UPDATE TVR nu mai difuzeaza acum interviul lui Ciolos pentru "Viata Satului": Dupa campanie sau pe spatiul electoral / In octombrie 2014 Ponta a beneficiat in emisiune de o ora de publicitate electorala mascata

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 27 noiembrie 2016, 11:22 Actualitate | Politic

Dacian Ciolos
Foto: Facebook.com
Conducerea SRTv a decis amanarea difuzarii interviului acordat de premierul Dacian Ciolos emisiunii Viata Satului, informeaza un comunicat de presa al TVR, precizand ca s-a luat in considerare perioada de campanie electorala si s-a dorit "evitarea oricaror interpretari.

UPDATE 18.25 Radu Carp, membru in CA al TVR din partea PNL, ii cere directorului general al TVR ca amanarea interviului cu Dacian Ciolos sa fie lamurita de Comisia de Etica.

UPDATE 14.09 Ciolos nu este de acord ca TVR sa dea interviul de la "Viata Satului" pe spatiul publicitar electoral  

UPDATE 12.38 In octombrie 2014 Victor Ponta a beneficiat la "Viata satului" de o ora de publicitate electorala mascata cu un pahar cu lapte in fata

Ca invitat la emisiunea cea mai longeviva a televiziunii publice, asa cum a descris-o moderatorul Gabriel Gherghescu, lui Victor Ponta i s-a oferit prilejul sa intretina confuzia intre conditia de premier si cea de prezidentiabil si sa isi sporeasca vizibilitatea pe bani publici. Timp de o ora, Ponta si-a promovat asa-numitele succese, cel mai adesea la persoana intai, aratand ca este sustinatorul providential al agriculturii romanesti.

Potrivit TVR interviul cu Ciolos va fi difuzat dupa campanie sau in timpul unei emisiuni electorale, in spatiul alocat PNL, daca liberalii doresc acest lucru.

Pe de alta parte, comunicatul aminteste ca  "premierul a fost invitat deja la TVR, in timpul acestei campanii electorale, participand la o emisiune live, pe TVR 1, o ora, saptamana trecuta, pentru a face bilantul unui an de guvernare."

Interviul a fost filmat miercuri, cand pe pagina de Facebook a emisiunii au fost postate imagini cu interviul luat lui Ciolos.



De asemenea, pe pagina de Facebook a emisiunii a aparut in noaptea de sambata spre duminica un anunt ca inregistrarea va fi transmisa in prima duminica de dupa alegeri.



Comunicatul TVR de duminica (sursa):

"Avand in vedere perioada de campanie electorala pe care o traversam, conducerea SRTv a decis amanarea difuzarii interviului acordat de premierul Dacian Ciolos emisiunii Viata Satului. Dorim evitarea oricaror interpretari care s-ar putea naste din mai multe motive.

Primul motiv decurge din faptul ca Premierul reprezinta imaginea de campanie a unui partid, ceea ce poate crea impresia unei emisiuni de campanie - si ar fi incorect; imaginea Premierului apare atat pe afisele cat si in clipurile electorale care se difuzeaza pe toate posturile, inclusiv la TVR. Un alt motiv este faptul ca in interviul acordat nu exista stiri la zi sau comunicari importante si urgente, care sa nu poata fi difuzate post-campanie electorala.

Nu in ultimul rand, adaugam ca Premierul a fost invitat deja la TVR, in timpul acestei campanii electorale, participand la o emisiune live, pe TVR 1, o ora, saptamana trecuta, pentru a face bilantul unui an de guvernare.

Emisiunile electorale la TVR se desfasoara pe spatii bine definite, respectand toate legile si regulile de desfasurare - Legea nr. 208 din 2015 privind alegerea Senatului si a Camerei Deputatilor, precum si Decizia nr. 592 a Consiliului National al Audiovizualului. Spatiile destinate partidelor au fost anuntate din timp, impartirea timpilor de antena fiind discutata cu acestea iar ordinea a fost trasa la sorti si comunicata.

