Victor Ponta: Antena 3 va fi aici

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 august 2014, 16:22 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a postat vineri un mesaj pe pagina sa de Facebook in care afirma ca nu comenteaza sentinta pronuntata in dosarul ICA, dar va face tot ce sta in puterile sale pentru ca ziaristii Antena 3 / Antena 1, ca si toti ziaristii din Romania, sa-si poata desfasura activitatea "conform dreptului constitutional la libera exprimare si independenta presei".

Iata mai jos mesajul postat de Victor Ponta

"Am luat act de decizia Curtii de Apel Bucuresti. Nu comentez sentinte in cauze penale dar vreau sa asigur pe toata lumea ca, atat timp cat voi fi lider politic si cetatean al Romaniei, sunt obligat sa fac tot ce sta in puterile mele pt ca jurnalistii Antena 3 / Antena 1 si toti jurnalistii din tara noastra, indiferent de politica lor editoriala, sa-si poata desfasura activitatea conform dreptului constitutional la libera exprimare si independenta presei.

Sunt convins ca, dincolo de momentele dramatice prin care trec familiile celor condamnati, o tara libera poate exista doar daca exista si o presa libera. Alaturi de milioane de alti romani doresc si cred ca multi ani de acum inainte "Antena 3 va fi aici"!

Citeste si:


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

25647 vizualizari

  • +89 (91 voturi)    
    Ponta, huoo! (Vineri, 8 august 2014, 16:23)

    Maniu [utilizator]

    altceva nu meriti de la poporul roman!
    • +81 (81 voturi)    
      Ce greseala! (Vineri, 8 august 2014, 16:32)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Macar sa fi lasat cateva zile. E bine, e mai fraier decat credem noi. De la MTO incoace greseste constant...
      • +59 (59 voturi)    
        Gresit (Vineri, 8 august 2014, 16:40)

        eek [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        El greseste constant de cand era baietel de curtea scolii si striga ca prostul " au furat mai mult decat noi", implicit dand de gol tot sistemul de ticalosi a psdului si furtul lor de voturi. De atunci nu s-a abatut de la regula.
        huooooo!!!!!
        • +14 (14 voturi)    
          a gresit ca s-a nascut. (Vineri, 8 august 2014, 19:31)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui eek

          .
          • +21 (21 voturi)    
            Antena 3 va fi aici... (Vineri, 8 august 2014, 20:11)

            EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

            ..la Rahova..
          • +4 (4 voturi)    
            Aceasta greseala (Sâmbătă, 9 august 2014, 9:27)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

            nu se poate imputa lui.Eventual Parintilor ca nu s-au dus la un film in loc de S.......X
      • +28 (28 voturi)    
        a gresit de la inceput (Vineri, 8 august 2014, 17:28)

        tofu [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Cu cit deschide gura mai des, cu atit isi vor da seama multi cu ce prostalau au de-a face. La mai mare Pontalache! Adevarat ca gura bate c...ul.
        • +5 (5 voturi)    
          Deci ponta apara afacerea unui INFRACTOR (Sâmbătă, 9 august 2014, 10:24)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui tofu

          ce a furat statul. Cum dreaq sa ai incredere intr-un asemenea specimen?
      • +34 (34 voturi)    
        Este alaturi de marii infractori ai Romaniei (Vineri, 8 august 2014, 17:28)

        lucadd [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        G.Becali, A Nastase, D Voiculescu... doar ii sunt mentori, amici, finantatori si "pretini".

