Dragnea, la Antena 3: Sunt multe acțiuni ale lui Iohannis care pot îmbrăca forma trădării / Președintele trebuie să răspundă pe partea penală și pentru casa din Sibiu

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 5 august 2018, 21:10 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Captura Antena 3
Președintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, duminică seară, la Antena 3, că în PSD se lucrează la un document privind acuzarea președintelui Klaus Iohannis de înaltă trădare, precizând însă că acesta nu e finalizat și nici discutat cu partenerii din ALDE. 

„Există acel document. Unii colegi din partid l-au lucrat. Am știut că îl lucrează. Nu este finalizat și nu s-a ajuns la o discuție finală ca să luăm o decizie. Nu am discutat nici cu domnul Tăriceanu despre asta, dar opinia mea este că sunt multe acțiuni care pot îmbrăca forma trădării, dacă ne uităm cu atenție pe Codul Penal și pe definiția articolului respective. Nu am ajuns acolo încă, nu mi-aș dori să ajung acolo, dar nu este imposibil. Sunt acțiuni care au adus deserviciu României, economic, strategic. Întrebi guvernul dacă mai are bani de pensii și salarii. Când pui o astfel de întrebare toate piețele reacționează. Poate influența cursul leu-euro", a declarat Liviu Dragnea, la Antena 3.  

Președintele PSD l-a acuzat pe șeful statului că incită la schimbarea Guvernului prin alte mijloace decât cele parlamentare. 

"De asemenea, toate ieșirile, incitările, atacurile la Guvern, premier și la alții în mod frecvent, dublate de alte informații mincinoase, că nu se face aia sau aia, au creat impresia în afara țării că aici există instabilitate economică. Dacă investitorii l-ar fi luat în serios bloca orice fel de investiție în România. Incitarea la schimbarea ordinii constituționale, când vrei să dărâmi un guvern, nu prin mijloace parlamentare, este o incitare la schimbarea ordinii constituționale", a mai spus Dragnea.

„Iohannis trebuie să răspundă pe partea penală” în cazul casei de la Sibiu

Șeful PSD l-a atacat pe președinte și în cazul banilor de chirie pentru casa de la Sibiu pe care familia Iohannis a pierdut-o în instanță. Dragnea a apreciat că președintele trebuie să răspundă penal în această situație. 

„Sunt câteva sute de mii de euro pe care trebuie să îi dea statului român. Nu vrea să îi dea. Constituția spune că nu poate fi trimis în judecată, nu că nu poate fi anchetat. Deci cu atât mai mult Klaus Iohannis nu poate da nimănui nici lecții de morală, nici de anticorupție. De câțiva ani de zile, statul român așteaptă să primească niște bani. El trebuie să răspundă pe partea penală. De fapt, nu a răspuns nici pe partea civilă. A deschis subiectul. Îi răspund. Mai sunt multe altele de spus, dar e timp suficient", a spus Liviu Dragnea.

CITEȘTE ȘI: Dragnea: Viorica Dăncilă mi-a spus că Iohannis a țipat de nenumărate ori la ea la telefon 

CITEȘTE ȘI: Dragnea, despre candidatul la președinție: Avem mai multe variante posibile / Eu încă nu am luat această decizie / S-a dat ordin pe unitate ca eu să fiu distrus


CITEȘTE ȘI: Dragnea: Iohannis le-a spus liberalilor, la Cotroceni, că se va ocupa de ALDE, să iasă din Coaliție. Sunt convins că domnul Tăriceanu nu-și va distruge cariera politică


CITEȘTE ȘI: Mesajul lui Dragnea pentru președinte: „Iohannis M---E. De ce săriți așa? Iohannis minte!”



