Articol actualizat

UPDATE VIDEO Dan Diaconescu, condamnat la 5 ani si sase luni de inchisoare cu executare si incarcerat la Rahova: "Aveam discurs pregatit pentru achitare"/ "Romanii nu mai au incredere in justitie, eu nici atat"

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 4 martie 2015, 12:29 Actualitate | Esenţial

Dan Diaconescu, arestat
Foto: Agerpres
Dan Diaconescu a fost condamnat miercuri de catre Curtea de Apel Bucuresti la 5 ani si sase luni de inchisoare cu executare in dosarul in care este acuzat de santaj. Decizia este definitiva. Judecatoria Sectorului 1 il condamnase pe Dan Diaconescu la trei de ani de inchisoare cu executarea pedepsei pentru savarsirea infractiunii de santaj, insa liderul PP-DD a facut apel.


UPDATE Dan Diaconescu a ajuns miercuri la Penitenciarul Rahova, unde va fi incarcerat. El se va afla 30 de zile in carantina.
UPDATE
Diaconescu a fost ridicat de politisti de la domiciliu. El a iesit cu catusele de la maini deasupra capului.

Dan Diaconescu, primele declaratii, la iesirea din casa: "Eu aveam discursul pregatit pentru achitare. Romanii nu mai au incredere in justitie, eu nici atat. Mi-au inchis televiziunile, partidul, acum vor sa ma inchida pe mine. Pentru prima data voi fi intretinut de dvs telespectatorii cu 28 mil pe luna, nu imi doream asta."



Dan Diaconescu a primit doua pedepse de 4 ani si 6 luni, respectiv 3 ani inchisoare, pentru doua infractiuni de santaj, la care instanta a adaugat un spor de 1 an, astfel incat el va executa in final 5 ani si 6 luni inchisoare. De asemenea, acestuia i-a fost interzisa desfasurarea oricarei activitati in presa scrisa sau audio-video, pe o perioada de 5 ani, dupa executarea inchisorii.

Dan Diaconescu mai trebuie sa ii plateasca lui Ion Mot, primar al comunei aradene Zarand, suma de 19.377 lei, reprezentand cheltuieli de judecata.
Dan Diaconescu, asociat majoritar la SC Ocram Televiziune SRL si realizator de programe la postul de televiziune OTV, a fost deferit justitiei pentru doua infractiuni de santaj.

In acelasi dosar au mai fost trimisi in judecata pentru santaj Doru Parv, realizator la OTV si administrator la SC Kundalini SRL, recidivist post-executoriu, si Mitrus Ghezea, fost realizator la OTV si fost director general al publicatiei 'Atac la persoana'.

In rechizitoriul intocmit, procurorii au retinut ca, in perioada mai-septembrie 2009, Dan Diaconescu a exercitat acte repetate de amenintare atat in mod direct, in cadrul emisiunii de la OTV, cat si indirect, prin intermediul lui Doru Parv, asupra lui Ion Mot, primar al comunei aradene Zarand, pentru a-l determina sa le dea suma totala de 200.000 euro.

Sub presiunea acestor amenintari, primarul Ion Mot i-a remis lui Doru Parv suma de 30.000 de euro si 42.000 de lei, scopul fiind ca banii sa ajunga, in final, la Dan Diaconescu.

De asemenea, procurorii il mai acuza pe Dan Diaconescu ca, in cursul lunii aprilie 2005, a exercitat acte repetate de amenintare atat in mod direct, cat si indirect, prin intermediul lui Mitrus Ghezea, realizatorul emisiunii 'Semnal de alarma', difuzata pe acelasi post de televiziune, asupra omului de afaceri Paul Petru Tardea, pentru a-l determina sa-i dea suma totala de 100.000 euro, din care a primit efectiv 4.500 de euro.