Faptul ca anuntam aceasta reprogramare acum, nu face decat sa confirme ca a fost o decizie luata dupa analizarea tuturor aspectelor si pe care ne-o asumam in primul rand in fata publicului nostru. Si pentru ca informatia sa circule mai repede, in cazul in care prin discutii cu reprezentantii Premierului se va considera util, ne manifestam disponibilitatea de a difuza emisiunea pe TVR+ (in mediul on line) inaintea difuzarii pe TVR 1.

Tot in scopul echilibrului dorit, vom propune PNL (partid care este asociat si reprezentat de imaginea Premierului Ciolos) sa foloseasca spatiul electoral care i se cuvine prin distributia mai sus amintita, si pentru a difuza interviul premierului, sau parti considerate importante din acesta."


Citeste mai multe despre   









11274 vizualizari
  • -23 (33 voturi)    
    . (Duminică, 27 noiembrie 2016, 11:38)

    theo667 [utilizator]

    Ce seamana in poza asta cu Nicusor Dan
    • -14 (20 voturi)    
      Mai bine ca nu intra (Duminică, 27 noiembrie 2016, 12:57)

      Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Ca poate pateste si el ce a patit Ponta: a pierdut alegerile, urmeaza sa fie in sfarsit condamnat etc.
      • +2 (8 voturi)    
        foarte bine (Duminică, 27 noiembrie 2016, 21:43)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Procuratorul

        Daca Ponta a beneficiat de publicitate electorala mascata, iar acum Ciolos nu beneficiaza, inseamna ca ceva s-a schimbat in bine intre timp.
  • +62 (68 voturi)    
    Numai Ponta era peste tot (Duminică, 27 noiembrie 2016, 11:51)

    mr_mojo [utilizator]

    Inainte de prezidențiale. In calitate de prim-ministru, desigur.
    Dar mă rog, asa e cand televiziunea nu e "implicată politic".
    • +18 (40 voturi)    
      Intram in normalitate (Duminică, 27 noiembrie 2016, 12:18)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      Conform articolului din Romania Libera, fix in aceasi situatie Ponta a fost "la limita regulamentului" in 2014, desi nu era foarte etic.

      Nu sunt fericit cu aceata decizie, dar apreciez aspectul etic al acestei decizii. Iar faptul ca TVR a avut curajul sa faca acest lucru arata ce nivel de bun simt are acest guvern.

      Va dati seama ce ar fi fost la gura lui Victor Ponta si PSD daca ar luat aceasi decizie in 2014 ?

      http://www.romanialibera.ro/rezultate-alegeri-parlamentare-2016+/parlamentare-2016/interviu-cu-dacian-ciolos--scos-de-la-difuzare-de-catre-tvr--emisiunea-va-fi-difuzata-dupa-campania-electorala-434030
      • +25 (33 voturi)    
        n-as fi asa optimist... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:33)

        marianmarian [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

        Fara sa intru in discutia pe fond (ca paranteza, chiar cred ca e mai bine asa, ca principiu, doar ca la noi "printipiile" sunt mai maleabile decat guma de mestecat), cred ca te inseli amarnic in privinta motivelor si sensului gestului. Nu, TVR n-a avut "curaj" (asta chiar e ridicol...) datorita faptului ca guvernul actual are bun simt, ci, spus pe sleau, n-a avut nicio dorinta de a da o limba sleioasa, ba chiar nici vreo teama sa dea o flegma. Dintr-un motiv extrem de simplu - cu sau fara Ciolos, guvernul asta pleaca si e clar ca nu va veni altul la fel, INDIFERENT cum s-or termina alegerile. In schimb are o foarte mare teama ca nu cumva sa ajunga sa plateasca o asemenea "greseala" (difuzarea interviului) daca PSD-ul castiga alegerile, doar nu credeti ca raman polite neplatite. Asadar, ineditul acces de deontologie e o mizerie, mai ales privit si prin prisma update-ului cu Monta din 2014 si se inscrie perfect in acelasi ciclu etern - "suntem corecti si deontologi atunci cand ne convine".
        • +1 (5 voturi)    
          eu sunt mai optimist (Duminică, 27 noiembrie 2016, 20:38)

          georgebb [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

          Prefer sa cred ca au invatat ceva din episodul Ponta din 2014. Atunci comisia de etica a spus ca este conform regulamentului, dar nu oportun, si mai bine programau emisiunea alta data.