        Acu ii ramane sa recupereze lingaii si dulaii care ii slujeau pe cei amintiti mai sus ca deh sunt la pret bun si dau randament la porcait.
      • +16 (16 voturi)    
        Pentru Ponta... (Vineri, 8 august 2014, 17:55)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ...mai important este sa beneficieze de serviciile otravite ale Antenelor, decat sa condamne oficina de dezinformare, cum ar face orice om de onoare.
    • +37 (37 voturi)    
      asta merita mult mai mult (Vineri, 8 august 2014, 16:51)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      decat un simplu huooo.
      cand judecatorul Cristi Danilet era facut pedofil dupa o poza cu un nepot de-al lui era presa libera??? mama lor de nemernici.
      pentru magariile care le-au facut ani de zile trebuiau toti sa faca puscarie.
      astia nu merita niciun pic de compasiune. au terfelit ani de zile oameni la tv fara niciun pic de remuscare si acum fac pe victimele? hai sictir.
      iar pue monta ii acopera prin "grajdanu" pus in fruntea CNA.
      iau distrus orice urma de compasiune in mine cand este vorba de asemenea specimene.
      de becali mi-a fost mila dar de astia nu.
      au trait aproape 25 de ani in huzur. restul sa-l traiasca in saracie precum cei carora le-a spalat creierul ani la rand.
      ar trebui sa ma bucur azi dar sunt extrem de nervos.
      • +9 (9 voturi)    
        as vrea sa-ti dau mai multe plusuri... (Sâmbătă, 9 august 2014, 3:37)

        Ion B [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        pentru ca ai spus cu aceeasi patima ceea ce as fi spus si eu.
        Hai sa traiesti, bai Succa.
    • -32 (36 voturi)    
      Ura celor în neputință. (Vineri, 8 august 2014, 17:03)

      herodot1 [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Cineva trebuie să supravegheze puterea (vezi B1, Realitatea, Digi 24, și alții).
      Cineva trebuie să supravegheze și justiția ((A3, Realitatea)
      Ce vedeți rău în asta? Nu e normal să fie așa?
      În privința ratingului, asta depinde de calitatea jurnaliștilor.
      Dacă nu puteți să rezolvați asta atunci răcoriți-vă înjurând.
      • +24 (24 voturi)    
        cum supravegea justitia? (Vineri, 8 august 2014, 17:33)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui herodot1

        facandul pe judecatorul Danilet pedofil cu o paza in care acesta aparea alaturi de un nepot de-al lui?
        asa apara ei justitia?
        voi cu ce dumnezeu ganditi?
        hai ca sunteti mult prea spalati sa intelegeti ceva...
        au terfelit orice om ce nu gandea ca ei. cum cineva era altfel decat ei cum incepeau linsajele publice cu tot felul de inventii si minciuni.
        aia nu supravegheau nimic. aia distrugreau orice opozitie.
        tie chiar ti-a placut cand badea spunea ca scuipa semnite in capul unui basit care atarna la marginea prapastiei? asta intelegi tu jurnalism? asa aparau justitia, facand-o el???
        si astea sunt doar cateva exemple de miile de minciuni si aberatii scoase de latrine.
        reveniti-va ca or sa ne condamne si nepotii nostrii cand vo vedea ce lasam in urma...
      • +15 (15 voturi)    
        Ce? (Vineri, 8 august 2014, 17:52)

        Andrei Bz. [anonim] i-a raspuns lui herodot1

        Una e sa monitorizezi actiunile statului (chiar imi doresc asta, sa fie cat mai multi jurnalisti care fac asta) si alta e sa minti, sa manipulezi si sa ataci fara argumente (si cu minciuni) institutii fundamentale ale statului.

        Tu cumva te uiti la Antena 3 pe care o vedem si noi? Ai observat ca astia "lupta" chipurile cu regimul basist de ani de zile in care a tot fost o guvernare PSD/USL timp in care au avut si majoritate 70%??? Antena 3 e o gluma sinistra!!
      • +6 (6 voturi)    
        Ma, eu ma racoresc cu s-au racorit (Vineri, 8 august 2014, 22:25)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui herodot1

        stramosii mei ma. Si cind o fi, m-oi racori cum spunea Cosbuc: "Sa nu dea Dumnezeu cel sfant..."! Ai inteles?
      • +4 (6 voturi)    
        si acel cineva (Vineri, 8 august 2014, 23:05)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui herodot1