Hotnews transmite Live Text cele mai importante declarații ale liderului social-democrat: 

- Nu plec (în concediu, n.r.), pentru că mi-e teamă să nu mă conteste la CCR și stau liniștit

- în primul rând, Iohannis s-a făcut de râs, s-a umplut de ridicol cu contestarea la CCR cu plecarea în vacanță

- O serie întreagă de minciuni, a mai făcut și vreo două dezacorduri

- Este din ce în ce mai disperat pentru că acum ceva timp nici măcar nu îl interesa PNL-ul

- Vede că nu mai are susținere serioasă în stradă

- Oamenii nu se mai lasă manipulați cu toate provocările lui 

- Are o mare problemă, el nu mai are bază electorală

- Și-a construit baza pe minciună, pe o gogoașă mediatică, cu lupta împotriva corupției

- ​Are o foarte mare problemă că nu mai are bază electorală. E agitat că vede că se mișcă Cioloș, și singurul partid care i-a rămas să-l susțină e PNL. I-a chemat la Cotroceni. Sunt oameni din interior care ne-au spus ce s-a discutat acolo. A zis că el va conduce PNL și a zis mie lăsati-mi ALDE, în sensul să îi convingă pe cei de la ALDE și pe Tăriceanu să iasă din coaliție. 

- Cineva care a fost la discuții. 

- Iohannis încearcă să dea vina pe dna prim-ministru ca să-și acopere aceasta penibilă greșeală. Eu am vorbit cu dna prim-ministru care a zis că-l sună pe președinte.  

-  Iohannis a fost informat pe surse, de niște securiști din Guvern, că doamna prim ministru a numit un premier interimar. Dar principalul motiv pentru care a țipat de nenumărate ori la telefon a fost rectificarea. A zis că o să transmită la Departamentul de stat și La Bruxelles că nu mai are bani să meargă la NATO.

- E îngrozit de faptul că Președinția UE va fi exercitată de dna Viorica Dăncilă. El ar vrea să fie domnia sa. 

- Avem mai multe variante de candidat la prezidențiale. V-am spus când vom avea o analiză serioasă, fără patimă, o vom adopta și vom merge cu ea până la Cotroceni. De câteva luni i s-a zis lui Iohannis că vreau să candidez la prezidențiale și a dat ordin pe unitate să fiu distrus. Eu nu am luat decizia asta. Facem o analiză așezată și vom lua o decizie, cea cu cele mai mari șanse. 

Despre documentul în care Iohannis e acuzat de înaltă trădare Există acel document, unii colegi din partid au lucrat, nu e finalizat. Nu am discutat nici cu dl Tăriceanu acest lucru. Sunt multe acțiuni ale lui Iohannis care pot îmbrăca forma trădării. Nu mi-aș dori să ajung acolo, dar nu e imposibil. Sunt acțiuni care au adus deservicii României.

- Toate atacurile la Guvern, Parlament, premier au creat impresia că aici există instabilitate economică. 

- Sunt câteva sute de mii de euro pe care trebuie să-i dea statului român, dar nu vrea să-i dea. Nu poate da nimănui lecții de morală. 

- Despre plăcutețe anti-PSD - s-a făcut de râs Iohannis. Care e preocuparea președintelui Iohannis. 

- Suntem pe picior de război.

- Țineți minte ce a zis Adrian Năstase, în România s-a instalat banalizarea răului. 

- Eu încă sper ca măcar unii oameni să aibă curajul să spună lucrurile. Ei sunt și din sistem, și din PNL revoltați. Foarte mulți s-au simțit jigniți și de prezența la acel eveniment și de prestația lui. Am înțeles că a venit într-o acțiune disperată să le ceară sprijinul. 

- Pentru bugetul anului viitor nu mai suntem dispuși să votăm bugetele unor instituții fără să știm ce fac cu ei. Nu intenționăm să se știe toate detaliile. Am înțeles că la SPP documentele cu cheltuieli operative se ard. Așa am auzit și sper că nu e adevărat. 

- Despre ONG-uri: De ce nu s-ar folosi și pentu ONG-ri aceeași procedură care se foloseste pentru orice firmă. De unde vin banii, pe ce se cheltuiesc. 

- Despre OUG privind revizuire: Nu e rea ideea. Trebuie să vedem și să prezinte primului ministru cât de aplicabilă este o asemenea ordonanță. Ideea este foarte bună. Urmează ca în perioada următoare să o construiască. 

- Parteneriat nu înseamnă slugărnicie. Există vreo țară din marile puteri care nu se gândește la interesul său cand vrea să facă ceva cu România. Dacă nu ai curaj să pui pe primul loc România, nu o pune sub ei.



