          Acum, au aplicat recomandarea de atunci. Pana si titlul actualizat al acestui articol imi pare ca incita la comportament non-etic. Ponta a avut parte de "o ora de publicitate mascata", dar lui Ciolos i se amana interviul. Sugereaza ca si Ciolos ar merita "o ora de publicitate mascata".

          Parerea mea despre Ciolos este ca are prea bun simt si incearca sa fie cat mai apolitic in aceasta campanie ca sa isi doreasca "publicitate mascata". Eu cred ca toata lumea se agita in numele lui ca nu este difuzata emisiunea, dar el nu este foarte deranjat de asta. Ce a avut de spus va fi spus pe 18 decembrie.
      • +6 (12 voturi)    
        Cred ca - obligatoriu - "curajul" TVR (Duminică, 27 noiembrie 2016, 17:06)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

        trebuia gardat de ghilimele !
      • +9 (9 voturi)    
        Ponta era (Duminică, 27 noiembrie 2016, 23:05)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

        candidat in 2014. Ciolos nu este candidat !
        Functia de prim-ministru nu se obtine candidand si luand votul poporului . Functiile de parlamentar si de Presedinta se obtin astfel. Funcia de prim-ministru se obtine prin investitura pe care o da parlamentul.
        Acesta este o deosebire clara intre Ponta 2014 si Ciolos 2016.
        • -1 (5 voturi)    
          pe hartie da (Luni, 28 noiembrie 2016, 0:47)

          georgebb [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          dar in practica o buna parte din voturile PNL si USR sunt de fapt pentru Ciolos. Si atunci, cu voia lui sau nu, este implicat in aceste alegeri.

          Situatia cu Ponta clar nu a fost etica; dar daca spunem ca daca la Ponta s-au putut face magari asa ca vrem si la Ciolos atunci este injositor pentru Ciolos :-)
          • 0 (0 voturi)    
            pentru Georage (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:36)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

            Pe 11.12.2016 se voteaza partide si oameni care vor deveni parlamentari. Ce spui tui este o supozitei. care nu se bazeaza pe fapte. De exemplu , tu presupui ca eu voi vota cu USR pentruca im place Ciolos. Nu e asa. Eu voi vota USR pentru ca imi place USR.
            Si pot face si eu presupune ca toti votantii USR -PNL voteza astfel ,pentruca simpatizeaza partidul. Cum aflam care presupunere se apropie mai mult de realitate ?
          • +1 (1 vot)    
            Voturile PNL si USR... (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:45)

            JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui georgebb

            ... sunt de fapt pentru PNL si USR.
            Sunt doua situatii complet distincte. Cele doua partide nu au nicio obligatie legala de a il propune pe Ciolos prim-ministru dupa alegeri. El nu apare candidat nicaieri in aceste alegeri... sunt doar declaratii politice de sustinere a lui si atat.
            Spre deosebire, Ponta chiar aparea pe buletinul de vot, era candidat.
            Din punct de vedere legal, nu ar trebui sa existe vreun impediment.
            Acum din punct de vedere etic... este alta mancare de peste, iar treaba e tare complicata.
    • +8 (18 voturi)    
      A castigat PSD, ALDE, USR. Pot spune orice despre (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:16)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      guvernul Ciolos
      TVR slugarnicia obisnuita fata de cei care cica vor taierea taxei: "Prezidentiabilul PNL, Crin Antonescu, l-a acuzat, miercuri seara, pe seful TVR Alexandru Sassu, ca a actionat la ordinul pesedistului Viorel Hrebenciuc, fapt ce a dus la anularea dezbaterii electorale intre principalii candidati, programata pentru ora 20.00.
      "Nu am nici o problema in a discuta cu Vadim si cu Becali. Geoana nu a avut curaj sa vina fara Becali si Vadim, pe care i-a adaugat ulterior", a afirmat Crin Antonescu." Era campania electorala pentru prezidentiale din 2009

      Raport TVR pe 2015: Venituri totale de 501 milioane de lei, 680 milioane de lei datorii.
  • +34 (44 voturi)    
    Serios ????? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 12:07)

    polonyca [utilizator]