Citeste si:























49304 vizualizari

  • +49 (49 voturi)    
    Da (Miercuri, 4 martie 2015, 12:27)

    travelman [utilizator]

    Sa facă senzațional de acolo
    • +22 (22 voturi)    
      incet incet dispar dupa gratii (Miercuri, 4 martie 2015, 13:06)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui travelman

      baietii astia care crezand ca fac "senzational" din prima lectie de borfasie numita "hotul striga hotii", ajung sa fie oameni de succes in politica, media, economie.

      mai sunt inca multi in libertate, dar e clar ca nu le mai merge si din pacate asta e numai meritul DNA si al justitiei, nu al oamenilor de rand care i-ar vota in continuare fara probleme daca tipa tare si fac circ public.
      • +6 (8 voturi)    
        firea, badea, gadea (Miercuri, 4 martie 2015, 16:51)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui clint

        ce parere au oare?!!?
        • +1 (1 vot)    
          se stie..urmeaza si ei (Joi, 5 martie 2015, 10:45)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui rov

          in uitare
    • +1 (1 vot)    
      asd (Joi, 5 martie 2015, 0:53)

      anti [anonim] i-a raspuns lui travelman

      ...in direct si in reluare in acelasi timp! ;))
  • +45 (45 voturi)    
    excelent! (Miercuri, 4 martie 2015, 12:31)

    amanda13 [utilizator]

    in sfarsit se face curatenie!
    • +15 (15 voturi)    
      Se scot bani frumoși din rahat (Miercuri, 4 martie 2015, 13:09)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      dar dacă ești lacom și sapi prea mult riști să te afunzi definitiv.
  • +48 (48 voturi)    
    Vesti bune martie aduce :) (Miercuri, 4 martie 2015, 12:32)

    Jane Doe [utilizator]

    "Omul poporului'' / santajistul a primit, in sfarsit, eticheta meritata: aceea de infractor. Astept sa-i vad in aceeasi situatie si pe domnii Gadea, Ciuvica & Co.
    • -37 (39 voturi)    
      De ce? (Miercuri, 4 martie 2015, 12:56)

      xmen [anonim] i-a raspuns lui Jane Doe

      Adica ai vreo dovada sau hai sa bagam oameni la puscarie ca nu ne plac?
      • +26 (28 voturi)    
        eu i-as baga pentru linsajele mediatice (Miercuri, 4 martie 2015, 13:17)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui xmen

        impotriva unora ca Plesu, Liiceanu, samd.

        sa fie clar, cazurile de lupta politica din haznaua A3 nu ma intereseaza, puteau sa se porcaie reciproc PDL-PSD-PNL-PC care cum vor, ca nu imi pasa.

        dar sa porcaie niste oameni al caror "pacat" e ca gandesc, incepand de la defectele lor fizice si mergand la atacuri de cea mai joasa speta, este un act de terorism impotriva poporului roman care, la fel ca si "canalul", ne va costa multa vreme de acum incolo, pentru ca sunt vanate sistematic valorile cele mai de seama ale tarii.

        chiar daca Plesu nu a facut alegeri politice nemaipomenite pentru unii, ( se mai intampla si altor mari oameni de la Einstein la Iorga ), nu inseamna ca ne putem p... pe toata gandirea lui care este una din cele mai de seama din tara si e clar ca omul a avut pareri dezinteresate, nu e un profitor care a furat miliarde.

        as fi vrut ca teroristii media sa faca emisiuni mai clare impotriva lui Visinescu, dar hienele nu se mananca intre ele.
        • +11 (11 voturi)    
          raspuns si parere (Miercuri, 4 martie 2015, 15:17)

          simi [anonim] i-a raspuns lui clint

          Este adevarat ca DD nu este profitor dar este detinut, in urma condamnarii, ca a savarsit infractiuni repetate si deosebit de grave, SANTAJ. Aceasta infractiune poate fi asemuita cu talharia sau alte fapte grave. El stie foarte bine, nu e prost, insa crede ca cei ce-l asculta sunt prosti. Deacuma poate vorbi altora care au timp sa-l asculte.
      • +17 (17 voturi)    
        Suspiciuni mari da, dovezile sunt la procurori (Miercuri, 4 martie 2015, 13:43)

        DanSu_56 [utilizator] i-a raspuns lui xmen

        Pai baietii tocmai sunt in judecata pentru santaj. Dovezile le gasesti in dosarul de pe masa judecatorilor. Oricum au un mare parfum de credibilitate...
      • +2 (2 voturi)    
        Am o banuiala... (Joi, 5 martie 2015, 10:33)

        Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui xmen

        Si as dori sa-i vad cercetati. Pentru ca au calcat in picioare demnitatea atator persoane, pe care le-au linsat mediatic, la comanda. Nu decid eu daca tb sa-nfunde puscaria, doar Justitia o poate face, Eu, insa, as simti ca se face dreptate. Si m-as bucura.
  • -17 (23 voturi)    
    Executare? (Miercuri, 4 martie 2015, 12:35)