7223 vizualizari

  • +61 (75 voturi)    
    liviule... cand te afisezi cu una care ti-ar putea (Duminică, 5 august 2018, 21:14)

    qwerasdf [utilizator]

    fi fiica... tu esti acela plin de ridicol! Una la mana!
    Doi la mana...! Cand furi din banii amaratilor aia de copii din Teleorman, aia oropsiti de soarta, fara mama, fara tata... abandonati.... ca sa-ti angajezi tu servitorii... aia depaseste ridicolul deja. Iese din sfera omului normal si intra in sfera borfasilor.

    Cand chemi mortii la referendum...
    Cand faci miting cu toti oropsitii cu 3 dinti in gura, obligati sa vina...

    Continuam, borfasule?
    • +37 (45 voturi)    
      Da, te rog... (Duminică, 5 august 2018, 22:53)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Trei la mana: cand tu esti condamnat penal, ar fi bine sa ai ciocul mic

      Patru la mana: nu era vorba ca cine e penal nu are voie sa fie sef la camera deputatilor sau la un partid, desi tu esti si sfidezi bunul simt?

      Cinci la mana: vorbesti mult, dar divezile... cam subtiri, ca sa nu zic ca sunt atat de "transparente" ca nu le vede nimeni Ca sa nu zic "ioc"!

      Sase la mana: vinzi tara tarilor dubioase: china, turcia, israel, kazakhstan ... acum nu ca as fi eu atat de pro-american incat sa zic "mai bine ne vindem la americani" pentru ca as prefera sa avem in continuare "epoca de aur" (dar reala, nu frontpage-ul de instagram/forbes propagat pe vremea cizmarului), insa ... nu are sens sa zic de santajul cu Patriot, blindate, peticele de petrol din marea neagra etc.

      Sapte la mana: ai purici in mustata

      Opt la mana: Esti penibil cu si fara protestele arnjate

      Noua la mana: nu este ironic ca te duci doar la posturile pro-PSD? Poate pentru ca orice post serios te scuipa intre firele mustatii cand te vede? Pentru ca nu da doi bani pe tine?!

      Zece: esti atat de fan "comenzi politice" ca pana si presa externa rade de tine... te-a facut un sofer nenorocit cu un audi si nu aveai ce sa-i faci legal, asa ca ai mers pe varianta comunista: incalcarea legii ca sa-l dai exemplu, ca dupa sa se retraga/stearga tot pentru ca era cusut cu ata atat de subtire ca pana si paianjenii fac panze din tesatura mai serioasa... esti un penibil!

      Predau stafeta la #11...
      • +27 (35 voturi)    
        #11 la mina.. (Duminică, 5 august 2018, 23:20)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        spune ca sunteti un popor de imbecili ( si de hoti , dar asta e alta ...mina..) cu o mentalitate de ra-at ...in majoritate...altfel nu ar exista aceasta mocirla umana in tara...acest escroc neno-ocit nu ar fi existat daca nu ar exista milioane care ii seamana...acest escroc nu ar exista daca sutele de psd isti din conducerea partidului nu l ar sustine ( ceea ce arata cine sunt toti acestia si deci din cine este format partidul psd )...dragnea, tariceanu, si toate celelalte je-uri din politica romaneasca sunt sustinuti de milioane de romani prin vot ( sau prin lipsa de la vot ) ..si #12 la mina : multe succesuri in continuare!!
    • +40 (46 voturi)    
      Scuze dar.. (Duminică, 5 august 2018, 23:00)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      bai hotule mor copii de rujeola intr-o tara condusă de partidul tau si tu ai probleme cu o afacere imobiliară a adversarului politic?
      Cat de tâmpit ne crezi bai muiepsd?
      Chiar nu va e rusine hoților?
      Venim peste tine...
      • +7 (13 voturi)    
        Cu Duetul: Pastorul si Diafana Olivia (Luni, 6 august 2018, 1:57)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        Ce Facem?
        • +7 (9 voturi)    
          Este interzisa intrarea fanilor (Luni, 6 august 2018, 8:53)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          in sediul trustului ?
          iti dai seama ce s-ar intampla acolo.
          Aici n-au uzi pentru selfdefense, ca in State.
          • +3 (3 voturi)    
            Lasa (Luni, 6 august 2018, 15:00)

            mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

            ca iese badea sa apere trustul cu bratele-i otelite si peptu-i paros ca tot ii chema el pe lasii de useristi la lupta dreapta...
            Dar probabil ca o sa-si calce iar pe nerv si o sa abandoneze rapus de arbitru, boala din copilarie, asigurarea de sanatate lipsa sau prezenta vreunei pisici perturbatoare care mieuna a paguba.
    • +15 (21 voturi)    
      #12 la mană (Luni, 6 august 2018, 3:31)