    Sunteti Televiziunea Rusnii Nationale......
  • +21 (33 voturi)    
    forta PSD! (Duminică, 27 noiembrie 2016, 12:09)

    levierul [utilizator]

    hai cu PSD-ul! Faceti praf tara, pentru ca nu ati reusit pana acum cu: Ion Iliescu, Adrian Nastase, Victor Ponta... ne mai trebuie unul, mai tare ca toti
    • -4 (4 voturi)    
      aloha (Duminică, 27 noiembrie 2016, 22:46)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      vezi ca s-a publicat bilantul financiar pe 2015 si 2016; Ponta rulz, Ciolos sterge pe jos
      • +1 (1 vot)    
        Probabil doreai sa scrii... (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:46)

        JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Ponta - bulz
        Ciolos - sterge pe jos cu ei
  • +31 (37 voturi)    
    în octombrie (Duminică, 27 noiembrie 2016, 12:35)

    berenger [utilizator]

    2014, ponta a avut o oră de publicitate electorală mascată la „viața satului”

    Redactia: Multumim pentru sesizare, vom include informatia in articol
    • -1 (11 voturi)    
      Deci Ciolos trebuie sa faca si el la fel? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:55)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      Adica daca Ponta a facut mizerii trebuie sa faca si Ciolos? Principiile conteaza doar pana ajung ai nostri la putere?
      • +2 (12 voturi)    
        Cine a spus asta ? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 17:14)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        Doar ca PNTCD-ul a iesit din politica de prea mult pricipialism, in vreme ce PSD-ul ne da din patru in patru ani lectii despre principialitate si de fiecare data dupa ce incheie "prelegerile" tinute in campanie castiga alegerile si are majoritatea in Parlament si face si guverne care toate incearca sa impuna politica lui "de azi pe maine", cu ochii intorsi de la viitor.

        PS. Asta e !
    • -6 (6 voturi)    
      Asa, si ? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 19:05)

      Leda [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      La ce i-a folosit lui Ponta ora aceea de publicitate?
      • +5 (5 voturi)    
        Deci, nu se pune fiindca nu i-a folosit ! :)) (Duminică, 27 noiembrie 2016, 20:45)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Leda

        Interesant ! ;)
  • +10 (12 voturi)    
    Daca... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:02)

    ac [utilizator]

    ... nu le-a trimis corpul de control pe cap?
  • +21 (25 voturi)    
    Nici nu trebuie sa ne mai enervam ! (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:11)

    Susufler0 [utilizator]

    Se lucreaza pe o schema "golaneasca" simpla de tot !

    Cel/cei de care ne este frica il/ii prezentam, ii promovam, ii pupam in cor, indiferent ca incalcam legea, regulile sau obiceiul. Cand suntem insa in situatia de a ne comporta normal fata de cel/cei care nu ne inspira teama, atunci, dintr-o data, descoperim legile, regulile, obiceiurile si devenim mai catolici decat papa.

    PS. Si asta in conditiile in care, de fapt noi suntem "ortodocsi" !!
  • +33 (37 voturi)    
    e o mica deosebire (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:31)

    Francisc 1 [utilizator]

    Ciolos chiar le are cu agricultura , ponta statea ca vitelul in fata paharului cu lapte.
    • +20 (22 voturi)    
      .. (Duminică, 27 noiembrie 2016, 14:11)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Pai pisicutul ce sa bea?laptic
    • 0 (0 voturi)    
      in ambele situatii (Luni, 28 noiembrie 2016, 12:33)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      trebuia sa fie invitat ministrul agriculturii!
  • +18 (28 voturi)    
    TVR - TREZBUIE DESFIINTAT (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    TVR - in 1989-1990 a fost o televiziune CRIMNALA. APoi a devenit o sluga politica manipulata de servicii. Cind va fi desfiintat acest post fara audienta si credibilitate?
    • +3 (9 voturi)    
      ce post mai are credibilitate ? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 15:44)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      intreba unul ce nu se mai uita la nici un TV cu stiri din 2009...
      Cred ca TVR ar trebui sa apartina societatii civile cumva...
    • +2 (10 voturi)    
      NU! (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:12)

