Sorina Pintea cere să fie internată în spital, după ce i s-ar fi făcut rău în arest. UPDATE

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 1 martie 2020, 19:39 Actualitate | Sanatate


Sorina Pintea
Foto: AGERPRES
Sorina Pintea, aflată în arestul Poliției Capitalei, a cerut să fie internată la Spitalul Sfânta Maria, sub pază. Potrivit avocaților acesteia, citați de Digi24 fostului ministru al Sănătății este necesar să i se facă investigații medicale. Potrivit cererii formulate, Pintea suferă de o boală autoimună, iar starea de sănătate i s-a agravat.

La Centrul de Reținere şi Arestare Preventivă nr 1 din Capitală a fost solicitată, duminică, o ambulanţa pentru Sorina Pintea. Fostul ministru al Sănătăţii, care se află în detenţie în arest preventiv, a fost îngrijită de medici, care au constatat că nu se impune ca ea să fie internată, potrivit Mediafax.

Potrivit unor surse, Sorinei Pintea i s-a administrat o perfuzie.


Potrivit unui comunicat al Direcției Naționale Anticorupție în perioada decembrie 2019 – 28 februarie 2020, fostul ministru al Sănătății, acum manager al Spitalului Judeţean de Urgenţă ”Dr. Constantin Opriş” din Baia Mare, a primit, printr-un intermediar, de la reprezentanții unei societăți comerciale, în două tranșe, sumele de 10.000 de euro și 120.000 lei.

Banii reprezentau un procent de 7% din valoarea unui contract de achiziție publică ce avea ca obiect “proiectarea și executarea lucrărilor de amenajare bloc operator-sală chirurgie cardiovasculară și toracică și spații adiacente”, încheiat în anul 2019.

„În data de 28 februarie 2020, după primirea sumei de 120.000 lei, activitate ce ar fi avut loc în biroul inculpatei din cadrul spitalului, s-a procedat la constatarea infracțiunii flagrante”, se mai arată în comunicat.

Fostul ministru al Sănătății Sorina Pintea a anunțat, pe 3 februarie, că suferă de o boală gravă, autoimună, pentru care se tratează în țară, cu tratament specific, între care imunoglobuline și cortizon.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24890 vizualizari

  • +64 (66 voturi)    
    Sper sa se faca bine (Duminică, 1 martie 2020, 19:45)

    TheFreeOne [utilizator]

    Sa ramana in arest unde ii e locul (dupa cum vor decide si judecatorii, desigur) si nu sa primeasca tratament preferential din cauze "medicale".
    • +18 (20 voturi)    
      Cu Jenunche Alaturi (Duminică, 1 martie 2020, 22:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      Zetea Se Face Bine
      • +7 (9 voturi)    
        De ce la Sf.Maria? (Luni, 2 martie 2020, 8:20)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Și nu la sfântul Aghiuță !
    • +21 (25 voturi)    
      Trebuia sa se gandeasca atunci cand a luat mita (Luni, 2 martie 2020, 0:06)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      De ce nu s-a gandit, atunci cand a luat mita, ca este foarte bolnava, ca nu suporta regimul de detentie ?
      Cum de mai toti infractorii se declara foarte bolnavi, atunci cand sunt arestati ?
      Este clar ca sunt intelesi cu anumiti doctori corupti, sa le confirme boli imaginare sau boli care pot fi tratate in puscarie.
      • +5 (7 voturi)    
        Boli imaginare... (Luni, 2 martie 2020, 9:37)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        ...sau care NU pot fi tratate in puscarie!
    • +1 (3 voturi)    
      coruptovirusul (Luni, 2 martie 2020, 10:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

      ii dauneaza grav fostei ministru, din moment ce ea nu stie ca e "internata" deja pentru 30 zile la sanatoriul care trateaza special astfel de boli si are pretentii de Sf. Maria (o fi picnita de prea sfintenia postului Pastelui).
  • +50 (52 voturi)    
    /// (Duminică, 1 martie 2020, 19:49)

    GemstonePig [utilizator]

    Ii face antena statuie ca lui Remes ''luptatorul ce a cazut in lupta impotriva abuzurilorDNA ''
  • +83 (85 voturi)    
    Nici de-a naibii (Duminică, 1 martie 2020, 19:55)

    Jolly Roger [utilizator]

    Nici de-a naibii nu li s-ar face rau cand cer spaga, mita sau atentii! Numai cand sunt prinsi. Nu mai rezista "stresului"...

