Gorghiu: Maririle de salarii sustinute de PSD sunt un exercitiu de prost gust, un act de iresponsabilitate politica

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 1 noiembrie 2016, 12:12 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: Agerpres
Maririle de salarii promovate de PSD in Parlament sunt un “exercitiu de prost gust” si “un act de iresponsabilitate politica”, a declarat marti presedintele PNL, Alina Gorghiu. 

“Ce fac acum dinamiteaza o idee legata de legea salarizarii in domeniul bugetar, noi cei din PNL nu putem tolera un asemenea exces politic, ca sa-l calific elegant”, a spus Gorghiu.  

“Cred ca genul acesta de initiativa cu o luna inainte de alegeri este un exercitiu de prost gust si se va vedea lucrul acesta curand”, a adaugat lidera liberalilor. 

Ea a acuzat ca “PSD minte populatia pentru voturi” si a spus ca “este un act de iresponsabilitate politica, neconstitutional”. 


Gorghiu a afirmat ca la dezbaterea din comisiii parlamentarii PNL " au combatut cu toate argumentele posibile”, dar "nu poti face fata majoritatii PSD-ALDE nici in plen”.  

Ea a spus si ca este de acord cu declaratia lui Ciolos, ca din cauza impactului bugetar al maririlor de salarii se vor reduce investitiile

”Daca te mentii in tinta de deficit nu ai de unde sa tai decat de la investitii”, a spus presedintele PNL.  

Gorghiu a cerut sindicatelor sa nu se lase pacalite de PSD, care "cat a fost la guvernare nu a avut nicio durere in varful de par, l-a interesat doar sa dea bani la primari ca sa-i cumpere”.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
1680 vizualizari
  • -4 (12 voturi)    
    Bogatul nu crede săracului (Marţi, 1 noiembrie 2016, 12:14)

    Un cititor [utilizator]

    și nici sătului flămândului.
    A cui e țara asta, dna. Gorghiu? A politicienilor liberali?
    • +2 (10 voturi)    
      te rog sa fii mai clar in exprimare (Marţi, 1 noiembrie 2016, 12:32)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      La instructaj vi s-a spus ce trebuie sa scrieti. reprezinti poporul oprimat de sorosisti si imperialisti, in frunte cu Soros si Iohannis si sustinuti de USR + liberali. care sug sangele poporului, salariile si pensiile.
      Ce... e asa greu ?
      • +1 (9 voturi)    
        lui Iohannis nu i s-a dublat salariul? (Marţi, 1 noiembrie 2016, 13:52)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        sau asta ai uitat?
        • 0 (4 voturi)    
          Logica ? (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:38)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Sau la partea cu logica propaganda psd o da ca e platita de Soros.
          • 0 (4 voturi)    
            deci nu i s-a dublat salariul lui iohannis? (Marţi, 1 noiembrie 2016, 15:05)

            king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            sau cum? Si care e legatura cu propaganda, psd sau Soros?
    • +1 (3 voturi)    
      in schimb saracul... (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:16)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      in schimb saracul crede in toti hotii care-l mituiesc cu 100 de lei pe luna pe datorie, datorie pe care tot el o va deconta peste 1-2 ani. Si asta pentru ca saracul care crede toate timpeniile astea se suficient de prost ca sa ramana tot sarac si manipulat de niste smecherasi cu 4 clase si 5 doctorate.
    • -2 (4 voturi)    
      Sigur nu (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:37)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      E a hotilor psd care arunca saracilor cate un covrig
      • -1 (3 voturi)    
        cine e la guvernare? (Marţi, 1 noiembrie 2016, 15:06)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        tot PSD e de vina pentru tot?
        Credeam ca Voiculescu si Badea.
  • +2 (6 voturi)    
    nu (Marţi, 1 noiembrie 2016, 12:44)

    NWalker [utilizator]

    e acelor care intind mana si o pupa dupa ce primesc kilul de ulei si galeata rosie. bine, e si a mainii pupate care apoi ridica degetul mijlociu catre toti muncitorii si platitorii de taxe
  • +2 (4 voturi)    
    facem pariu (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:41)

    dan.d [utilizator]

    ca daca ( sau mai degraba cand) legea ajunge la vot in plen, PNL va vota "pentru" cu ambele maini, cot la cot cu PSD/ALDE?
  • -1 (3 voturi)    
    Prost (Marţi, 1 noiembrie 2016, 15:08)

    Vladescu [utilizator]

    Vezi , e de prost gust să dai salarii ! Chiar și medicilor !
  • +1 (1 vot)    
    bratianc-o! (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 23:14)

    gazuldebasist [utilizator]

    Mare noroc are Gorghioaica, cu juramintul lui Hippocrat. Dupa declaratia asta imbecila, sefa penelista ar trebui sa fie trimisa la plimbare sau la privati in orice unitate medicala din sistemul public de sanatate.