        gandesti matale ca e tonta? Pai asta trebuie intai sa plateasca pentru facptul ca l-a ucis pe acel coleg, procuror...nu sa "tina parte" la cei ce au spalat mintile romanilor. Dar pentru faptul ca il ling si pe el la dos, acum e in stare sa le dea si paharelul cu lapte dimineata, numai sa scrie urat de Base. Ce sa mai asteptam de la infractorul asta care da legi si ordonante la foc automat pentru acoperirea infractionalitatii ( a se citi- amnistire pentru cei ce s-au pensionat pe ne-drept dand mita doctorilor) . Pau un PM intr-o tara livera, democratica, ar fii primul care ar "da cu biciul" in cei ce incalca legea. Se crede el Vlad Tepes, dar e un nime-n drum care se aliaza cu toti cei ce ii sufla in ciorba si se aliaza cu ei in scopul de-al distruge pe presedinte. Dupa cum am putut vedea toti, presedintele a spus clar ca daca fratele lui a incalcat legea, sa fie tras la raspundere, or nemernicul asta e in stare sa se faca frate si cu dracu, numai sa fie ca el. Un pacalici si un infractor /hot de diplome.
      • +1 (1 vot)    
        Are '' grija"mizericordiosul " doctor" Viorel (Duminică, 10 august 2014, 9:54)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui herodot1

        Daca tot s-a mutat in buncar la MAN, ar putea sa le dea spatiu ///A3, in palatul Victoria, pe gratis !
    • +23 (23 voturi)    
      unde ma mai duc Doamne eu? (Vineri, 8 august 2014, 17:26)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      unde sa mai dau pe sticla? E groasa, zice Ponta-n sinea lui, s-au facut ai dracului.
    • +3 (3 voturi)    
      adaug totusi: (Sâmbătă, 9 august 2014, 12:02)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      merita o celula.
  • +90 (92 voturi)    
    huh!? (Vineri, 8 august 2014, 16:26)

    gechi [utilizator]

    Mai tare m-ar bucura sa-l aud pe Voiculescu spunand "Victor Ponta e aici!".
  • +47 (49 voturi)    
    În mod special (Vineri, 8 august 2014, 16:27)

    AdrianUrsu [utilizator]

    Le vei tine partea în mod special dacă jurnaliștii arunca cu laturi în justiție, nu ai face bine sa veghezi ca CNA să pedepsească derapajele jurnalistice?
  • +53 (53 voturi)    
    ///!!! (Vineri, 8 august 2014, 16:27)

    danzigk [utilizator]

    de ce se baga el intr-o institutie privata ca persoana oficiala de stat? moare de grija lor? chiar nu pricep!!!!
    • +18 (20 voturi)    
      se baga..... (Vineri, 8 august 2014, 17:17)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui danzigk

      ....pentru ca ii este frica de ce stiu cei de la A3 despre el, basca faptul ca le-a promis infractorilor ca ii protejeaza si de fapt, mai rau i-a bagat in rahat iar scandalul nu se opreste aici. Sa vedem ce va da pe goarna Bunea Stancu.
    • +1 (1 vot)    
      putin ajutor ca sa pricepi: (Sâmbătă, 9 august 2014, 12:04)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui danzigk

      pentru voturile din toamna.
  • +44 (44 voturi)    
    Bine. (Vineri, 8 august 2014, 16:28)

    mitg [utilizator]

    Si numele tau va fi pe o motiune de cenzura in curand ...
  • +50 (50 voturi)    
    Ponta e partinitor si il apara pe Voiculescu (Vineri, 8 august 2014, 16:28)

    Matrafirefox [utilizator]

    fiindca Voiculescu este stapanul lui Ponta.