    Pe cand confiscarea extinsa?
    • +45 (47 voturi)    
      I s-a spus ca la puscarie nu va mai primi spaga (Duminică, 1 martie 2020, 20:22)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      si a luat-o cu lesin.
    • +26 (28 voturi)    
      :)) (Duminică, 1 martie 2020, 22:53)

      Capac1947 [anonim] i-a raspuns lui Jolly Roger

      Prrobabil asa mare a fost mirarea cand fost prinsa incat nici acum nu intelege ce se intampla... Sa furi o viata intreaga si sa fie ceva normal... ca mersul ala lucru dimineata... si sa te trezesti la racoare pentrru doar 120k RON... astia erau bani de coafor...
    • +3 (3 voturi)    
      nu prea permite constitutia, (Luni, 2 martie 2020, 10:35)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      care garanteaza proprietatea.. Imi amintesc cate propietati au fost confiscate pe timpul lui Ceausescu, cand functiona din plin legea ilicitului. Comunistii nu aveau stresuri din astea cum ca propietatea e sfanta: nu puteai dovedi provenienta banilor (sau a aurului, masinii, bunurilor etc) ti le confiscau si te trimiteau la parnaie.
      este una din extrem de putinele legi comuniste pe care o regret.
  • +52 (54 voturi)    
    dar cand a luat spaga (Duminică, 1 martie 2020, 19:56)

    john06 [utilizator]

    a fost "super tare":)
    • 0 (2 voturi)    
      Oricum, doamna m-a dezamagit crunt (Luni, 2 martie 2020, 10:37)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui john06

      Urmarea doctorii si asistentepe ptr 50 euro spaga, si ea a luat 120 000 euro...
      Sau ce e peste 100 000 euro nu mai e spaga?
  • +49 (51 voturi)    
    PS: Fair play financiar (Duminică, 1 martie 2020, 19:57)

    Jolly Roger [utilizator]

    pe cand un Fair Play financiar ca la fotbal?
    Ai un numar / procent de parlamentari, primari, sefi de diverse institutii dovediti corupti, spagari, infractori - partidul pe care il reprezinta sa nu aiba dreptul de a participa la urmatoarele alegeri!
  • +51 (53 voturi)    
    Saracuta... (Duminică, 1 martie 2020, 20:07)

    ggiiggii [utilizator]

    Eram sigur ca sufera de o boala incurabila ca nu ii permite inchisoarea...
    Cum dreacu de li se fac la toti rau dupa ce sunt arestati si prinsi in flagrant...
    Dar cand luat sutele de mii de lei spaga...nu i se mai face rau...nu mai lesina????
    • -8 (16 voturi)    
      de fapt... (Luni, 2 martie 2020, 1:04)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui ggiiggii

      ... chiar ESTE bolnava, se stia asta si de pe cand era ministru. Probabil, de la stress, i s-a reactivat boala (cam asa obisnuiesc sa faca bolile autoimune)
      • +1 (3 voturi)    
        nimeni (Luni, 2 martie 2020, 10:40)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        nu contesta ca e bolnava.
        Se poate insa trata si in regim penitenciar.
  • +39 (39 voturi)    
    Ce convenabil (Duminică, 1 martie 2020, 20:10)

    mr_mojo [utilizator]

    O șpagă mică și ajunge la Urgențe, apoi transfer in alta țara, apoi fuga in Costa Rica.
    Bani sa ai, ca in România sigur găsești cui sa dai șpagă. Nu sunt doar miniștri, sunt și judecători, polițiști, medici, primari, vameși, profesori...Dar stai, asta înseamnă o mare majoritate a acestui popor.
    Din păcate nu sunt semne ca ne însănătoșim.
    • +4 (10 voturi)    
      n-au de ce s-o transfere! (Luni, 2 martie 2020, 1:05)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      Daca boala se putea trata in alta tzara, pleca ea dinainte de faza asta.
  • +40 (44 voturi)    
    Noroc cu DNA. (Duminică, 1 martie 2020, 20:18)

    asavreau [utilizator]