    Soljenitin [utilizator]

    Cu executare sau cu suspendare?
    • +18 (18 voturi)    
      ... (Miercuri, 4 martie 2015, 12:55)

      uncetateansimplu [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Este greu de citit?
      • +4 (14 voturi)    
        Lasa-l saracul, (Miercuri, 4 martie 2015, 13:14)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui uncetateansimplu

        scrie si el ca sa tina tastatura calda. De unde nu este nici Dumnezeu nu cere....
  • -29 (33 voturi)    
    majoritate parlamentara (Miercuri, 4 martie 2015, 12:42)

    xanti [utilizator]

    Justitia corecta sa traiasca .
    Fara DD PNL poate acapara mai usor parlamentari de la PPDD stiut faptul ca DD era in tandreturi cu PSD,si uite asa DNA (gestapo) face curat.
    • +16 (16 voturi)    
      PSD (Miercuri, 4 martie 2015, 13:13)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      PSD, sau, mai degrabă, UNPR e marele magnet de deputați PPDD. După cum s-a văzut și în ce privește primarii traseiști atrași cu ordonanța, oricum ei sunt primii aruncați peste bord.
      • +3 (3 voturi)    
        trebuie o lege antitraseism (Miercuri, 4 martie 2015, 19:23)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui aqualung

        iesi afara dintr-un partid, indiferent daca mai exista sau nu, pentru locurile deja ocupate sa se faca campanie electorala si alegeri anticipate, in doua tururi, unde poate candida cu noul partid sau sa nu mai ocupe functii la stat timp de 3 ani.

        sau orice dar nu asa azi in PSD maine in PNL, apoi PMP ... iarasi in PSD si tot asa se invarte roata..
    • +14 (14 voturi)    
      hm (Miercuri, 4 martie 2015, 13:53)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui xanti

      esti platit la litera? sau la numarul de prostii pe care le zici?
    • +5 (5 voturi)    
      iti bati joc de DNA (Miercuri, 4 martie 2015, 13:59)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      o institutie care functioneaza total transparent.
      Ai mers la proces ? E public!! Stii detaliile dosarului ? Ai incercat sa le afli ? Daca stii detaliile adu argumente contra cu adresa la dosar. Daca nu ai timp atunci nu mai comenta..
      Ce apare in ziare, in media sunt informatii dar si circ. Numai ca acum de cand avem ceva institutii independente de organizatiile criminale si capusare conduse de bogatasi incep sa fie prinsi cei care au furat, iar circul nu-i mai poate scapa :) chiar daca ei mai spera asta..
      E greu de priceput cum fura astia mari. Mai usor e cu cei care fura o gaina fiindca le e foame si culmea primesc 10 ani cu executare..
    • +7 (7 voturi)    
      Tovarășu Moskvich (Miercuri, 4 martie 2015, 15:22)

      Wan Ted [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Singurul Gestapo de la ora actuală e FSB-ul șefului matale de la Kremlin.
      • 0 (0 voturi)    
        care lichideaza oamenii (Joi, 5 martie 2015, 10:47)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Wan Ted

        pe strada
  • +30 (34 voturi)    
    Vai saracul... (Miercuri, 4 martie 2015, 12:43)

    Xerses [utilizator]

    dar ce-au avut cu el, maica?
    Era om bun... cam rau de gura...dar bun la suflet....
    Arza-i-ar focul :P
  • +27 (27 voturi)    
    Bun (Miercuri, 4 martie 2015, 12:43)

    hopshio [utilizator]

    Soare afara.... cativa ani buni fara infractorul asta.... Good day today
  • +26 (26 voturi)    
    ... (Miercuri, 4 martie 2015, 12:44)

    rocknum [utilizator]

    Dan Diaconescu in Direct...
    direct din Jilava/Rahova etc :))
  • +35 (35 voturi)    
    PPDD (Miercuri, 4 martie 2015, 12:44)

    John Doe [anonim]

    Mare rau a mai facut aceasta scursura de om in societate.
    A adus inapoi in Parlament toate rebuturile de la alte partide cu probleme penale.
    A condus o televiziune care a spalat creierele romanilor cu putina educatie.
    Circ la televizor ca este patriot si ca la el este salvarea....cata lume a prostit.
    Un om care a stiut sa exploateze la maxim vremea in care traieste...
    • +11 (13 voturi)    
      Nu-i tin partea, sa fie clar. (Miercuri, 4 martie 2015, 13:19)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui John Doe