    Avem o lichea ca prim-ministru.
  • +44 (44 voturi)    
    mda (Vineri, 8 august 2014, 16:29)

    mircearh [utilizator]

    deci mitomanu' nu s-a putut abtine. Sper din tot sufletul sa piarda macar un 1% electoral doar pe chestia asta, cel putin mie asa mi s-ar parea firesc.
    • +16 (16 voturi)    
      Electoratul PSD (Vineri, 8 august 2014, 17:00)

      R.I. [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      Din pacate o mare parte din electoratul lui Victor Viorel P. nu prea stie cum sa ajunga pe internet si de obicei se uita la TV la Antene ...
  • +39 (39 voturi)    
    era de asteptat.. (Vineri, 8 august 2014, 16:29)

    pehash [utilizator]

    si extrem de convenabil pentru victor viorel.. in prag de campanie electorala i se incredinteaza sediile unui post de tembeliziune. in numele libertatii de exprimare si a independentei presei, le va pune la dispozitie unui trust media privat care le obtinuse anterior ilegal.
    curat murdar, coane Ponta. intr-o zi il vei urma pe amicul Voiculescu si cred ca vor fi mai multe sentinte a cate 10 ani fiecare...
  • +27 (27 voturi)    
    Cred ca vars o lacrima (Vineri, 8 august 2014, 16:30)

    CaeIndru [utilizator]

    ....si impreuna cu ea mi-ar placea sa nu mai aud o vreme despre acest personaj (DanV ca de Ponta o sa tot auzim) care invadeaza imund de atata vreme spatiul public.
  • -21 (35 voturi)    
    haha (Vineri, 8 august 2014, 16:32)

    Mazeta [utilizator]

    Ponta este precum împărații romani: își execută rivalii și trimite scrisori de condoleanțe familiilor lor.
    • +12 (12 voturi)    
      Voiculescu e stapanul lui Ponta, nu un rival (Vineri, 8 august 2014, 16:52)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Degeaba il lauzi pe Ponta, el nu e politician, e doar o sluga.

      Si faptul ca Voiculescu merge la parnaie nu suna bine pentru Ponta, care post TV ii mai canta in struna lui Ponta cum ii canta A3?

      Relatia Ponta-Voiculescu e acum tensionata, daca nu iese Ponta presedinte o sa se rupa de tot, iar licheaua de Ponta va ramane fara instrumentul de manipulare care l-a tinut la putere: trustul "Intact" al varanului.
    • +14 (14 voturi)    
      Inteligenta-- (Vineri, 8 august 2014, 16:54)

      Baiazid [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Prietene, singurul pe care il executa Ponta e chiar el insusi... se aseamana cu un caine amarat care latra la gard... si atat. In curand si el va primi un la multi ani de la judecatori, si vor face impreuna petrecere la inchisoare unde le e locul tuturor acestor criminali si nulitati :) . Vezi, asta inseamna sa vezi viitorul corect.. Doamne Ajuta!.
  • +31 (31 voturi)    
    pontalaul (Vineri, 8 august 2014, 16:32)

    mammuthus [utilizator]

    totdeauna a luat parte penalilor si a varsat lacrimi pentru ei...e inadmisibil, dar mai ales mi se face sila ..cum se aud catuse pt acolitii lui, cum devine el solidar si plange pe toate canalele...dramatic...cum sa spui de un securist imbogatit prin furt si metode josnice ca traieste o drama??? asta o sa ii ia apararea lui bunea, ca lui duicu, stim tot...lui nicusor, dracnea, etc. ce individ mincinos si teribil de periculos pentru societate...dementii astia au spalat creierele prostilor si au mizat pe prostie. as vrea un sondaj in randul boborului (a se citi: asistatilor) care sa ne arate cati stiu cine e felix, ce a facut el de ce e nociv..samd
    cu siguranta vor spune, in spiritul pontalaului, vai! sarmanul...ce drama traieste....
  • +18 (18 voturi)    
    De ce sa nu taci atunci cand o poti face? (Vineri, 8 august 2014, 16:33)

    C. Ciucu [utilizator]

    De ce? Pentru ca ai nevoie de alianțe. Cand o armată își pierdea generalul, înainte de a se dăstăma se uită să vadă dacă este un altul prin jur. Victor Ponta tocmai le oferă șansa de a se înregimenta fară echivoc in armata lui. Pariu ca o vor face?