    Așa află cei de la PSD ce boli au.De aia nu vroiau acces la spitale private.Nu au nevoie.PSD au DNA care le scoate la lumină toate bolile.Tratamente eficiente la Rahova,Poarta Albă,Craiova și alte stabilimente specifice bolilor celor de la PSD.
    • -31 (47 voturi)    
      hai sa nu fim rai (Duminică, 1 martie 2020, 21:06)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      femeia e bolnava de o boala nasoala a sistemului imunitare, parca sindrom imuno deficitar, sau cam asa ceva.
      a aparut la b1, sunata de prezentator, in urma cu vreo trei sau patru saptamani si a povestit despre boala, aparuta inca din vremea cand era ministreasa.

      sa ne amintim ca nici pe adamescu nu l'au crezut si l'au tzinut in arest, de un' l'au dus direct la groapa.
      hotia trebuie pedepsita, dar oamenii nu trebuie sa plateasca cu sanatatea, sau mai rau, cu viata.
      este numai arest preventiv, si f. bine il putea face acasa. mai ales ca e vorba de o suma relativ mica, comparativ cu milioanele cu care se plimba liberi pescariu, florica, si alti ...colaboratori.
      si n'ar fi de mirare ca ala cu genuchele, lichea patenta, sindicala, sa'i fi aranjat ...viitorul.

      e bine sa se aplice legea, conf. legii. si sper ca portocala sa nu fi fost detasat la baia mare, sau sa auzim ca e anchetata la dna ploiesti....
      • +14 (18 voturi)    
        pai da, daca nu vine o spaga i se face rau (Duminică, 1 martie 2020, 21:55)

        linarel [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        naspa senzatie , dupa ce ani de zile a tot cerut si primit spaga , acum dupa gratii ...nimic, nimic

        pai nu ti se face rau ? zau asa
      • +17 (21 voturi)    
        da da da (Duminică, 1 martie 2020, 22:45)

        pardalian [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        e bolnava rau... de aia avea nevoie de niste bani ca sa se trateze.. saracutza de ea. Sa vezi ce bine se face la cules porumb la Targsor..
      • +10 (12 voturi)    
        Sa fim buni cu hotii care au devalizat tara (Luni, 2 martie 2020, 0:21)

        Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Nu este atat de bolnava, incat sa nu poata fi tratata in puscarie.
        Adamescu a fost, in ultimele luni, intr-o clinica privata.
        Negulescu si DNA Ploiesti si-au facut corect datoria. Au cules probe, au verificat probele, iar atunci cand probele s-au dovedit solide, i-au trimis pe infractori in judecata.
        Singura vina a lui Negulescu a fost ca a incercat sa profite de serviciile unei prostituate, dar nu amenintand-o cu un dosar, ci promitandu-i ca o scapa de un dosar. Dosarul a fost trimis in judecata, iar prostituata a fost condamnata la 4 ani de inchisoare cu executare.
        • -1 (3 voturi)    
          si, portocala (Luni, 2 martie 2020, 10:08)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