      Dar desi a furat mai putin (decit Nastase, DIP, Mazare, Ghita, etc) a luat mai mult.
      Trebuie o compensare in partea cealalta...
  • +28 (28 voturi)    
    in fine (Miercuri, 4 martie 2015, 12:47)

    mrness [utilizator]

    Mult i-a mai trebuit acestui personaj toxic sa-si gaseasca locul, dar pina la urma inevitabilul s-a produs. La multi ani!
  • +27 (27 voturi)    
    Danutule, sa iti fie invatatura de minte (Miercuri, 4 martie 2015, 12:48)

    bancher [utilizator]

    La toti va sta mintea numai cum sa va imbogatiti (pe cai ilegale, ca e mai repede asa). Politicienii cu corputia, si tu, Danutule, cu santajul TV. Numai ca v-ati gandit vreodata vreunul, chiar si pt o clipa, ca va veni o zi cand veti plati?
    Sigur nu v-ati gandit,din moment ce ati ajuns aici, cu catuse si la puscarie.
    Sa va intre bine in cap: lucrurile s-au schimbat in Romania, si mai devreme sau mai tarziu toti platesc|!
    Punct
  • +19 (23 voturi)    
    Hai, (Miercuri, 4 martie 2015, 12:49)

    parol_monsher [utilizator]

    la acvariu cu el, sa inoate linistit.
  • +20 (22 voturi)    
    Isi va face o televiziune si in puscarie! (Miercuri, 4 martie 2015, 12:51)

    Captain Planet [utilizator]

    Mai bine nu facea apel. :-)

    Altfel... i-au dat putin pentru ce jigodie e. Candidat la presedintie... pfffff...
    • -8 (8 voturi)    
      apel a facut si parchetul (Miercuri, 4 martie 2015, 13:03)

      base wannabe [utilizator] i-a raspuns lui Captain Planet

      a facut apel si parchetul
      asa ca razi degeaba
      • +8 (8 voturi)    
        Zambetul meu e trist... (Miercuri, 4 martie 2015, 14:58)

        Captain Planet [utilizator] i-a raspuns lui base wannabe

        Ca majoritatea idiotilor care se uita in gurile unor oameni ca Dan Diaconescu, Becali (toti), Voiculescu sau multi altii, nu intelegi nimic din ce se intampla in tara asta. Nu-mi pasa cine a mai facut apel, nu asta e chintesenta!!! Ai un tupeu fantastic sa faci acest comentariu. Zambetul meu e trist, ironic la situatia in care se afla tara asta...

        Jegul asta ar fi vrut sa fie presedinte si, mai apoi, sa ajunga in guvernul lui Kim Ponta. Avem clasa politica pe care o meritam: toata in puscarie!
  • +19 (19 voturi)    
    Repede!!! (Miercuri, 4 martie 2015, 12:57)

    CititorulComentator [utilizator]

    Ca se imbolnaveste!

    Ce-mi place cand si-o iau astia pe coaja si mai rau dupa ce fac apel! :)

    Felicitari justitiei!
    • +10 (10 voturi)    
      Este în defavoarea ta să faci apel (Miercuri, 4 martie 2015, 13:15)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      dacă probele demonstrează că ești vinovat, judecătorii consideră că nu ți-ai recunoscut vina în primă instanță și îți majorează pedeapsa.
    • +9 (9 voturi)    
      alifie (Miercuri, 4 martie 2015, 13:23)

      Grigore Ureche [anonim] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Asta e ca faza aia:
      - de luat, tot v-o luați. Aveți două opțiuni: cu alifie, sau fără alifie.
      - cu alifie, normal;
      - Alifie, vino mă că așa vrea domnu'.
  • +8 (8 voturi)    
    nu-i nimic (Miercuri, 4 martie 2015, 12:59)

    unualibro [utilizator]

    Danut va emite si din puscarie.
  • +7 (7 voturi)    
    BI (Miercuri, 4 martie 2015, 13:01)

    tiana [utilizator]

    Si-a făcut buletin de Constanta?!
  • -14 (14 voturi)    
    L-au inchis ca pe un caine (Miercuri, 4 martie 2015, 13:01)

    Jakson [anonim]

