ales daca esti mancurt…..dar moral nu e, discutabil again, cand esti mancurt.
          • +10 (10 voturi)    
            Concret... (Duminică, 18 noiembrie 2018, 10:37)

            weyland [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

            ... în partida asta de vânătoare nu e nimic ilegal (mă rog, dacă au toate actele în regulă, dacă au respectat legislația în vigoare în legătură cu cât, cum și unde au voie să vâneze, etc.).

            Trebuie să privești în ansamblu: cine a fost acolo, cine cu cine e prieten (Pitiș spunea că nu l-a întâlnit niciodată pe Dragnea, spre exemplu), care sunt legăturile dintre ei și așa mai departe.

            Lucurile astea contează: vezi cine minte și mai important, vezi care sunt legăturile între TelDrum și Dragnea și alții (îți recomand articolul de pe Rise Project intitulat "Conținutul", în care vezi care e cercul de oameni în jurul TelDrum-ului).
            • -4 (8 voturi)    
              Asa, si? (Duminică, 18 noiembrie 2018, 14:08)

              newlook [utilizator] i-a raspuns lui weyland

              Asa, si?

              Toti #rezistii "privesc in ansamblu" si sunt impotriva lui Dragnea de doi ani. Aveti dovezi? Daca da, dati-le dreaq la procurori, nu vedeti ca se chinuie sa-l condamne a doua oara pe Dragnea fara probe?
              • 0 (0 voturi)    
                Tu ai vazut cate vilane are moroiu? (Duminică, 18 noiembrie 2018, 18:35)

                Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui newlook

                Noi nu putem dovedi, el nu poate dovedi cum le-a obtinut din salar de bugetar sau de unde are 28 mil euro cash in conturi, asta e.....
                • -1 (1 vot)    
                  Preiei aiurea, faci ghiveci (Luni, 19 noiembrie 2018, 12:06)

                  newlook [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

                  "... sau de unde are 28 mil euro cash in conturi, asta e....."
                  ============
                  Iti repet. Procurorii nu l-au dovedit. Daca matale ai dovezi despre milioanele alea si ce mai primesti pe hartiutele servite, mergi la procurori. Vor fi mai mult decat bucurosi sa-l infunde pe Dragnea si cu ceva dovezi, nu numai pe vorbe de claca.

                  Da' pe la articolul cu procurorul abuziv nu prea te vazui. Iti manifesti selectiv mania proletara, asa-i?
    • +14 (14 voturi)    
      Pai Oprisan era baiatu cu carutzu (Duminică, 18 noiembrie 2018, 0:34)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      In fabrica de confectii Miorita din Focsani pe vremuri. Mergea cu carutu printre masini si culegea de pe jos capetele de ata sau material, deseurile. Stai si te intrebi, ramai baffled de fapt, cum a ajuns un tilica Baron von Vrancea????
      Dracna e un repetent, oportunist notoriu si nesimtit, ca doar a dezertat din PD. Are 30 mil euro avere, vreo 6-7 vilane (7case again?), dintre care una in Brazilia, din salar de bugetar???
      Mafie tata, mafie la cel mai inalt nivel.
  • +19 (23 voturi)    
    Exemplu (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 19:40)

    florinos [utilizator]

    Uitați-va la acești oameni sa știți de ce România a fost depășită până și de Bulgaria la toate capitolele, de la turism, autostrăzi pana la raportul MCV.
    PSD-FSN-PDSR-USL au sărăcit și îmbolnăvit România.
  • +13 (15 voturi)    
    La ora asta clipul nu poate fi vazut!!! (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 19:57)

    Joiner [utilizator]

    Sa fie prea multe report-uri de la gutganii rosii??? Ma baieti stati linistit..."va vedem"!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Iordache (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 20:59)

    Dodel540 [utilizator]

    Pe bietul Ciordache nu l-ati luat cu voi, macar ca haitash? L-ati lasat sa isi ia m*** de la Mailin Bot. Urat de tot
  • +7 (11 voturi)    
    Dar cine-i asta oameni buni, (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 21:04)

    rov [utilizator]

    care a participat la zeci de partide de vanatoare?
    Eu in 1989 am avut mii de cartuse la dispozitie si nu am identificat nici o tinta...
    Poate ni le da iar cineva...ca acum avem.
  • +8 (10 voturi)    
    In PSD, disidenta nu e pentru oricine (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 21:28)

    ww [utilizator]