          avansata la bucuresti.
          bravo lui !
          asa precurorii, cu scoala de sport, ne trebuie, care negociaza dosare, in vederea impartirii dreptatii.
          la fel au negociat si cu pescariu, cocos, florica...
          sau cum a fost cu mita la doamna nutzi, cand s'au dat bani grei, pe care de fapt nu i'a vazut nimeni. ca era cand la sacosa, cand la geanta, cand la punga, cand la valiza, lasati pe hor, undev...
          hai bre, lasati'o jos, ca tot precurorii si juzii astia corecti il vor lua la puricat si pe labarali, usseristi plusati, cand se vor schimba rolurile. nu uitati ce'a patit orban. la el era vorba de mult mai mult decat la asta, mita electorala, s'ajunga primare, si n'a fost pus in lantzuri, ci, a jurat ca se da cu boboru, ma rog, aparatorii boborului si l'au avansat inainte, in bransa politichiei dumbovitzene.
          catusele s'au purtat la prima venire a lui kaizaru' klauz, si le zanganesc din nou la a doua, doar, doat va avea guvernu' sau.
          nenegociabil. doar al lor.
          mentalitatea este tot ca a lui nicu dracnea de teliorman.
          klaus tradus pe romaneste, tot nicu.
          ca asta e soarta romanului, sa se inchine la un nicu !
      • +10 (12 voturi)    
        raspandacii nu se lasa (Luni, 2 martie 2020, 2:33)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        oricat de evidenta ar fi ticalosia cronica pesedista,. astia nu se lasa. Sa vedem cati oameni mai prostiti cu propaganda voastra rusofona. Abia astept sa vina alegerile! Ai putintica rabdare. De fapt tu ce graba ai..... timpul trece leafa merge.....
        Catre ceilalti cetateni: va rog sa va ganditi ce averi au acumulat acesti nemernici. Cred ca nici cel mai bine platit raspandac nu crede ca acest comision NU ERA un obicei. Va rog sa va canditi cate contracte a semnat si gestionat aceasta matracuca.
        Pesedistii de teapa ai au zeci de milioane de Euro acumulate pe care se chinuie sa le ascunda. Relativ repede va iesi din puscarie si se va "bucura" de ei. Ce fac ei este un risc asumat. Cainii latra caravana trece....
      • -1 (5 voturi)    
        in atentia luptatorilor pt. dreptate de mai sus (Luni, 2 martie 2020, 10:23)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        mai guristilor, n'ati prea inteles ce'am zis.
        io nu ziceam sa nu se faca dreptate. ba da, o doresc, dreptate pt toti, caci toti suntem egali in fatza legii !
        dar, daca va uitati cum face dreptate procuratura si justitia, veti pricepe.
        iote exemple recente, din aceiasi bransa.
        ala cu mita, cu arsa pe masa de operatie, su gatul lui bombone, deci cu o mie de bube, si pagube mai mari, prins cu mita la fel de evidenta, este lasat la vatra, in arest preventiv, un zdrahon de barbat. la beuran ma refer.
        iar femeia asta, bollnava real, cu probleme imuno deficitare, la celula cu ea.
        sa nu mai vorbim ca marele hotz varan n'a fost o zi in ares la bulau, a stat acasa, dand iinterviuri jurnalistilor, circ, la fiecare iesire la sectie de politie.
        nici bombanel n'a fost la bulau in arest preventiv. nici dracnea, nici orban, nici dottore. si astia erau zdrahoni pleznind de sanitate si viata buna.
        in schim amintiti'va de ritzi, care tot pt. cateva zeci de mii, bolnava, cu copil abia nascut, a facut la celula, toata pedeapsa.
        bombanel a isit in cateva luni.
        nu e minunata justitia noastra ce noua, iemanata dupa lovirutie ?!
        ca cum si ...konducatorii, de altfel.
        sunteti insetati dupa sange, ca lupii !
        si cand te gandesti ca femeia aia a fost cel mai acceptabil minsitru al vasilicai....
        justita voastra a corecta n'are curajul sa se atinga de olguttza largutza, a incercat ceva timid, dar a scos'o basma curata.
        nici macar de asta de la bucale, tzatza pandelea.
        n'a intrebat'o nimeni pe ce da banii boborului...
        teodorovici, care a facut praf haznaua tzarii, face glume de kokalar prin palavrament.
        dar, cand esti palavramentar, nu prea se inghesuie deneaua, ca e mai greu, mai mult zgomot.
        • 0 (2 voturi)    
          concluzie (Luni, 2 martie 2020, 12:49)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          ce i'a scos din fire pe ..precurorii, fu indrrazneala lui pinte sa anunte ca vrea la primaria b.m.
          asta a supart pe multi. si gasca pesedizda a lui pop henuche tare, cat si dreptacii de bine.
          primariile de orase mai mari, miza mare. dorinte de peste tot.
          ca cum fu cu orban.
          aia de la b.m. au reales unul in arest, n'ar fi exclus s'o aleaga si pe pintea, daca nu se graabesc cu condamnarea...
          hai baieti, fiti duri !
          urmeaza chirica ?
          interesant cu cazurile astea apar in preasjma alegerilor, cu cei ..implicati in cursa.
  • +24 (30 voturi)    
    ce putem sa comentam la asta decat (Duminică, 1 martie 2020, 20:28)