    Hotararea CAB mi se pare foarte dura raportat la faptele comise. "Oamenii de fotbal" au primit pedepse mai mici si au furat milioane. Sunt politicieni care au furat din bani publici zeci de milioane - dovediti, si sunt in libertate. Si pe mascariciul asta l-au inchis ca pe un caine cu ani grei de temnita fiindca a santajat doua personaje interlope.
    • +5 (5 voturi)    
      Ai dreptate.. (Miercuri, 4 martie 2015, 14:45)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Jakson

      Sunt unii care sunt inchisi pentru viol pentru mult mai multi ani si nu au furat nimic, ca aia din fotbal. Justitia asta asa nedreapta, sa dai mai mult pentru santaj decat pentru furt.. Mai, mai, mai...
  • +12 (12 voturi)    
    a primit putin si nu a fost judecat (Miercuri, 4 martie 2015, 13:13)

    misa2002_2006 [utilizator]

    pt toate marsaviile facute.. sa ne uitam si la mascarada cu OLTCHIM..
  • +9 (9 voturi)    
    deseară deschidem șampania... (Miercuri, 4 martie 2015, 13:15)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    tarrre!
  • +11 (11 voturi)    
    Senzational !!! (Miercuri, 4 martie 2015, 13:28)

    Andrei966 [utilizator]

    In direct si in reluare 5 jumate` la racoare !!!
  • +7 (7 voturi)    
    La mai multi ani Dl Diaconescu! (Miercuri, 4 martie 2015, 13:29)

    corina [anonim]

    Daca nu va place celula propuneti modificarea legii sa va dea voie sa o renovati.
    Daca ar pune vip-urile incarcerate sa-si renoveze celulele ar avea si ceilalti detinuti conditii mai bune in puscarii pentru ca statul nu este in stare de nimic in tara asta.
    Oricum banii din infractiuni nu se recupereaza.
    • 0 (0 voturi)    
      Sa se renoveze! (Joi, 5 martie 2015, 10:10)

      Captain Planet [utilizator] i-a raspuns lui corina

      Sa se renoveze, da, toata puscaria, iar celula lui (ce frumos suna!) sa fie reparata ultima! Asa zic...
  • +9 (9 voturi)    
    Mai adaugati un nume (Miercuri, 4 martie 2015, 13:44)

    Captain Planet [utilizator]

    Un alt patron de presa cu probleme (mari) in justitie este si Gheorghe Stefan, detinatorul Giga TV.
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Miercuri, 4 martie 2015, 13:47)

    rocknum [utilizator]

    acum ca basescu nu mai e presedinte... cine va fi vinovatul de serviciu?
    • +4 (4 voturi)    
      Tot Dl Basescu este de vina! (Miercuri, 4 martie 2015, 14:11)

      corina [anonim] i-a raspuns lui rocknum

      Ce nu ati inteles? In tara asta plina de hoti si corupti Dl.Basescu este de vina pentru tot, chiar daca nu mai este la presedinte.
      Probabul era de vina si daca nu se nastea!
  • +3 (3 voturi)    
    Ciudat (Miercuri, 4 martie 2015, 14:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Asta fura de unul singur, nu ca mafiotii din PSD, PNL, UNPR, UDMR, PMP si PC
  • +5 (5 voturi)    
    DD ai timp sa-o gasesti pe Elodia ! (Miercuri, 4 martie 2015, 14:30)

    andreesanu [utilizator]

    Poti preda 5 ani la jilava cursul de gargara si santaj mediatic.
  • +6 (6 voturi)    
    Un farseur! (Miercuri, 4 martie 2015, 14:35)

    Primula [utilizator]

    Nici cand e condamnat si incatusat nu pridideste cu prostirea celor naivi!
    • +3 (3 voturi)    
      Senzațional! Gura farsorului adevăr grăiește.:) (Miercuri, 4 martie 2015, 15:28)

      Wan Ted [utilizator] i-a raspuns lui Primula

      S-a și exprimat textual: Vă las foarte săraci și foarte NAIVI. Sper să nu vă găsesc și mai săraci și naivi.
      Și noi sperăm la fel.
      Într-o țară normală dumneata erai cel mult angajat la REBU.
  • +3 (3 voturi)    
    Acum... (Miercuri, 4 martie 2015, 15:15)

    hot news [utilizator]

    ... partidul botezat cu numele puscariasului ar trebui dizolvat / anulat / desfiintat, nu?
  • -5 (5 voturi)    
    free dd! (Miercuri, 4 martie 2015, 15:28)

    baraba [anonim]

    e fabricat dosaru linistiti-va
  • +3 (3 voturi)    
    O carte (Miercuri, 4 martie 2015, 15:36)

    HP [utilizator]

    Poate scrie o carte si iese peste 3 ani, sa ne umileasca cu masinile si banii lui.