      AlinRadu1 [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu, nu trebuie desfiintat! Trebuie restructurat la toate nivelurile, atat (ceea ce, evident nu e usor: sa dai afara toate rudele, toti oamenii pusi politic, sa platesti bine jurnalistii, in asa fel incat sa nu fie tentati de alte surse de venit, sa se investeasca in documentare, filme romanesti, cultura in general)! Exista tari unde televiziunile de stat (care traiesc in mare parte tot dintr-o taxa) sunt exact cele mai bune, cele mai neutre dpdv politic, critice cu conducerea daca este cazul.
      Televiziuni cu scop in mare parte educativ si informativ, cu cele mai bune documetare, filme, etc.
      Asta trebuie sa fie o televiziune de stat, oglinda statului respectiv. Ceea ce este si la noi: o mizerie de stat, o mizerie de televiziune.
    • -3 (5 voturi)    
      leprele politice conduc tot ..... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:48)

      TRABI [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Si in ziua de astazi , este tot sluga politica .
      Suntem in aceiasi miscare generala , cum canta partidul . Asa-i si in orase si in tara . Partidul vorbeste si conduce . Clasa politica cu avantul muncitoresc .
      Cand va veni vremea ocuparii posturilor prin concurs , iar comisiile vor fi alcatuite din profesionisti , atunci se va putea repara ceva .
  • +14 (22 voturi)    
    pai si ce mai asteptati? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:57)

    N.S. [utilizator]

    luati la scuturat conducerea TVR ! exista vreo teama?
    • -2 (16 voturi)    
      huh? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 15:09)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      Sa ia la scuturat conducerea tvr pentru ca nu e de acord cu publicitatea electorala mascata?
      • +3 (7 voturi)    
        nu, dar sunt suspecti (Duminică, 27 noiembrie 2016, 17:21)

        N.S. [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        si s-ar putea sa avem o surpriza cum am avut la radio! daca nu ceva mai mare!
      • +1 (3 voturi)    
        nu, sunt doar suspecti! (Duminică, 27 noiembrie 2016, 17:26)

        N.S. [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        si s-ar putea sa avem o surpriza cum am avut la radio! daca nu mai mare!
    • 0 (2 voturi)    
      cu tine .... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:49)

      TRABI [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      daca vii si tu .....
    • 0 (0 voturi)    
      nu poate guvernul sa faca asta (Luni, 28 noiembrie 2016, 1:36)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      datele de mai jos nu sunt 100% verificate; daca am gresit ceva va rog sa comentati.

      Conducerea Televiziunii este numita de catre Parlament, iar majoritatea banilor vin din taxa TV; asa ca nu trebuie sa stea la mila guvernului pentru fonduri (dupa cum propunea Dragnea prin eliminarea taxei TV).

      Nu stiu cum este cu Corpul de Control; dar nefiind agentie guvernamentala nu cred ca poate trimite premierul corpul de control intr-un audit. Cel putin la SRR am vazut ca a fost Curtea de Conturi, organizatie ce tine de parlament.
  • -9 (21 voturi)    
    ce asa deranj, conita mea (Duminică, 27 noiembrie 2016, 14:53)

    gazuldebasist [utilizator]

    Nu vreau sa-l ascult pe Cioloche nici dupa twelve/eleven.
  • +6 (12 voturi)    
    Nesimtiti (Duminică, 27 noiembrie 2016, 14:58)

    n.dumiritu [utilizator]

    Acele "mai multe motive" sint doar unul "Premierul reprezinta imaginea de campanie a unui partid". Celalalt motiv "nu era cu stiri la zi sau comunicari urgente" ii descalifica pe ei. Adica chemi cel mai mare om din Executiv si apoi spui ca ai dus discutia spre o trancaneala fara efecte?

    TVR-ul a ajuns un spatiu al irelevantei si al lipsei de gust. Ar trebui sa-si puna la intrare o deviza "Doar la noi, timpul s-a intepenit". Solicitudinea premierului, chemat de ei, e rasplatita cu prezumptiozitate si cu proces de intentie.

    Nu am vazut "Cerem scuze primului ministru pentru neintelegere si pentru timpul irosit".
  • +16 (22 voturi)    
    Piata Universitatii (Duminică, 27 noiembrie 2016, 15:03)

    fanegr1ja [utilizator]

    In '90 in Piata Universitatii s-au cerut doua lucruri:

    Legea lustratiei si televiziunea nationala libera.