    ... ci doar pentru prietenii de vanatoare. Iata o noua dovada.
    Cum se face oare ca atatia interlopi din PSD, pe care site-ul unui anume barbos nu inceteaza a ni-i prezenta, de vreo doi ani, drept "disidenti" si "pucisti", se invart de fapt in cercurile intime ale lui Dragnea?
    De ce oare Ion Creanga tine sa dea de inteles electoratului de dreapta impresia ca Dragnea e pe faras si PSD sta sa crape de azi pe maine? Cui foloseste aceasta strategie si cine a gandit-o? Cum se face oare ca "disidentii" lu' peste sunt rasplatiti consecvent cu functii babane, ultimul exemplu fiind Kati?

    Nu incetam a ne mira de cate piese ale unui imens puzzle pot unii dolarii americani, mai ales cand sunt trimisi via Tel Aviv. Varanul stie si el cate ceva.
  • +14 (14 voturi)    
    Mari vanatori: De la Ceausescu la Dragnea (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 22:37)

    justin puscasu [utilizator]

    Ce mai au in comun Ceausescu, Adrian Nastase, Ion Tiriac, Marian Oprisan, Liviu Dragnea in afara de placerea de a ucide niste animale lipsite de aparare?
    S-ar parea ca vanatoarea este doar un efect secundar al drogului numit Putere.
    Poate ar trebui lansata o initiativa de amendare a Constitutiei sub sloganul "fara psihopati in functii publice!".
    • +4 (4 voturi)    
      @justin (Duminică, 18 noiembrie 2018, 15:38)

      fat.cat [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

      Mi-ai luat vorba din gura. Vanatoarea “sportiva” e absolut detestabila. Dar intotdeauna vor exista unii pentru care singura sansa de validare a barbatiei consta in uciderea unor animale, just for fun. Pe alta cale n-au cum dovedi ca pot.
      Avem aici marea galerie de impotenti a tarisoarei, arc peste timp: de la analfabetul Ceasca la demnii sai urmasi din ziua de azi. Aceleasi apucaturi de tugulan parvenit. Pariez ca toti au pe acasa blanuri de ursi, tigri si altele intinse pe jos. De obicei specii protejate. Si “trofee” tintuite pe peretii viloaielor de neam prost, cand singurele capete care ar merita expuse pe undeva stim cu totii ale cui ar trebui sa fie.
  • +10 (12 voturi)    
    Decat sa .... (Sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 22:51)

    astronaut [utilizator]

    mai acceptam perpetuarea dominatiei ''mafiote''de tip ''telemorman'', mai bine ii alungam cu PARUL dincolo de Dunare !
    • +6 (6 voturi)    
      crezi ca ii primesc bulgarii ? (Duminică, 18 noiembrie 2018, 9:11)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui astronaut

      nici macar azil "politic" nu le dau, ca acum dupa Rap MCV sunt ciumati si pentru ei = ciuma rosie !
  • -2 (12 voturi)    
    seamănă cu măcelurile de la Balc (Duminică, 18 noiembrie 2018, 1:25)

    Mazeta [utilizator]

    dar într-o variantă mai săracă, mai provincială.
    • +10 (10 voturi)    
      Crezi tu mazeto ca astia-s saraci (Duminică, 18 noiembrie 2018, 8:58)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Astia au cash mai mult decat are Tiriac.
  • +7 (7 voturi)    
    toti se uitau la ceausescu cu bale la bot (Duminică, 18 noiembrie 2018, 9:29)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand i-au luat locul au capatat aceleasi obiceiuri de aristocrat de tip nou , comunist ! niste jigodii , la fel si aia care ii mentin prin vot acolo !
  • +5 (5 voturi)    
    Fake (Duminică, 18 noiembrie 2018, 12:51)

    titirica [utilizator]

    Sa fim seriosi. Poza e fake. Sau e de prin 2002-2003. Dragnea a spus ca nu a mai vorbit cu Pitis de la Teldrum de vreo 15 ani. Iar Dragnea nu minte. Daca ma gandesc mai bine, Dragnea nici nu stie cine e Teldrum asta asa ca nu inteleg aceasta ancheta.

    Dragnea a strans averea din economii... nu fumeaza si nu bea, ca Videanu.

    Romania, trezeste-te!!!