Barbatul suspectat ca a agresat doi copii in liftul unui bloc din sectorul 6 al Capitalei, retinut pentru 24 de ore

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 16:33 Actualitate | Esenţial


Agresorul din Drumul Taberei
Foto: Politia Romana
Barbatul suspectat ca a agresat, vineri dimineata, doi copii in liftul unui bloc din Bucuresti a fost retinut luni pentru 24 de ore, dupa mai multe ore de audieri, anunta News.ro.

El a fost prins de politisti luni dimineata. Agresorul este politist in cadrul Brigazii Rutiere a Capitalei, iar la audieri a recunoscut faptele. Barbatul ar fi fost recunoscut de catre colegii sai, care l-au denuntat duminica dupa-amiaza.

Politistul se numeste Eugen Stan si lucreaza de 10 ani in Brigada Rutiera, fiind transferat de la Jandarmerie pe un post de sofer al unui sef din Politie, este casatorit si are doi copii.

Anul trecut ar fi incercat sa violeze o femeie, iar in 2012 ar fi abuzat sexual o fetita, tot in Sectorul 6 al Capitalei.

Aproape trei sute de politisti au fost mobilizati, in ultimele trei zile, pentru cautarea barbatului care a agresat sexual doi copii in liftul unui bloc din cartierul Ghencea si au fost date publicitatii imagini cu acesta, suprinse de camarele video din bloc. De asemenea, politistii au gasit si alte camere de supraveghere care l-au surprins pe barbat.

Agresiunea a avut loc vineri, cand doi copii in varsta de cinci si noua ani au fost agresati sexual in liftul unui bloc din Ghencea. Cand au scapat, copiii au povestit parintilor ce au patit, iar acestia au depus o plangere la Sectia 22 din Capitala.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2964 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    ... (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:08)

    dragonfly [utilizator]

    suspectat? sunt probe video care atesta fapta, e clar a nu e doar suspect!
    • -4 (12 voturi)    
      .. (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:50)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

      Prezumtia de nevinovatie iti spune ceva? Pana nu se stabileste prin decizie judecatoreasca ca x-ulescu e vinovat, individul are calitate de suspect.
      Ai vrea sa dea verdictul camera video din lift?
  • +2 (4 voturi)    
    sa ai poza infractorului in sediul politiei (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:41)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    si sa-ti trebuiasca trei zile ca sa-l identifici...asta da sincopa !
    toa'sa secretara carmen dan, ce asteptati !? sau aveti obrazul gros, ca cruponu' de Argentina ?
  • +1 (1 vot)    
    WOW!!! (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:51)

    delavrancea [utilizator]

    Deci,dupa ce a declarat un purtator de cuvant,psihologii nu fac evaluare psihiatrica angajatilor MAI.
    ...
    Mi-e greu sa ma gandesc si la ala ...sef de post...de si-a violat si agresat fizic subalterna.
    Nu te mai poti increde in nimeni.
  • +3 (3 voturi)    
    politist.... (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:54)

    boogiewoogie [utilizator]

    ce trist :( ma intreb daca se stia cautat sau cum de nu l+au recunoscut colegi de ai lui!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    ok (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:02)

    Xorciser [utilizator]

    Astia nu s-au prins la testarea psihologica, dar agresiune fetita 2012 si tentativa de viol 2016??? Astea nu apar in cazier, politia angajeaza sau mentine angajati cu cazier, oameni condamnati pt infractiuni sexuale si infractiuni contra minorilor???
  • +1 (1 vot)    
    De al lor si legi pentru ei. (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:53)

    adrian67ro [utilizator]

    A durat citeva zile si sute de politisti sa il gaseasca pe unul de al lor? Sau nu l-au mai putut acoperi ca deja avea o multime de fapte care le-au acoperit. Politistii se pling ca e un serviciu greu dar care au un salariu si o multime de sporuri comparativ cu un om obisnuit la un serviciu care are si el parte de o multime de riscuri dar nici nu viseaza la asa un salariu sau asa sporuri. O multime de legi speciale doar pentru politisti si care este diferenta? Noi nu ne plingem sau daca o facem nu ne aude nimeni. Trist... dar noi acceptam si le platim salariile.