    In plus, e cert ca la bulau va avea parte de tratament preferential.
  • +1 (1 vot)    
    alo hotnews, ajutor va rog (Miercuri, 4 martie 2015, 16:09)

    The Great Cornholio [utilizator]

    mi-as dori ca partea mea ca si contribuabil, din cei 28 mil pe luna cu care e intretinuta licheaua asta sa se duca la un copil orfan, iar el, daca doreste sa compenseze aceasta scadere de buget, sa se duca sa munceasca in folosul comunitatii.

    Ce credeti Hotnews, se poate, o petitie ceva???
  • -5 (5 voturi)    
    Vai de voi... (Miercuri, 4 martie 2015, 16:46)

    Tudor [anonim]

    Nu pot sa cred ca aveti o astfel de parere despre Diaconescu, 2 comentarii pozitite, 1000 negative. Ce vi'a furat omu' asta voua? Chiar nu va inteleg. Nu are afaceri cu statul roman, si'a castigat banii prin munca lui in televiziune si ca ziarist, a incercat omul sa aduca o altfel de perspectiva asupra tarii si probabil ca asta e problema adevarata pentru care il condamnati in halul asta. Pentru ca e diferit si nu dadea cu "mersul lucrurilor" si probabil pnetru ca facea emisiuni de divetisment in modula sau original. Asta e motiv sa judecati un om? Ca nu va "place" de el, pentru ca e diferit fata de "norma"? Ca altceva nu prea aveti de ce sa va legati, ca omul si'a facut treaba lui. Bine ca va lasati indobitociti de alte posturi de televiziune si de parlamentari si guvernanti. Dar aia oarecum sunt "ok" in ochii vostrii|? Pe ala nu ii vedeti ca au furat mai mult decat ar putea fura diaconescu in 100 de ani. Pe aia totusi mergeti sa ii alegeti sa va conduca in continuare. Cum dumnezeu puteti fii atat de ignoranti? Basescu a fost un tiran, a furat el si echipa lui extrem de mult, nastase la fel, ponta e patat pana in maduva oaselor, dar astia se stiu apara, astia isi pastreaza "imaginea" intacta si va seduc cu vorbe dulic si promisiuni desarte. Eu nu cred ca a furat nimic Dan Diaconescu si chiar cred cu tarie ca directia si viziunea sa asupra tarii erau chiar benefice, oricum mult mai bune decat ce ofera oricare parlamentar, demnitar si presedinte la ora actuala. De santajat, poate e drept, nu bag mana in foc totusi. Toti au afaceri necurate, unii mai multe, altii mai putine, dar asta macar n'a furat de la voi din buzunar si tot il condamnati :)) Popor de agarici. Dar voi nu vedeti lucrurile astea... chiar ca bine a zis Diaconescu, sunteti majoritatea naivi si saraci, dar buni tare de gura. :)) Pacat, mare pacat ca asta e nivelul vostru de intelegere. Ar merge mai bine tara asta, daca ati fii putin mai educati...
    • 0 (0 voturi)    
      Da dar ... (Miercuri, 4 martie 2015, 17:10)

      coco04 [utilizator] i-a raspuns lui Tudor

      nu puteti sa spuneti ca respectivii scriu pentru bani;
      tocmai au pierdut 20K euro fiecare.
    • +4 (4 voturi)    
      Haha (Miercuri, 4 martie 2015, 17:30)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui Tudor

      Mai fraierel...daca tu nu iti dai seama ca DD asta al vostru este exact aceeasi specie jalnica ca multi alti politicieni sau ca si Vadim acum un deceniu inseamna ca ai o problema. Ne bucuram cand dispare o astfeld e personulitate pentru ca acest tip trebuie sa dispara ca si caracter infuent in societatea Romaneasca a carui bine il vrem. Intelegi de ce ne bucuram? Si el si badea si alti asemenea circari sunt periculosi pentru ca au "urmaritori". Daca erau doar ei, la scara blocului nici o problema. Tu te-ai uitat vreodata la calitatea oamenilor care il sustin si voteaza pe DD? 80% cu 4 clase si retul niste pomanagii asistati. Tu stii altceva?
      • +2 (2 voturi)    
        Adevarat! (Miercuri, 4 martie 2015, 21:54)