    E un scenariu clasic, natural chiar. Cum era vorbai aia... nimic nu se pierde, totul...
  • +26 (26 voturi)    
    Mai bine apara (Vineri, 8 august 2014, 16:39)

    Bogdan_100 [utilizator]

    institutiile statului (DNA, Justitie, Procuratura) improscate cu laturi, decat afacerile unui infractor privat care trebuie sa returneze proprietati provenite din furt. Marii jurnalisti de la a3 sa-si caute sediu si sa arate prin munca ce buni si profesionisti sunt, nu prin proprietati obtinute prin furt si contracte de publicitate obtinute prin santaj. RUSINE.
  • +24 (24 voturi)    
    Ponta, să-ți moară la intrare. (Vineri, 8 august 2014, 16:50)

    zmenta [utilizator]

    Voiculescu, la multi ani coaie! Presa libera zice ăsta cu lăptic la guriță? da, poate de acum o sa fie o presă liberă! Sa ne-o $ugeti maimutelor! Ponta, astept sa iesi la tv sa te faci de c@cat pe subiectul asta, ca pe facebook iti scriu fain astia din echipa textele. Ps: in caz de ceva, te rog sa-l alegi pe Mateuț ca avocat.
    • +13 (17 voturi)    
      Da, Mateut a fost grozav (Vineri, 8 august 2014, 17:26)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui zmenta

      Acum ca a esuat in mod catastrofal, Mateut se va reprofila ca grajdar la o ferma, unde va avea exact aceeasi activitate ca pana acum:

      Va intoarce balegarul cu lopata.
      • +11 (11 voturi)    
        Nici Dumnezeu nu-l scotea ! (Vineri, 8 august 2014, 17:33)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

        Dosarul a fost " beton " nu putea face nimic, decat taraganari procedurale !
      • +3 (3 voturi)    
        LOL!!! LOL!!! (Vineri, 8 august 2014, 22:29)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

        Am ris de m-am zguduit!
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Vineri, 8 august 2014, 16:50)

    rerenenegate [utilizator]

    Pai unde sa-si desfasoare activitatea? La alte firme? Sau se incearca o blocare/amanare a deciziei judecatoresti?
  • +11 (11 voturi)    
    Pisicul a mieunat cand nu trebuia (Vineri, 8 august 2014, 16:55)

    Wanheda [utilizator]

    Dofttorele, chiar nu te duce capu' mah? Tu vrei sa fii presedinte bai pezevenghi mic?
  • +6 (6 voturi)    
    Sa fie.. (Vineri, 8 august 2014, 16:59)

    Alius [utilizator]

    ..acolo la el. S-o tina aproape si sa plece cu ea cu tot.
  • +7 (7 voturi)    
    antena 3 in buncar (Vineri, 8 august 2014, 16:59)

    mammuthus [utilizator]

    la Armata? in buncar ? de acolo vor transmite? ii baga Pontalaul acolo pe toti?
  • +9 (9 voturi)    
    Eu... (Vineri, 8 august 2014, 17:00)

    Laurentiu78 [utilizator]

    zic sa le dea biroul lui de la MAPN :P
  • +15 (15 voturi)    
    Puie Monta (Vineri, 8 august 2014, 17:07)

    boghar [utilizator]

    N-ar fi rau, daca tot ne strangem la Universitate sa sarbatorim victoria justitiei in Romania, sa-l dam jos si pe mascariciul asta care ne-a injosnicit tara si valorile morale. De economie nu are rost sa mai pomenim.
    JOS PONTA!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Ponta (Vineri, 8 august 2014, 17:15)

    ggna [utilizator]

    Antena 3 e la mine!
  • +12 (12 voturi)    
    :))) (Vineri, 8 august 2014, 17:15)

    corvus coraX [utilizator]