    Mawrkuss [anonim]

    ce putem sa comentam la asta decat "SUPER TARE!"
  • +33 (37 voturi)    
    Adrian Nastase a regizat mai bine (Duminică, 1 martie 2020, 20:29)

    John_Re [utilizator]

    deh, nici PSD-ul nu mai e ce a fost odata.

    :))
    • +9 (11 voturi)    
      Mare, mare pacat (Duminică, 1 martie 2020, 23:55)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui John_Re

      ca s-a ratat.
      Il asteptau multi in cazan.
      La atingeri.
  • +29 (35 voturi)    
    O fi vreun virus (Duminică, 1 martie 2020, 20:33)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    SpagaVirus cred ca se cheama. Mereu cand sunt in arest ii apuca raul, ameteala, tensiunea, toate. Cat stau ca niste sugative pe banii nostri sau cer spaga sunt sanatosi tun.
  • +27 (31 voturi)    
    Revin cu o intrebare (Duminică, 1 martie 2020, 20:53)

    falcoind [utilizator]

    Pentru judecătorul care o sa preia cazul. Vad ca rău li se face cum ajung la arest, când fura de rup nu ii doare nimic.

    170 000 mita / 1346 (salar minim net) mie îmi da 126 luni , e echitabil sau nu o pedeapsa cu executare de 126 luni ??? Eu zic ca DA. La multi ani! "doamna" Sorina .
  • +18 (22 voturi)    
    au coplesit-o probele din dosar! (Duminică, 1 martie 2020, 21:00)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +28 (32 voturi)    
    Daca n-a sarit niciun prof (Duminică, 1 martie 2020, 21:14)

    fat.cat [utilizator]

    S-o interneze in ATI, i s-a facut rau degeaba. Nici bolile ministeriale nu mai sunt ce-au fost.
    • +13 (17 voturi)    
      normal ca nu.. (Duminică, 1 martie 2020, 22:06)

      Martha Logu [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      ... daca n-a dat spaga... ea e obisnuita doar sa ia.
  • +26 (30 voturi)    
    carantina 10 ani cu executare (Duminică, 1 martie 2020, 21:22)

    young_e [utilizator]

    cred ca ar rezolva situatia...
  • +31 (35 voturi)    
    DNA....cel mai tare medic (Duminică, 1 martie 2020, 21:36)

    ggiiggii [utilizator]

    Pai House era mic copil pe langa astia din DNA.
    Cum salta un politician corupt, cum ii descopera o boala incurabila
  • +12 (14 voturi)    
    la spitalul asta (Duminică, 1 martie 2020, 21:49)

    cristi_an [utilizator]

    https://www.hotnews.ro/stiri-sanatate-23693974-ancheta-spitalul-judetean-dupa-vierme-fost-gasit-mancarea-bolnavilor-reactia-managerului-viermele-traia-desi-alimentele-sunt-prelucrate-termic-nu-imi-explic-indoieli.htm
  • +19 (21 voturi)    
    toti au boli grave (Duminică, 1 martie 2020, 21:52)

    Francisc 1 [utilizator]

    unii duc cancerul de vreo 20 de ani de cand au fost arestati prima data alti se impusca in fular , niste mizerabili!
  • +15 (17 voturi)    
    Sorina fi barbata,stim ca esti curat-murdara (Duminică, 1 martie 2020, 22:01)

    Plagarus [utilizator]

    Politica face spaga mareeee si induce boala-n oase. !
  • +19 (23 voturi)    
    vaaaaii, mironosita.... (Duminică, 1 martie 2020, 22:05)

    Martha Logu [utilizator]