      Gabu [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      N-ai început să împachetezi?
    • +11 (13 voturi)    
      o (Luni, 6 august 2018, 8:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      noua specie bipeda pe firmamentul Romaniei, penibilus draneas pablitos.
      Individul inca nu si-a depasit nivelul adolescentin din Gratia, in speta stilul "ba pe-a ma-tii".
      Nu conteaza ca acuzele catre Iohannis i se pot aplica cu deplina indreptatire, numai daca luam in considerare povestea cu ambasada Romaniei din Israel, intalnirile cu oficialii maghiari si lipsa reactiei la amenintarile fatise privind integritatea teritoriala a tarii si pana si mentinerea vasilicai in postul de prim ministru si este suficient pentru restul vietii dupa gratii.
  • +21 (29 voturi)    
    Ce bine (Duminică, 5 august 2018, 21:16)

    mitg [utilizator]

    Exact pe domnul dintaras ne era dor sa-l auzim!
  • +27 (43 voturi)    
    Liv Jong Un Nu Uita/ placutza suedeza (Duminică, 5 august 2018, 21:17)

    un domn [utilizator]

    O Punem pe Usa Ta !
    Incepandd cu 10 August, ORICE P$Dist care se solidarizeaza cu Hamsterul este Pro URSS si Impotriva Romaniei!
    • +14 (20 voturi)    
      muje p$d (Luni, 6 august 2018, 3:03)

      ator2050 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Traiasca Romania
    • -3 (3 voturi)    
      ? (Luni, 6 august 2018, 13:06)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Si pana pe 10 August?
      • +2 (4 voturi)    
        orice explicatie pentru tine (Luni, 6 august 2018, 13:17)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        ar trebui redactata in limba rusa, mai bine Strange Semnaturi Fara Penali in Functii Publice, asa Mintiuca Ta va Functiona !
        • -1 (1 vot)    
          ? (Luni, 6 august 2018, 14:52)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Defineste te rog termenul de "penal".

          Din punctul meu de vedere "penali care nu au voie in functiile publice" sunt persoanele care executa o pedeapsa privativa de libertate si / sau cele ale caror drepturi de a ocupa o functie publica aleasa sau numita sunt supendate de cate un judecator.

          Daca tot insisti (insistati) cu aiureala asta poate ai o alta definitie care mie imi scapa.
  • +38 (48 voturi)    
    ooopaaaa, a iesit condamnatul penal (Duminică, 5 august 2018, 21:18)

    Dalinar [utilizator]

    din borta si face galagie, hilar.
    • +15 (19 voturi)    
      Fain (Duminică, 5 august 2018, 22:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Borta este un regionalism drag mie
  • +27 (35 voturi)    
    ce individ abject! (Duminică, 5 august 2018, 21:21)

    trandafil [utilizator]

    !
    • +9 (11 voturi)    
      Abject este un eufemism (Luni, 6 august 2018, 9:18)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      asta raspandeste ura, este o intruchipare a raului.
      Priviti-i numai ochii de tigru, asa-i avea si stalin.
      Zambea, te batea pe umar, o ora dupa aceea erai saltat de nkvd si ucis dupa torturi, tu si familia.
      Omul asta vrea puterea totala.
      Penrtu binele meu.
  • +5 (13 voturi)    
    Strambe (Duminică, 5 august 2018, 21:23)

    Sati [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=WkJk7OnSc_o
  • +1 (7 voturi)    
    Strambe (Duminică, 5 august 2018, 21:23)

    Sati [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=WkJk7OnSc_o
    • +19 (27 voturi)    
      Multumim romanilor din Leeds...! (Duminică, 5 august 2018, 22:29)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Sati