    Mitomanului național îi țâțâie cu.ul. I-o fi ajuns la urechi faptul că Antena 3 i-au rezervat o cură de împachetări cu nămol producție proprie.
  • +11 (11 voturi)    
    Bre Viorele, tu fara "profesor' esti OUT ! (Vineri, 8 august 2014, 17:32)

    Plagarus [utilizator]

    "Doctorul " Viorel a ramas orfan de antene si va fi doar un tzasti basti in politica mare.
    Ramane doar cloroformul cu care va arunca peste electoratul sau, cu galeti si sosoni !
  • +9 (9 voturi)    
    Ponta e pe partie.... (Vineri, 8 august 2014, 17:32)

    Iulian_c [utilizator]

    Fara antena 3 ... nu mai are sustinere media atat de agresiva ...
    • +4 (4 voturi)    
      Cred ca e pe dos (Vineri, 8 august 2014, 17:51)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Iulian_c

      In acest moment bastarzii au ajuns la mina lui Ponta.
  • +9 (9 voturi)    
    dreptul de a-l injura (Vineri, 8 august 2014, 17:38)

    math [utilizator]

    ...nonstop pe tiran&familia este sfant si va fi garantat de conducerea PSD si de Constitutie pentru urmatorii 50 de ani. Orice ziarist trebuie sa stea linistit (eventual in spagat). Orice limbaj este permis si orice oligofren va fi liber sa isi exprime parerile antibasiste in mod absolut democratic. Jos tirania ! Libertate pentru Nastase, Voiculescu Becali ! Ei sunt adevaratii Horea Cloasca si Crisan !
  • +10 (10 voturi)    
    Câinele moare de drum lung și Ponta de grija... (Vineri, 8 august 2014, 17:46)

    marius v [utilizator]

    Asta să fie îngrijorarea reală a lui Ponta?! Păi dacă i se rupe inima de jurnaliști, se uită în direcția greșită. Insistența de a executa silit firmele intrate în insolvență nu viza în primul rând două instituții de presă - Realitatea TV și Evenimentul zilei?! Ce-i drept, acolo nu i se fredonează melodia aceea a lui Nat King Cole, „Quisas“ (se citește Kiss Ass), dar parcă sunt ceva mai jurnaliști decât Badea sau Gâdea.
  • +10 (10 voturi)    
    Nu comenteaza dar gireaza ce zice Antena 3 (Vineri, 8 august 2014, 17:47)

    Andrei Bz. [anonim]

    Tipic pentru Ponta. Declaratie adresata mitocanilor de la tara cu 3 dinti si doi neuroni.

    Deci Ponta nu comenteaza deciziile justitiei pentru ca respecta independenta justitiei, dar gireaza toate minciunile gogonate si atacurile la adresa institutiilor fundamentale din Ro spunand "Antena 3 va fi aici".

    Bai Ponta, noi oamenii de dreapta vedem de la 100 de kilometri prin declaratiile tale transparente de om duplicitar. N-ar fi mai bine ca strategie politica sa incerci mai bine sa aburesti pe populatia antenista? La cat creier au sunt sigur ca ar functiona absolut orice, chiar si chestii oneste!!! Gandeste-te, asa am avea toti de castigat!
  • +12 (12 voturi)    
    Viorele, ce-ti mai plac reflectoarele... (Vineri, 8 august 2014, 17:48)

    alter_ego2013 [utilizator]

    Declaratia asta imi aduce aminte de dl. Ponta blocat in subteran cu "minerii" de la Rosia Montana. Nu mergeti sa va blocati un pic si in sediul confiscat al trustului Intact, domnule Ponta?
  • +6 (6 voturi)    
    derutat !!!! (Vineri, 8 august 2014, 18:22)

    asada [utilizator]

    Plagiatorul hotoman a intrat imediat in fibrilatie !!!! Este total derutat si bulversat ....el de la ce latrina mai guverneaza si isi mai face propaganda ???!!!!! Mama lor de judecatori !!!!!!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    politruc si nu politician (Vineri, 8 august 2014, 18:22)

    lacrima [utilizator]