        Primula [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

        Si eu cunosc niste derbedei politici care au dat fuguta cand s-a infiintat pp-dd sa nu piarda un loc aproape de ciolanas! Imi pare rau ca printre atatia "neica nimeni" se regaseste si un om de bun simt, care chiar nu inteleg cum de s-a ratacit pe acolo - e vorba despre Daniel Fenechiu!
  • +4 (4 voturi)    
    Senzational! (Miercuri, 4 martie 2015, 17:06)

    coco04 [utilizator]

    -DNA,nu va opriti ca nici nu stiti ce pierdeti!
  • -3 (3 voturi)    
    DDOTV (Miercuri, 4 martie 2015, 19:03)

    ANONIM [anonim]

    eu cred ca aici e "mana lui Ponta" . In sensul ca Ponta -are o verisoara care e casatorita cu Robert Cazanciuc. De ce l-a arestat Ponta pe DD? Foarte simplu ! Pentru ca DD a castigat licitatia la OLTCHIM , iar Ponta a anulat licitatia pe motiv ca nu are banii DD.
  • +1 (1 vot)    
    smecher de Caracal (Miercuri, 4 martie 2015, 23:27)

    MirceaIo [utilizator]

    Si-a batut joc de o tara intreaga. Ma bucar ca acest individ cu comportament tiganesc a intrat la inchisoare. Trebuie sa il ia si pe Ponta de mana cu el. Si-au batut joc de destinele a mii de oameni prin privatizarile frauduloase CFR marfa etc!!!! relizate cu acordul tacit al lui Ponta. Ponta e psihic praf.
  • +1 (1 vot)    
    Sobolanul carismatic zis si Dan (Miercuri, 4 martie 2015, 23:29)

    MirceaIo [utilizator]

    Sa zaci alaturi de frati tai rozatoare in Puscarie!!!
  • +2 (2 voturi)    
    DNA a facut cerere (Joi, 5 martie 2015, 5:47)

    John M. [utilizator]

    de inca 50 de procurori. Eu i-as da 300!
  • -2 (2 voturi)    
    latrati! (Joi, 5 martie 2015, 9:27)

    costi [anonim]

    Nu va saturati sa improscati cu noroi un om care nu v-a luat din buzunar un leu si nici nu v-a fortat sa-i urmariti emisiunile. Invidia si rautatea unora ca voi cu functii importante si o justitie in care nu exista o raspundere a magistratilor care dau solutii dupa ureche, motiv pentru care la CEDO multe din acestea sunt corectate inclusiv penalizate, l-au adus pe acest om in inchisoare. ps D-lor lideri PPDD chiar nu sunteti capabili de nici un protest?
    • 0 (0 voturi)    
      /// (Joi, 5 martie 2015, 12:29)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui costi

      Ai glumit , nu ?
  • 0 (0 voturi)    
    monstrul (Joi, 5 martie 2015, 12:19)

    sorin [anonim]

    In sfarsit a fost eliminat si primul dusman al poporului!
    Acum v-om putea rasufla linistiti. Monstrul a fost inlaturat iar noi putem fi linistiti si increzatori in minunatul viitor ce ne asteapta surazator in tarisoara.
    Fiara a fost rapusa fratilor iar noi, prea credinciosul, ilumnatul, alesul, capabilul,dumnezeescul neam romanesc are drum bun si cale batuta fara ca nimeni si nimic sa-i mai sta in cale.
  • 0 (0 voturi)    
    Romania... (Joi, 5 martie 2015, 12:47)

    ionut [anonim]

    Sunteti terminati cei ce vorbiti despre Diaconescu , vai mama voastra ! Este o persoana de-o valoare certa, apreciata de persoane cu nume puternic in romania , Vadim Tudor de ex , nu mascarici ca voi ce se bucura de un circ de o zi ca pleaca cineva la puscarie , a fost sarac si a trecut prin etape diferite in viata sa ajunga unde a ajuns ....pacat de el ...pacat ca traim in Romania care e plina de distrusi ca voi ...