      Va asteptam in 10 August, ca sa dam cu ei de...mătărângă...
  • +15 (25 voturi)    
    Liviu Nicolae Dragnea, fata-in-fata cu (Duminică, 5 august 2018, 21:47)

    scaraotchi [utilizator]

    Pastorul la A3:'' E mai inalt, poarta 46 la pantof, dar noi suntem doi, adica hamsterul si cu mine, deci:''unde-s doi puterea creste si Irinuca nu se plictiseste''...!''
    Pastorul: ''si daca Irinuca nu vrea ''ménage à trois'' ?''
    L.N.D.: ''Atunci ma voi barbieri, cu toate consecintele ce decurg din acest gest..!''
  • -3 (15 voturi)    
    dragnea la antena 3 (Duminică, 5 august 2018, 21:59)

    mareanvan [utilizator]

    https://bit.ly/2OaHLFD
    https://www.facebook.com/krespyro/videos/1999905226726199/
    https://www.youtube.com/watch?v=EbymWUd1Y7Q
    • +6 (12 voturi)    
      Cel putin primul link e genial.! (Duminică, 5 august 2018, 22:25)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui mareanvan

      Multumim...!
  • +27 (35 voturi)    
    ramane (Duminică, 5 august 2018, 22:00)

    keiser_soze [utilizator]

    valabil ce era scris pe faimoasa placuta de inmatriculare !!!!
  • +21 (31 voturi)    
    ! (Duminică, 5 august 2018, 22:03)

    chiuaua [utilizator]

    Zilele cainelui ii sunt numarate iar acum scheuna
    • +23 (33 voturi)    
      Nu jigni cainii, care-s animale onorabile (Duminică, 5 august 2018, 22:17)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      belinosul e o hyena, o hyena turbata.
      • +11 (13 voturi)    
        imi (Luni, 6 august 2018, 8:58)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        cer scuze ca intervin in aceasta dezbatere privind apartenenta lui pablito la ordinul canidelor, dar pana si blamata hiena e buna la ceva, fiind necrofaga si asigurand in acest fel igiena in salbaticia unde traieste.
        dragnea la ce e bun? Ce face el util pentru societatea in slujba careia se lauida ca activeaza de mai bine de 20 ani? O fura? Asta i-o fi utilitatea?
      • +1 (3 voturi)    
        umor invo (Luni, 6 august 2018, 10:06)

        NoFive [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Ciinele este un animal onorabil? Adica are onoare?
        • +3 (3 voturi)    
          Are si inteligenta (Luni, 6 august 2018, 11:13)

          ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

          ceea ce nu este totuna cu viclenia.
  • +7 (15 voturi)    
    Ma... (Duminică, 5 august 2018, 22:20)

    Stef_and [utilizator]

    Daca a tradat, a tradat si gata, ce de tine depinde daca e acuzat sau nu.
    Sau ameninti?
  • -3 (11 voturi)    
    .... (Duminică, 5 august 2018, 22:29)

    tirolez [utilizator]

    Unde e Firea cand e nevoie de ea? Sigur ii facea plangere penala daca era ea "adrisantul".
  • +13 (21 voturi)    
    PSD acest gropar al Romaniei. (Duminică, 5 august 2018, 22:29)

    Coco Whistle [utilizator]

    e timpul sa dam foc cuibului de sobolani si a complicilor lor. nimeni nu trebuie sa ramina nepedepsit.
  • +11 (19 voturi)    
    pina la capat are asa un termen? (Duminică, 5 august 2018, 22:42)

    Coco Whistle [utilizator]

    sau e doar poveste de adomit pasarelele? iti asumi acest mers pina la capat pe ambele sensuri de mers? daca da, nu uita, jandarmii, militia, armata nu sint bratele lui dracnea psd care raspunde comenzilor sobolanilor rosii. in romania aceste institutii au facut abuzuri impotriva propriilor cetateni si e timpul sa-si vada de reburile lor, dar...prea multi ticalosi in sistem. eliminatii.
  • +12 (20 voturi)    
    Sunt ferm convins (Duminică, 5 august 2018, 22:43)

    cicci [utilizator]

    ...ca tara scapa de voi, trebuie doar scanteia!!! Lumea asteapta scanteia, de voi depinde. OUG, suspendare, acuzare de tradare sau amenintarea Europei ca ne marginalizeaza, e alegerea voastra.