    La 26 de ani dupa ce minerii lui Iliescu au avut grija ca aceste cereri sa nu mai fie puse in discutie, stam si ne intrebam de ce oare TVRul este monstrul care este in prezent.

    Stam si ne intrebam de ce avem clasa politica pe care o avem.

    Nici o clipa nu ne gandim ca defapt revolutia din '89 a fost defapt deturnata de catre fostii comunisti tocmai prin evitarea acestor doua puncte esentiale: lustratia pentru a indeparta din viata publica esaloanele 2,3 si 4 ale fostelor structuri politico administrative ale regimului ceausist si o televiziune libera care sa ajute la organizarea unor alegeri corecte prin informare obiectiva la nivel national.

    Oare cum ar fi aratat Romania zilelor noastre daca romanii ar fi inteles miza acelor zile si ar fi putut impune Punctul 8 de la Timisoara celor ce preluasera fraudulos puterea tiranului mort?
    • +4 (8 voturi)    
      remember.... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:53)

      TRABI [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      Legea lustratiei , o sa o repunem in discutie si se va introduce , in maximum doi ani . Aviz tradatorilor . Sa nu creada ca cei onesti au uitat .
      • 0 (6 voturi)    
        prea tarziu... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 18:28)

        andipetre [utilizator] i-a raspuns lui TRABI

        ...acum conduc urmasii celor care trebuiau lustrati. In TOATE partidele si serviciile, vechi si noi.
  • -4 (16 voturi)    
    Precizare... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 16:03)

    taticutu [utilizator]

    Este foarte adevarat de istoria lui Ponta din 2014, insa cred ca s-a uitat un amanunt : Ponta a declarat atunci ca este un candidat si ca participa in campanie, in timp ce Ciolas si-a declinat din start aceasta calitate... Acum daca vrem sa speculam neregulile cu participarea sau nepaticiparea la campania electorala, sa ne aducem aminte recent de participarea lui Ciolos la mitingul initiat de PNL inainte cu cateva zile de inceperea campaniei eletorale actuale ! Concluzia : nimeni nu este ingeras in aceasta campanie , ca si in cele anterioare !
    • +7 (9 voturi)    
      Acum taticutule, pt maxima rigurozitate trebuia (Duminică, 27 noiembrie 2016, 17:34)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui taticutu

      sa spui si faptul ca Ponta in oct 2014 a fost invitat la TVR la emisiunea cu specific agrar nu in calitate de candidat la Presedentia Romaniei ci de prim ministru, iar emisiunea respectiva nu i-a consumat niciun minut din spatiul destinat publicitatii electorale !!

      PS. Ma intreb de ce nu s-o fi gandit la vremea aia onor conducera TVR sa il invite si pe Iohannis in calitate de fost primar. :))

      PPS. Sigur, o sa-mi spui ca din greseli se invata !! )))

      PPPS. Oare ? ;)
    • +4 (8 voturi)    
      Nimeni, nimeni (Duminică, 27 noiembrie 2016, 19:23)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui taticutu

      Bai, nimeni nu este ingeras, nici un om de pe planeta nu este ingeras, DAR,

      PSD-ul ESTE RUSINEA NATIONALA!

      Deci, mai draga, nu amesteca lucrurile, rahatul este la voi la partid!
      Nu manji pe ceilalti cu aceeasi duhoare, patent PCR/FSN/PSD din anii '48 si'90!

      Disperare de interlop PSD!
  • -5 (13 voturi)    
    Julien a iesit din ambiguitate? (Duminică, 27 noiembrie 2016, 18:14)

    demaGOGU [utilizator]

    ...este sa nu este in campanie (electorala)?

    in lipsa acestor clarificari decizia TVR este fireasca.
    • +3 (9 voturi)    
      Campanie (Duminică, 27 noiembrie 2016, 19:25)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Bre, tu crezi ca doar idiotii PSD & friends pot ocupa locuri in guvern?