    Justitie avem! De politicieni adevarati mai e nevoie!
  • +9 (9 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 8 august 2014, 19:05)

    maeunu [utilizator]

    Felicitari instantei! Oamenii astia merita promovati !asta da curaj.
  • +10 (10 voturi)    
    Ponta si Voiculescu (Vineri, 8 august 2014, 19:33)

    Danamol [utilizator]

    Faptul ca statul a luat inapoi banii furati ar trebui sa-l bucure pe Ponta,dar se pare ca e tocmai invers .
    Nu-l inteleg pe omu' asta.El apara pe cei care fura statul.
  • +8 (8 voturi)    
    în curând se va bucura felix (Vineri, 8 august 2014, 20:52)

    timp tamp [utilizator]

    Viorel Victoraș E AICI!
  • +7 (7 voturi)    
    ponta, trebuia sa saluti justitia (Vineri, 8 august 2014, 21:34)

    BME [utilizator]

    un premier bun felicita justitia ca au reusit sa dea un verdict dupa 5 ani. Stii foarte bine ca acest verdict era asteptat de UE SI AMERICA. De asta te fofilezi , tu vrei si si-n caruta si-n teleguta. Vrei sa pici bine si cu UE si cu Voiculescu. Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul.
  • +6 (6 voturi)    
    sezi mumos, Antena 3 (Vineri, 8 august 2014, 21:55)

    revo [utilizator]

    vin la taica sa te pupe pe cucui (ca altceva oricum nu pot sa fac). Cam asta zice Tonta, in timp ce-i tzatzaie curul de frica a ce va urma, daca latraii se pun pe el.
    Pai dreptate e asta? Vuvuzeaua principala a plagiatorului s-o ia drept in freza, dupa cate a facut pt. el, cu el. In 2012, pt. cine a facut domn'profesor planul pe puncte si cu date precise de rasturnare a "dictatorului" Base? Nu pt. maimutoiul de Ponta? Cate sute de ore de maxima audienta i-au pus la dispozitie, fara sa plateasca pt. ele! Cele mai aprige vuvuzele l-au asistat si l-au marit in ochii prostilor si el ce face? Scrie 3 randuri pe FB! Poftim recunostinta!
  • +7 (7 voturi)    
    Ponta, baiatule, (Vineri, 8 august 2014, 21:58)

    Teris [utilizator]

    ...vezi ca astia de pe a 3 isi plang de mila, organizeaza revolutii etc, etc..
    Azi nu te sprijina?!
    Degeaba mai sunt aici!
  • +5 (7 voturi)    
    no no (Vineri, 8 august 2014, 23:57)

    ubu [utilizator]

    O tara poate exista doar daca are o justitie libera.
    Iar jurnalismul nu tre protejat indiferent de politica editoriala. Tre protejat doar acela care respecta prinicipiile statului de drept. Nu manipularea, dezinformarea, mincouna, invectiva, lipsa de bun simt.
    • 0 (0 voturi)    
      Amestecatura (Sâmbătă, 9 august 2014, 15:56)

      Airwaves [utilizator] i-a raspuns lui ubu

      Vezi ca amesteci justitia cu jurnalismul. Ce treaba are justitia cu jurnalismul? O tara sanatoasa are nevoie de ambele, cat mai sanatoase. A spune ca jurnalismul nu trebuie protejat e ca si cum ai spune ca vrei sa fii dezinformat permanent. Poate ai vrut sa spui ca jurnalismul infect, de manipulare si propaganda, gen Antena 3 nu trebuie protejat, ceea ce este cu totul altceva. La jurnalism de propaganda, totusi, pot sa incardez cu succes si B1TV.
      • 0 (0 voturi)    
        mai citeste o data (Sâmbătă, 9 august 2014, 17:55)

        ubu [utilizator] i-a raspuns lui Airwaves

        N-am spus ca jurnalismul nu tre protejat, tre protejat DOAR acela care respeccta legile tarile. Dr la libera exprimare nu e absolut, ci limitat la exercitarea cu buna-credinta si in limitele legii. Este protejat de lege chiar jurnalismul de propaganda, dar nu e protejat acela care insulta, calomniaza, spune neadevaruri.
  • +5 (7 voturi)    
    teama de antene (Sâmbătă, 9 august 2014, 2:42)