    Pe 10 august, lumea o sa mearga, o sa scandeze si o sa plece acasa. Dar cand voi o sa le dati motivul, o sa mearga lumea in piata si plecati voi.
  • +24 (32 voturi)    
    dragnea (Duminică, 5 august 2018, 22:43)

    ------ [utilizator]

    Mai actorule!,tu vorbesti de-o casa din Sibiu,dar hacienda ta din Alexandria,de unde ai bani sa calatoresti in Brazilia Esti la a doua condamnare si comentezi de altii.Parca nu mai vorbesti de statul paralel de cand te-au prins cu semnatura pe protocoale.
  • +14 (20 voturi)    
    Primii (Duminică, 5 august 2018, 22:50)

    0rms [utilizator]

    acuzati de inalta tradare dupa ceausescu o sa fiti voi bei, tu si cu lacheii tai. Ai putina rabdare, inca 2-3 ani, sa vina alegerile. Puterea urmatoare are sarcina de a trece PSD in ilegalitate si lustratie. Daca nu fac asta, va iesi scandal.
  • +17 (21 voturi)    
    Tradatorul striga tradare! KGB ieftin! (Luni, 6 august 2018, 0:07)

    grunespferd [utilizator]

    Acuza acuzatorul, fa albul negru, confuzeaza publicul lenes cu imagini puternice, manipuleaza-i ca pe oi, cu minciuni cat mai sfruntate...

    Uiti un lucru, parnaias si tradator de neam ce esti: minciuna e tot minciuna, oricat de tare o racnesti. Si de data asta, nu toate oile sunt ametite de foame si frica, cei plecati pe alte pasuni au coarne zdravene si dinti ascutiti, nu mai sunt demult oi... Si furia lor creste...

    Nu stiu ce viitor te asteapta, insa dupa vorbele tale... puscaria mi se pare prea putin pentru cata ticalosie poti arata si cat rau poti face tarii asteia. Pana la Dumnezeu, te vor judeca romanii, fiecare dintre noi.

    Tradare, striga Tradatorul, crezand ca mai are o sansa. Se inseala.
    • +3 (7 voturi)    
      Linia Maritima Onedin (Luni, 6 august 2018, 1:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui grunespferd

      Era un serial Duminica
      La Gratia nuclear se vedea
  • +12 (16 voturi)    
    E clar (Luni, 6 august 2018, 0:26)

    JHolden [utilizator]

    ii va pune pe Nicolicea & co sa amendeze modificarile Codului Penal si sa le faca retroactiv, doar pentru a distrage atentia populatiei de la #muiepsd .
  • +9 (13 voturi)    
    tupeu de borfas (Luni, 6 august 2018, 1:00)

    gopo2016 [utilizator]

    cum gunoiul asta de dragnea poate sa zica hotul , cuiva, cind el insusi e un hot, si mai ales de cind a luat belina a atentat la securitatea Romaniei, el unde se incadreaza?
  • +7 (11 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Luni, 6 august 2018, 2:44)

    XLXL [utilizator]

    pana acuma se lauda doar doamna ex-primareasa cu legile de la ea, ca ce bine face tarii ... acuma a-nceput si domnu' dragnea sa ne tina lectii la tabla cu hartii cu cifre ...
  • +9 (11 voturi)    
    din infractor ai ajuns judecator? (Luni, 6 august 2018, 6:38)

    Francisc 1 [utilizator]

    bai nebunule!
  • +7 (9 voturi)    
    Așa? (Luni, 6 august 2018, 7:11)

    Lake123 [utilizator]

    Dar bârna din ochii tăi, nu poți s-o vezi Dragnea? Cine zice, ăla e, s-o știi. Hoților.
  • +5 (11 voturi)    
    ,,știrile" difuzate de caca3... (Luni, 6 august 2018, 7:45)

    baligosul [utilizator]

    La caca3 și guiță tv se debitează atîtea neadevăruri încît...
    La ce cuvînt se gîndea Dragnea cînd a scris M---E, că a mai băgat o liniuță, în loc de două el a scris 3 liniuțe.