    ... cand avea mana pe bani, ce vioaie era...
  • +21 (23 voturi)    
    Adica vrea sa fie... (Duminică, 1 martie 2020, 22:32)

    ggiiggii [utilizator]

    internata intr-unul din spitalele jegoase pentru care nu a facut nimic cat a fost ministru sanatatii..
    Aaaahhhh...karma asta, poate prinde o infectie din spital astfel incat sa nu poata cu adevarat sa sta la puscarie.
  • +25 (27 voturi)    
    Culmea , cand a luat spaga n-avea nici (Duminică, 1 martie 2020, 22:52)

    kokos [utilizator]

    pe dracu , dupa prima zi de arest deja i s-a agravat boala.Pe bune????
  • +15 (19 voturi)    
    O INFRACTTOARE! (Duminică, 1 martie 2020, 23:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Si, in plus, o CRIMINALA cu mii de morti pe constiinta - cei din vremea cand a condus MS, ca O POLITRUCA INCOMPETENTA CE ESTE. Aceasta ticaloasa trebuie sa infunde puscaria PE VIATA !
  • +12 (14 voturi)    
    Acuma vede toanta pe pielea ei invechita (Duminică, 1 martie 2020, 23:55)

    ruskimushki [utilizator]

    ce inseamna Partidul.
    Mult iubit.
  • -5 (9 voturi)    
    D’lor ! (Luni, 2 martie 2020, 0:19)

    Observatory [utilizator]

    Când spunem ca suntem o țara înapoiată sau bananiera , Săriți de kur , va simțiți insultați !
    Cel putin la nivel de directori , miniștri șamd este o mare Rușine cum funcționează sitemul românesc cu pliculețe .
    Dhai dracu ca otomanii au plecat de mult !!!
    Trăim anii modernii ai civilizației !!
  • +11 (15 voturi)    
    of course! (Luni, 2 martie 2020, 0:23)

    revo [utilizator]

    asa arata normalitatea la infractorii psd.
  • +15 (19 voturi)    
    haha (Luni, 2 martie 2020, 0:57)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    cand luai shpaga cum te simteai?

    daca merge asta in spital in loc de puscarie, eu imi bag ceva in statul roman.
  • +12 (14 voturi)    
    super (Luni, 2 martie 2020, 1:55)

    razeshu [utilizator]

    sper ca acum sa beneficieze de serviciile unui spital capusat, plin de bacterii si streptococi, cu mucegai si fara apa calda la dush, cam ca alea pastorite si runate de dansa prin spagi si contracte oneroase. Ce alta pedeapsa mai buna ne putem imagina pentru aceste lacuste ? Parnaia e lux, astia trebuie tinuti in spitalele de unde au furat.
  • +13 (15 voturi)    
    Dati-i cucuvelei banii inapoi (Luni, 2 martie 2020, 5:40)

    John M. [utilizator]

    si sa vedeti cum se face bine!
  • +4 (6 voturi)    
    Am putea gandii (Luni, 2 martie 2020, 9:11)

    mircea112 [utilizator]

    Am putea gandii ca fiind doctor poate simula destul de usor o afectiune, care sa-i permita mutarea intr-un loc mai usor de suportat!

    Am putea gandi!
  • +5 (9 voturi)    
    Ritzi (Luni, 2 martie 2020, 9:47)

    sim18 [utilizator]

    Si Ritzi era bolnava si tot a facut puscarie... infractorii nu au dreptul sa isi aleaga spitalul! Spitalul penitenciarului e ok?
  • -2 (2 voturi)    
    Pintea, e rau la racoare? PSD-ul te iubeste. (Luni, 2 martie 2020, 12:59)

    tictictic [utilizator]

    Eu cred ca ma bine nu ar mai interna-o in spital asa cum cere Pintea ca ii este rau de arest ci datu-i un fotoliu sa stea la Universitate la gazat in aer liber asa cum ia pregatit terenul primarita turmentata FIREA pe weekend prin arderea deseurilor . Ati vazut bine azi dim poluarea din Bucuresti ca a ajuns la cote alarmante prin arderea miilor de tone de gunoaie importatedin Anglia si alte tari.
    Nu-i asa ca PSD-ul iubeste bucurestenii gazandu-i noaptea sa nu simta .