      Ai dat si tu ceva la partid si ti-e teama c-ai dat degeaba?
  • -1 (7 voturi)    
    Corect, in principiu, dar (Duminică, 27 noiembrie 2016, 18:19)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Am fost si eu tentat sa salut "intrarea in normalitate", insa mi-e teama ca la viitoarele alegeri cu pesedeul criminal la cirma o sa le vedem din nou viteii mugind duios electoratului imbecilizat in fata unui pahar de lapte la emisiunea "Viata Statului".
  • -2 (10 voturi)    
    Sigur (Duminică, 27 noiembrie 2016, 18:50)

    vi_escu [utilizator]

    dupa 11 decembrie poate sa se mute Ciolas cu totul la "viata satului" ca o sa aiba timp berechet. O face cu audienta zero :)
  • +3 (7 voturi)    
    Phonta este nunai unu (Duminică, 27 noiembrie 2016, 19:28)

    Locke Lamora [utilizator]

    Si ca el nu e nici'unu
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Duminică, 27 noiembrie 2016, 20:34)

    SoulSearcher [utilizator]

    pentru prima oara am sa ies la vot si am sa votez cu oricare il sustine pe ciolos in continuare ca premier

    diferenta dintre el si ponta este ca de la cer la pamant.

    nu tin minte sa fi avut un premier mai cu bun simt si mai inteligent ca ciolos, sincer acum.
  • 0 (2 voturi)    
    Sa crestem taxa pentru Radio-TV (Duminică, 27 noiembrie 2016, 20:53)

    Arminius [utilizator]

    N-au trecut mai mult de 3 saptamani de la vaicareala eliminarii taxei radio-TV. Respect celor care care scriu incearcand sa urmeze principii si nu interese politice marunte. Ponta nu avea ce cauta la emisiunea TV in plina campanie. Nici Ciolos nu are ce cauta. Este propunerea de Prim-Ministru dupa alegeri pentru doua dintre partidele care vor trece pragul electoral. E suficient.
  • 0 (2 voturi)    
    tragedie (Duminică, 27 noiembrie 2016, 22:58)

    bobyrou [utilizator]

    de ce este tragedie pentru ca ciolos nu apare la tvr1? ce vrea sa ne spuna atat de important incat sa nu poata sa ne spuna dupa 11 decembrie? oricum el ne-a mintit ca nu e in alegeri
    • 0 (0 voturi)    
      Ciolos este in alegeri ? (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:51)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      L-ai gasit pe lista de candidati ? La ce partid ? In ce judet candideaza ?
      • 0 (2 voturi)    
        pe cine (Luni, 28 noiembrie 2016, 13:20)

        bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        pe cine crezi ca incerci sa prostesti? crezi ca sunt votant pesedist sau penelist sa incerci sa ma fraieresti?
        • 0 (0 voturi)    
          pentru bobyrou (Luni, 28 noiembrie 2016, 20:32)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

          Nu incerc sa te prostesc. Dar ai spus ca Ciolos este in alegeri. Eu stiu ca partidele sunt in alegeri, cu membrii lor, in special cu cei ce candideaza. Ciolos nu este in situatia asta.
          Din acest motiv eu spun ca Ciolos nu este in alegeri !
  • -3 (3 voturi)    
    fitze, cica nu vrea pe spatiul electoral (Luni, 28 noiembrie 2016, 0:28)

    nu_am [utilizator]

    Pai sa fii sanatos tata. Oricum est un mafiot care trage la placinte inainte la razboi inapoi. Ai primit un mandat de premier pt care nu ai muncit nimic. Asta miroase a coruptie si nepotism.
    • +2 (2 voturi)    
      Nepotism ?! (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:52)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui nu_am

      Ai descoperit ca este nepotul lui Ilici Iliescu ? Cum
      ai aflat ?
  • +1 (1 vot)    
    huooo bolsevicilor (Luni, 28 noiembrie 2016, 11:12)

    L8MA [utilizator]

    probabil ca ''specialistii'' securistoido-comunisti psd-alde au zis niet, daca interviul ar fi iesit cum trebuie, adica sa-l dezavantajeze pe Ciolos ar fi zis да!
    propaganda vegheaza iar media de stat trebuie s-o suga cu sau fara prezervativ...