    Și asta cu înalta trădare a lui Iohannis, în viziunea unor PSD-iști, a devenit o modă la politicienii din România să se acuze între ei de înaltă trădare.

    Dar discriminarea pozitivă a unei categorii sociale, a angajaților de la stat, cărora după cum a anunțat Dănciloaia, încă prim ministru, le dă niște zile libere, lîngă o sărbătoare religioasă,care este în mijlocul săptămînii, pe care le vor recupera, abureală, care va fi urmarea?Bugetarii care lucrează în ture vor fi plătiți dublu în zilele cu pricina, dar românii care au venit de departe și care trebuie să schimbe documente vor găsi închise respectivele instituții, pe motiv de sărbătoare religioasă prelungită...
    Parcă îl văd pe Dragnea rugîndu-l pe Doamne-Doamne să îl ierte că viața sa privată cam încalcă morala creștină...
    Dacă niște judecători de la ÎCCșJ nu ne scapă de acest nemernic, cine știe poate o ocupație străină ne-ar putea ajuta.
  • +4 (10 voturi)    
    Pana la capat (Luni, 6 august 2018, 8:25)

    ruskimushki [utilizator]

    atentie la enzimele ultimei mese.
  • +11 (15 voturi)    
    singurii tradatori (Luni, 6 august 2018, 8:32)

    Francisc 1 [utilizator]

    sunt cei ce mai votează vreodată partidul vostru de borfași!
  • +4 (6 voturi)    
    6 ha spatiu locuibil. (Luni, 6 august 2018, 8:51)

    ruskimushki [utilizator]

    Alexandru cel Mare se suceste in mormant vazand ce vierme a dat Alexandria din actuala Romania.
    "Serviciile secrete" par a fi la putere tocmai prin indivizi de teapa astuia.
    Asa ca cetatenii trebuie sa se resemneze.
    Inca o jumatate de mileniu asa.
  • +7 (9 voturi)    
    in stilul asta.... (Luni, 6 august 2018, 8:56)

    liviu_ [utilizator]

    cat de curand dragnea o sa se adreseze doar electoratului cu IQ negativ...

    coboara pe zi ce trece stacheta...

    norocu lui ca sunt destui!
  • +9 (11 voturi)    
    Arestati-l pe Dragnea ! (Luni, 6 august 2018, 9:10)

    delco [utilizator]

    Nebunul infractor a luat-o razna.
  • -8 (12 voturi)    
    E mare deranjul la voi, cand vi se pune o (Luni, 6 august 2018, 9:11)

    xrogo [utilizator]

    oglinda in fata si se vede adevarata fata cu atat e mai mare deranjul, ultima actiune a lui Johann cu sesizarea la CCR e de rasu plansu si cu asta a depasit cu mult actiunile sale ridicole!
    • +7 (11 voturi)    
      Mircica, breh, esti activ (Luni, 6 august 2018, 9:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Varanu va da tichete de vacanta ?
  • +5 (7 voturi)    
    Ma intreb de ce nu si la alte posturi (Luni, 6 august 2018, 9:15)

    ruskimushki [utilizator]

    e ca la discoteca, nu are valabilitate decat acolo ?
    • +6 (8 voturi)    
      La Discoteca este Rezervat pentru DJ Teo (Luni, 6 august 2018, 9:23)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ruskimushki

      Cel Mai Bun Discotecar
  • +8 (10 voturi)    
    #13 (Luni, 6 august 2018, 9:24)

    programatoru [utilizator]

    mai explica odata cum de esti sarac si ai baiat milionar

    #14 explica si cu teldrum

    #15 explica si cu brazili din nou

    #16 explica si cu serviciile si cu porcu si cu petrecerile

    #17 explica si cu Israelul, consultanti si ambasada

    #18 explica si cu legile pro-infractor, cum de a crescut nivelul de infractionalitate cu violenta, si cum de nu s-a facut nimic pentru a se rezolva problema puscariilor, si OUG-uri pe jusitittie (vor fi , nu vor fi) si cum se "intampla" sa fii si tu afectat