    CristiCristian1 [anonim]

    E O GLUMA? pONTA NU CUNOASTE CODUL PENAL??? NU CUNOASTE DEFINITIA INFRACTIUNII DE AMENINTARE????ASTEAPTA CA AMENINTAREA SA FIE PUSA IN APLICARE?? CE ASTEAPTA GUVERNUL ROMANIEI???? II E TEAMA DE ANTENA3 ????DACA DA SA LASE PE ALTII CARE NU INGENUNCHEAZA IN FATA UNUI POST EXTREMIST !!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Ghitza esti asteptat diseara la portitza DNA&"doct (Sâmbătă, 9 august 2014, 15:34)

    Plagarus [utilizator]

    ' Doctorul " Viorel de manutza cu Ghitza sunt asteptati in fapt de seara la portitza. Duicu scrie...... !
  • +2 (2 voturi)    
    Simbioza dintre scena teatrului si spectatori! (Duminică, 10 august 2014, 13:31)

    hotnewsfil [utilizator]

    Exista o simbioza intre scena unui teatru si artisii care ii dau viata(prin rolurile carora le dau viata), in cadrul ingust fizic, al acestei catedrale a spiritului nestavilit.
    Fiecare fibra din fiinta unui actor de teatru se intrepatrunde cu fibrele scenei.
    Scena teatrului este, aparent, un ansamblu material mort.
    De fapt, pentru cei ce au 'ochi de cazut' si 'urechi de auzit', teatrul musteste de viata, este permanent viu, plin de sanatate, pe care o imparte cu spectatorii.
    Scena acumuleaza, zi-de-zi, cate o farama din sufletele actorilor, ajunge sa aiba un suflet imens - lumina a sufletelor noastre
    Actorul pleaca acasa dupa fiecare spectacol dar ii raman radacini care au luat fiinta si s-au dezvoltat din materialul viu care intra in compozitia scenei aparent moarte
    Se ajunge la 'o dependenta', la efectul unui drog : o scena nu mai poate ramane in viata (spirituala) faca actorii cu care a format simbioza, iar actorii nu mai pot exista plenar, nu se mai pot realiza decat pe acea scena.
    Exista teatre de multe categorii de calitate. Simbioza mentionata mai sus se formeaza in oricare dintre teatre, functie de specificul acestuia, de 'specificul scenei teatrului respectiv. In fiecare teatru, actorii ajung sa devina fiii scenei aceleia, sa isi dezvolte radacini in materialui siritul al scenei.
    Se ajunge ca atunci cad se vorbeste despre o anumita scena de teatru, sa cataloghezi calitatea actorilor care ii dau viata, si invers - de la calitatea actorilor, la calitatea scenei (teatrului)
    Democratic vorbind, fiecare 'specie' de teatru (scena) are dreptul la existenta libera. Fiecare 'specie scenica' isi are spectatorii care i se potrivesc (aspiratii culturale, educatie, nivel de exigenta, nivel de provenienta sociala, etc).
    Au dreptul la existenta si teatrele de pornografie, si cele din elita culturii
    Scena tetrului Antena3 este de o anumita specie si are actori din specia ei (jurnalisti, moderatori, invitati, oameni de decizie politica, etc).
    Guvernul ii asigura existenta
    • 0 (0 voturi)    
      Rectificare! (Duminică, 10 august 2014, 14:05)

      hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Titlu corect : Simbioza dintre scena teatrului si actori!
  • 0 (0 voturi)    
    Da mă! (Marţi, 12 august 2014, 16:35)

    Gipsi [utilizator]

    Da mă Ponta, lasă-le sediul cu o chirie simbolică de 10 lei pe lună.