    #19 explica si cum ti-ai cerut scuze de la infractori si nu de la popor pentru hotia si prostia continua

    #20 explica cum iti bati joc de ROMANIA cand o trimiti pe Dancila sa vorbeasca (intern si extern)

    #21 explica iesirile partidului si ce faci (pentru ca tu esti partidul) cand diaspora, noi suntem injurati de diversi prin vorbe si actiuni

    #22 explica relatia cu UDMR si ce mai vinzi ca sa treci legile pro-infractor
  • +6 (8 voturi)    
    Cerbul de Aur (Luni, 6 august 2018, 9:41)

    Koczka [utilizator]

    Ma astept sa apara si la Cerbul de Aur in calitate de trofeu !!
  • +4 (6 voturi)    
    atata il duce capul pe mitocanul din Teleorman (Luni, 6 august 2018, 9:51)

    __alex__ [utilizator]

    E baiat de militian si penal, la ce te poti astepta de la un astfel de ipochimen?
    Dar clar ca e disperat daca asta e tot ce mai gaseste ;)
  • +4 (6 voturi)    
    MU*E alde PSD! (Luni, 6 august 2018, 9:57)

    Iocan [utilizator]

    "Sa să îi convingă pe cei de la ALDE și pe Tăriceanu să iasă din coaliție."
    Sa nu uitam ce a facut Tariceanu la guvernare cand a dat afara PDL-ul si a guvernat cu sprijinul PSD. Nu ar fi o surpriza prea mare sa il vedem pe Tariceanu cum pune de data asta un prim ministru tehno-fraier cu sprijinul lui Ponta si in intelegere pe sub masa cu PNL & Iohanis.
    Oricum daca ne gandim la preluarea presedentiei UE de anul viitor, mai bine cu oricine decat cu Veorica!!!...dar daca e tradare, sa fie, da sa stim si noi!!!
  • 0 (2 voturi)    
    scrisul psd (Luni, 6 august 2018, 10:07)

    NoFive [utilizator]

    Iohannis se scrie cu I, nu cu J.
  • -1 (1 vot)    
    Dementa pe linie (Luni, 6 august 2018, 11:12)

    ruskimushki [utilizator]

    Iohannis a fost informat pe surse, de niște securiști din Guvern

    Cireasa de pe tort.
    Omul a fost scolit in NK.
  • +4 (6 voturi)    
    Dictatorul repetent și profund primitiv, (Luni, 6 august 2018, 11:28)

    Rescator [utilizator]

    numitul Liv Jong Unu vorbește de tradare,in timp
    ce el și Tradiceanu-Narașkin primesc zilnic instrucțiuni de la Moscova și din Israel!?
    Acestui ipochimen de cea mai joasa speța i-a disparut orice urma de bun simț,intrand intr-un ridicol
    complet.La pușcarie cu tine cumanule.
  • +7 (9 voturi)    
    in delir (Luni, 6 august 2018, 11:31)

    Dizidentul [utilizator]

    aseara Dragnea a fost beat, un politician(numarul 2 sau 3 din Romania) daca avea mintea intreaga nu comenta in fata unei tari asemenea prostii (se apropie tot mai mult de Spitalul de boli de nervi camasa de forta este foarte aproape) daca nici dupa comportarea de aseara in partid nu se v-a discuta PSD-ul se descalifica
    • +2 (4 voturi)    
      psd este descalificat inca de (Luni, 6 august 2018, 12:31)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      la infiintarea sa, pe la inceputul sec. al XX-lea cred.
      Oameni mici, scule mici.
    • +4 (6 voturi)    
      In delir este populatia (Luni, 6 august 2018, 12:32)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      care-I soarbe show-ul, minciuna trecand drept adevar.
      El nu este decat posedat, increzut, ingamfat - attribute ale satanei.
      mai lipseste sa iasa conducerea bor sa-l declare campion al credintei.
  • 0 (0 voturi)    
    Iaca și rușii încep propaganda... (Luni, 6 august 2018, 22:35)

    starchaser [utilizator]

    Ia citiți aici: https://it.sputniknews.com/politica/201808066332867-Romania-accusato-alto-tradimento/

    Google Translate please